x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika C Transit Vizesi

Amerika Transit VizeAmerika C Transit vizesi, kısa süreli vize alımlarında uygulanan prosedürle başvuru almaktadır. Başvurular Amerika Büyükelçiliği’nin yetkilendirdiği Konsolosluk vize merkezlerinden yapılmaktadır. Başvuru öncesi; Amerika DS-160 Formunuzun İngilizce olarak online doldurulması, gerekli evrakların hazırlanması ve mülakat için ABD vize randevusunun alınması gerekmektedir.

Seyahat edenlerin yoğunlaştığı ve hatta diğer gelişmelerin uluslararası platformdaki pek çok prosedürü değiştirdiği günlerde yaşıyoruz. Eski zamana göre çeşitlendirilen, şartlara bağlanan ve bir sınav haline gelen vize alımı zaman kaybı ve stres sebebiyle birçok kişinin danışmanlar aracılığıyla çalışmasına sebep oluyor. Amaç, zaman tasarrufu ve sorunsuz bir başvuru sürecini yaşamak. Siz de tüm vizeleriniz için müşteri temsilcilerimizi arayabilir planlı bir seyahatin keyfini çıkarabilirsiniz.

Euroasia GVS, başvuru formu DS-160’ın doldurulmasından, vize randevusu alınmasına, parmak izi vermeden konsolosluk görüşmesine kadar tüm adımlarda size destek olacaktır. Danışmanlarımızla iletişime geçmek için +90 212 963 30 04 hatlı numaramızı arayabilir veya ask@eagvs.com adresimize Amerika C Transit Vizesi başlığıyla mail gönderebilirsiniz.

Amerika C Transit Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • 160 Vize Başvuru Formu -  İngilizce olarak elektronik ortamda eksiksiz doldurulmalı ve onaylanan çıktısı alınmalıdır. Form için tıklayınız.
 • Pasaport – Amerika ziyareti bitiminden sonraki 6 ay içinde geçerliliği olmalıdır.
 • Biometrik Fotoğraf - 5x5 mm ebatlarında arka fonu beyaz olmalı.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği - Aile soy bağınızı ve iletişim bilgilerinizi gösteren bu belge, Seyahat amacınızın transit amaçlı olduğunu, ülkenize döneceğinizi gösterme açısından önemli.
 • Banka Hesap Dökümü – Seyahatinizi karşılamaya yetecek bakiyesi görünen banka hesabınıza ait kaşeli ve imzalı döküm.
 • Vize Talebi Dilekçesi - Başvuru sahibi tarafından konsolosluk başlığıyla İngilizce yazılmış seyahat amacını anlatan yazı. Bu yazıda tüm masrafların tarafınızdan karşılanacağını da belirtmelisiniz.
 • Uçak Bileti - Amerika üzerinden gidilecek ülkeye ait uçak bileti. Biletinizi almadan Amerika C Transit Vizesi uzmanlarımızı arayın.
 • Gidilecek Ülkenin Vizesi - Amerika üzerinden gidilecek ülkeye giriş vizesi ya da giriş izni
 • Sponsora ait mali belgeler - Eğer seyahatinizi başkası karşılayacak ise sponsora ait banka ekstreleri sunulmalı.

Amerika vizesi ön başvuru formu

Amerika C Transit Vizesi İçin Uyarılar

 • Amerika C Transit Vizesi başvurusu sırasında konaklama ve uçak rezervasyonu bilgisi paylaşmanız gerekemez. Vizeniz çıktıktan sonra talebiniz doğrultusunda danışmanınız sizin adınıza uçak ve hotel rezervasyonlarınızı gerçekleştirecektir.
 • Amerika C sınıfı Transit vize başvurusunda bulunacak kişinin hazırlaması gereken kişisel evrak listesi diğer kısa süreli vize kategorileriyle aynıdır.
 • Amerika, başvuru sahibinden diğer bir ülkeye giderken ABD’den transit geçeceğini kanıtlayan bir seyahat planı sunması istenmektedir.
 • Kişinin Amerika’dayken tüm seyahat masraflarını karşılamaya yetecek imkânı olduğunu ve Türkiye’ye döneceğini ispatlaması gerekmektedir.

Amerika Transit Vizesi’ne başvuru yapacak kişiler aşağıdaki özelliklere uymalıdır

 • Uçak veya deniz taşıtına geçmek için ABD’ye gelen mürettebatın transit vize alması gerekir. Bu kişilere çoğunlukla D olarak sınıflandırılan Mürettebat Vizesi D/C1 vize kombinasyonu verilmektedir. D Mürettebat Vizesi için tıklayınız.
 • Yolcu, Amerika dışında bir başka ülke limanına yolcu gemisi ile gidiyorsa ve seyir sırasında gemi, ABD’de bir limana yanaşacaksa Amerika C transit Vizesi veya turistik/ticari vizelerden birini almalıdır.

Turistik Vize için Tıklayınız
Ticari Vize için Tıklayınız.

 • Birleşmiş Milletler anlaşmasının şartlarına göre, bölgeye geçiş yapan bir kişinin de diplomatik transit vizesi (C1) alması gerekiyor. Bu vizeye sahip kişilerin ziyaretleri New York ve çevresiyle sınırlı olacaktır.

Amerika Transit Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize merkezimizin uyguladığı yönerge aşağıdaki gibidir.

 • DS-160 vize başvuru formunuzu doldurun: Amerika Dışişleri Bakanlığı resmi sitesinde yer alan başvuru formunu İngilizce olarak doldurup,  onay sayfalarının çıktısını alarak Amerika Konsolosluğu nezdinde yapılacak mülakatınıza götürmelisiniz.
 • Evraklarınızı ofislerimize  ulaştırın: Amerika C transit Vizesi için 2023 güncel evrak listesini müşteri temsilcilerimizden öğrendikten sonra belgelerinizi hazırlayıp kargo yada kurye yoluyla ofisimize ulaştırabilirsiniz. Yetkilimiz, evraklarınızı inceleyip size dönüş sağlayacaktır. Eğer evraklarınız arasında eksik olanlar varsa tamamlamanızı isteyecektir.
 • Mülakat Randevunuzu alıyoruz: Evraklarınız eksiksiz ve dosyanız tam ise vize ücretinizi ödedikten sonra danışmanınız sizin adınıza Konsolosluğun vize merkezinden randevu alacaktır. Konsolosluklarda yoğunluk ve resmi tatiller nedeniyle vize işlemlerinin sonuçlanması uzun sürebilir. Seyahatinizi planladığınız tarihte gerçekleştirebilmek için başvurunuzu 60 gün önceden yapmanızı tavsiye ederiz.
 • Konsolosluk Mülakatında yanınızda olacağız: İstanbul  ve Ankara Konsolosluklarında başvuruları sırasında parmak izi alındığı ve mülakat yaptığı için kişinin şahsen gitmesi gerekmektedir. Yetkilimiz parmak izi verme sürecinde yanınızda olacak ve mülakat sırasında dikkat etmeniz gereken konularda sizi bilgilendirecektir.
 • Pasaportunuz Postane aracılığıyla gönderilecektir: Amerika C  transit vizesi  başvurunuz 3 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre ABD Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Başvurunuz sonuçlandıktan sonra konsolosluk yetkilisi pasaportunuzu adresinize en yakın PTT’ye gönderecektir.

Keyifli seyahatler...

Amerika transit vizesi bilgi al

Amerika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Amerika Vizesi İle Almanya
E.H. 21/04/20, 13:11 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, Amerika’ya yazın dil okulu için gitmeyi planlıyorum. Amerika’dan Almanya uçak bileti fiyatları oldukça uygun geldi. Amerika vizesi ile Almanya ülkesine giriş yapabilir miyim? Yoksa Almanya için ayrı bir turist vize mi çıkartmam gerekir? Ya da transit vize mi almalıyım? Aktarma gittiğim ülkede beklerken ülkeyi gezebilir miyim? Havalimanından çıkış izni verilir mi? Tarafınıza oldukça fazla soru iletmiş oldum. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Amerika Vize Randevusu
Amerika Vize Reddi
Amerika Vize Başvuru Formu (DS-160)
Amerika Vize Dilekçesi
Amerika Vize Yenileme
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';