x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika K1 vizesi

U.C 19/11/21, 12:05
Amerika K1 vizesi ile ilgili işlemler için nereye başvuru yapabilirim, süreç, gerekli belgeler ve şartlar nelerdir? Danışmanlık almak gerekli mi? Bu konularda bilgilendirme rica ediyorum. Kolay gelsin.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, K1 Amerika vizesi (Nişanlılık) için gerekli olan ilk şart Amerikan vatandaşı ile nişanlısının başvuruyu yapmadan önceki son iki yılda birbirlerini tanıyor olmaları gerekmektedir

Daha önceden birbirlerini tanıyor olma şartı birkaç farklı yoldan ispatlanabilir. Mesela nişanlı çiftlerin nişan yüzükleri, uçak biletleri, faturaları, birlikte çekilmiş fotoğrafları, aralarında yaptıkları telefon görüşmelerinin dokümanı, aile ve arkadaşlar gruplarıyla ile birlikte farklı zamanlara çekilmiş fotoğrafları, evlenmek için yapılan bir takım harcamaların faturalandırılması, birbirlerine yolladıkları e-postalar, düğün planı için yapılan adımlar gibi örneklendirilebilir.

Öncelikle, Amerikan vatandaşı yabancı nişanlısının adına Amerikan Göçmenlik ve Vatandaşlık Bürosu’na (USCIS)  K1 vizesi için başvurusunu yapar ve formu doldurur. Bu Form I-129F’dır. Yapılan bu işlem 3 - 5 ay arasında sonuçlanmaktadır. K1 Amerika vizesi için başvuran kişi nişanlı olduğu kişinin eğer varsa 21 yaşından küçük ve evli olmayan çocukları için de Amerika K2 vizesine başvuru yapabilir. Fakat bu durumda ayrı ayrı başvuru yapılması ve ayrı ücretlendirilmesi gerekmektedir. Durum Amerikan Göçmenlik ve Vatandaşlık Bürosu (USCIS) tarafından onaylandıktan sonra bu dosya nişanlının bulunduğu yerdeki Konsolosluğa ya da elçiliğe yollanır. Amerikan vatandaşı olan nişanlıda mektupla bu işlemden haberdar edilir sonrasında ise yabancı nişanlı Amerikan konsolosluğuna vize mülakatına çağrılır. K1 vizesi için mülakata beraber gidebilecekleri gibi sadece yabancı nişanlı tek başına da gidebilir.

Konsolosluğa verilecek olan diğer dokümanların yansıra, fotoğraflar, doğum belgesi, sağlık raporu ve 16 yaşından itibaren yaşamış olduğu yerleşim yerlerinden alacağı polis belgelerini ibraz etmesi gerekmektedir.

K1 Amerika vizesi ile evlenme süresi

K1 Amerika vizesi için bir diğer şartı ise nişanlı şahsın Amerika’ya geldikten sonra Amerikan vatandaşı olan nişanlısı ile 90 gün içinde evlenmesi gerekmektedir. Ayrıca ABD vatandaşının, evlendikten sonra ekonomik olarak destekleyebilecek kadar gücünün olduğunu ispatlayacak belgeleri de sunması gerekmektedir.

Amerika K1 vizesi için tüm bu süreçler hassasiyet ve titizlikle takip edilmelidir ve danışmalık alınarak yol alınması daha sağlıklı olacağından konusunda uzman danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.

Sağlık ve keyifli günler dileriz. Amerika vizesi başvuru bilgileri için bizleri arayabilirsiniz. 0212 963 08 86

Özlem UZUN

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';