x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 39

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Amerika Vize Başvuru, Tekirdağ

Uzun yıllardır Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları daha iyi yaşam koşullarına ve ekonomik koşullara erişmek açısından ya da daha iyi eğitim alabilmek açısından yabancı ülkeleri tercih etmektedir. Bu konuda en çok tercih edilen ülkelerden birisi de Amerika olarak görülmektedir. Çünkü Amerika Birleşik Devletleri, gerek basın gerek televizyon gerek sinema yoluyla görüldüğü kadarıyla daha gelişmiş bir yapıya sahiptir ve daha özgürlükçü bir ülke olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle legal bir şekilde Amerika'ya giriş gerçekleştirmek isteyen herkesin öncelikle ABD vizesi Tekirdağ işlemlerini gerçekleştirmesi ve Amerika'ya giriş izni alması gerekmektedir. 

Temel olarak bakıldığında, Amerika vizesi talep edilebilmesi için Türkiye'de İstanbul ve Ankara gibi büyük kentlerde yer alan konsolosluklar ve büyükelçilikler üzerinden başvuru ve işlemlerin yapılması gerekir. Ancak Türkiye'de 81 vilayet bulunduğu için her vilayette bu imkanlar yer almadığından dolayı da EAGVS gibi danışmanlık ofisleri önemli bir yapıya sahiptir. Euroasia Global Visa Services firması olarak sizlere verdiğimiz hizmetler bağlamında, Tekirdağ gibi Türkiye'nin en uç şehirlerinden birinde dahi kolayca Amerika vizesi başvurusu yapmanızı sağlıyoruz. Yani Tekirdağ'da yer alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, firmamızın sağladığı imkanlar ile birlikte Amerika vizesi Tekirdağ başvurusu gerçekleştirerek, hemen yanı başlarında bulunan bu hizmeti kolaylıkla alabilirler. Hatta Tekirdağ'da yer alan vatandaşlarımız telefon görüşmeleri ve internet görüşmeleri sayesinde de bilgi alabilir, hizmet başvuruları gerçekleştirebilir ve hatta kurye ile vize teslim alma imkanından faydalanabilir. 

Amerika Vizesi Tekirdağ'dan Alınır mı?

Özellikle firmamızın Tekirdağ’da bulunan ofisi sayesinde Amerika vizesi almak için Tekirdağ ve diğer çevre illerden kolaylıkla başvuru yapılabileceği belirtilebilir. Çünkü bugün bütün dünya ülkeleri, vize başvuruları ve randevu alma sistemleri açısından sanal ortamları yani internet sistemlerini kullanmaktadır. Ancak internet sistemlerinin kullanılması sırasında dahi bu sistemler hakkında gayet iyi bir bilgi sahibi olmanız, yanlış bilgiler kullanmamanız ve özellikle Amerika açısından iyi bir İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Bu açıdan düşünüldüğünde, Tekirdağ üzerinde yer alan ofisimizi ziyaret ettiğinizde, Tekirdağ'da yaşayan vatandaşlarımız da yaşadıkları şehirde kolaylıkla vize alma imkanına sahip olmaktadır. 

Bahsedilen bu yapı düşünüldüğünde, Tekirdağ'da yaşayan bir vatandaşın da Amerika vizesi talep etmesi gayet kolay görülmektedir. Çünkü ofislerimizi ziyaret ederek yetkili personellerimiz ile birebir danışma sayesinde hizmet alan her müşterimiz, dosya hazırlanması, form oluşturulması, hesap açılması, ücretlerin ödenmesi, randevu alınması ve mülakat gibi tüm aşamalarda önemli bir destek elde edecektir. Bu sayede Amerika vizesi alırken dahi hiçbir sorun yaşamadan hızlı ve pratik bir yapı sağlanmaktadır. Zira Amerika vizesi alınması için birçok farklı noktada yeterlilik oluşturulması, güvenlik koşullarının elde edilmesi ve çoğu zaman maddi imkanlara sahip olunması gerekmektedir. Ancak tedavi amaçlı veya öğrenim amaçlı Amerika vizesi talep eden kişilerin daha hızlı ve kolay bir şekilde Amerika vizesi alabilme gibi imkanları da bulunmaktadır.

Amerika Vizesi Tekirdağ'dan Başvuru Merkezi Nerede?

Bahsedildiği üzere Tekirdağ'da net bir şekilde EAGVS ofis adresimiz yer almak ile birlikte Tekirdağ'da yer alan vatandaşların Amerika vizesi başvuruları gerçekleştirmesi için ofisimizi ziyaret etmesi gerekmektedir. Tekirdağ ile çevre kentler arasında yer alan kısa mesafeler de şehirlerarasında ulaşımı çok kolay bir hale getirmektedir. Bu bağlamda öncelikle telefon görüşmesi gerçekleştirerek ofisimizden bilgi alabilir, Tekirdağ ilinde yer alan merkez büromuzun adresini net bir şekilde öğrenerek mesai saatleri içerisinde istediğiniz her gün hizmet almayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca vatandaşlarımızın çok kolay bir şekilde ulaşım gerçekleştirebilmesi için Tekirdağ ilinde yer alan büromuz açısından da çok merkezi ve pratik bir nokta tercih edilmiştir. 

Bugün Amerika vize başvurusu gerçekleştirmek için Tekirdağ’a ulaşan herkes çok kolay bir şekilde ofisimizi bulabilmektedir. Çünkü EAGVS Tekirdağ ofisimiz şehrin tam merkezinde yer almakla birlikte hem toplu ulaşım araçları hem ticari taksiler hem de yürüyüş mesafesi ile dahi kolaylıkla bulunabilecek bir konumda yer almaktadır. Bu çerçevede Amerika vizesi başvuru merkezi işlemleri için ofisimizi ziyaret ederek ilk başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz ve sizin için yetkilendirilen personel ile birlikte sürekli bağlantıda kalarak, başvurunuzun sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle sürekli bir şekilde gerçekleştirilecek düzenli telefon görüşmeleriyle her aşamada sizden talep edilen belgeleri ve eksiklikleri tamamlayarak, daha sorunsuz ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşma imkanı elde edebilirsiniz.

Amerika Vize Randevu Tekirdağ Nasıl Alınır?

Normal koşullarda verilen randevu işlemleri ile birlikte daha sonrasında talep edilen biometrik veri alınması ve mülakat aşamaları açısından Türkiye'de İstanbul, Ankara ve Adana konsoloslukları hizmet vermektedir. Ancak Tekirdağ'da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları istedikleri her an bu kentlere ulaşamayacağı için bu üç şehirdeki herhangi bir konsolosluk üzerinden randevu alınması açısından internet ortamında işlem gerçekleştirilir. Bu bağlamda Amerika vize başvuru merkezi Tekirdağ üzerinden kolaylıkla internet randevu işlemleri gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Yetkili personellerimizin yardımı sayesinde boş olan tarihleri ve saatleri belirleyerek, sizin için en uygun dönemi tespit edip o tarihe randevu işlemlerinizi alabilirsiniz. 

Genellikle Amerika vizesi randevu işlemleri gerçekleştirirken, seyahat tarihinden en az 1 ay öncesinde randevu almanız çok doğru olacaktır. Zira yetkili personellerimiz tarafından belirtildiği üzere de Amerika vize randevu Tekirdağ işlemlerinde genellikle 1 ay ve daha fazlası süreler için randevu alınabildiği görülebilir. Sistem üzerinde gerçekleştirilecek işlemlerde genellikle acil bir şekilde randevu verilmesi gibi bir imkan bulunmamaktadır. Ancak çok öngörülemez bir durum ile karşılaştığınızda, yetkili personellerimiz sizin için gerekli görüşmeleri sağlayarak, daha ön bir tarihte randevu almanıza yardımcı olabilir. Ofislerimizde gerçekleştirilen internet randevu işlemleri sonrasında çıktı belgesi alınması ile birlikte randevu onayı alındığında, artık randevu gününe kadar tüm eksiklerinizi tamamlamanız ve belgelerinizi hazır etmeniz gerekmektedir. Ayrıca sonraki süreçte belirtilmiş olan randevu tarihine mutlak bir şekilde uyum sağlamanız ve mülakat gününde mutlaka konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. 

Tekirdağ Amerika Vize Başvuru Merkezi Telefonu

Gerek ilk noktada hizmet başvurusu gerçekleştirmek gerek daha sonraki aşamalarda hizmetin devamı sırasında daha fazla bilgi alabilmek gibi noktalar açısından ofislerimize ait telefon numarası çok önemli bir yapı oluşturmaktadır. Bu nedenle web sayfamız üzerinde çok pratik bir şekilde sizin için ihtiyaç olan Tekirdağ iletişim numaralarımızı kolaylıkla elde edebilirsiniz. İletişim numaralarımız yerel hat üzerinden alınmış olmakla birlikte sabit telefon numarası kullanılmaktadır. Telefon numaralarımıza gün içerisinde kolayca ulaşabilmeniz için web sayfamız üzerinde belirtilmiş olan mesai saatlerini takip ederek iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca gereken konumda telefon bilgilerimiz ile birlikte sunulmuş olan e-posta adreslerini kullanmanız vasıtasıyla da hem bilgi talep edebilir hem de gereken noktalarda bilgi alışverişi sağlayabilirsiniz.

Tekirdağ Amerika Vize Ücreti 2023

Amerika Birleşik Devletleri dünyanın farklı ülkelerinden vize talebi ile başvuran kişilerden bir hizmet ücreti talep etmektedir. Resmi bir konumda bulunan bu ücret ülkemizde de Amerikan doları karşılığında farklı bir rakam oluşturmaktadır. Örneğin, Tekirdağ üzerinden Amerika Birleşik Devletleri vizesi başvurusu gerçekleştiren bir kişi turistik amaçlı, tıbbi tedavi amaçlı, değişim, eğitim ve basın gibi amaçlar ile vize almak için 160 dolar konsolosluk harcı ve 90 dolar vize danışmanlık bedeli olmak üzere 250 Amerikan doları ödeme gerçekleştirmelidir. Farklı kategorilere ayrılmak ile birlikte talep edilen vize ücretleri açısından örnek olarak anlaşmalı tüccarlar ve anlaşmalı yatırımcılar farklı kategoride bir vize alacakları için konsolosluk harcı açısından 265 dolar ve vize danışmanlık bedeli için 1035 dolar olmak üzere toplam şekilde 1300 dolar ödeme gerçekleştirecektir.

Konsolosluk harcı ve vize danışmanlık bedeli ayrı ayrı talep edilmek üzere ayrıca Tekirdağ Amerika vize ücreti 2023 çerçevesinde firmamız tarafından da belirli bir hizmet ücreti talep edilmektedir. Bu nedenle öncelikle alacağınız vizenin türünü tespit ederek, buna göre kolayca web sayfamız üzerinden vize ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Yine farklı bir örnek olarak ayrı bir kategoride bulunan din görevlileri, sporcular, sanatçılar, yetenekli kişiler, stajyerler gibi pozisyonlar için vize başvurularında 190 dolar konsolosluk harcı ve 260 dolar vize danışmanlık bedeli olmak üzere 450 dolar ücret talep edilmektedir. Ayrıca ABD vatandaşı bir kişi ile evli ya da nişanlı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları aile birleşimi vizesi tarzında bir başvuru gerçekleştirecek ise 265 dolar konsolosluk harcı ve 250 dolar vize danışmanlık bedeli olmak üzere 515 dolar ödeme yapacaktır. 

Tekirdağ Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Türkiye'nin her neresinde olursanız olun ve vizenizi hangi kategoride talep ederseniz edin Amerika vizesi alabilmeniz için hazırlamanız gereken standart evraklar ve vizenin türüne bağlı olarak ek evraklar talep edilmektedir. Temel koşullarda Tekirdağ ofislerimizde hizmet alan vatandaşlarımız, Amerika vizesi için gereken evraklar konusunda çok pratik ve hızlı bir şekilde bilgi temin edebilir. Ayrıca bu konuda yine telefon görüşmeleri ve mail görüşmeleri sayesinde de bilgi talep edilmesi mümkündür. Genel olarak hangi tür Amerika vizesine başvurmuş olursanız olun sizden talep edilen standart evraklar arasında ilk olarak DS160 formu yer almaktadır. 50 soru kapsama sahip olan bu form, çok dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır. Ayrıca mutlak olarak İngilizce dilinde yani İngilizce karakterler kullanılarak, eksiksiz şekilde hazırlanmış olmalıdır. 

Başvuran kişiler DS160 formu hazırlığını gerçekleştirdikten sonra ek olarak son 10 yıl içerisinde geçerli olacak pasaport, 2 adet biometrik ve güncel fotoğraf, kimlik fotokopisi, seyahat rezervasyonu ve konaklama rezervasyonu hakkında belgeler hazırlamalıdır. Bu standart belgeler dışında çalışan kişilerin Amerika vizesi alabilmesi için son 3 aylık şahsi banka dökümlerini veya resmi kurumlarda çalışıyorlarsa maaş bordrosu gibi belgelerini hazırlamaları gerekmektedir. Eğer işverenler yani işyeri sahipleri Amerika vizesi talep ediyorsa, diğer evraklar dışında vergi levhası, sicil gazetesi, faaliyet belgesi gibi evraklar hazırlanmalıdır. Öğrenciler tarafından vize talep edildiğinde, standart evraklar dışında sponsorluk gerçekleştiren kişinin sunmuş olduğu yazı, meslek statü belgesi, öğrenci belgesi gibi ek evraklar talep edilir. Ayrıca yine tedavi amaçlı vize başvuru gerçekleştiren kişiler, emekli vatandaşlar, aileleri ile birlikte gelecek olan çocuklar gibi birçok farklı kategoride gereken evraklar değişmektedir.

Tüm bu evraklar konusunda ofislerimizde görüşeceğiniz personeller sizin için daha detaylı bir bilgilendirme sağlayacaktır. 

Tekirdağ Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Standart koşullarda belgelerini eksiksiz bir şekilde hazırlayarak internet üzerinden randevu almış ve randevu tarihine riayet ederek, mülakat işlemlerine katılarak başvurusunu tamamlamış bir kişi için vize sonuçlanması takriben bir kaç gün süre almaktadır. Çoğu zaman eksiksiz ve sorunsuz başvurularda üç veya dört gün sonrasında konsolosluk tarafından vize başvurusu sonlandırılır ve onaylanmış pasaport adrese tekrar teslim edilir. Bu konuda Tekirdağ üzerinden gerçekleştirilen başvurularda özellikle yapılacak işlemlerin süresi ve alınacak randevu tarihine göre de vize başvurusunun sonuçlanması açısından farklı süreler göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak yine de en geç bir hafta gibi bir süre içerisinde vize onayı almış bir pasaporta sahip olmanız mümkün olacaktır.

Genel kapsamda Tekirdağ ofisimiz üzerinden hizmet almış olan vatandaşlarımız, yetkili personellerimizin sunmuş olduğu pratik hizmet çerçevesinde evraklarını çok hızlı bir şekilde hazırlayabilir ve tüm işlemleri pratik bir hale getirebilir. Bu sayede gereken tarihte biometrik verilerin sunulması, mülakat katılımının sağlanması ve evrakların teslim edilmesi ile birlikte eğer herhangi bir sorun bulunmuyorsa, belirtildiği şekilde yaklaşık 4 gün içerisinde vize sonucu alınabilir. Fakat bu noktada bilinmesi gereken önemli konulardan birisini ise verilen vizenin mutlak bir şekilde Amerika'ya giriş için yeterli olmayacağının bilinmesidir. Çünkü vize sahibi olsanız dahi Amerika gümrük memurları tarafından yapılan inceleme sonrasında da girişiniz için izin verilebilir ve Amerika'da kalacağınız süre açısından size bilgi sunulur. 

Amerika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Amerika vizesi Tekirdağ
S.Ç. 30/04/20, 11:09 Cevabı Görüntüle
Merhabalar sevgili Euroasia çalışanları. Öncelikle Amerika vizesi Tekirdağ üzerinden nasıl alınıyor? Kendimden kısaca bahsetmek istiyorum. Tekirdağ’da yaşıyorum. Eşimi 2018 yılında kaybettim. Ondan bana kalan bir emekli maaşım var. Bunun dışında renta carda kiralanması için bir aracım ve şahsıma ait kira aldığım bir kuruyemiş dükkanım var. Bazen merak ettiğim ülkeler olursa vize başvurularımı acente üzerinden yaptırıyorum. Eşim ölmeden önce ve sadece onunla seyahat ederdim. 2 yıldır yurtdışına çıkmadım. Daha önce bulunduğum yerler Bulgaristan, Yunanistan ve Kanadadır. 2017 yılında Kanada vizesi almıştım. Amerika vizesi başvuruma olumlu bir etkisi söz konusu olur mu? Bana yardımcı olmanızı çok isterim. Teşekkürler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';