x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika F1 vize başvuruları son durum

Amerika F1 vize başvuruları son durum

Amerika F1 vize başvuruları son durum hakkında müjde geldi sonunda öğrencilerin sabırla beklediği haber Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğundan geldi. Kayıtlarını yaptırıp İ-20 belgelerini alan tüm öğrenciler başvurularını yapmış ve en az 2022 yılına randevularını almıştı kimisi de bu hayallerinden vazgeçerek tüm planlarını iptal edip başvuru bile yapmamış seneye ertelemişti. Fakat Yaz aylarına girerken konsolosluk tüm F1 vizelerinin randevularını açma kararı aldı ve işleme koymaya başladı.

Bu süreç nasıl ilerledi 2019 yılının mart ayında cereyan eden bu olay herkesin hayatında kısıtlamalara sebep oldu yalnız eğitim ve öğretim hayatı değil sosyal hayatlar, güncel yaşamlar dahi etkilendi. En çok kaybı yaşayan ve bu süreci çok zor idare eden Amerika en sonunda ülkeye katı sınırlamalar getirerek vize işlemlerini etkileyen bir karar aldı. Türkiye’ye vize işlemlerini kapattı. Sağlık sorunu yaşayanlar hariç kimse ülkeye giremedi. Öğrenciler turistler, İş adamları bu süreçten en çok etkilenen kişiler arasında yer aldı. Peki bu süreç nasıl bir yol izleyerek günümüze kadar bu şekilde geldi. Başta Türkiye’deki okullarda online eğitime geçerek eğitim hayatı ilerlemeye devam etti. Aynı şey Avrupa ülkeleri ve Amerika için de geçerli idi. Türkiye’de eğitimini Amerika’da alacak olan öğrenciler Eğitim kurumları ile iletişime geçerek online şekilde devamlılık sağladılar.

Amerika F1 vize başvuruları son durum nasıl?

İkinci dönem yani bir sene sonrası için Amerika'da olmaları gerekmekteydi. Başvurular alınmaya bile başlanmamışken…  Herkes gözünü vize işlemlerine çevirdi. Öğrenciler geç veriliyor olsa bile F1 Vizesi başvurularını yaptı ve umutsuz bir şekilde beklemeye başladı randevularını 2022 yılına kadar süren bu süreçte yerlerini ayırttı. Yerlerini erkenden ayırtan çok şanslıydı bu sefer Konsolosluktan güzel haber geldi ve mülakat tarihleri açıklandı ve F1 Vizesi Randevularını Ağustos 2022 ayından Haziran 2021 yılına geri çekildi. Konsolosluğun verdiği bu jet karara en çok sevinen öğrenciler ve umutla bekleyen aileler oldu.

Gelelim bu sürecin nasıl bu raddelere geldiğine Amerika vizesi ve F1 vizelerindeki bu kararı sabırla bekleyen öğrenciler ve sürecin sıkı takipçisi olan bizler her gün randevu sistemini güncelleyip başvuruları en azından birer gün bile olsa erken almak için çok çalıştık. Öncelikle Vize süreci nasıl ilerledi Amerika’da herhangi bir kolejden ya da üniversiteden kabul kaydını alan öğrenciler İ-20 belgeleri ile birlikte direkt olarak vize işlemlerine başvurdular. Daha sonra sistem onları 2022 Ağustos ayına randevu verdi erkene alanlar şanslıydı derken Pandemi nedeni ile Konsolosluk o başvuruları da iptal etti sonra tekrar açan konsolosluk adeta herkesin planlarını altüst etti derken Öğrenciler tekrar revize olmuş randevularını aldılar. 

Amerika F1 vize başvuruları son durum için bilgi verdik. Amerika Vizesi için genel bilgi ve başvuru yapmak için 0212 963 08 86 numaralı hattımızı arayabilirsiniz. 

Tüm Duyurular
Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Amerika Vize Randevusu
Amerika Vize Reddi
Amerika Vize Başvuru Formu (DS-160)
Amerika Vize Dilekçesi
Amerika Vize Yenileme
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';