x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 05

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

Amerika Vize Başvuru, Adana

Değerli Ziyaretçimiz, Euroasia GVS Adana Şube Sayfasına Hoş geldiniz.

Euroasia GVS Adana Şube olarak,Adana Amerikan vizesi sayfamızı, 2023 Yılı Amerika Vize Başvuru prosedürlerine göre hazırladık.Amerika vizesi ile ilgili ihtiyacınız olan ön bilgiyi sayfamızda bulabilir, detaylar için şubemizle iletişim kurabilirsiniz.

Amerika vizesi için Merkez, Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Ceyhan gibi Adana ilçelerinden ya da Mersin, İskenderun, Osmaniye, Antakyagibi çevre illerden başvurularınızı EAGVS Adana Şubesi aracılığı ile yapabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services AdanaŞubesi olarak Amerika da dahil tüm dünya ülkelerinin vize başvurularında danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Şubemizden Amerika vizesi ile ilgili olarak aşağıda listelediğimiz seyahat amaçlarına uygun başvurularınıza dair evrak listesi, baştan sona vize prosedürleri ve Amerika vize ücretleri ile ilgili bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz.

Amerikan vize işlemleri için 2023 yılı güncel evrak listesinin yanı sıra, gerekli evrakların hazırlanması aşamasının kolaylaşması amacıyla şube yetkililerimiz tarafından desteklenecek, vize sürecinin son adımı olan mülakat sürecinde yetkilimiz size eşlik ederek mülakat aşamasında da yardımcı olacaktır.

Amerika Vizesi İçin Konsolosluk Görev Bölgeleri, Adana

Amerika Diplomatik temsilcilikleri olan, Amerika İstanbul Başkonsolosluğu ve Amerika Ankara Büyükelçiliği görev alanı kısıtlaması olmadan vize başvurularını kabul etmektedirler. Bu nedenle Ankara ya da İstanbul illerinde bulunan temsilciliklerden dilediğinizde başvuru yapılmasını isteyebilirsiniz. Başvurunuzun son aşamasında konsolosluk yetkilisi ile birebir görüşme sağlamanız gerekeceğinden, ulaşımda sorun yaşamayacağınız temsilciliği seçmenizi önermekteyiz. Hangisini seçerseniz seçin, yetkilimizin size refakat edeceğini hatırlamak isteriz.

Amerika Vizesi Kimlere Gerekir? Adana

Amerikan Hükümeti, Türkiye Cumhuriyeti pasaport türlerine göre ayrım yapmaksızın, tüm pasaport türleri için, seyahat öncesi vize alınmasını talep etmektedir. Bu nedenle hangi tip pasaport (Umuma Mahsus – Bordo, Hususi-Yeşil, Hizmet-Gri, Diplomatik-Siyah) sahibi olursanız olun, Amerika ziyaretiniz öncesi vize almanız gerekmektedir.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır? Adana

Seyahat Amacınıza Göre Belge Hazırlanması :Amerika vizesi için başvurmadan önce seyahatinizin gerekçesini belirlemeniz gerekir. Turistik, Ticari, Transit ya da diğer gerekçelerden hangisinin size uygun olduğunu belirledikten sonra, EAGVS Adana şubemizi arayarak 2023 Yılı Amerika vizesi için gereken evrakların bilgisini yetkililerimizden alabilirsiniz. Seyahatinizin amacına uygun olarak tarafınızdan istenen belgeleri kendiniz ya da arzu ederseniz kargo ile şubemize ulaştırabilirsiniz.

Belgeleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra, alanında uzman ekibimiz gerekli kontrolleri yapacak, eksik ya da hatalı bir belge olması halinde mümkün olan en kısa zamanda size ulaşarak gereken bilgiyi tarafınıza iletecektir.

  • Amerika DS-160 Formunun Doldurulması: Amerika vize başvurusunun en önemli aşaması size ve seyahatinize dair çok sayıda bilginin giriş yapıldığı, Amerika DS-160 formunun doldurulmasıdır. Bu Formun online ortamda, İngilizce olarak doldurulması gerekir. Giriş yapılırken Türkçe karakter kullanılamaz. Form üzerinden istenen 50’ye yakın bilginin eksiksiz, hatasız ve gerçeğe uygun girilmesi gerekir. Bu koşullara aykırı yapılan bilgi girişleri, diğer belgeleriniz tam olsa bile Amerika vize başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Adana EAGVS şubemiz diğer aşamalar da olduğu gibi bu aşamada da aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamak ve size rehberlik etmek için yanınızda olacaktır.
  • Amerika Vize Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun bir sonraki aşaması ise, konsolosluk tarafından istenen ve seyahatinizin gerekçesine göre farklılık gösteren Amerika vize ücretinin ödenmesidir. Çocuklar da dahil olmak üzere, Amerika vize için başvuran her birey için vize ücreti ödenmesi gerekir. 2023 yılı güncel Amerika vize ücretlerini öğrenmek için Euroasia GVS Adana şubemizi arayabilirsiniz. Amerika dış temsilciliklerinin, vize talebinizin olumsuz olarak yanıtlanması durumda ücret iade etmediğini hatırlatmak isteriz. Başvurusu reddedilen kişi eğer yeniden başvuru yapmak isterse, vize ücretini yeniden ödemesi gerekir.
  • Amerika Vize Randevunuzun Alınması : Turistik, Ticari, Öğrenim gibi göçmen olmayan tüm vize başvuruları için randevu alınması gerekir. Randevu planlaması Amerika İstanbul Başkonsolosluğu ve Amerika Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır. Yetkililerimiz, tarafımıza ulaştırdığınız belgeleri inceledikten hemen sonra sizi arayarak, uygun tarih ve saat aralıklarında sizin adınıza randevu alacaklar. Konsoloslukların dönemsel yoğunlukları göz önüne alındığında, seyahat tarihinizden 1 ay öncesinde tarafımıza ulaşmanız olası gecikmelerin önlenmesinde faydalı olacaktır.
  • Biyometrik Verilerin Sunulması : Randevu tarihinizde parmak izinizin verilmesi ve konsolosluk yetkilisi ile gireceğiniz mülakat için şahsen, daha önce belirlenmiş olan Amerikan temsilciliğinde hazır bulunmanız gerekmektedir. Bu aşamada yetkililerimiz, mülakatınızın sorunsuz geçmesi adına tavsiyelerde bulunacaklardır. Konsolosluk görevlisinin size soracağı soruları doğru ve eksiksiz yanıtlamanız oldukça önemlidir. Konsolosluk yetkililerinin gerek gördüğü durumlarda ek evrak talep edebileceğini ve yeniden görüşmeye çağırabileceklerini belirtmek isteriz.
  • Pasaportunuzun Size Ulaştırılması: Mülakatınız yapıldıktan ve parmak iziniz alındıktan sonra başvurunuzun değerlendirme süreci başlayacaktır. Amerika vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde, pasaportunuz size en yakıt PTT şubesine konsolosluk ofisi tarafından gönderilecektir. Kimlik belgeniz ile pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar, Adana

Mülakat yapılması ve parmak izinizin alınması ile başlayan konsolosluk  değerlendirmesi 3 iş günü sürmektedir. Haftasonları, resmi tatil günleri gibi konsolosluğun çalışmadığı günler başvuru sonuçlanma süresini uzatabilir. Dönemsel yoğunluklar ve konsolosluğun ek belge isteme ihtimalini göz önünde bulundurarak, seyahatinizden en geç 1 ay öncesinden tarafımıza müracaat etmenizi önermekteyiz.

Gerekli belgelerin hazırlanması, DS-160 başvuru formunun hatasız ve eksiksiz doldurulması, randevu alma ve başarılı mülakat değerlendirmesi gibi çok sayıda aşamadan oluşan Amerika vize başvuru sürecini kolaylaştırmak , ayrıntılı bilgi almak ve rehberlik hizmetimizden faydalanmak için bizi arayınız.

Amerika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Amerika Vizesi Adana
E.B. 29/04/20, 13:37 Cevabı Görüntüle
Merhabalar ben Emre. Çukurova Üniversitesi Kimya mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Amerika vizesi Adana için nasıl işlem yapabilirim? Okulum bitmeden önce İngilizcemi geliştirmek istiyorum. Yaz aylarında Amerika’ya dil okulu için gitmek istiyorum. Başvuru esnasında neler yapmam gerekir? Öğrenci olarak başvuru yapabilir miyim? İyi günler dilerim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';