x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika Vize Randevusu

Sayın ilgili, Amerika vize işlemlerinden önce başvuru sahipleri randevu aşamasını merak etmektedir. Amerika vize randevusu işlemi son aşamadır. Dolayısıyla seyahatinizin acil olmadığı durumlarda önceliğimiz randevu olmamaktadır. Eğer konsolosluk yoğunluğu varsa bu durumu uzmanlarımız sizlere bildirerek işlemlere devam edecektir. Amerika vize randevu işlemleri 3 aşamadan oluşmaktadır. Aşama detaylarını aşağıda görüntüleyebilirsiniz.

  • Her başvuru sahibi için DS-160 formunun oluşturulması,
  • Official U.S Department Of State Visa Appointment Service olarak adlandırılan Amerika’nın resmi randevu sitesinden her başvuru sahibi için hesap oluşturmak,
  • Son etap olarak randevu sitesinde oluşturulmuş hesap üzerinden online ödeme yapmak ve randevu almak.

Amerika Vize Randevusu

Amerika Vize Randevu 2023

Randevu aşamalarını sizler için sıraladık. Gelin birlikte detaylarını inceleyelim.

Her Başvuru Sahibi İçin DS-160 Formunun Oluşturulması

DS-160 formu için başvuru sahipleri ‘Official U.S Department Of State Visa Appointment Service’ sayfasından başvuru formuna ulaşabilir. Siteyi ziyaret ettikten sonra 3 kategori ile karşılaşacaksınız. Amerika vizesi için ilk defa yapılan başvurular için ilk kategoriyi seçiyorsunuz. Eğer başvuru yaptıysanız ikinci kategoriyi seçerek yarım kalan başvuruya devam edebilirsiniz. Son kategori ise daha önce doldurmuş olduğunuz DS-160 formuna ulaşmanızı sağlayacaktır. Formu oluşturduğunuz esnada site sizden gizli bir soru oluşturmanızı isteyecektir. O soru ile tekrar DS-160 formuna ulaşabilirsiniz. Kaydetmeyi unutmayınız. Aksi takdirde formunuza tekrar ulaşamazsınız.

Official U.S Department Of State Visa Appointment Service Sitesi Üzerinden Hesap Oluşturmak

Başvuru sahipleri Amerika vize randevu işlemlerine devam edebilmek için sistem üzerinden bir hesap oluşturmaları gerekmektedir. Bunun için mail adresiniz yeterli olacaktır. Daha sonra belirlemiş olduğunuz mail üzerinden hesabınızı onaylamanız gerekecektir. Formu açtığınızda cevaplamanız gereken bazı sorular olacaktır. Türkçe karakter kullanmadan ve büyük harf kullanımına dikkat ederek doldurmaya özen gösteriniz. Aksi takdirde başvurunuzun iptaline sebep olabilirsiniz. Her açılmış olan DS-160 formu için sayfanın sağ üst kısmında numara bulunmaktadır. Formunuza tekrar ulaşmak için DS-160 numaranızı ve belirlediğiniz gizli soruyu unutmamalısınız. İşlemlere devam ettiğinizde size daha önce Amerika vizesi aldınız mı? Aldıysanız vize kategoriniz aynı mı? gibi sorular yönlendirilecektir. Bu kısmı geçtikten sonra pasaportunuzun hangi adrese gelmesini istiyorsanız PTT kısmından şube seçimi yapabilirsiniz. Vizeniz onay aldığı takdirde pasaportunuz bu adrese gönderilecektir.

Online Ödeme Ve Randevu Alımı

Son aşama olarak PTT şube seçimi yaptınız. Randevu işlemini sonlandırmak amacıyla ödeme kısmına geçeceksiniz. Ödemeler nakit veya kredi kartı ile yapılmaktadır. Ödemenizi nakit olarak yapmak isterseniz Konsolosluğun anlaşmalı olduğu bazı bankalar bulunmaktadır. Sistem üzerinden size ödeme ile ilgili bir fiş verilecektir. Daha sonrasında o fiş ile bankaya giderek ödeme yapabilirsiniz. Genel olarak başvuru sahipleri tarafından daha çok tercih edilen ödeme seçeneği kredi kartıdır. Seyahatin acil olması durumlarında kredi kartı seçeneğini kullanabilirsiniz. Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra randevu ekranı açılacaktır. İstanbul veya Ankara için randevu oluşturabilirsiniz. Amerika vize randevu işlemlerinde yetki alanı bulunmamaktadır. Sadece randevu yoğunluğuna il değişikliği yapılabilir. İstanbul’da yaşayan bir başvuru sahibinin seyahatinin yakın bir tarih olduğunu ve İstanbul için mevcut randevu bulunmadığını düşünelim. Bu durumda kişi kabul ettiği takdirde randevuyu Ankara için gerçekleştirebilir. İl işlemi yapıldıktan sonra tarih ve günü seçeceksiniz. Artık Amerika Konsolosluğu vize randevusu işlemi tamamlanmış olacaktır. Mülakat günü evraklarınızı konsolosluğa teslim edeceksiniz. Dolayısıyla randevu detayını içeren belgenizi randevu oluşturduğunuz site üzerinden yazdırma işlemi yaparak başvuru evraklarınıza ekleyebilirsiniz.

Yukarıdaki bölümde Amerika vizesi randevu detayları ile ilgili bilgi vermeye çalıştık. Maddeler halinde ayırmış olduğumuz kısımları dikkate almanızı öneririz. Başvuru sahipleri internet üzerinde bulunan asılsız sitelerden bilgi alarak başvuru gerçekleştirmektedir. Bilgi kirliliğine maruz kalmanızı istemeyiz. Amerika vize randevusu sürecinin doğru bir şekilde yürütülmesi adına uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Ofisimize ulaşmak için iletişim kısmını ziyaret edebilirsiniz.

Amerika vizesi ön başvuru formu

Amerika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Amerika Vize Başvuru Merkezi
N.G. 18/04/20, 17:57 Cevabı Görüntüle
Merhabalar sayın yetkili, Ben Nebahat. 55 yaşında emekli bir bireyim. Hayatım boyunca vize işlemlerimi kendim yapmıştım. Ama teknolojinin hızına yetişemiyorum. Gelecekteki seyahat planımı Amerika olarak belirledim. Amerika vize başvuru merkezi için başvurudan önce randevu almam gerekir mi? Amerika vizeleri ile ilgili hiçbir bilgiye sahip değilim. Turistik bir seyahat düşünüyorum. Amerika Bilgilerinize ihtiyacım olacak. Hoşçakalın.
Acil Amerika Vizesi
O.H. 01/05/20, 17:29 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Öncelikle iyi çalışmalar. Acil amerika vizesi almak istiyorum. Türkiye´de bulunan siyasi bir partiye üyeyim. Ayrıca aynı zamanda emekliyim. 50 yaşındayım. İstanbul´da oğlum ile birlikte yaşıyorum. Maddi durumlardan dolayı her zaman yurt dışı seyahati gerçekleştiremedim. Daha önce Katar´a gittim. Orada kuzenim yaşıyor. Seyahat ederken bir problem yaşamıyorum. İstanbul’a taşınmadan önce İzmir´de yaşıyordum. Kuşadası üzerinden yapılan tekne turları ile kapı vizesi alarak Yunanistan´a gittim.10 günden oluşan bir iznim mevcut. Çok hızlı bir şekilde vize başvurumu yapmak istiyorum. Amerika vizesi kaç günde çıkar? Yardımlarınızı rica eder, iyi günler dilerim.
Amerika Konsolosluğu Vize
A.K. 13/04/20, 10:42 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, Ben Aydın Kara. Bursa’da yaşıyorum. Tofaş firmasında satış sorumlusu olarak çalışıyorum. Amerika Konsolosluğu vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Yurtdışına seyahat etmeyi çok seviyorum. Avrupa ve Asya ülkelerine birden fazla seyahatim oldu. Kötü olan İngilizce seviyemi seyahatlerimde düzeltme fırsatı buldum. Hollanda, Macaristan, İngiltere gibi diğer ülkeler için her zaman bireysel başvuru yapmıştım. Fakat Amerika vizesi ile ilgili araştırma yaptığımda zor bir süreci olduğunu gördüm. Mülakatlar başvuru sürecindeki en önemli kısım. Diğer başvurularımda konsolosluk yerine başvuru merkezlerine giderek parmak izi verdiğim için bir problem olmamıştı. Birebir görüşme olması beni tedirgin ediyor. Amerika vize başvuru sürecimi nasıl başlatabilirim? Mülakatta ne gibi sorular soruluyor? İşlemlerimi şirketiniz üzerinden yapmak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler.
Amerika Acil Vize
E. Esnek 19/11/18, 13:50 Cevabı Görüntüle
Amerikadaki kız kardeşim kanser hastası, elimde hastane raporları var, Şimdi eşi de kaza geçirdi ve kardeşim hem kendisine hem de eşine bakmakta çok zorlanıyor acil olarak ABD'ye seyahat etmem gerekiyor randevuların 3 hafta sonraya verildiğini duydum ne yapmak gerekiyor? Yardımlarınızı bekliyorum.
Amerika Randevu Tarihi
s. sütcü 21/12/21, 02:11 Cevabı Görüntüle
Merhaba, mayıs 2022 için ABD seyahat planım var. Şuan için 2023'e randevu verildiğini 2022 de yer açıldıkça randevuların geriye çekildiğini biliyorum. Bu ay içinde başvursam mayısa kadar randevumu alıp vizemi alabilir miyim? Ve turistik vize için kişi bası ücret nedir? teşekkürler.
Amerika Vize Randevu 2020
B.K. 13/04/20, 16:12 Cevabı Görüntüle
Merhaba sayın yetkili, Eş durumundan Amerikan vizesine başvurmak istiyorum. Normal şartlarda ne sürede vizem çıkar? Kısa dönemlik seyahat için Amerika vize randevu 2020 yılı başvuru sistemi var mı? Randevu nasıl alınıyor? Bu doğrultuda şirketiniz üzerinden başvuru yapabilmem için bilgilendirme yapmanızı rica edeceğim.
Amerika Vize Randevu
C. Özırmak 11/12/18, 09:51 Cevabı Görüntüle
selamlar amerika vizesi için nasıl randevu alabiliyoruz? telefon mu etmek gerekiyor? formu görmek istiyorlar mı? teşekkürler.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Amerika Vize Randevusu
Amerika Vize Reddi
Amerika Vize Başvuru Formu (DS-160)
Amerika Vize Dilekçesi
Amerika Vize Yenileme
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';