x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika Vize Yenileme

Amerika Vize Yenileme

Değerli ziyaretçimiz,Amerika vize yenileme detaylarını, başvuru sürecindeki aşamaları uzmanlarımız sizler için derledi. Genel ziyaretçi kapsamında yapılan başvurular süre olarak 10 yıllık verilmektedir. Turistik,ticari, aile arkadaş ziyareti amacıyla yapılan seyahatler için bu şekilde başvuru yapılmaktadır.Göçmen olmayan bir vizeye sahipsiniz ve süresi dolmuş olabilir veya Amerika vize başvurusu yaptığınız esnada bir önceki vizenizin süresi hala geçerli olabilir. Ancak yeni bir başvuru yapıyormuş gibi düşünülerek aşamaları uygulamanız gerekmektedir. ABD vize başvurusu yapan kişilerin bazı kriterleri karşıladığı takdirde randevu günü gelmeme durumu olabilir. Ama Amerika Konsolosluğu gerekli görürse mülakat talebinde bulunulabilir.

Amerika Vize Yenileme İşlemleri

Mülakat gerçekleşmeden amerika vizesini yenilemek isteyen kişilerin aşağıda bulunan koşulları yerine getirmesi gerekmektedir.

 • Bir önceki vize başvurusu yaptığınızda 14 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.
 • Yeni yapacağınız vize başvuru türü eski vizeniz ile aynı kategoriye sahip olmalıdır.
 • Eski vizenizdeki ad-soyad kısmının değişmemiş olmalıdır.
 • Vizenizin bitiş süresi 1 yılı aşmamalıdır.
 • Önceki vize çalınmamış ve kaybolmamış olmalıdır.
 • Vizenizin üzerinde herhangi bir açıklama olmaması gerekmektedir.

Bu kriterleri karşılayan başvuru sahipleri için mülakat gerçekleşmeyecektir. Vize yenileme işlemlerinin en avantajlı durumu olarak düşünebilirsiniz. Sıralanmış olan maddeler sizler için geçerli ise mülakatsız yeni bir Amerika vizesi için işlem yapabilirsiniz. Sonraki etapta mesleki statünüze göre evraklarınızı hazırlamalısınız. Sigortalı çalışanlar, iş veren, emekli, devlet memuru vb. olarak meslek gruplarına bölebiliriz. Amerika uzmanlarımız konu ilgili detayları tarafınıza iletecektir. Vize yenileme başvurularında en çok yapılan hatalardan biri ise daha önce vize almanın vermiş olduğu rahatlık, mesleki durumda olan değişikliği önemsememek diyebiliriz. Yeni bir vize başvurusu veya yenileme yapıyorsanız DS-160 formunuzu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Ayrıca her yapılan başvuru sıfırdan değerlendirileceği için ilk defa başvuru yapıyormuş gibi önemsenmelidir.

Başvuru sahipleri için mülakat gerçekleşmeyeceği için mesleki durumunuza göre hazırlamış olduğunuz evraklarınızı kargo yolu ile Amerika uzmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. Akabinde dosyanız incelenerek eksikler tarafınıza iletilecektir. İşlemler için herşey tamamlandıktan sonra DS-160 formunuz uzmanlarımız tarafından doldurulacaktır. Veri girişleri tamamlandıktan sonra randevu kısmına geçiş yapabilirsiniz. Yukarıda bulunan kriterleri taşıyan kişiler mülakata gelmeyeceği için randevu günü ve saatinin bir önemi bulunmamaktadır. Randevuyu sizler adına biz gerçekleştirmiş olacağız. Randevular Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden yapılmaktadır. Eğer seyahatiniz belli ve yakın bir tarih ise randevu durumunu kontrol ederek size bilgi verilmektedir. İstanbul Konsolosluğunda yoğunluk olduğu takdirde Ankara Büyükelçiliği üzerinden randevu işlemi gerçekleşmektedir.

Amerika Vize Yenileme Ücretleri

Amerika vize başvurularında daha önce vize almış olmanız veya yaş kriterlerine göre ücret konusunda bir değişiklik olmamıştır. Her başvuru yeni olarak algılandığı için aynı ücret ödenecektir. B1/B2 kategorisine ait vize başvurularını yenilemek isterseniz konsolosluk harcı 160 USD’dir. Online ödemesini kredi kartı ile yapacağınız için bankalar tarafından komisyon alınmaktadır. Dolayısıyla ücret 180 USD olarak artacaktır. ABD vize yenilemesi ile ilgili aşamaları uzmanlarımız yürüteceği için bu kısımlarla ilgilenmenize gerek yoktur. Vize işlemlerinin başlaması için bazı ana evraklar gerekmektedir. Detaylarına aşağıda ulaşabilirsiniz.

Başvuru sahipleri 1 Mayıs 2007 tarihi sonrası parmak izi vermiş olmaları gerekmektedir.

10 yıllık (B1/B2) Vizesini Yenileyen Başvuru Sahipleri İçin

 • Pasaport ( seyahat sonrası 6 ay geçerli)
 • 5x5 boyutlarında 2 adet fotoğraf
 • DS-160 formu
 • Eski pasaportta bulunan Amerika vizesi

14 Yaş Altı Başvuru Sahipleri

 • Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli pasaport,
 • DS-160 Formu,
 • 5x5 boyutlarında 2 adet fotoğraf
 • Ebeveylerden birinin geçerli B1/B2 vizesinin fotokopisi
 • Eski pasaportta bulunan Amerika vizesi
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi

79 Yaş Üzeri Olan Başvuru Sahipleri

 • Pasaport ( seyahat sonrası 6 ay geçerli )
 • DS-160 formu
 • 5x5 boyutlarında 2 adet fotoğraf

Amerika vize yenileme süreci kişilere ve kriterlere göre değişiklik gösterdiğini unutmayınız. İşlemlerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmek için uzmanlarımız ile görüşme sağlamanız gerekmektedir. Ofisimize 0212 963 08 86 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

Amerika vizesi ön başvuru formu

Amerika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Amerika vizesi yenileme
S.M. 18/11/21, 17:16 Cevabı Görüntüle
Benim usa vizem yeni bitti. eşimin bir yıllık daha vizesi var. İkimiz de yeniden vize almak istiyoruz. Amerika vizesi yenileme için kişi başı ne kadar işlem ücreti talep ediyorsunuz? Ne kadar zamanda sonuçlanıyor?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Amerika Vize Randevusu
Amerika Vize Reddi
Amerika Vize Başvuru Formu (DS-160)
Amerika Vize Dilekçesi
Amerika Vize Yenileme
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';