x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika Vize Ücreti

amerika vize ücreti

Değerli ziyaretçimiz, Amerika Vize işlemleri kategorilerine göre ayrılmaktadır. Mesleki statünüze göre evrak gereklilikleri değişecektir. B1/B2 kategorisinde bulunan vize türlerini aşağıda bulabilirsiniz.

  • Turistik
  • Ticari ( Konferans ve kongre katılımı vb)
  • Aile-arkadaş ziyareti

Yukarıda belirtilen vize türleri genel ziyaretçi kapsamındadır. Bu vize türlerinden birini tercih ettiniz. Vize işlemlerinizi başlatmak istiyorsunuz. Ama aklınızda Amerika Vize Ücreti Ne Kadar? sorusu belirmektedir. Amerika vize ücretinin nerede ve ne şekilde ödendiğine dair ayrıntıları uzmanlarımız sizlerle paylaşmış olacaktır. Zamanınızın değerli olduğunu biliyoruz. Ama Amerika vize ücretinin ana ve önemli kısımlarını sizler için düzenledik. Gelin birlikte detayları inceleyelim.

Amerika Vize Ücreti 2023

Amerika yeni yıl itibariyle ücret tablosunda bir değişime gitmemiştir. Amerika’da sadece genel ziyaretçi kapsamında olan vizeler değil, Amerika’ya ait bütün vize türlerinde fiyatlar aynı kalmıştır. Amerika’da mali yıl dönümü Ekim ayında yapılmaktadır. Dolayısıyla Kongrede ücret konusu ile ilgili bir değişikliğe gidilmeme kararı alınmıştır. Tüm ülkelerde Amerika vize ücreti aynıdır.

Amerika vize ücretleri Schengen ülkeleri gibi değildir. Amerika’da yaş durumuna göre vize ücreti değişmemektedir. Çocuklar içinde aynı ücret geçerlidir. Herhangi bir muaf durumu yoktur. Konsolosluğun almış olduğu net ücret sadece bazı vize türlerinde değişiklik göstermektedir. Danışmanlık bedelimizde de fark oluşacaktır. Konsolosluk harcı 185 $'dır fakat bu tutar vize türüne göre de değişebilmektedir. Vize başvurunuzda ödeyeceğiniz ek ücretler oluşabilir. Örneğin; 1 ) Sevıs Ücreti, öğrenci vizesi (F,M) kapsamında yapılan başvurular ve Değişim programı kapsamında (J) yapılan başvurular için ödenen ücrettir. Sevıs ücretinin ödendiğine dair evrak randevu günü istenecektir. Sevıs ödemeleri vizeniz ret olsa da geri iadesi yapılmaz. Başvurunuzun işleme alınması için yapılan bir ödemedir.

Amerika Vize Ücreti İçin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Vize başvuru ücreti başka bir başvuru sahibine devredilemez ve satılamaz.
  • Konsolosluk vize işlemleri için ödediğiniz tutarı geri iade etmez. Konsolosluğun tutumu ise ücreti vize için değil, vize başvurusunu başlatmak için olduğunu söyler.
  • Amerika vize ücreti yapacağınız 1 başvuru için geçerlidir. Eğer ret alırsanız yeniden bir vize ücreti ödeyerek başvuruya devam edebilirsiniz.
  • Amerika vize ücreti sadece o ülke için geçerlidir. Amerika vize ücreti ödeyerek schengen ülkesi için vize işlemi yapamazsınız.

DS-160 formunun doldurulması ve veri girişleri işlemleri 90 $ hizmet bedeli olarak belirlediğimiz ücrete dahildir. Amerika Vize işlemleri için şirket bünyemizde bazı ek hizmetler bulunmaktadır. Aşağıdaki tabloda bilgilere ulaşabilirsiniz.

Amerika Vizesi Ek Hizmetler

ek%20hiz.1.png
Ek hizmetler İstanbul ilini kapsamaktadır. İstanbul dışında olan başvuru sahipleri ek hizmetler içerisinde sadece İngilizce dilekçe talep edebilir. VIP ve kurye hizmetini kapsamaz. Ek hizmet detaylarında ise VIP olarak adlandırdığımız hizmetimizde evlerinizde sizi ziyaret ederek birebir başvuru işlemlerinizi birlikte gerçekleştiriyoruz. Detayları uzmanlarımız size iletecektir. Kurye hizmetimiz ise ilçeler arası bölgelerden oluşmaktadır. Bölgelere göre ücretler değişecektir. Evrak alımı, pasaport teslim işlemi gibi hizmetleri kapsamaktadır. Sizde angarya işlerden kurtulmak isterseniz ek hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Amerika vize işlemlerinizi başlatmak ve Amerika vize ücreti, 2023 yılı evrak ve ücretlerine dair en güncel bilgilere ulaşmak için uzmanlarımız ile görüşme sağlayabilirsiniz. Konu ile ilgili ask@eagvs.com adresine mail gönderebilirsiniz. Amerika uzmanlarımız ile direkt olarak görüşmek isterseniz 0212 963 08 86 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

amerika-vizesi-on-basvuru-formu.jpg

Amerika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Amerika Vize Fiyatları
A.B. 20/04/20, 16:39 Cevabı Görüntüle
Merhaba sevgili Euroasia çalışanları, Plastik ambalajlar üreten bir firmanın genel müdürüyüm. Amerika vize fiyatları hakkında bilgi almak istiyorum. Amerika'da bulunan ve iş yaptığımız firma ile kısa süreli iş seyahati için bir vize almak istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.
Amerika Öğrenci Vizesi Ücreti
S.H. 18/04/20, 16:14 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben Bursa'da özel üniversitede öğrenciyim. Amerika öğrenci vizesi ücreti hakkında bilgi almak istiyorum. Moda tasarımı bölümünde okuyorum. Amerika’ya kısa süreli dil okulu için gitmek istiyorum. Oluşabilecek bütün masraflarımı babam karşılayacak. Kendisi şirket sahibidir. Amerika vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Sizin danışmanlık ücretinizi de belirtebilir misiniz? Nereye ne kadar ödeme yapmam gerekiyor?
Amerika Vize Ücreti 2020
A. Mümtaz 12/12/18, 09:56 Cevabı Görüntüle
merhabalar amerika vize ücreti hakkında bilgi almak istiyorum. önümüzdeki yıl turizm amacıyla seyahat edeceğim. teşekkür ederim.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Amerika Vize Randevusu
Amerika Vize Reddi
Amerika Vize Başvuru Formu (DS-160)
Amerika Vize Dilekçesi
Amerika Vize Yenileme
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';