x
Amerika

Vize İşlemleri

Amerika

Amerika Vize Reddi

Amerika Vize Reddi

EAGVS’ye hoşgeldiniz. Seyahat planınızı oluşturdunuz. Amerika Birleşik Devletleri için bir tatil planı belirlediniz. Amerika vize işlemleri kısmına geldiniz. DS- 160 Formunun online bir şekilde doldurulması işlemini tamamladınız. Veri girişlerini sağlarken dikkat etmeniz gereken hususlar olduğunu unutmayınız. Form işlemi tamamlandıktan sonra randevu kısmına geçiş yapılacaktır. Amerika online vize formu ve başvuru süreci hakkında bilgi almak için 0212 963 08 86 numaralı hattan ofisimize ulaşabilirsiniz. Amerika Vize Reddi İçin detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Amerika vize başvurusunda randevu işlemleri mülakat şeklinde gerçekleşmektedir. Amerika için yetki sınırlaması yoktur. Ofisimizi arayarak vize uzmanlarımız ile görüşüp ikamet ettiğiniz şehri belirtebilirsiniz. Randevular tercih etmiş olduğunuz şehre göre değişecektir. Başvuru sahiplerinde en çok merak edilen konu Amerika vize reddi olmuştur. Başvuru sahiplerinin birçok firma ile görüşmesi, daha önce başvuru gerçekleştirmiş kişilerden yardım alması bilgi kirliliğine sebep olmuştur. Örneğin; Amerika vize başvurumu İstanbul Konsolosluğu üzerinden yaptım. Ankara olarak değiştirsem sonuç değişir mi? , Amerika vize başvurusu yaptım ve red aldım. Artık hayatım boyunca vize alamayacak mıyım? şeklinde birkaç örnek ile sıralayabiliriz.  Bu şekilde yanlış bilgilerle hareket etmemenizi öneririz. Amerika vizenizden ret aldıktan sonra yeni bir vize başvurusu yapabilirsiniz. Sadece bir sonraki gerçekleştireceğiniz vize başvurusunda DS-160 formunu doldururken daha önce Amerika vize reddi aldığınızı beyan edeceksiniz.

Amerika Vize Reddi 2023

Vize başvurularının red sebepleri genel olarak birçok ülke için aynıdır. Amerika ret durumu mülakat günü başvuru sahibine verilen evrak ile sonlanır. Madde halinde belirtilen red sebebinde detaylı bir açıklama bulunmaz. The Immigration and Nationality Act ( INA) isimli yetkili kurumun belirlemiş olduğu ret başlıklarını aşağıdaki bölümde inceleyebilirsiniz.

  • Eksik ve yanlış bilgi beyanında bulunmak,
  • Finansal kaynakların yetersiz olması,
  • DS-160 formunun eksik ve yanlış doldurulması,
  • Amerika vizesini yanlış kullanmak

Amerika vize red sebepleri maddeler halinde sizler için sıralandı. Fakat her madde için aklınızda fikir oluşması adına açıklamaları okumayı unutmayınız. İlk madde üzerinden gidecek olursak eksik evrak durumu konsolosluk için en hafife alınan red kararından biridir. Vize başvuru sürecinizde seyahat amacınıza göre hazırlamış olduğunuz evraklar başvurduğunuz vize türü ile uyumlu olmalıdır. Turistik bir vize başvurusu yaptıktan sonra aile ziyareti için evrak sunamazsınız. İkinci maddeye geçiş yaptığımızda finansal kaynakların yetersiz olduğunu görüyoruz. Başvuru sahiplerinin seyahatini gerçekleştirmesi ve Amerika’da oluşabilecek bütün masraflarını karşılaması için bankada bulunan bakiye miktarının seyahat süresince yeterli olması gerekmektedir. Eğer seyahat masraflarınızı karşılayacak miktarda paranız yoksa sponsor gösterebilirsiniz. Sponsorunuz maddi açıdan elverişli olmalıdır. Finansal kaynakların yetersiz olmasını örneklemek gerekirse X kişisi asgari ücretle çalışıyor olsun. 1 haftalık süreyi içeren turistik bir seyahat belirlesin. Bankasında 5000 USD tutarında parası bulunsun. Akabinde başvurusunu bu şekilde gerçekleştirsin. Konsoloslukta görüşme sırasında aylık kazancı nedir? Bankada bulunan miktar ne şekilde birikti? şeklinde sorular gelebilir. Bankanızda fazla para bulundurmak ya da aylık kazanç miktarının az olması eksi bir durum oluşturabilir. Bu şekilde yapılan başvurulardan Amerika vize reddi almanız kaçınılmaz olacaktır.

Amerika Vizesi Red Sebepleri

Red nedenlerinin en çok yaşandığı durumlardan biri ise DS-160 formunun yanlış ve eksik doldurulmasıdır. DS-160 formu vize başvurusunda en önemli kısımlardan biridir. Başvurunuzun incelenmesi form üzerinden yapılmaktadır. Şirket bünyemizde çalışan Amerika uzmanlarımız ile DS-160 formunda oluşan olumsuz durumu ortadan kaldırıyoruz. Tecrübelerimizden faydalanmak isterseniz 0212 963 08 86 telefon numaramızdan ofisimize ulaşabilirsiniz.

Red sebeplerinde son maddeyi incelediğimizde Konsolosluğun hassas olduğu bir konu ile karşılaşıyoruz. Turistik, genel ziyaretçi kapsamında almış olduğunuz vizenizi öğrenci vizesi olarak kullanamazsınız. Ülkeye yapılan girişlerde sorun yaşamamış olmanız sınır dışı edilme durumunu ortadan kaldırmaz. Amerika vize türleri seyahat amacına göre değişmektedir. B1/B2 kategorisinde bulunan vize türleri genel ziyaretçi kapsamındadır. Farklı bir iyi niyet konusundan bahsetmek gerekirse akrabanızı ziyaret etmek istiyorsunuz. Fakat davetiye alamadınız veya o kişiden bahsetmek istemiyorsunuz. Mülakat esnasında turistik olarak seyahat edeceğinizi belirttiniz ve Amerika’da tanıdığınız biri olmadığını söylediniz. Bu anlaşıldığı takdirde seyahat amacınız gerçekçi bulunmayacaktır. Gerçekleştirmiş olduğunuz başvuruda iyi niyet görülmediği için red almış olacaksınız.

Yukarıdaki bölümde Amerika vizesi neden reddedilir? Red konuları nelerdir? gibi birçok konuyu ele aldık. Başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeden önce detayları dikkate almanızı öneririz. Amerika vize reddi almamak amacıyla uzmanlarımız ile görüşme sağlayarak başvurunuzu oluşturmak ve red olasılığınızı minimize etmek için iletişim kısmından ofisimize ulaşabilirsiniz.

Amerika vizesi ön başvuru formu

Amerika ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Amerika Vizesi Neden Reddedilir?
A.D. 04/05/20, 12:13 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, Ben Ayla D. 32 yaşındayım. Amerika vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Ama öncelikle Amerika vizesi neden reddedilir? Bu soruyu cevaplamanızı rica edeceğim. Kendimden biraz bahsetmek istiyorum. İstanbul’da kendime ait evim var. Ayrıca yüksek meblağlarda kira gelirim olduğu için çalışmıyorum. Kısaca ev hanımı olarak hayatıma devam ediyorum. Bu süreçte ise 12 yaşında olan kızıma bakıyorum. Amerika’nın Boston şehrinde kuzenim yaşıyor. Süresiz bir green card’da sahiptir. Onu ziyaret etmek istiyorum. Daha önce aile ziyareti yaparak Almanya ülkesine gitmiştim. Pasaportumda başka bir seyahatim bulunmamaktadır. Amerika vize başvurum onay alır mı? Kuzenimin evrak hazırlaması gerekir mi? Bilgilendirmenizi rica edeceğim. İyi çalışmalar.
Amerika Vize Reddi
M. Ali 20/02/20, 14:54 Cevabı Görüntüle
Merhaba! Benim geçen iki sene önce başvurduğum ve Amerika vize reddi aldığım durum var. Sonradan geçen sene 2 defa Work and Travel ile başvuru yaptım fakat yine ret aldım. Bu sene iş yerim ile Amerika'daki müşteriye gitmeye planlıyoruz. Vize verme ihtimali var mı? Güncel Fransa vizem var. Israel, Ingiltere ve surekli Rusya, Avrupa'ya gidip geliyorum.
Amerika Vize Reddi 2020
E. Ayaz 20/02/20, 14:07 Cevabı Görüntüle
Öğrenci vizesi için bütün belgelerimi hazırlıyarak 7 ocak 2019’da mülakata girdim bi anlık bi strestle sorulan sorulara hazırlanmama ramen yanlış cevaplar verdim ve 214b yazılı bi kağıt alıp Amerika vize reddi aldım. Bir daha başvurmamda bir sıkıntı olur mu yazın Amerika'ya gitmem lazım
Yazıdırılabilir Versiyonu
Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Amerika Vize Randevusu
Amerika Vize Reddi
Amerika Vize Başvuru Formu (DS-160)
Amerika Vize Dilekçesi
Amerika Vize Yenileme
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';