x
 • Uzun Süreli Yunanistan Schengen Vizesi İçin...

  Uzun Süreli Yunanistan Schengen Vizesi İçin...

  Uzun süreli ve çok girişli Schengen vizesi almak için nelere dikkat etmelisiniz?

  Devamı
 • Vize Başvurunuzu Evinizde Gerçekleştirin!

  Vize Başvurunuzu Evinizde Gerçekleştirin!

  Mobil servislerden faydalanarak Yunanistan vize başvurunuzu evinizde ya da ofisinizde gerçekleştirebilir, değerlendirme sonrası vizeli pasaportunuzu kurye ile teslim alabilirsiniz.

  Devamı
 • Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Vize talep dilekçesi, Yunanistan vize başvurunuzun en önemli evraklarından biridir. Uzmanlarımızın tecrübelerinden yararlanın.

  Devamı
 • Çalışmayan Kişiler için Yunanistan Schengen Vizesi

  Çalışmayan Kişiler için Yunanistan Schengen Vizesi

  Düzenli geliri olmayan kişiler nasıl vize başvurusu yapmalı?

  Devamı
 • Sanatçılar İçin Yunanistan Vizesi

  Sanatçılar İçin Yunanistan Vizesi

  Sanatçılar Yunanistan Schengen vizesine nasıl başvurmalı? Hangi evrakları hazırlamalı? Dikkat edilmesi gereken noktalar neler? Vize uzmanınıza danışın.

  Devamı

Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi Schengen anlaşması şartlarına bağlı olarak kısa süreli vize işlemi gerçekleştirmektedir. Uzun süreli ziyaretlerinizde ise İtalya Ulusal Vize kriterlerine tabi olacaksınız. Kısa süreli ziyaretler ise Turistik, Ticari ve Ziyaret bazında olup diğer vize kategorileri başvuru sahibinin özel durumuna göre şekillenmektedir.

Yunanistan Vizesi Kategorileri

Schengen vizesi kapsamında olduğu için başvuru sürecinde yoğun bir mesaisi olan Yunanistan, diğer AB ülkeleri gibi en çok konaklayacağınız ve ilk giriş yapacağınız ülkenin kendi toprakları olmasını isteyecektir. Yani, vize dilekçenizde seyahat planınızda bu durumu göremez ise yetkili başvurunuzu olumsuz sonuçlandırabilir. Ayrıca seyahat planınızda en çok konaklayacağınız ülke Yunanistan olarak görünürken buna uymayarak ederek farklı bir ülkede daha uzun konakladığınızda vize ihlali yapmış sayılabilirsiniz. Sonraki Yunanistan Vize başvurularınızda bu ihlaliniz ret sebebi olarak gösterilebilir.

Ülke uzmanlarımız tarafından hazırlanılan Yunanistan Vizesi sayfalarımızdan Yunanistan vize belgeleri, Schengen vize ücreti, vize reddi konularında bilgi alabilir. Aklınıza takılan herhangi bir ayrıntı için EAGVS ofislerimizden ve müşteri hizmetleri için tasarlanan telefon ve Canlı Destek Servisimizden faydalanarak bilgi edinebilirsiniz. EAGVS iletişim bilgileri için tıklayınız ya da sağ altta yer alan canlı destek servisine sorunuzu yazınız.

Yunanistan Vize işlemleri

Yunanistan vize işlemleri her ne kadar Schengen vize şartlarına bağlı olarak uygulama da bulunsa da 2020 Mart ayı ile birlikte söz konusu olan Covid-19  pandemi sebebiyle ülke bazında güncel değişiklikleri ön plana almıştır. Bu sebeple ülke danışmanlarımızdan güncel olaylara ilişkin ön bilgi almadan seyahat planı yapmayınız.

Yunanistan vizesi işlemleri standart başvuru Schengen Başvuru Formu doldurulması ile başlar. Fakat başvuru formunuzu doldurmadan önce seyahat sürenizi ve gidiş sebebinizi net olarak belirlemeniz gerekmektedir. Yanlış kategoriden yaptığınız başvuru sebebiyle vizenizde ya da seyahatinizde sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Yunanistan aynı zamanda kapıda vize uygulaması ile de işlem yapmaktadır. Rodos, Kastellorizo (Meis), Lesvos (Midilli), Kos (İstanköy), Samos (Sisam), Hios (Sakız Adası), Simi (Sömbeki) adalarını kapsayan vize işleminde 15 günü kapsayan giriş izni verilmektedir.

Yunanistan kapı vizesinden faydalanabilmek için;

 • Minimum altı ay geçerliliği olan bir pasaport
 • İki adet biometrik fotoğraf, 
 • E-vize başvuru formu çıktısı, 
 • Ada ziyareti 1 günden fazla sürecekse otel konfirmesi ve gidiş-dönüş gemi biletleri sunulmalıdır. Yunanistan kapı vizeleri 4 iş gününde sonuçlanır.

Yunanistan Vize işlemleri standart kategorilerden birinde devam edecekse aşağıda belirtilen Yunanistan vize evrakları üzerinden başvuru dosyası sisteme alınacaktır. Yunanistan konsolosluğu vize merkezi ek, alternatif evrak talep edebilir ya da sizi mülakata çağırabilir.

Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklar

Yunanistan vizesi gerekli evraklar kişisel, mali ve mesleki bilgilerinizin özeti olarak hazırlanır. Formunuzdaki ya da evraklarınızda bilgiler güncel ve eksiksiz olmalıdır. Yunanistan Vizesi kategorinizi karşılayan vize belgeleri konsolosluk nezdinde listelenir. Ancak seyahat süreniz ve mesleki ya da şahsi özel durumunuz evraklarınızı çeşitlendirecektir. Şahsınıza özel evrak listesi ve seyahat sürenizi, kategorinizi karşılayan Yunanistan vize fiyatları hesabı için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yunanistan vize başvuru evrakları

Kişisel Evraklar

 • Yunanistan vize başvuru formu, vize işlemlerinizin asli belgesidir. Diğer evraklarınız bu formda beyan ettiğiniz bilgilere göre düzenlenecektir. Online olarak temin edebileceğiniz form eksiksiz doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Örnek form için tıklayınız.
 • Pasaport, 10 seneden eski olmamalı, seyahat sonrası en az 3 ay daha geçerliliği olmalı, iki sayfa vize girişleri için boş bulundurulmalıdır. Varsa eski pasaportlarınıza dair bilgiler de dosyanıza eklenmelidir.Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Diğer pasaport sahipleri ise 180 gün içinde maksimum 90 gün süresince bu prosedürden muaflardır.
 • Kimlik Fotokopisi- Nüfus Kayıt Örneği, Pasaport bilgilerinizi onayan kimlik bilgilerinizin olması gerekir. Kızlık soy isim değişikliğinin yapılmamış olması gibi detaylar başvurunuzu geçersiz kılabilir. Nüfus kayıt örneğinizde ise aile fertleri ve ikameniz net bir şekilde görünmelidir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi, Uluslararası seyahat kriterlerini karşılayan 30.000 Euro teminatlı yaş sınırı olmayan poliçenin Yunanistan vize başvurusu belgeleri arasında olması zorunludur.
 • Schengen Vize Ücreti  Dekontu, Kategorinizi ve seyahat sürenizi karşılayan vize harcının ödendi dekontu dosyanıza eklenmelidir.
 • Biometrik Parmak İzi Kaydı, Eğer daha önce Schengen ülkelerinden vize aldıysanız ve VIS ibaresi pasaportunuza işlendiyse tekrar kayda girmenize gerek yoktur. İlk defa bir Scengen ülkesine giriş yapacaksanız Yunanistan vize randevu günü bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekecektir. Parmaklarınızda kesik, yara bulunmamalıdır. Eğer tıbbi olarak veri kaydını yaptırmanız mümkün değilse bunu doktor raporuyla kanıtlamanız beklenecektir. 12-18 yaş arası başvuru sahipleri randevu gününde şahsen bulunmalı,  biometrik verilerini kayıt ettirmelidir. EAGVS Yunanistan Vizesi danışmanlarımız ile iş birliği kapsamında operasyon yetkilimiz size eşlik edecek sürecin kolaylıkla tamamlanmasını sağlayacaktır.
 • Muvafakat name, yaşları 18 altı olup tek başına seyahat etmesi gereken çocuklar noter onaylı aile izinlerini de dosyaya eklemelidir.
 • Seyahat konaklama ve Uçuş rezervasyonları, seyahatinizde kullanacağınız tüm araç ve konaklamaların rezerve belgeleri dosyanızda bulunmalı, tarihler net bir şekilde görünmelidir.

Yunanistan Vizesi Mali Evraklar

 • Banka Hesap Cüzdanı, adınıza kayıtlı banka hesabınızın son 3 aylık hareketliliği bayan edilmeli ve en az 35.000 TL bakiyesi bulunmalıdır. Belge banka onaylı yani kaşe, imza içermeli ve imza sirküleri de eklenmelidir.
 • Maaş Bordrosu, Eğer çalışan iseniz maaş bordronuz son 3 ayı kapsayacak şekilde dosyanızda olmalıdır.
 • Ek Gelir Belgeleri, tapu, kira sözleşmeleri, ruhsat, ek banka hesap cüzdanları da eklenmelidir.

Yunanistan vizesi gerekli evraklar aynı zamanda iş durumunuzla ilgili evrakları da içerir. Çalışan, işveren, emekli, öğrenci, ev hanımı ya da işsiz olmanız evraklarınızın niteliğini değiştirecektir. Bu sebeple seyahat amacınızın belirlenmesi ile beraber danışmanlarımızdan alacağınız evrak listenizle hareket etmenizi öneriyoruz. 

Yunanistan Vizesi Ücreti

Yunanistan Vizesi Ücreti kısa vadeli seyahatler için konsolosluk harç bedeli 80 Euro olarak belirlenmiştir. Yunanistan Büyükelçiliği tarafından her yılın ilk yarısı güncellenen Yunanistan vize ücreti 2023 tarifesi nettir. Ancak başvuru sahibinin vize süresi ve kategorisi vize ücreti hesabında önemli bir etkendir. Ayrıca gidiş sebebinizi karşılayan varsa özel durumunuz da rakamlarda değişiklik yapacaktır.

Başvuru sürecinde ödediğiniz hiçbir ücret iade edilmez, devredilmez. Yunanistan Vizesi başvurunuza ret alma durumunuzda ise yeni başvuru yaparken tüm ücretleri yineleyerek ödemeniz gerekecektir. Bu nedenle evraklarınızın doğru, net, açık, teyit edilebilir olması önemlidir. Vize mağduru olmamak, seyahatinizi ertelememek adına lütfen deneyim sahibi kişilerden yardım alınız.

Başvurunuzun özelliklerini kapsayan Yunanistan Vizesi Ücreti hesaplaması için danışmanlarımıza ulaşabilir, başvurunuzu iş birliğimizle kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Ret

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar?

Yunanistan vize şartları tamamlanan dosyalar Büyükelçilik tarafından incelenmek üzere sisteme kaydedilir ve değerlendirmeniz başlar. Yunanistan vizesi kaç günde çıkar? Sorusu bu evrede en çok yanıtladığımız sorulardandır. 

5-15 iş günü aralığında vize başvurunuz ile ilgili olumlu ya da olumsuz bir sonuç alabilirsiniz. Lakin başvuru süreci 1 ay önceden başlatılmalıdır. Türkiye ve Yunanistan resmi tatilleri, sistem arızaları ya da güncel diplomatik gelişmeler sürecinizi etkileyebilir ve seyahatinizi ertelemek zorunda kalabilirsiniz. 

Yunanistan vizesi başvurunuza olumsuz sonuç almanız durumunda da süreniz uzayacak sadece maddi değil zaman anlamında da kayıp yaşayacaksınız. Başvuru sürecinin 1 ay öncesinde başlatılmasının önerilmesi bu sebepledir.

Yunanistan vize danışmanlık hizmeti veren danışman kurumsal firmalar sizi tüm sürece hazırlar. Olasılık dahilinde olan risklerden korunarak, gereksiz gecikmelerin önüne geçer. Lakin her meslekte olduğu gibi bu meslek içinde de olumsuz yorumlamalara sebebiyet veren kişiler mevcuttur. Bu sebeple size "ben daha kısa sürede vizenizi alırım", "ben sürece dahil olurum" gibi vaatlerle yönlendirmeye çalışanların oyununa gelmeyiniz.

EAGVS bu anlamda size şeffaf bir çalışma prensibi sunmaktadır. Amacımız, zaman kayıplarınız olmadan, vize başvuru merkezlerinde kuyruklarda beklemeden, her defasında başka birine derdinizi anlatmak zorunda kalmadan başvurunuzu tamamlayarak vizenizi güvenli koşullarda almanızdır. 

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar?, Evraklarımı nasıl listelerim, neden vize reddi aldım gibi sorularınızın muhatabı işinin ehli danışmanlardır. Deneyim her branşta olduğu gibi vize alımlarınızda da hayat kurtarır.

Yunanistan Vize Reddi

Yunanistan vize reddi elbette her ülkede olduğu gibi bu ülke ziyaretlerinde de bir olasılıktır. Evraklarınızın eksik, yanlış, güncel olmayan beyanlar içermesi gibi basit görünen ama vize usulüne aykırı görünen unsurlar vize reddi almanıza sebep olacaktır. 

Ülkelerin ve uluslararası vize uygulamalarının belli bir yasal düzende işlediğini unutmayın. Seyahatlerinizde yapacağınız vize süresinin dışına çıkmak, gittiğiniz ülkenin yasalarına uyum sağlamamak diğer ülkelere olan ziyaretlerinizde de sizi etkileyecektir.

Yunanistan’a yapacağınız seyahatlerde Schengen vize şartları uygulanacaktır. Bu şartlara karşı gösterdiğiniz her uygunsuz davranış diğer AB üyesi ülke girişlerinizi de etkileyecektir. Yunanistan Vizesi uzmanlarımız size sadece vize sürecinizde değil karşılaşabileceğiniz durumlar hakkında ön bilgi de vereceklerdir. 

Yunanistan vizesi ne kadar?, Yunanistan’a ekspres vize uygulaması var mı?, Kapı vizesi şartlarına uygun muyum? Gibi şahsınıza özel tüm bilgileri uzmanlarımızdan alabilirsiniz. Unutmayın kişisel veri koruma kanunu kapsamında çalışan ofislerimizde tüm bilgileriniz güvende olarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Üstelik bulunduğunuz şehirden, ofisinizden ya da evinizden ayrılmadan.

Yunanistan vize reddi aldıysanız durum değişmeyecektir. Danışmanlarımızla ret belgenizi paylaştığınızda, ret aldığınız konu çözümlenecek ve vize alımınıza yönelik çalışma aynı prensipte tamamlanacaktır.
Keyifli Seyahatler…

Yunanistan Vizesi Bilgi

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yunanistan Vizesi İstanbul
M.A. 26/04/20, 16:56 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, İstanbul’da kuyumcu olarak iş yapmaktayım, şirket sahibiyim. Yunanistan’a ev hanımı eşim ile beraber seyahat edeceğiz. Yunanistan vizesi İstanbul başvurum için gereken evraklar ve ücret bilgilerini söyler misiniz? Ulus ofisinize mi evrakları teslim edeceğim? Parmak izi mi ne zaman alıyorsunuz? Detaylı yazarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Yunanistan Vizesi Bursa
S.V. 26/04/20, 02:23 Cevabı Görüntüle
Yunanistan vizesi Bursa üzerinden başvuru yapılıyor mu? Mudanya’da oturuyorum. Geçtiğimiz yıl Almanya vizesi almıştım bu yıl yaz sezonuna yeniden alacağım ama işlemlerimi nereden yapacağımı bilemedim. Yeniden parmak izi vermeyeceğim için evraklarımı size yollasam siz başvuru yapıyor musunuz? Danışmanlık ve vize ücretleri nelerdir? Dilekçemi Almanya’da olduğu gibi Türkçe sunabilir miyim? Bana yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.
Yunanistan Vizesi Balıkesir
A.E. 26/04/20, 00:55 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben Balıkesir Üniversitesi’nde öğrenim görmekteyim. İkamet adresim ise Ankara’dır. Yunanistan’a turistik amaçlı seyahat etmek istiyorum. Masraflarım için bana şirket sahibi annem sponsor olacak. Yunanistan vizesi Balıkesir başvurularını nereden yapıyorum? Doğrudan konsolosluğa başvuru yapabilir miyim? Bu seyahatim için hazırlamam gereken evraklar nedir? Siz tüm işlemleri sağlıyor musunuz? Sorularıma cevap verirseniz sevinirim, iyi günler dilerim.
Yunanistan Vizesi Ankara
K.Ö. 25/04/20, 17:11 Cevabı Görüntüle
Selam. Ben Kızılay’da ikamet etmekteyim. İstanbul’daki arkadaşım başka bir kurumdan başvuru yaptığını söyledi ama o kurum Ankara’ya bakmıyormuş. Sizler bu durum ile ilgileniyor musunuz? Yunanistan vizesi Ankara için başvuru yapmak istiyorum. Yaz sezonunda turistik amaçlı seyahat edeceğim ne zaman başvuru yapmam gerekir? Hazırlamam gereken evraklar nelerdir? İlk schengen başvurum olduğu için yardımcı olursanız sevinirim.
Yunanistan Ticari Vize Gerekli Evraklar
M.Ü. 25/04/20, 16:12 Cevabı Görüntüle
Yunanistan’a önümüzdeki Temmuz ayında ticari seyahat planlamaktayım. Yunanistan ticari vize gerekli evraklar nelerdir? Ben şirket sahibiyim ve Atina’da çalışanlarım ile beraber fuar alanının yaratımı ve dizaynı hakkında destek vereceğiz. Bu anlamda bir organizasyon şirketinden davet mektubu yollayacaklar. Gerekli vize ücreti ve süreç hakkında bilgilendirme istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.


Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2020
S.P. 25/04/20, 15:22 Cevabı Görüntüle
Yunanistan vizesi için gerekli evraklar 2020 listesini paylaşır mısınız? Kız arkadaşım ile ben sigortalı çalışanız. Birlikte gezi amaçlı seyahat etmek istiyoruz. Vize için ne kadar harcama yapacağız? Otel ve uçak bileti rezervasyonlarımızı satın almak zorunda mıyız? Birde 30.000 Euro teminatlı sigorta ne demek? Ayrıntılı bilgi verir misiniz teşekküler.
Yunanistan Vize Randevu 2020
M.L 24/04/20, 16:49 Cevabı Görüntüle
Yunanistan’a bu yaz sezonunda turistik amaçlı seyahat planlamaktayım. 16 yaşında öğrenci oğlum ve eşim ile seyahat edeceğiz. Oğlum öğrenci ve eşim çalışmıyor. Yunanistan vize randevu 2020 nasıl alınıyor? Bizim adımıza randevuyu siz alabilir misiniz? Hazırlamamız gereken evraklar nedir ve vize başvuru formunu nereden alabiliriz? Oğlum 18 yaşından küçük olduğu için ona da ödeme alınıyor mu ve muvafakatnameye gerek var mı? Konular hakkında açıklama yaparsanız sevinirim.
Yunanistan Vize Randevu
C.K. 24/04/20, 15:48 Cevabı Görüntüle
Geçtiğimiz Eylül ayında İtalya seyahatim olmuştu. Parmak izimi de almışlardı. Önümüzdeki Eylül ayında ise Yunanistan’a turistik amaçlı seyahat edeceğim. Yeniden uğraşmak istemiyorum. Bu yüzden danışmanlık şirketi aradım kendime ve sizinle karşılaştım. Yorumlarınızı okudum. Ben özel bir şirkette müdür olarak çalışıyorum ve Çanakkale’de ikamet ediyorum. Yunanistan vize randevu siz alıyor musunuz? Benim hazırlamam gereken evrak ve ücretler hakkında da bilgilendirme yapar mısınız? Teşekkür ederim.
Yunanistan Vize Başvuru Formu
G.U. 24/04/20, 15:07 Cevabı Görüntüle
İlk defa schengen vizesi almayı düşünüyorum. Öncelikle bu yaz Yunanistan’a seyahat edip sonraki aşamalarda ise diğer ülkelere seyahat ederek pasaportumu doldurmak istiyorum. Ben son 4-5 aydır sigortalı olarak çalışıyorum. İstanbul’da ikamet ediyorum. Hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Yunanistan vize başvuru formu doldurmamda yardımcı oluyor musunuz? Danışmanlık süreciniz nasıl ilerliyor? Bilgilendirme yapar mısınız?
Yunanistan Aile Ziyareti Vizesi
Ş.B. 23/04/20, 17:55 Cevabı Görüntüle
Yunanistan vatandaşı ile evli olan ablamı ziyaret etmek istiyorum. Yunanistan aile ziyareti vizesi nasıl alabilirim? Daha önce vizemin olmaması bir olumsuzluk sorunu getirir mi? Hazırlamam gerek evraklara dair bilgilendirme yapar mısınız? Örneğin davetiyeyi nasıl hazırlamam gerekiyor? Oradan beraber İtalya ve Fransa ülkelerini gezmeye gitmek istiyoruz bunun için ayrıca yapılması gereken bir şey var mıdır? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
 • Sanatçılar İçin Yunanistan Vizesi
  Yunanistan'da Görmeniz Gereken 8 Yer

  Dünyanın en önemli tarihi sit alanlarına ev sahipliği yapan, 6.000 adası olan Yunanistan aynı zamanda doğal ...

  Devamını Oku
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçesi
Cenaze İşlemleri