x
 • Uzun Süreli Yunanistan Schengen Vizesi İçin...

  Uzun Süreli Yunanistan Schengen Vizesi İçin...

  Uzun süreli ve çok girişli Schengen vizesi almak için nelere dikkat etmelisiniz?

  Devamı
 • Vize Başvurunuzu Evinizde Gerçekleştirin!

  Vize Başvurunuzu Evinizde Gerçekleştirin!

  Mobil servislerden faydalanarak Yunanistan vize başvurunuzu evinizde ya da ofisinizde gerçekleştirebilir, değerlendirme sonrası vizeli pasaportunuzu kurye ile teslim alabilirsiniz.

  Devamı
 • Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Vize talep dilekçesi, Yunanistan vize başvurunuzun en önemli evraklarından biridir. Uzmanlarımızın tecrübelerinden yararlanın.

  Devamı
 • Çalışmayan Kişiler için Yunanistan Schengen Vizesi

  Çalışmayan Kişiler için Yunanistan Schengen Vizesi

  Düzenli geliri olmayan kişiler nasıl vize başvurusu yapmalı?

  Devamı
 • Sanatçılar İçin Yunanistan Vizesi

  Sanatçılar İçin Yunanistan Vizesi

  Sanatçılar Yunanistan Schengen vizesine nasıl başvurmalı? Hangi evrakları hazırlamalı? Dikkat edilmesi gereken noktalar neler? Vize uzmanınıza danışın.

  Devamı

Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi Schengen anlaşması şartlarına bağlı olarak kısa süreli vize işlemi gerçekleştirmektedir. Uzun süreli ziyaretlerinizde ise İtalya Ulusal Vize kriterlerine tabi olacaksınız. Kısa süreli ziyaretler ise Turistik, Ticari ve Ziyaret bazında olup diğer vize kategorileri başvuru sahibinin özel durumuna göre şekillenmektedir.

Yunanistan Vizesi Kategorileri

Schengen vizesi kapsamında olduğu için başvuru sürecinde yoğun bir mesaisi olan Yunanistan, diğer AB ülkeleri gibi en çok konaklayacağınız ve ilk giriş yapacağınız ülkenin kendi toprakları olmasını isteyecektir. Yani, vize dilekçenizde seyahat planınızda bu durumu göremez ise yetkili başvurunuzu olumsuz sonuçlandırabilir. Ayrıca seyahat planınızda en çok konaklayacağınız ülke Yunanistan olarak görünürken buna uymayarak ederek farklı bir ülkede daha uzun konakladığınızda vize ihlali yapmış sayılabilirsiniz. Sonraki Yunanistan Vize başvurularınızda bu ihlaliniz ret sebebi olarak gösterilebilir.

Ülke uzmanlarımız tarafından hazırlanılan Yunanistan Vizesi sayfalarımızdan Yunanistan vize belgeleri, Schengen vize ücreti, vize reddi konularında bilgi alabilir. Aklınıza takılan herhangi bir ayrıntı için EAGVS ofislerimizden ve müşteri hizmetleri için tasarlanan telefon ve Canlı Destek Servisimizden faydalanarak bilgi edinebilirsiniz. EAGVS iletişim bilgileri için tıklayınız ya da sağ altta yer alan canlı destek servisine sorunuzu yazınız.

Yunanistan Vize işlemleri

Yunanistan vize işlemleri her ne kadar Schengen vize şartlarına bağlı olarak uygulama da bulunsa da 2020 Mart ayı ile birlikte söz konusu olan Covid-19  pandemi sebebiyle ülke bazında güncel değişiklikleri ön plana almıştır. Bu sebeple ülke danışmanlarımızdan güncel olaylara ilişkin ön bilgi almadan seyahat planı yapmayınız.

Yunanistan vizesi işlemleri standart başvuru Schengen Başvuru Formu doldurulması ile başlar. Fakat başvuru formunuzu doldurmadan önce seyahat sürenizi ve gidiş sebebinizi net olarak belirlemeniz gerekmektedir. Yanlış kategoriden yaptığınız başvuru sebebiyle vizenizde ya da seyahatinizde sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Yunanistan aynı zamanda kapıda vize uygulaması ile de işlem yapmaktadır. Rodos, Kastellorizo (Meis), Lesvos (Midilli), Kos (İstanköy), Samos (Sisam), Hios (Sakız Adası), Simi (Sömbeki) adalarını kapsayan vize işleminde 15 günü kapsayan giriş izni verilmektedir.

Yunanistan kapı vizesinden faydalanabilmek için;

 • Minimum altı ay geçerliliği olan bir pasaport
 • İki adet biometrik fotoğraf, 
 • E-vize başvuru formu çıktısı, 
 • Ada ziyareti 1 günden fazla sürecekse otel konfirmesi ve gidiş-dönüş gemi biletleri sunulmalıdır. Yunanistan kapı vizeleri 4 iş gününde sonuçlanır.

Yunanistan Vize işlemleri standart kategorilerden birinde devam edecekse aşağıda belirtilen Yunanistan vize evrakları üzerinden başvuru dosyası sisteme alınacaktır. Yunanistan konsolosluğu vize merkezi ek, alternatif evrak talep edebilir ya da sizi mülakata çağırabilir.

Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklar

Yunanistan vizesi gerekli evraklar kişisel, mali ve mesleki bilgilerinizin özeti olarak hazırlanır. Formunuzdaki ya da evraklarınızda bilgiler güncel ve eksiksiz olmalıdır. Yunanistan Vizesi kategorinizi karşılayan vize belgeleri konsolosluk nezdinde listelenir. Ancak seyahat süreniz ve mesleki ya da şahsi özel durumunuz evraklarınızı çeşitlendirecektir. Şahsınıza özel evrak listesi ve seyahat sürenizi, kategorinizi karşılayan Yunanistan vize fiyatları hesabı için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yunanistan vize başvuru evrakları

Kişisel Evraklar

 • Yunanistan vize başvuru formu, vize işlemlerinizin asli belgesidir. Diğer evraklarınız bu formda beyan ettiğiniz bilgilere göre düzenlenecektir. Online olarak temin edebileceğiniz form eksiksiz doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Örnek form için tıklayınız.
 • Pasaport, 10 seneden eski olmamalı, seyahat sonrası en az 3 ay daha geçerliliği olmalı, iki sayfa vize girişleri için boş bulundurulmalıdır. Varsa eski pasaportlarınıza dair bilgiler de dosyanıza eklenmelidir.Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Diğer pasaport sahipleri ise 180 gün içinde maksimum 90 gün süresince bu prosedürden muaflardır.
 • Kimlik Fotokopisi- Nüfus Kayıt Örneği, Pasaport bilgilerinizi onayan kimlik bilgilerinizin olması gerekir. Kızlık soy isim değişikliğinin yapılmamış olması gibi detaylar başvurunuzu geçersiz kılabilir. Nüfus kayıt örneğinizde ise aile fertleri ve ikameniz net bir şekilde görünmelidir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi, Uluslararası seyahat kriterlerini karşılayan 30.000 Euro teminatlı yaş sınırı olmayan poliçenin Yunanistan vize başvurusu belgeleri arasında olması zorunludur.
 • Schengen Vize Ücreti  Dekontu, Kategorinizi ve seyahat sürenizi karşılayan vize harcının ödendi dekontu dosyanıza eklenmelidir.
 • Biometrik Parmak İzi Kaydı, Eğer daha önce Schengen ülkelerinden vize aldıysanız ve VIS ibaresi pasaportunuza işlendiyse tekrar kayda girmenize gerek yoktur. İlk defa bir Scengen ülkesine giriş yapacaksanız Yunanistan vize randevu günü bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekecektir. Parmaklarınızda kesik, yara bulunmamalıdır. Eğer tıbbi olarak veri kaydını yaptırmanız mümkün değilse bunu doktor raporuyla kanıtlamanız beklenecektir. 12-18 yaş arası başvuru sahipleri randevu gününde şahsen bulunmalı,  biometrik verilerini kayıt ettirmelidir. EAGVS Yunanistan Vizesi danışmanlarımız ile iş birliği kapsamında operasyon yetkilimiz size eşlik edecek sürecin kolaylıkla tamamlanmasını sağlayacaktır.
 • Muvafakat name, yaşları 18 altı olup tek başına seyahat etmesi gereken çocuklar noter onaylı aile izinlerini de dosyaya eklemelidir.
 • Seyahat konaklama ve Uçuş rezervasyonları, seyahatinizde kullanacağınız tüm araç ve konaklamaların rezerve belgeleri dosyanızda bulunmalı, tarihler net bir şekilde görünmelidir.

Yunanistan Vizesi Mali Evraklar

 • Banka Hesap Cüzdanı, adınıza kayıtlı banka hesabınızın son 3 aylık hareketliliği bayan edilmeli ve en az 35.000 TL bakiyesi bulunmalıdır. Belge banka onaylı yani kaşe, imza içermeli ve imza sirküleri de eklenmelidir.
 • Maaş Bordrosu, Eğer çalışan iseniz maaş bordronuz son 3 ayı kapsayacak şekilde dosyanızda olmalıdır.
 • Ek Gelir Belgeleri, tapu, kira sözleşmeleri, ruhsat, ek banka hesap cüzdanları da eklenmelidir.

Yunanistan vizesi gerekli evraklar aynı zamanda iş durumunuzla ilgili evrakları da içerir. Çalışan, işveren, emekli, öğrenci, ev hanımı ya da işsiz olmanız evraklarınızın niteliğini değiştirecektir. Bu sebeple seyahat amacınızın belirlenmesi ile beraber danışmanlarımızdan alacağınız evrak listenizle hareket etmenizi öneriyoruz. 

Yunanistan Vizesi Ücreti

Yunanistan Vizesi Ücreti kısa vadeli seyahatler için konsolosluk harç bedeli 80 Euro olarak belirlenmiştir. Yunanistan Büyükelçiliği tarafından her yılın ilk yarısı güncellenen Yunanistan vize ücreti 2023 tarifesi nettir. Ancak başvuru sahibinin vize süresi ve kategorisi vize ücreti hesabında önemli bir etkendir. Ayrıca gidiş sebebinizi karşılayan varsa özel durumunuz da rakamlarda değişiklik yapacaktır.

Başvuru sürecinde ödediğiniz hiçbir ücret iade edilmez, devredilmez. Yunanistan Vizesi başvurunuza ret alma durumunuzda ise yeni başvuru yaparken tüm ücretleri yineleyerek ödemeniz gerekecektir. Bu nedenle evraklarınızın doğru, net, açık, teyit edilebilir olması önemlidir. Vize mağduru olmamak, seyahatinizi ertelememek adına lütfen deneyim sahibi kişilerden yardım alınız.

Başvurunuzun özelliklerini kapsayan Yunanistan Vizesi Ücreti hesaplaması için danışmanlarımıza ulaşabilir, başvurunuzu iş birliğimizle kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Ret

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar?

Yunanistan vize şartları tamamlanan dosyalar Büyükelçilik tarafından incelenmek üzere sisteme kaydedilir ve değerlendirmeniz başlar. Yunanistan vizesi kaç günde çıkar? Sorusu bu evrede en çok yanıtladığımız sorulardandır. 

5-15 iş günü aralığında vize başvurunuz ile ilgili olumlu ya da olumsuz bir sonuç alabilirsiniz. Lakin başvuru süreci 1 ay önceden başlatılmalıdır. Türkiye ve Yunanistan resmi tatilleri, sistem arızaları ya da güncel diplomatik gelişmeler sürecinizi etkileyebilir ve seyahatinizi ertelemek zorunda kalabilirsiniz. 

Yunanistan vizesi başvurunuza olumsuz sonuç almanız durumunda da süreniz uzayacak sadece maddi değil zaman anlamında da kayıp yaşayacaksınız. Başvuru sürecinin 1 ay öncesinde başlatılmasının önerilmesi bu sebepledir.

Yunanistan vize danışmanlık hizmeti veren danışman kurumsal firmalar sizi tüm sürece hazırlar. Olasılık dahilinde olan risklerden korunarak, gereksiz gecikmelerin önüne geçer. Lakin her meslekte olduğu gibi bu meslek içinde de olumsuz yorumlamalara sebebiyet veren kişiler mevcuttur. Bu sebeple size "ben daha kısa sürede vizenizi alırım", "ben sürece dahil olurum" gibi vaatlerle yönlendirmeye çalışanların oyununa gelmeyiniz.

EAGVS bu anlamda size şeffaf bir çalışma prensibi sunmaktadır. Amacımız, zaman kayıplarınız olmadan, vize başvuru merkezlerinde kuyruklarda beklemeden, her defasında başka birine derdinizi anlatmak zorunda kalmadan başvurunuzu tamamlayarak vizenizi güvenli koşullarda almanızdır. 

Yunanistan vizesi kaç günde çıkar?, Evraklarımı nasıl listelerim, neden vize reddi aldım gibi sorularınızın muhatabı işinin ehli danışmanlardır. Deneyim her branşta olduğu gibi vize alımlarınızda da hayat kurtarır.

Yunanistan Vize Reddi

Yunanistan vize reddi elbette her ülkede olduğu gibi bu ülke ziyaretlerinde de bir olasılıktır. Evraklarınızın eksik, yanlış, güncel olmayan beyanlar içermesi gibi basit görünen ama vize usulüne aykırı görünen unsurlar vize reddi almanıza sebep olacaktır. 

Ülkelerin ve uluslararası vize uygulamalarının belli bir yasal düzende işlediğini unutmayın. Seyahatlerinizde yapacağınız vize süresinin dışına çıkmak, gittiğiniz ülkenin yasalarına uyum sağlamamak diğer ülkelere olan ziyaretlerinizde de sizi etkileyecektir.

Yunanistan’a yapacağınız seyahatlerde Schengen vize şartları uygulanacaktır. Bu şartlara karşı gösterdiğiniz her uygunsuz davranış diğer AB üyesi ülke girişlerinizi de etkileyecektir. Yunanistan Vizesi uzmanlarımız size sadece vize sürecinizde değil karşılaşabileceğiniz durumlar hakkında ön bilgi de vereceklerdir. 

Yunanistan vizesi ne kadar?, Yunanistan’a ekspres vize uygulaması var mı?, Kapı vizesi şartlarına uygun muyum? Gibi şahsınıza özel tüm bilgileri uzmanlarımızdan alabilirsiniz. Unutmayın kişisel veri koruma kanunu kapsamında çalışan ofislerimizde tüm bilgileriniz güvende olarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Üstelik bulunduğunuz şehirden, ofisinizden ya da evinizden ayrılmadan.

Yunanistan vize reddi aldıysanız durum değişmeyecektir. Danışmanlarımızla ret belgenizi paylaştığınızda, ret aldığınız konu çözümlenecek ve vize alımınıza yönelik çalışma aynı prensipte tamamlanacaktır.
Keyifli Seyahatler…

Yunanistan Vizesi Bilgi

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yunanistan Schengen Vize Başvuru Formu
S.N. 16/09/20, 09:29 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Yunanistan vizesine başvuru yapmayı düşünmekteyim. Yunanistan schengen vize başvuru formu için kimden, nereden destek alabilirim ve bu forma nasıl ulaşabilirim. Ben Şubat ayına ticari amaçlı bir seyahat planlamaktayım. Çok ileri bir tarih olacağı için başvurumu şimdiden yapma imkanım var mı? Davetiyemi yine 12-18 Şubat arasına alacağım, orada bir takım şirketler ile görüşmelerim olacak. Yunanistan vizesi için gerekli evraklar ve ücretler nelerdir bana detaylı bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Bu sırada yanımda bir arkadaşım turistik olarak seyahat edecek, sizce aynı anda başvuru yapmamızda bir sakınca var mı?
Yunanistan Vizesi 2020
C.İ. 20/04/20, 15:49 Cevabı Görüntüle
Yunanistan’da bulunan kız arkadaşımdan alacağım davet üzerine bir seyahat gerçekleştireceğim. Ben İstanbul’da ikamet ediyorum ve üniversite öğrenciyim. Tüm masraflarım şirket sahibi babam tarafından karşılanacaktır. Yunanistan vizesi 2020 gerekli evraklar ve ücret bilgilerini öğrenebilir miyim? Evraklarımız hazırladıktan sonra yapmam gerekenler nelerdir, nasıl başvuru sağlanıyor ve sizin danışmanlığınız hangi kısımları kapsıyor? Bunları detaylarıyla da bana açacak olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.
Yunanistan Transit Vize 2021
G.R. 05/01/21, 09:33 Cevabı Görüntüle
Merhabalar. Yunanistan transit vize 2021 nasıl alınır? Türkiye'den Fas'a seyahat edeceğim, ticari olarak orada birkaç firma ile görüşmem olacak. Havayollarını aradım ancak bilgileri olmadığını söylediler. Bazı sitelerde de vize almak gerektiği yazıyor. Sunacağım evraklar ne olacak, ne kadar ödeme yapacağım hiç bilmiyorum, Uçak biletini satın aldığım için şimdi bunu çözmem gerekecek. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Yunanistan Çok Girişli Schengen Vizesi
M.K. 17/09/20, 13:54 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Yunanistan turistik vize almak istiyorum. Yalnız ben bu vize ile Bulgaristan'a girmek istiyorum. Bunun mümkün olabileceğini öğrendim ama prosedürler hakkında net bir bilgim yok, aslında bakarsanız hata yapma lüksümde yok çünkü ilk vize başvurum olacak. Ben İstanbul'da özel bir şirketin güvenlik görevlisiyim. Son 5 yıldır aynı yerde çalışıyorum. Bana Yunanistan çok girişli schengen vizesi için gerekli olan evrak bilgilerini atarsanız sevinirim. Bulgaristan'da en az 2 ay kalma planım var, ara ara gidip gelmek istiyorum. Bana yardımcı olun lütfen, iyi günler dilerim.
Yunanistan Seyahat Sağlık Sigortası
C..E. 17/09/20, 10:18 Cevabı Görüntüle
Selamlar, İsmim Ceren. Ben önümüzdeki Nisan aylarında arkadaşlarımla beraber Yunanistan'a turistik amaçlı seyahat planlamaktayım. Bu seyahatimizde Atina, Selanik ve kıyı köylerini gezeceğiz. Bu yüzden belirli bir yerde sabit kalmayacağız. Bazen otel bazen airbnb yapacağız, belki kamp bile düşünebiliriz. Biz bu şekilde açıklasak ve başvurumuzu böyle yapsak bir problem yaşar mıyız? Yunanistan seyahat sağlık sigortası da yaptıracağız, ''30.000€ teminatlı seyahat sağlık sigortası olmak zorundadır.'' ne demek? Böyle bir para mı ayırmamız gerekiyor. Bu ilk seyahatimiz olacağından maalesef tecrübem yok, o yüzden yanlış anlamış olabilirim. Hepimiz üniversite öğrencisiyiz ve hepimizin de ailesi bizlere sponsor olacak. Yunanistan vizesi için gereken evrakları ve ücretleri bize paylaşırsanız çok seviniriz. Her yılın bahar aylarında aynı ekip seyahat edeceğiz, sürekli sizinle çalışmak isteriz, teşekkürler.
Yunanistan Schengen Vize Başvurusu
G.T. 21/04/20, 10:05 Cevabı Görüntüle
Ben müzisyenim, kemanistim. Gösterilere, şovlara, açılışlara katılıyorum genelde ve imkanlarımı da bu yolla kazanıyorum. Bu zamana kadar hep Türkiye’de yaptım tabi. Şimdi ilk defa yurtdışı için bir teklif aldım. Atina’da açılması planlanan bir alışveriş merkezi için davet edileceğim. Bana Yunanistan schengen vize başvurusu için hazırlamam gereken evrak listesi ve ne kadar ödeme yapacağım, online başvuru oluyor mu bütün süreç hakkında bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.
Yunanistan Turu Vize İşlemleri
T.D. 18/09/20, 08:50 Cevabı Görüntüle
Merhaba biz özel bir şirketin aynı departmanında çalışan 6 kişilik bir ekibiz. Önümüzdeki yaz aylarının başlangıcında Yunanistan'a gitmeyi düşünüyoruz. 2 kişinin 2018 yılında almış olduğu Almanya vizeleri var. Kalan 3 kişi hiç vize almadı. 1 kişi ise sadece Dubai'ye seyahat etti. Yunanistan turu vize işlemleri yaptırmak istiyoruz. Buna göre hazırlamamız gereken evraklar ve ücretleri tarafıma mail atabilir misiniz? Yunanistan vizelerimiz için başvurumuzu en yakın ne zaman yapmamız gerekir? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.
Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar
Ö. Erkoç 17/02/20, 17:48 Cevabı Görüntüle
Yunanistan vize ücreti ne kadar ve Yunanistan vizesi kac günde çıkar
Yunanistan 1 Yıllık Vize
E. Güngör 23/11/19, 12:35 Cevabı Görüntüle
28 ekim başlangıç ve 2020 yaz sonuna kadar yaklaşık bir senelik vize başvurusu için masraf bilgisi ve ne kadar sürede başvurunun sonuçlanabileceği konusunda bilgilerinizi rica ederim. Daha önce vize başvurusu yaptık ama kısa süreli çıktı vizemiz. Konu hakkında bilgi rica ederiz. Teşekkürler
Yunanistan Vip Vize
E.T. 21/09/20, 09:21 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben mobil uygulama geliştiren öze bir şirketin sahibiyim. Bir çalışan ile beraber Yunanistan'a seyahat planlamaktayız. Çanakkale'de ikamet ediyoruz. Bu seyahatimizin 30 Ekim'e kadar gerçekleşmesi lazım. Şirketler arası bir toplantı düzenleyeceğiz, son kararımız neticesinde güçlü bir satın alma planlıyoruz. Yunanistan devletinin de burada hoşgörü göstereceğine eminiz. Bizim başvuru yapabilmemiz için neler gereklidir, hangi evraklar lazımdır, ikimizde sürekli seyahat ediyoruz, en son covidden önce İspanya'ya ticari seyahat etmiştik. Yunanistan vip vize istiyoruz ücret vesayre belirtin lütfen. Şuan süreç nasıl işliyor, bilgilendirme sağlanır seviniriz.
 • Sanatçılar İçin Yunanistan Vizesi
  Yunanistan'da Görmeniz Gereken 8 Yer

  Dünyanın en önemli tarihi sit alanlarına ev sahipliği yapan, 6.000 adası olan Yunanistan aynı zamanda doğal ...

  Devamını Oku
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçesi
Cenaze İşlemleri