x
Yunanistan

Vize İşlemleri

Yunanistan

Greece Schengen Visa General Information

Bu makalede, için gerekli belgeleri bulacaksınız Yunanistan Schengen vizesi , uygulama aşamaları Yunanistan vizesi ve Yunanistan Schengen vizesi ücreti hakkında önemli bilgiler. Schengen vizesi, Schengen Anlaşması ülkelerine seyahat etmek için gerekli olan bir izindir. Senin Eğer Yunanistan, Schengen vize çoklu giriştir, ayrıca diğer Schengen ülkelerine geçiş yapabilirsiniz. Ancak bu durumda Schengen vizesinin kullanım kurallarının ihlal edilmemesi önemlidir. Yunanistan için Schengen vizesine başvuruyorsanız, Schengen bölgesine ilk girişinizi yapmanızı ve diğer Schengen ülkelerine taşınma planınız varsa Yunanistan'daki en uzun kalış sürenizi rezerve etmenizi tavsiye ederiz. Aksi takdirde, bir sonraki Schengen vize başvurunuzolumsuz sonuçlarla sonuçlanabilir veya vizeniz beklediğinizden daha kısa bir süre için onaylanabilir. Yunanistan'ı aile ziyareti, turistik, kültürel veya ticari amaçlarla ziyaret edecekseniz Yunanistan Schengen vizesine başvurabilirsiniz .

Schengen Bölgesinde Hangi Ülkeler?

Schengen Bölgesi 26 ülkeden oluşmaktadır: Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan.

Yunanistan Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi

Yunanistan Schengen vize başvuruları ortalama 5-15 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır . Yunanistan Schengen vize başvuruları seyahat tarihinden 15 gün önce sonuçlandırılmaktadır. Ancak, planlanan seyahat tarihinizden 3 ay öncesine kadar vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurular Ramazan Bayramı ,  Noel ve Paskalya gibi resmi tatillerden önce uzatılabilir .

Yunanistan Schengen Vize Biyometri Süreci

Schengen vize başvurularında 12 yaşını doldurmuş tüm başvuru sahiplerinden parmak izi alınmaktadır. Parmak izi, Avrupa Birliği Vize Bilgi Sisteminde (VIS) 5 yıl süreyle saklanır . 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınmış bir Schengen vizeniz varsa, mevcut Yunanistan vize başvurularınızda parmak izi prosedüründen muaf olabilirsiniz. Biyometrik veri kaydınızın Avrupa Birliği Vize Bilgi Sisteminde kayıtlı olup olmadığını Schengen temsilcimize sorabilirsiniz.

Yunanistan Schengen Vizesi Ücreti

Yunanistan Schengen vize ücreti Konsolosluk ücreti, yetkili başvuru merkezi hizmet ücreti ve Euroasia GVS hizmet ücretini kapsar. Schengen vize başvuru ücretini Euro ve TL olarak vize servisimize ödeyebilirsiniz. Schengen Anlaşması ile vize kolaylığı çerçevesinde Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Gürcistan, Cape Verde, Makedonya, Moldova, Karadağ, Rusya, Sırbistan ve Ukrayna vatandaşlarının vize ücretleri vize sonrası Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. uygulama.

Yunanistan Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hakkında

Schengen vize başvuruları için, ibraz edilecek belgelerin başvuru tarihinden itibaren 3 ay içerisinde temin edilmesini sağlayınız. Aşağıdaki belge listesine başvurmadan önce kontrol edin. Türkiye'de oturma izni olan yabancılar da aynı şartları yerine getirmelidir. Aşağıdaki belgeler dışında başvuru sahibinin mesleki durumuna ilişkin belgeler, mali yeterliliğini kanıtlayan belgeler ve bağlı olduğu şirketin faaliyetini kanıtlayan belgeler bulunmaktadır. Yunanistan Schengen vize başvurusunda beyan edilecek belgeler de başvuru sahibinin seyahat amacına (turist, ticaret, aile ziyareti) göre değişmektedir. 2023 yılına ait güncel evrak listesine  çağrı merkezimizi arayarak Yunanistan Schengen departmanımız ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz .

Pasaport: Schengen vizesi başvurularında pasaportun en az iki boş sayfası olmalıdır. Son 10 yılda düzenlenmiş olmalı ve talep edilen vizenin bitiş tarihinden sonra en az 3 ay geçerliliği olmalıdır.

Biyometrik fotoğraf: Schengen vize başvurularında kullanılacak fotoğrafların da biyometrik özelliklere uygun olması ve 6 aydan eski olmaması gerekmektedir. Fotoğraflar 35x45 mm boyutlarında olmalıdır.

Schengen ülkeleri için zorunlu seyahat sağlık sigortası, Schengen bölgesinde toplam kalış süresini kapsar. Schengen bölgesine birden fazla seyahat yapılacaksa, seyahat sağlık sigortası ilk seyahatin süresini kapsamalıdır. Seyahat sağlık sigortası poliçesinde belirli bir saat belirtilmedikçe, öğlen 12:00 genel olarak sigortanın sona erdiği saat olarak kabul edilir.

Yunanistan Vize Başvuru Alanları

İstanbul, Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Çanakkale, Düzce, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Trabzon, Yalova, Zonguldak ve çevre illerde ikamet edenler Yunanistan Schengen vize başvurularını yapabilirler . İstanbul ofisimiz. Diğer illerde ikamet eden vatandaşlarımız işlemlerini hangi başvuru merkezi üzerinden yapacakları çağrı merkezi yetkilimizden bilgi alabilirler.

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan vize başvuru formu online olarak doldurulur. Formu doldurduktan sonra formu gönder butonuna tıklayın ve çıktısını alın. Serigrafi ve sayfa çıktısı geçersiz olacaktır. Yunanistan vize başvuru formunu doldurmak için Schengen departmanı yetkilimizden gerekli desteği alabilirsiniz.

Schengen Vize Başvuru Değerlendirme Süreci

Yunanistan Konsolosluğu öncelikle vize başvuru amacı ile seyahatin amacı ile ülkede kalış süresi boyunca ödeme gücü yeterli ise, Türkiye'de bulunan aile veya meslek bağlarının değerlendirilmesinde yer alır. Başvuru sahibinin Türkiye'de çalışmaya veya okula devam edecek olması vize başvurularında belirleyici olabilir. Yunanistan vize başvurusu için evrakların eksik olması durumunda başvuru işleme alınmamakta ve evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi için yeni bir randevu talep edilmektedir.

Yunanistan Schengen Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Pasaportunuzu aldıktan sonra lütfen vizenizdeki bilgilerin doğruluğunu kontrol ediniz. Kişisel bilgilerinizde bir yanlışlık varsa lütfen derhal Yunanistan Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna haber veriniz .

  • Yunanistan vize başvurusu değerlendirme konularında nihai karar vericiler Türkiye'deki diplomatik temsilciliklerdir.

  • Yunanistan Schengen vize başvuru belgeleri, başvuru sahibinin kişisel koşullarından bağımsız olarak oluşturulan standart başvuru belgeleri anlamına gelir. Schengen vizesi için gerekli evraklar, başvuru sahibinin mesleki farklılıklarına, ikamet ettiği şehirde hizmet veren Konsolosluğun çalışma koşullarına veya Konsolosluk görevlilerinin talep ettiği yeni evraklara göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle yukarıda belirtilen belgelere ek olarak yeni belgeler de hazırlamanız gerekebilir.

Yunanistan vize başvurusu için çağrı merkezimizi arayabilir , yetkililerimizle iletişime geçebilir, kişisel seyahat planınız hakkında detaylı bilgi alabilir ve başvurunuzun durumunu sorgulayabilirsiniz.

Yunanistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçesi
Cenaze İşlemleri
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';