x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vizesi Altunizade

A. Akınal 11/10/19, 13:37
Merhaba ben İstanbul Altunizade 8 senedir çocuk bakıcılığı yapmaktayım. Aslen Makedonya vatandaşıyım İstanbul’ da oturma iznim var fakat yabancı pasaport sahibiyim. Rusya’da yaşayan arkadaşlarımın yanına gitmek istiyorum. Rusya vizesi Altunizade’den acenteniz ile nasıl görüşme sağlayabilirim? Vize başvurusunu yaptıktan kaç gün sonra bir cevap alabilirim izin zamanıma denk gelmesi benim için önemli başvurumun olumsuz yönde sonuçlanma olasılığı nedir?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba;

Rusya vizesi Altunizade'den alabilmek, İstanbul vize acentemiz ile görüşme sağlayabilmek için oturduğunuz konuma en yakın şubemize giderek danışman arkadaşlarımız ile görüşerek danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz +90 (212) 963 36 21 numaralı telefon hattından veya  help@eagvs.com e-posta adresinden görüşme sağlayabilirsiniz. Türkiye’de yaşayan yabancı pasaportlu kişilerin Rusya vizesi almaları belirlenen kurallar dahilinde mümkün olmaktadır. Bu kurallar yerine getirildiği süre zarfında vize alma hakları vardır.

Yabancı pasaport sahiplerinin, öğrenci belgesi, çalışma izin belgesi ve geçici süreli ikamet etme izin belgesini vize başvurusu sırasında sunmalıdır. Yabancı pasaport sahiplerinin Rusya vize başvurusu sırasında Türkiye'de oturum izin belgelerinin asıllarını sunmaları zorunludur. Fotokopisi ile yapılacak başvurular kabul edilmemektedir.

Rusya kısa süreli vize başvuruları 4-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süreler resmi tatiller ve yoğunluk nedeniyle uzayabilir. Rusya’da 90 günden fazla kalmayı planlayan yabancı ülke vatandaşlarının Rusya Federasyonu’ndan geçici kalma ya da ikamet izni başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. 

Rusya vizelerinin garantili olarak çıkacağını söyleyemesek de acentemiz işbirliği ile yapılan başvuruların %95'inin olumlu yönde sonuç aldığını söyleyebiliriz. Rusya vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için başlıca kriter Rusya Konsolosluklarının istediği evrakların eksiksiz hazırlanmasıdır. Ancak evrakları tam ve doğru bir şekilde hazırlayıp sunmuş olsanız dahi vizenizin olumsuz sonuçlanma ihtimali bulunmaktadır. 

Rusya vize reddi aldığınızda Büyükelçilik veya Konsolosluktan ret nedenini açıklayan bir yazı gönderilir. Bu mektupta yazan ret nedenleriyle ilgili düzeltmeleri yaptıktan sonra itiraz etme hakkına sahipsiniz. Vizenizin tekrar incelenmesi ve sonuca bağlanması zaman alabilir. 

Rusya vize başvurunuzu şirketimiz ile gerçekleştirmek için bize +90 (212) 963 36 21 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Rusya Vize Servisi İstanbul

B. Can Özer 09/12/19, 12:05

Merhaba, Üsküdar'da oturuyorum. Rusya vizesi alacağım. vize başvurum için yardımcı olabilir misiniz? Rusya vizesi Altunizade ye yakın bir yerden başvuru yapilir miyim, işim de bu tarafta izin almak benim için zor olabilir. Altunizade'den başvuru yapabilir miyim?

 

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 09/12/19, 12:07

Merhaba Barış Bey, Rusya Federasyonu Türkiye temsilcilikleri başvuranın başvuru merkezinde şahsen bulunmasını, parmak izi vermesini veya mülakata girmesini talep etmemektedir. Bu nedenle başvurunuzu şahsen gelmenize gerek kalmadan sizler adına gerçekleştirmekteyiz. Rusya vizesi Altunizade'den evraklar kargo yolu ile ulaştırıldığı takdirde alınabilir. Euroasia GVS İstanbul merkez ofisi Beşiktaş, Ulus bölgesindedir. İsterseniz ofisize gelerek başvuru evraklarınızı teslim edebilir isterseniz de başvuru evraklarınızı anlaşmalı olduğumuz kargo firmasıyla veya dilediğiniz kargo firmasıyla şahsen gelmenize gerek kalmadan iletebilirsiniz. 

Rusya vize başvurunuz için öncelikle pasaportunuz ve seyahat durumunuz oldukça önemlidir. Seyahat durumunuz, pasaportunuz ve kalış süreniz hazırlamanız gereken evrak ve belgeleri belirlemektedir. Rusya vizesi Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak zorunda olduğu bir vizedir ancak Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) ve Hususi (yeşil) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya vizesinden muaf kılınmışlardır. Rusya vize başvurunuzun seyahat durumunuza bağlı olarak belirli aşamaları değişim yaşar. Vize başvurunuz ticari bir vize ise ayrı evrak hazırlığı yaparsınız Aile ve arkadaş ziyareti sebepli ise farklı hazırlıklar gereklidir.

Rusya vize başvurularında Aile ve arkadaş ziyareti vizesinde ve ticari vizede davetiye talebi bulunmaktadır. Belirli yerlerden alınması gereken davetiyeniz için de vize servisimizin uzmanları sizlere yardımcı olacaklardır. Rusya vizesi almanız için hazırlamanız gereken bütün evrak ve belgeleri sizlere e-mail yoluyla ulaştırır hazırlık aşamanızda da sizlere yardımcı oluruz. Formda belirtilmesi istenilen bilgilerin tamamı ise doğru ve eksiksiz olmalıdır. Başvurunuzun olumlu sonuç alabilmesi için form oldukça önemlidir. Rusya vize başvurunuzun tüm aşamaları sizlerin seyahat nedenine ve pasaportuna bağlı olarak gelişim göstermektedir. Vize başvurunuzda ise şahsen bulunmanız gereken bir aşama bulunmamaktadır. Rusya vizesi Altunizade'den başvuru yapmak için Rusya vizesi İstanbul şubemiz iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES