x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vize Randevu İstanbul

Y. Yıldız 04/11/19, 13:55
Merhaba, kısa süreli Rusça dil eğitimi için Rusya'ya gitmek istiyorum Bordo pasaportum var. İstanbul'da üniversite okuyorum daha önce kısa süreli bir Rusya vizesi aldım ama süresi doldu. Rusya vize randevu İstanbul'dan nasıl alınıyor?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Rusya vizesi kısa sürede çıkabilen bir vizedir. Rusya Konsolosluğu'nun bölge ayrımı yoktur. Rusya vize randevu İstanbul'dan almanıza gerek yoktur. Yetkili başvuru merkezi kabul saatlerinde başvuruları randevusuz olarak Rusya Konsolosluğu'na iletmektedir. Rusya vizesi için gerekli evrakları İstanbul ofisimize kargo ile veya ofisimizi ziyaret ederek iletmeniz başvurunuzu gerçekleştirmemiz için yeterli olacaktır. 

Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes Rusya vizesi almak durumundadır, gidiş nedeniniz vize alma zorunluluğunuzu etkilemez. Rusya vize randevu İstanbul'dan 2020 yılında yapacağınız başvurular için gerek yoktur. Evrakları ofisimize kargo ile veya şahsen ulaştırmanız, işlemlerinizi başlatabilmemiz için yeterlidir.  

Süresi dolan vizenizden bağımsız olarak yeni alacağınız Rusya vizenizde pasaportunuza işlenecektir. Rusya vize başvurunuz için vize merkezimizin İstanbul şubesini tercih edebilirsiniz. Vize servisimiz ile birlikte Rusya Vize başvurunuzu kaliteli bir hizmet eşliğinde güvenle yapabilirsiniz.

Öncelikle Rusya eğitim vizesi başvurunuz için Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığının size öğrenci vizesi verilmesi hakkında bir kararı bulunmalı ya da Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi tarafından resmi bir davetiye almış olmanız gerekmektedir. Vize servisimiz bu durumda davetiye alabilmeniz için sizlere yardımcı olabilmektedir. Vize servisimizin uzmanları ile iletişime geçerek belirtilen durum dahilinde bilgi sahibi olabilirsiniz. Rusya vize başvurunuzda sizlerden talep edilebilecek tüm belgeleri bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Vize başvurunuzda en önemli nokta evraklarınızı seyahat durumunuza ve pasaportunuza uygun olarak eksiksiz hazırlamanızdır. Vize servisi uzmanlarımız sizlere her aşamada yardımcı olacaktır. Rusya vize alımlarında kişiden herhangi bir veri sunumu talebinde bulunulmaz bu nedenle vize başvuru aşamanızda randevu alarak konsoloslukta bulunmanız gerekmeyebilir. Rusya vizesi İstanbul başvurunuz için yapmanız gereken belgelerinizi eksiksiz olarak hazırlayıp bizlere ulaştırmanızdır.

Vize başvuru belgelerinizi dilerseniz Vize servisimizin İstanbul şubesine bizzat getirebilirsiniz isterseniz de kargo ile dilediğiniz bir şubemize belgelerinizi gönderebilirsiniz. Vize evraklarınız uzmanlarımız tarafından incelenip hazır hale getirilir ve sizler için Rusya vize başvurunuz tarafımızca gerçekleştirilir. Rusya vize başvurunuz hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek için ask@eagvs.com mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Web adresimizi ziyaret edebilir ayrıca belirtilen telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Rusya vizesi İstanbul ofis bilgilerimize ilgili bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

O. Gürel 13/12/19, 13:46

İyi çalışmalar ben İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesinde yaşıyorum. Rusya’da okuyan arkadaşımın yanına gitmek kısa bir süre onunla kalmak istiyorum. Rusya vize randevu İstanbul'dan nasıl alınır. İletişim numarası belirtirseniz iyi olur.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 13/12/19, 13:47

Rusya'ya turistik amaçla gitmek istediğinizi belirtmişsiniz. Bunun için Rusya Turistik vize başvurusunda bulunmanız gereklidir. Rusya Turistik vize, Rusya’ya kültürel etkinliklere katılmak veya gezi amacıyla seyahat etmek isteyen yolcuların başvurduğu bir vize türüdür. Euroasia GVS İstabul Rusya departmanı yetkilisine +90 (212) 963 36 21 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz. 

Rusya turistik vize tek ya da çift girişli olarak verimektedir. Her vize de olduğu gibi Turistik vize başvuru işlemleri için hazırlanması gereken belgeler bulunmaktadır. Bunlar; Pasaport Vize başvuru formu Biyometrik fotoğraf Turistik kabul belgesi İkamet iznin aslı Rusya vizesi talep formu olarak sunulan evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamanız önemle belirtilmiştir. Bunun için herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmamak için Euroasia GVS bünyesi altında çalışan danışmanlarımız ile iletişime geçerek başvurunuzu kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Diğer sorunuz Yeşil pasaport Rusya seyahati için vize gereklimi, Seyahatinizi gerçekleştirmeden önce seyahat amacına göre vize türü ve vize süresi belirlemeniz gereklidir. Bunlarının seyahatinizde kullanacağınız pasaport türü önemli bir etkendir. Sahip olduğunuz pasaport Yeşil pasaport ise Rusya seyahati için vize başvurusu yapmanız gerekli değildir.

Yeşil pasaportun yanında ise Gri ve Siyah pasaport sahipleri de Rusya vize başvurusundan muaftır. Ancak bu durumun tam aksine Bordo pasaport sahipleri Rusya vize başvurusu yapmaları zorunludur. Rusya Aile ve Arkadaş vizesi, Rusya’da yaşayan akrabaların veya arkadaşların yanına ziyarete gitmek isteyen yolcuların tercih etmesi gereken vize türüdür. Bunun için Rusya vize randevu almanıza gerek kalmadan, İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek detaylı evrak bilgisi ve vize ücret bilgisini öğrenebilirsiniz. 

Rusya Aile ve Arkadaş vizesi için hazırlamanız gereken evrak listesi şu şekildedir;

  • Pasaport
  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
  • Rusya Vize Başvuru Formu
  • Davetiye (orijinal veya elektronik olabilir)


Bu belgeleri eksiksiz ve doğru bilgilerle hazırlayıp sunmanız oldukça önem arz etmektedir. Başvurunuz bu belgelere göre değerlendirilecektir. Aile ve Arkadaş Ziyareti vize başvurusu için ilk olarak gerekli olan belgeler arasında buluna Rusya vatandaşı ya da Rusya ikamet iznine sahip bireylerden alınan Dışişleri Bakanlığı'ndan onaylı elektronik davetiyedir. Davetiyenin kapsamına bağlı olarak arkadaş ziyaret vizesini 3 aylık tek girişli veya 3 aylık çift girişli olarak temin edebilirsiniz. Evraklarınızı tamamladığınız anda bizlere ulaştırmanızı rica ederiz. Evraklarınız bizlere ulaştığında  Rusya departmanı yetkilisi tarafından incelenir ve herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşıldığında belgelerinizi gerekli mercilere onaylatmak için göndermiş olacağız. Vize başvurusu için karar verecek olan kurumlar Rusya Başkonsolosluğu ve Rusya Büyükelçiliği’ dir. Bu yetkili yerlerden onay geldiği an sizlere pasaportunuzu en kısa sürede teslim etmiş oluruz.  Aklınıza takılan ya da vize başvuruları hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz, ofisimizi ziyaret edebilir veya web sitemizden iletişim bilgilerinden bizlere ulaşarak danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz

Saygılarımızla,

Evrim

B. Elüstü 02/01/20, 10:56

Merhaba. İstanbul’da ikamet etmekteyim ve Rusya’ya bir seyahat planı yapmak istiyorum. Rusya vize randevu İstanbul'dan nasıl alabilirim, başvuru merkezi nerede?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 02/01/20, 10:57

Merhaba Beyze Hanım, hoş geldiniz. Rusya vizesi ve seyahate yönelik güncel bilgilerin içeriğini Euroasia Global Vize Merkezi aracılığı ile istenilen bilgilere sahip olabilirsiniz. Rusya seyahati yapmak isteyen değerli ziyaretçilerimize hizmet vermekten ve ihtiyaç duyulan bilgileri sunmaktan mutluluk duyarız. İstanbul’dan gerçekleştirmek istenilen Rusya vize başvurusu için randevu alımının zorunlu bir işlem olmadığı belirtmek isteriz. Rusya Federasyonu tarafından belirlenen verilen bu karar ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş sağlamaları için randevu talep etmelerine ihtiyaç duyulmamıştır. Türkiye’deki şehirlerden herhangi birinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının randevu almadan seyahatlerini gerçekleştirebileceklerini belirtmek isteriz. Euroasia olarak Rusya vizesine sahip olmak isteyen her birey için vize danışmanlığı yapıp, vize işlemleri sürecinde her adımı takip ederek gerekli işlemleri yapabilmekteyiz. Bizlerle iletişime geçtiğiniz takdirde; seyahat etme nedeninizi belirleyip, bu seyahate yönelik gerekli evrakların hazırlanmasını sizlerden talep ederiz. Bizlere ulaştırmış olduğunuz evraklar uzman çalışan kadromuz dahilinde inceleme alınarak Rusya Konsolosluğu başvuru merkezine iletilir. Rusya Konsolosluğu'nun yaptığı inceleme işleminden sonra Rusya’ya seyahatiniz için vize sahibi olup olmamanızı belirlerler. Euroasia Global Vize Servisi aracılığı ile bu işlemlerinizi ciddi bir şekilde gerçekleştirmek isterseniz bizlerle iletişime geçebileceğinizi belirtmek isteriz. +90 (212) 963 36 21 numarası üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES