x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vizesi İstanbul

N. Karagöl 15/10/19, 13:55
Emekliyim. Eşim ve çocuklarımla birlikte Rusya’ya tatil için gitmeyi planlıyoruz. Rusya vizesi İstanbul başvuru merkezi nerede? Rusya vizesi için hangi evrakları hazırlamam gerekiyor? Bize yardımcı olabilir misiniz? Cevabınızı bekliyor olacağım. Şimdiden teşekkür ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Rusya Federasyonuna göre yalnızca Umuma Mahsus (bordo) Pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Rusya vizesi alma zorunluluğu bulunmaktadır. 25 Temmuz 2019 tarihinde çıkan yasaya göre Hususi(yeşil) pasaport sahiplerinin vize almasına gerek kalmamıştır. Kendiniz, eşiniz ve çocuklarınız için Rusya vize başvurunuzu vize servisimiz danışmanlığında gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru için Rusya vize talep formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Talep formuna ek olarak pasaport, hotel voucher belgesi ve fotoğraf da Rusya vize evrakları arasındadır. 

Rusya vizesi İstanbul ofisimiz telefon numarası ve açık adresine ilgili bağlantıyı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. 

Rusya vizesi İstanbul  başvuru yapıldıktan sonra vize başvurunuzun onaylanmasını beklenir. İstanbul Rusya vizesi onaylandıktan sonra e-vizeniz e-mail adresine gönderilir. Daha sonra e-vizenizin çıktısını alabilirsiniz. Rusya seyahati boyunca e-vizenin pasaportla birlikte yanınızda bulunması zorunludur.  Rusya vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

rusya vizesi istanbul

İ. Nur 16/11/19, 14:00

Merhaba, Rusya ticari vizesi almak istiyorum. Vize başvurumu Silivri'den gerçekleştireceğim. Rusya vizemi İstanbul şubenizden ne şekilde alabilirim cevabınızı bekliyorum?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 16/11/19, 14:01

Merhaba,Öncelikle Rusya vizesi İstanbul ofisimiz iletişim ve ulaşım bilgileri aşağıdaki gibidir:

Adres: Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon: +90 (212) 963 36 21

Rusya ticari vize almanız için öncelikle belirli prosedürler ve aşamalardan geçmeniz gereklidir. Rusya Ticari vize alımından biraz bahsedecek olursak öncelikle vize başvurunuz için belirli ve evraklar hazırlamanız gerekmektedir. Vize başvurunuz için gerekli olan bütün belge ve evrakları vize servisimizin Web adresinden bulabilirsiniz ya da telefon numaralarımız ile bizimle iletişime geçerek danışman arkadaşlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Vize başvurunuz için ayrıca vize başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Doldurmanız gerekli olan forma bizler aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Formu doldururken özellikle seyahat nedeninize uygun şekilde ve kimlik bilgileriniz doğrultusunda doldurmalısınız vize başvurunuzun onaylanması için oldukça önemlidir. Vize başvuru formunu doldururken her an uzman ekip arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz. Rusya vize başvurunuz için bir de davetiye talep edilmektedir. Rusyaya gidiş nedeninizin ticari faaliyet amaçlı olduğunu belirten bir davetiyeolmalıdır. Davetiyenizi almanızda vize servisimiz sizlere yardımcı olacaktır. Size en yakın şubemiz olan Vize servisimizin istanbul şubesinden Rusya vizenizi gerçekleştirmek için ise bizlere telefon numaralarımızdan veya Web adresimizden ulaşmanız yeterlidir. Dilerseniz ofisimize gelerek de vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bizlerle iletişim kurduğunuz takdirde başvurunuzdaa gerekli olan evrak ve belgeleri ayrıca vize başvuru formunuzu sizlere e-mail yoluyla iletiriz. Vize başvurunuzu yaparken de her adımda sizlerin yanında oluruz. Rusya vize başvurusunda şahsen bulunmanız gerekmediğinden başvurunuzun her aşaması vize servisimizin uzmanları tarafından yürütülür ve sizler için Rusya vize başvurunuz güvenli ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir. Rusya vize başvurunuzu sizler için biz gerçekleştirelim isterseniz istanbul@eagvs.com Web adresimizi ziyaret edebilirsiniz, telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz ya da sizlere en yakında bulunan ofisimize gelebilirsiniz. Güvenli bir danışmanlık için hizmetinizdeyiz.

Saygılarımızla,

Evrim

H. Balcı 19/11/19, 10:21

Merhaba, benim Umuma mahsus pasaportum var. Rusya’ya gidebilmek için vize almam gerekli mi? Gerekiyorsa Rusya vizesi İstanbul ilinden nasıl alınır? Konsolosluktan mı başvurmam gerekiyor? Gitmeden önce ne yapmalıyım?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 19/11/19, 10:22

Merhaba,

Rusya ve Türkiye arasındaki anlaşmaya göre Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Rusya vizesi alma zorunluluğu bulunmaktadır. Rusya vizesi İstanbul ilinden de diğer illerden olduğu gibi kolaylıkla alınır. Rusya turistik vize başvurularında hotel voucher belgesi olmadan alınamamaktadır. Bu sebeple Konsoloslukta bulunmanıza gerek yoktur. Rusya vize randevu almak gerekmez. Başvurunuzu yapmadan önce Rusya’ya seyahat sebebinizi belirlemeniz gerekir.

Rusya’ya seyahat sebebi tüm vize süreci üzerinde etkilidir. Rusya vizesi için seyahat sebebine ve pasaportun türüne bağlı olarak istenen bazı belge ve evraklar bulunur. Rusya online başvuru formunu sizden istenen diğer evraklarınızla birlikte İstanbul ofisimize teslim edebilir ya da kargo yoluyla gönderebilirsiniz. Hazırladığınız belge ve evraklardaki bilgilerin birbiriyle örtüşmesi son derece önemlidir. Hatalı olduğu tespit edilen evraklar Rusya vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir. Danışmanlarımız aksi bir durumla karşılaşmamanız için belge ve evraklarınızı kontrol edip dosyalar ve sizin adınıza başvurunuzu gerçekleştirirler. Rusya vize sonucu olumlu olduğunda pasaportunuzu İstanbul ofisimizden teslim alabilir ya da pasaportunuzun size kargo aracılığı ile gönderilmesini isteyebilirsiniz. Rusya vizesi hakkında daha ayrıntılı bilgiler almak istiyorsanız İstanbul ofisimize +90 (212) 963 36 21 ulaşabilirsiniz.

Rusya vizesi İstanbul ofisimiz iletişim ve ulaşım bilgileri için ilgili bağlantıyı ziyaret ediniz.

Saygılarımızla,

Evrim

R. Yavuz 09/12/19, 10:19

İyi günler, ben Rusya vizesi almak istiyorum. İstanbul 'da ikamet ediyorum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Vizemi yıllık iznime göre ayarlamam gerekiyor Rusya vizesi işlemlerini nasıl başlatmam ve zamanı nasıl ayarlamam gerekiyor?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 09/12/19, 10:20

Merhaba, Rusya vizesi Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi olup Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm bireylerin almak durumunda olduğu bir vize olmaktadır. Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah) ve Hizmet (gri) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise Rusya ziyaretleri için vize almak durumunda değillerdir. Rusya vizesi alım şartları kişinin seyahat nedenine, pasaportuna ve kalış süresine bağlı nedenler eşliğinde değişim yaşamaktadır. Rusya vizesi için gerekli evraklar genel anlamda seyahat durumunuza ve pasaportunuza bağlıdır. Ticari vize için istenilen evraklar, turistik ziyaretler için istenilen evraklar farklıdır. Pasaportunuzun da vizenizi etkileyeceğini belirtmiştir.

Rusya vizesi İstanbul'dan yapacağınız başvurunuz için pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olmak durumundadır. Rusya vize başvurunuz için gerekli evrak, belge ve başvuru işleminiz için doldurmanız gereken formu vize servisimize ulaşarak öğrenebilirsiniz. Rusya vizesi genel anlamda tüm vize türleri için 4-7 gün içerisinde çıkış sağlar ancak konsoloslukların yoğunluk durumları ve tatil günleri ayrıca başvurunuz da gelişebilecek aksi durumlar belirtilen tarihte değişikliğe neden olabilir. Rusya vize başvurunuz için sizlere en yakın şubemiz olan İstanbul şubemizden detaylı ve kaliteli bir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Rusya vizesi İstanbul şubemizden gerçekleştirebileceğiniz bir vizedir. Vize başvurunuzun çıkış süresi, hazırlık aşamaları ve yapmanız gerekenlerin tamamını bizlerle iletişime geçerek ve vize servisimizin İstanbul şubesine gelerek danışmanlık hizmeti alabilir, vize başvurunuzu bizlerin aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

İ. Tutuluş 26/12/19, 10:43

Merhaba. Kız arkadaşım var Rusya'da. Ben de bu sene mezun olacağım. Uzun süreli Rusya vizesi İstanbul'dan alınabilir mi?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 26/12/19, 10:44

Merhaba İsmail Bey, hoş geldiniz. Euroasia Global Vize Merkezi olarak Rusya vizesi İstanbul ilinden yapılacak olan başvurular için sizlere hizmet sunuyoruz. Rusya Federasyonu, her yıl düzenli olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına çalışma ve oturum izni vermektedir. Neredeyse her yıl 1500 ile 3000 kişiye bu hak Rusya Federasyonu tarafından tanınmıştır. Rusya vizesi İstanbul ilinden yapılacak olan oturum izinleri için istenilen başvuru tarihi genellikle ocak ve şubat ayının başında işleme alınmaktadır.

 Ülkede oturum izni yapma hakkında sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının belirttiğimiz özelliklerden birine sahip olması gerekmektedir. Bu özellikler şöyledir:

  • Rusya’da ya da eski Sovyetlerde doğan bireyler
  • İş görmez durumunda, engelli olan kişiler
  • Rusya vatandaşı olan engelli bireylere sahip kişiler
  • Rusya vatandaşı ile evlilik, aile birleşimi yapanlar
  • Türkiye’den Rusya’ya yatırım yapmak amacıyla giden yatırımcılar

Bu şartlara uygunluk getiren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Rusya’da oturum izni alarak ülkede 3 yıl süre kadar ikamet edebilirler. Bu şartlara uygunluk getiren kişilerin vize onayı İstanbul’daki Rusya Başkonsoluğu'ndan sonuçlanacaktır.

Saygılarımızla,

Evrim

L. Kızılcık 07/02/20, 17:00

Şişli'de çalışıyorum, muhasebeciyim. Rusya vizesi İstanbul için kısa süreli turizm amaçlı vize fiyatını öğrenmek istiyorum. Cumartesi sabah ofisinizi de ziyaret etmeyi düşünüyorum.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 07/02/20, 17:00

Merhaba Latife Hanım, öncelikle sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Turistik amaçlı kısa sürede gerçekleştirmek istediğiniz Rusya seyahati için sahip olduğunuz pasaport türü işlemlerin en başında yer almaktadır. 

Turistik amaçlı seyahatiniz için belirlenen Rusya vize ücreti tutarları şöyledir: 15 Günlük Rusya tek girişli vize ücreti 160 USD. Rusya Konsolosluğu harcı servis bedeli, Voucher bedeli ve EAGVS hizmet bedeli dahildir. 15 Günlük ekspres vize ücreti 245 USD. Rusya Konsolosluğu harcı servis bedeli, voucher bedeli ve EAGVS hizmet bedeli dahildir. 2020 yılına ait olan güncel vize tutarları yukarıda belirtildiği gibidir. Voucher Belgesi olmadan yapılan seyehatlerin geçerli olmayacağını belirtmek isteriz. Bu seyahat belgelsini bizler aracılığı ile temin edebilirsiniz. Kapsamlı bilgi için bize ulaşın. +90 (212) 963 36 21 numaralı telefonu arayabilir ya da help@eagvs.com mail adreslerimize e-posta atabilirsiniz.

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES