x

Rusya Vize Ücretlerine Zam! (2020)

Türkiye, Rusya Hükümeti'nin uyguladığı vizenin artık kaldırılmasını beklerken, Moskova Hükümeti tam tersi bir uygulamaya gitti, Rusya vize ücretlerine %30'un üzerinde zam yapıldı. En düşük 60 Dolar olan Rusya vizesi konsolosluk harç ücreti 80 Dolara çıkartıldı. göre Rusya’ya tek girişli vize konsolosluk harcı 80 Dolar, çift girişli vize bedeli 128 Dolar olarak belirlendi. Multi adı verilen çok girişli vize harç ücreti ise 240 Dolar olarak belirlendi.

Rusya için yeni vize tarifesi 3 Şubat 2019 tarihi itibariyle uygulanmaya başlanacak. Yeni vize tarifesi; AB ülkelerinin yanı sıra Lihtenştayn, İzlanda, Norveç, Çin, İsviçre ve Japonya muaf tutuldu. 2020 yılı Rusya vizesi yeni ücret tarifesi detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Rusya için başvuru yapılan seyahat acentesinden faydalanılan hizmetlere bağlı olarak ek ücretler de talep edilebilmektedir.

rusya vize ücreti

Rusya Vize Ücreti 

Rusya vize ücreti, başvuru sahibinin başvuru yaptığı vize kategorisine, Rusya’ya planladığı seyahat sayısına göre, talep ettiği vizenin işlem süresine ve başvuru sahibinin vatandaşlığına göre değişiklik göstermektedir. Rusya vize ücretleri evraklar teslim edilirken tahsil edilir ve herhangi bir nedenden dolayı vize başvurusunun reddedilmesi halinde Rusya vize ücreti iadesi olmaz. Tek girişli, çift girişli ya da multipli vize taleplerine bağlı olarak ücret de değişmektedir. 

Rusya Vize Fiyatları 2020 Listesi

2020 Rusya vize fiyatları aşağıdaki gibidir:

Rusya Turistik Vize Ücreti

Vize Süresi        Konsolosluk Ücreti   Servis Bedeli   Euroasia Hizmet Bedeli
Tek Girişli Vize 5-7 iş günü işlem süresi    80 USD 35 USD 40 USD
Tek Girişli Vize 1 iş günü işlem süresi 160 USD 35 USD 40 USD
Çok Girişli Vize 5-7 iş günü işlem süresi    128 USD 35 USD 40 USD
Çok Girişli Vize1 iş günü işlem süresi                     256 USD 35 USD 40 USD
 

Rusya Ticari Vize Ücreti

Vize Süresi    

Konsolosluk Ücreti  Servis Bedeli Euroasia Hizmet Bedeli
Tek Girişli Vize 5-7 iş günü işlem süresi    80 USD 35 USD 40 USD
Tek Girişli Vize 1 iş günü işlem süresi 160 USD 35 USD 40 USD
Çok Girişli Vize 5-7 iş günü işlem süresi    240 USD 35 USD 40 USD
Çok Girişli Vize1 iş günü işlem süresi                     480 USD 35 USD

40 USD
 

Rusya Elektronik Vize Ücreti

Rusya elektronik vize başvurularında konsolosluk harcı talep edilmemektedir. Rusya elektronik vize ücreti (hizmet bedeli) 250 TL’dir.  

rusya vize ücreti 2020

Yabancı Vatandaşlar İçin Rusya Vize Ücreti

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişiler Rusya Vizesi İçin gerekli Evraklara ek olarak Türkiye ikamet izinlerini sunmalıdırlar. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerin vize işlem süreleri daha uzun sürebilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da yabancı vatandaşların da vize işlem süreleri Rusya Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir.

Rusya Vize Ücreti 2020 Fiyat Tarifesi Hakkında

Rusya vize ücreti 2020 fiyat tarifesi hakkındaki güncel vize ücretini belirlemeniz için yaptığınız seyahatin türünü belirlemeniz gereklidir. Rusya seyahatinizin amacına ve seyahat sayısına göre belirlenmiş en güncel Rusya vize ücretleri hakkındaki bilgileri sunuyoruz. Rusya seyahatiniz için iletişime geçtiğiniz bir vize şirketi ile Rusya vizesine sahip olabilirsiniz. Rusya vizesini almak için aracı bir vize şirketi ile yaptığınız görüşme, aldığınız hizmet ve sahip olduğunuz vize için belirlenen ücret farklılık gösterebilir. Aracı vize kurumlarının aldığı hizmet bedeli her şirkette farklılık göstermektedir. Ödeme yapacağınız Rusya vizesi için konsolosluk harcı, kurye ücreti gibi faktörler vize ücretinin tarifesini değiştirmektir.

Genel olarak bir tutar belirlemek gerekirse turist vize ücreti 160$ ile 245$ arasında değişmektedir. Aile ziyareti vizesinin ücreti 170$ ile 370$ arasında değişmektedir. Ticari vizesi ise 160$ ve 230$ arasında değişmektedir. Verilen bu Rusya vize ücreti tutarları yapılan işlemlere göre farklılık gösterebilmektedir. Sahip olmak istediğiniz vizenin alınmasında tek girişli ya da çift girişli olarak vize türleri bulunmaktadır. Bu giriş metoduna göre  fiyatlar farklılık göstermektedir. Tek girişli ve çift girişli Rusya vize ücreti tutarları arasında 100$’a yakın bir ücret farkı vardır. Ticari vizesinin çok girişli seçeneği olmasında da vize çeşitlerinde fiyat farkı vardır. Ticari vizesinin çok girişli olması durumunda 50$ kadar fiyat farkı vardır. Gerçekleştireceğiniz seyahatin amacını belirterek 2020 yılı Konsolosluk Rusya vize fiyatları hakkında daha net ve güncel bir şekilde cevap alabilirsiniz. Rusya vize fiyatları 2020 tam listeyi aşağıdaki bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Rusya vize başvuru işlemlerinizi başlatmak ve daha fazla bilgi için arayınız: (0212) 963 36 21.

rusya vize ücreti

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES