x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vizesi İçin Muvafakatname

N. K. 19/11/19, 10:58
İyi günler, benim işim dolayısıyla Rusya’ya gitmem gerekiyor fakat uzun süre kalacağım için kızımı da yanımda götürmek istiyorum. Babasıyla ayrıyız ve kızımın velayeti bende. Yine de Rusya vizesi için muvafakatname zorunluluğu var mı?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

İyi günler, öncelikle muvafakatname 18 yaşından küçük olan kişilerin aile bireylerinden biri olmadığı zamanlarda seyahat edecekleri zaman ailesinden izinli olduğunu gösteren bir belgedir. Ancak Rusya vize başvurularında muvafakatname değil "Formül A belgesi" sunulmaktadır. Muvafakatname belgesi çoğunlukla AB ülkeleri için yapılan vize başvurularında talep edilir. 

Formül A denilen izin belgesinin onaylı olması gerekmektedir. Formül a belgesi 18 yaş altı vize başvurularında gerekli olduğu gibi Rusya’ya giderken pasaport kontrolünde polisler sizden bu belgeyi talep edebilmektedir.Bu sebeple çocuk anne ve babasıyla birlikte seyahat etmiyorsa formül a belgesi sunulmalıdırç. Olumsuz bir durumla karşılaşmamak için bu belgeyi yanınızda taşımanız son derece önemlidir. 18 yaş altı başvuranların evrak hazırlarken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Düzenlemenin tek tip ve aile bireyleri üzerinden yapılması ve aile bireylerinin notere birlikte gitmesi gerekmektedir. Çocuk anne veya babadan biriyle seyahat ediyor olsa dahi gormül a belgesi talep edilir.

Anne ve babanın ayrı olduğu durumlarda ayrılık kararını içeren belirten mahkeme kararı da yanınızda getirmeniz gerekir. Seyahate gidecek kişi çocuğun vasisi ise vasisi olduğunu gösteren belgeyi de yanınızda bulundurmanız gerekir. Ayrıca belgede anne ile ya da baba ile gidebilir gibi ifadeler kullanılmalıdır. Muvafakatname hazırlarken bu hususlara dikkat etmeniz son derece önemlidir. Aksi takdirde belgeniz geçersiz sayılır. Rusya vizesi için muvafakatname (formül a belgesi) hakkında daha detaylı bilgi almak için çağrı merkezimize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES