x
 • Romanya E-VISA

  Romanya E-VISA

  Romanya vizesi başvurularınızı ROMANYA E-VISA portalı aracılığı ile de yapmanız mümkündür. Detaylı bilgi için bizi arayınız...

  Devamı
 • Romanya Turistik, Ticari ve Aile Ziyaret Vizeleri

  Romanya Turistik, Ticari ve Aile Ziyaret Vizeleri

  Romanya'ya yapacağınız kısa süreli seyahatlerde vize başvurunuzu en hızlı şekilde yapmak, vize ücreti ve gerekli evraklar konusunda bilgi almak için bizi arayabilirsiniz...

  Devamı
 • Transit Vize

  Transit Vize

  Balkanlar'a, Belarus'a ve Moldova'ya yapacağınız seyahatleri Romanya aktarmalı olarak gerçekleştirecekseniz transit vizeye ihtiyacınız olacaktır. Romanya transit vize başvuruları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

  Devamı
 • Romanya Erasmus Vize Başvuruları

  Romanya Erasmus Vize Başvuruları

  Romanya Erasmus vize başvuruları, vize sonuçlanma süresi, vize ücreti ve gerekli evraklar için tıklayınız...

  Devamı

Romanya e-vizesi alacaklara !

1) Romanya vize başvurularınızda tüm e-vize süreci yetkililerimiz tarafından yürütülecektir. Romanya vize başvurularınızda yapmanız gereken sadece randevu günü konsoloslukta hazır bulunmak olacaktır.

2) Romanya vizesi için tavsiye edilen en erken başvuru yapma tarihi: 90, en geç ise 45 gün önce olarak belirlenmiştir. Romanya vize başvuru randevularınızın onayı, Romanya Konsolosluğunun yoğunluğu ve Romanya vize başvurularınızın değerlendirme süresi gibi faktörleri göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu 90 gün önceden gerçekleştirmeye özen gösteriniz.

3) Belarus, Ukrayna, Bulgaristan, Moldova’ya Romanya üzerinden yapacağınız karayolu transit geçişlerinizde detaylı bilgiler için buraya tıklayınız.

Önemli !

Alınacak olan Romanya vizesi Schengen vizesi değildir. Geçerli Romanya vizeleri ile istisnai durumlar dışında Schengen alanlarına giriş yapılamamaktadır.

Romanya Vizesi

Romanya Vizesi

Romanya Vizesi İçin En Çok Sorulan Sorular

Romanya vizesi kaç günde çıkıyor?

Ortalama işlem süresi randevudan sonra 5-6 iş günüdür. Yapılan randevu talebi sonrası konsolosluğun cevap süreci 1-2 haftayı bulabilmektedir.

Romanya vizesi için şahsen gelinmesine gerek var mı?

Her başvurularda başvuru sahibi bizzat gelmesi gerekmektedir. Daha önceden alından Romanya vizesi bu durumu değiştirmemektedir.

Başvuru için otel ve uçak satın alınması isteniyor mu?

Başvurularınızda otel veya konaklama yeri ve uçak bileti belirtilmelidir. Satın alınma koşulu yoktur kısmı ön ödemeli veya ödemesiz rezervasyon olarak başvuru dosyanıza ilgili belgeleri ekleyebilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, Romanya vizesi sayfamıza hoş geldiniz. 

Schengen vizesi kategorisine girmeyen ancak geçerli multi giriş, çıkışlı Schengen vizesi sahiplerine vizesini kullanmış olma şartı ile izin verilmektedir. Aldığınız vize tek girişli ise bu hakkınızı da Romanya‘da kullanmanız durumunda giriş ve çıkış yaptığınız zaman vizenizi kullanmış sayılacaksınız.

Romanya Schengen vizesi işlem kapsamında olmadığı için Romanya Büyükelçiliği himayesinde vize işlemlerine başvuru yapmanız gerekecektir.

Romanya, Bordo Pasaport sahibi kişilere vize işlemlerini şart koşmaktadır. Romanya ziyaretinde bulunacak kişiler Romanya Büyükelçiliği tarafından talep edilen prosedürlerin tümünü tamamladıkları takdirde seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Romanya vize uzmanlarımız tarafından hazırlanan bu yazımızla Romanya vize şartları, Romanya vizesi kaç günde çıkar, Romanya vize fiyatları gibi genel bilgileri edinebilirsiniz. Vize işlemleri kişisel özelliklere göre değişiklik gösterebileceğinden seyahat amacınızı, planınızı ve ziyaret sürenizi belirledikten sonra evraklarınız ve diğer başvuru prosedürü için danışmanlarımızdan süreç hakkında bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır.

Romanya vizesi sayfamızda sizin için derlediğimiz bilgiler genel vize şartlarını kapsamaktadır. Romanya Büyükelçiliği kişisel durumunuza göre ek evrak talep edebilir ve sizi mülakata çağırabilir.

Romanya vizesi için başvurunuzu vizen kapında uygulamamızdan faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz evinizden ya da ofisinizden ayrılmadan uzmanlarımız aracılığıyla gerçekleştirilir, vizeniz güvenle alınarak pasaportunuz sizi yormadan adresinize ulaştırılır. Size en yakın şubemiz ya da merkez ofisimizden uygulamamız hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Romanya Vize İşlemleri

Romanya vize işlemleri Büyükelçilik himayelerinde çalışan Konsolosluk merkezleri aracılığıyla tamamlanmaktadır. 
Romanya vizesi online olarak temin edilerek doldurulacak formun talebiyle başlar ve evraklarınızın bu form ile birlikte sisteme girişi ile devam eder. Süreç basit ve kolay görünse de evraklarınızda ya da işleminizin herhangi bir adımında yapacağınız hata ret almanıza neden olabilmektedir.

Romanya konsolosluğu vize merkezlerine başvuruda bulunmadan önce seyahat amacınızı netleştirmeniz, sürenizi belirlemeniz gerekir. Seyahat amacına göre Romanya vize kategorileri de farklılık göstermektedir.

Romanya Vizesi Kategorileri

 • Havaalanı transit vizesi (A tipi )
 • Transit vize (B tipi)
 • Kısa süreli vize (C Tipi)
 • Turist Vizesi (C/TU)
 • Ziyaret Vizesi (C/VV)
 • Ticari Vizesi (C/A )  
 • Nakliye Vizesi (C/TR)
 • Spor faaliyetleri (C/SP)
 • Kültürel, kısa süreli tıbbi tedavi bilimsel, insani ya da diğer faaliyetler vizesi (C/ZA)
 • D Tipi Vize 
 • Romanya E-Vize

Yukarıda belirtilen vize kategorilerinden seyahatinize uyumlu olan vize türünde  başvurunuzu yapabilirsiniz. Mesleki, Kişisel ve mali evraklarınızla birlikte sisteme gireceğiniz dosya Konsolosluk vize yetkilileri tarafından incelenecektir. Sunduğunuz dosyada yer alan beyan ve ibrazların doğruluğu kontrol edilerek söz konusu şartlara uygunluğunuz halinde vizeniz olumlu sonuç alacaktır. 

Vize başvurunuzun teyit edilemez evraklar, eksik beyan gibi sebeplerle ret almaması için profesyonel destek almanızı öneriyoruz. Romanya Vize işlemleri için danışmanlarımızı arayarak iş birliğimizi başlatabilirsiniz. Vize almak ciddi iştir, işlemlerinizi riske atmayın.

Romanya Vize Başvurusu

Romanya vize başvurusu kısa süreli vize işlemleri Büyükelçilik onayıyla gerçekleşmektedir. 
Online temin edilecek form eksiksiz doldurulmalı ve vize kategorinize uyumlu, süreniz ve kişisel özelliklerinizi karşılayan evrak listeniz talep edilen normlarda teslim edilmelidir.

Romanya oturum vizeleri ise sadece Romanya İçişleri Bakanlığı Romanya Göçmen Bürosu’nun onayı kapsamındadır.

Romanya vize randevu şartı uygulamaktadır. Online formunuzun doldurulmasını takiben tarafınıza otomatik olarak bir randevu oluşturulur. Randevu gününü seçme şansınız yoktur.

Euroasia GVS ülke uzmanlarımızı arayarak başvuru, randevu ve evraklarınıza dair kişisel özelliklerinize uygun olan yasal düzene uygun işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye ve Romanya Devleti arasında yapılan anlaşma gereği; Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaf olarak seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Romanya vizesi işlemleri Türkiye'de Ankara Romanya Büyükelçiliği, İstanbul Romanya Başkonsolosluğu ve İzmir Romanya Konsolosluğu aracılığıyla ve bölge düzenlemesine göre yürütülmektedir.

EAGVS Şube ve merkez ofislerimize ulaşarak ya da müşteri hizmetleri veya canlı destek servisimizden bizlere ulaşarak vizen kapında uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Vizen kapında uygulaması bulunduğunuz yerden ayrılmadan; evinizde ya da ofisinizde başvuru imkanı sunar. Bu sayede hem zamandan hem de yaşanabilecek olumsuzluklarda korunarak asgari riskle başvurunuzu gerçekleştirirsiniz. 

Romanya vize başvurusu ile ilgili her türlü sorun, soru ve işbirliği için lütfen tıklayınız. Romanya vize uzmanlarımız kişisel evrak listeniz, vize ücret hesaplamanız ve vize ret mektuplarınız dahil her türlü vize sorunuzu cevaplayacaklardır.

Romanya Vizesi Gerekli Evraklar

Romanya Vize Evrakları

Romanya vize evrakları başvuru sahibinin kişisel, mesleki ve mali özelliklerini kapsayan nitelikte talep edilmektedir. Bu sebeple evraklarınız şahsınıza özel olarak hazırlanarak sisteme girilmelidir. Aşağıda bilginize sunduğumuz Romanya vize başvuru evrakları genel bazda talep edilen belgelerdir.
Kişisel özelliklerinize, ziyaret sebebinize ve ziyaret sürenize uygun liste için lütfen danışmanlarımıza ulaşınız.

Romanya Vizesi Gerekli Evraklar

 • Romanya Vizesi Başvuru Formu – Form Büyükelçilik resmi yönlendirmesiyle online olarak temin edilerek  doldurulmaktadır. Formunuz eksiksiz olmalı ve diğer evraklarla teyit edilebilir beyanlar içermelidir. Örnek form için tıklayınız.
 • İngilizce vize talep dilekçesi – Seyahat sebebinizi içeren, seyahat sürenizi belirten dilekçeniz seyahat planınızı da içermelidir. Danışmanlarımız size dilekçe yazımı konusunda yardımcı olacaklardır. Örnek Ticari Vize Talep Dilekçesi ve Turistik Vize Dilekçesi için tıklayınız. 
 • Pasaport - Vize bitişinizden sonra azami 6 ay geçerli ve Romanya Vizesi  için en az 2 boş sayfası bulunan pasaportunuz kimliğinizle aynı bilgileri içermelidir.
 • Biometrik fotoğraf – 2 Adet belirtilen özelliklerde fotoğrafınız dosyanıza eklenmelidir. Fotoğraf özellikleri için tıklayınız.
 • Banka hesap dökümü – Adınıza açılmış banka hesabınızın son 3 aylık giriş çıkışı Romanya vizesi evrakları dosyanıza eklenmeli ve belge banka yetkilisi tarafından kaşelenerek imzalanmalıdır. Yetkilinin imza sirküleri de talep edilecektir.
 • Gelir belgeleri – Maaşınız (son 3 aya ait maaş bordrosu), kira gelirleriniz gibi gelirinizi onayan evraklar faaliyet alanına göre tasnif edilerek dosyanıza eklenmelidir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği – Aile bağlarınızı ve ikamet kaydınızı da içeren evrakınız Romanya vize belgeleri arasında bulunmalıdır.
 • Kimlik fotokopisi – Pasaport bilgilerinizle aynı bilgileri taşıyan kimlik fotokopiniz dosyanızda bulunmalıdır.
 • Seyahat Rezervasyonları – Uçuş ve konaklama rezervasyon belgelerinizi tarihler belirgin olacak şekilde dosyanıza eklemelisiniz.
 • Seyahat Sağlık Sigortası – Uluslararası seyahat özelliklerini kapsayan poliçeniz dosyanızda bulunmalıdır. Romanya vize danışmanlık hizmetimiz kapsamında uygun şartları taşıyan poliçe tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.
 • Romanya vize ücreti dekontu- Romanya vize ücreti 2023 tarifesinde söz konusu kategoriyi ve seyahat süresi üzerinden hesaplanmış ücretin ödendiğine dair dekont evraklara eklenmelidir.

Romanya Vizesi Mesleki Evraklar

Şirket Evrakları – Tamamı güncel tarihli olmak kaydıyla; Faaliyet Belgesi, Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri Fotokopileri, İş veren ise 4B Hizmet Dökümü çalışan ise 4A Hizmet dökümü dosyaya eklenmelidir.

Romanya Vizesi Başvurusunda bulunacak kişi Emekli ise

 • Emekli maaş cüzdanı, emeklilik kartı fotokopisi
 • Emekli olunmuş kurumdan alınan yazı

Memur ise

 • Çalışılan kurumdan alınan görev ve izin Belgesi 
 • Görev Kimlik Kartı Fotokopisi 
 • Orijinal Maaş Bordrosu (Son 3 aylık, kaşe ve imzalı)

Öğrenci ise

 • Eğitim alınan kurumdan alınan öğrenci belgesi (Orijinal, güncel)
 • Başvuru sahibi 18 yaş altında ise ailesi tarafından noterden onaylatılmış izin belgesi orijinal olarak Romanya Vize evrakları arasında bulunmalıdır.

Çiftçi ise
Başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Ziraat Odasından alınmış sicil kaydı, gelir elde edilen bir toprak var ise o toprağa ya da ürüne dair belgeler Romanya vizesi gerekli evraklar içinde olmalıdır.

Romanya Vizesi Ret

Romanya vize ücreti 2023

Romanya vize başvuru formu ile birlikte verilen evraklarla talep edilen harç ödemesi Romanya vize ücreti 2023 tarifesinde listelenmiştir. Euro bazında ödeme alınır ve ortalama kısa süreli bir vize için 80 Euro harç ödemesi yapılmaktadır.

Romanya vizesi idari ücretlendirme başlığı altında alınan harç ücretleri Büyükelçilik tarafından her yılbaşında kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Lakin vize süreniz, kategoriniz ya da varsa sizi ayırt eden özel bir durumunuz ücretlendirmede farklılık yaratacaktır. 

Özelliklerinize uygun harç hesaplaması ve ödeyeceğiniz diğer ücretlerin tam listesi için Romanya Vizesi uzmanlarımızdan bilgi almanız gerekecektir.
Romanya vizesi ücreti devredilemez, şahsa özel olarak işleme alınır. Ayrıca başvurudan vaz geçmeniz ya da olası bir ret durumunda iade edilmeyecektir. Bu sebeple başvurunuzun gerekli özen ve dikkatle yapılması çok önemlidir.

Romanya vize danışmanlarımız aracılığıyla yapacağınız başvurularınızda zaman kaybı yaşamaz, gereksiz risk almazsınız. Vize işlemleri uluslararası kanunlar bazında düzenlenir ve belli kriterler sizin dikkatinizden kaçsa dahi vize merkezindeki yetkililerden kaçmayacaktır. 

Romanya vize şartlarını tam anlamıyla taşıdığınızı düşünseniz dahi sisteme kaydedilen dosya bu güveni vermiyorsa vize alımınızı gerçekleştiremezsiniz.
Romanya vize başvurularınız için vizen kapında uygulamasının avantajlarını kullanarak eksiksiz dosya teslim ederek, her türlü olasılığa hakim bir ekiple vizenizi güvenle alabileceksiniz. Vize ciddi iştir risk almayın.

Romanya vize ücreti 2023 tarifesine dair ek bilgi, başvuru evraklarınızın listesi ve diğer konular için danışmanlarımıza ulaşmanız yeterli.

Romanya vizesi kaç günde çıkar?

Romanya vizesi çıkma süresi ortalama 10 iş günüdür. Bu süre vize şartlarının tamamını taşıyan doğru bir dosya ile başvuru yapıldı ise mümkün olacaktır.
Romanya ülke uzmanlarımız asgari 15 gün önceden sisteme dosyanızın girişinin yapılmasını tavsiye ederler. Türkiye ve Romanya resmi tatilleri, sistem arızaları ya da güncel diplomatik değişiklikler başvuru işlem sürecini uzatabilecektir.

Ayrıca başvurunuz eğer yanlış evrak ile yapılış ise olası ret ya da alternatif evrak isteği sürecinizin daha da uzamasına sebep olacaktır. 

Romanya vizesinin onay alması Romanya topraklarına giriş garantisini vermez. Ülkeye girişinizde sınır polisleri ayrı bir inceleme yapacaktır.
Romanya’ya kendi özel araçlarınızla seyahat edecekseniz “Rovignette” adı verilen elektronik otoyol geçiş kartlarını sınır kapılarında alarak araçlarınızın ön camlarına takmanızı öneririz.

Romanya Vize Reddi

Romanya vize reddi karşınıza çıkabilecek bir olasılıktır. Vize reddi aldığınızda tarafınıza teslim edilen belgede ret konunuz net olarak belirtilecektir.
Vize ret evrakınızı danışmanlarımızla paylaşarak sorununuzu çözebilir vakit kaybetmeden yeni başvurunuzu yapabilirsiniz.

Vize reddi genel olarak evrakların eksik, yanlış ya da güncel olmaması nedeniyle karşımıza çıkmaktadır. Bu konuların dışında elbette önceki seyahatlerinizde kurallara uyumunuz da önemlidir.

Vize reddi alındığında ödediğiniz ücretler iade olmayacak, zaman kaybedildiği için evraklarınız güncelliğini yitirecek ve tüm sürece baştan başlamanız gerekecektir. Tüm bu risklerin asgari düzeyde olması için profesyonel yardım almanız başvurunuzun süreci için sağlıklı bir tercih olacaktır.

Romanya vize başvuru evrakları nelerdir?, Romanya vizesi ne kadar?, Romanya vizesi kaç günde çıkar? Gibi tüm sorularınız için bizlere ulaşabilir. Ret mektubunuzu bizimle paylaşabilir ve çözüm sürecini danışmanlığımızla tamamlayabilirsiniz.

Keyifli seyahatler...

Romanya Vizesi Bilgi

 

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Romanya Vizesi Nasıl Alınır 2022
G.A 28/03/21, 13:43 Cevabı Görüntüle
Merhabalar ben turistik amaçlı seyahat edeceğim. Romanya vizesi nasıl alınır 2022 yılının bahar aylarından başvuru yapacağım. Mayıs ayında yapacağım seyahat için ortalama kaç gün öncesinden başvuru yapmam gerekir? Ben şirket sahibiyim, şirket evraklarına ihtiyacım var mıdır ticari bir başvuru olmadığı için ihtiyacım olmadığını düşündüm ama farklı duydum. Verilen turistik vizelerin net bir süresi var mıdır yoksa konsolosluk mu karar verecek buna, bir de ben Bursa’da ikamet ediyorum İstanbul veya İzmir’den başvuru yapabilir miyim? Başvuru sırasında sizin yardımcı olduğunuz konular nelerdir? Detaylı bir bilgi paylaşabilir misiniz rica etsem. Sağolun.
Romanya Vize Randevusu 2022
M.Ü. 10/03/21, 23:46 Cevabı Görüntüle
Merhabalar ben Romanya vize randevusu 2022 için size başvurmam gerektiğini düşündüğüm için yazdım. Turistik amaçlı seyahat etmeyi planlıyorum. Ancak otel ve uçak biletimi bir kampanyadan faydalanıp 2 hafta sonrasına daha ucuz bir şekilde satın aldım. Bu yüzden hemen başvuru yapmam lazım yetişmesi için. Ben şirket çalışanıyım, hazırlamam gereken evraklar, ücret ve randevular hakkında bilgi rica ediyorum. Tüm evraklarımı nereye yollamam gerekir, ben Gebze’de ikamet ediyorum isterseniz ofisinize gelebilirim. Randevular hemen veriliyor mu, bizim randevu gününü seçme şansımız var mı? Ben çalıştığım için her gün müsait olamayabiliyorum, bu yüzden birlikte uygun bir güne randevu oluşturabiliyor muyuz? Bana dönüş yapmanızı bekliyorum.
Romanya Vize Başvurusu 2022
Y.L 09/03/21, 21:04 Cevabı Görüntüle
İyi çalışmalar, Mart ayında Romanya’ya seyahat etmek istiyorum. Seyahatim ticari olacak ve ben şirket sahibiyim, Romanya vize başvurusu 2022 için şirketim benim adıma nasıl bir çalışma yazısı hazırlamalıdır? Romanya’dan ticari davetiye alacağım, bu davetiyenin bir yerden onaylanması gerekir mi yoksa Romanya şirketi sadece kaşeli imzalı yazı hazırlasa olur mu? Bu davetiyenin orijinalinin gelmesine gerek var mıdır? Ben şirket sahibi olarak şirket bankalarım mı şahsi hesaplarımı mı sunmalıyım bu konuda da kararsız kaldım yoksa ikisini birden sunsam fazla mı olur. Karşı şirketin şirket evraklarına ihtiyacımız olacak mı? Bir de eşim ev hanımı olduğu için çalışmıyor, benim yanımda seyahat edecek, kendisine turistik vize yapabilir miyiz?
Romanya Turistik Vize 2022
N.E. 08/03/21, 15:26 Cevabı Görüntüle
Ben öğrenciyim, banka hesap dökümlerimde çok para yok ancak babam şirket sahibi olduğu için maddi anlamda güçlü görünüyor. Romanya turistik vize 2022 almak istiyorum. Kız arkadaşımla beraber seyahat etmeyi düşünüyorum kendisi Yunanistan vatandaşı olduğu için vize almasına ihtiyaç yok, biz birlikte gideceğimiz için bana herhangi bir indirim vs oluyor mu sormak istedim. Benim hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Tüm evraklar Romence mi olmak zorunda? Ben 18 yaşından büyüğüm 20 yaşındayım, yine de muvafakatname almak zorunda mıyım? Bir uçak ve otel rezervasyonlarımı satın alıp almama konusunda kararsız kaldım, sanırım konsolosluklar bunları satın almamızı istiyormuş bize nasıl destek olacaksınız, ben tüm evraklarımı hazırlayıp sze yollayabilir miyim? Eğer birebir konuşulması gerekiyorsa, İstanbul ofisinize yakın bir yerde oturuyorum gelebilirim arkadaşımla birlikte. Teşekkür ederim.
Romanya Öğrenci Vizesi 2022
S.B 07/03/21, 12:36 Cevabı Görüntüle
Benim bir sorum olacaktı. Ben yakın zamanda Romanya’ya gitmeyi planlıyorum. Romanya öğrenci vizesi 2022 hakkında bilgi alabilir miyim? Eğitim sürem ortalama 2 aylık bir proje için geçerli, bu oturum vizesi mi olmuş oluyor? Masraflarımız oradaki kurum tarafından karşılanıyor, bize sadece uçak biletlerimizi alacağımız söylendi. Romanya tarafından ihtiyacım olan tüm evrakları bize yolladılar. Şimdi konsolosluk başvurusu için ne yapmamız gerektiğini bilmiyorum. Benim dışımda 5 kişilik bir ekip daha seyahat edecek, onlara da bilgi aktarabilmem ve başvurumuzu sizinle planlayabilmem için yardıma ihtiyacımız var. Gerekli evraklar ve ödeme konusunda da bilgilerinizi rica ediyorum, iyi çalışmalar dilerim.
Romanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2022
A. A 04/03/21, 01:18 Cevabı Görüntüle
İyi günler efendim. Romanya turistik vizesi almak istiyorum. Ben şahsen emekliyim, üzerime ait araç ve tapularım bulunmaktadır. Maddi anlamda bir problemim yoktur. Romanya vizesi için gerekli evraklar 2022 nelerdir? Emekli olduğu için emekli olduğuma dair sgk’dan orijinal bir belge mi almalıyım? İlk vizem olduğu için çok bir bilgim yok, o yüzden danışmanlık şirketlerine ihtiyacım var. Sizinle birlikte başvuru yapmak istiyorum, Google yorumlarında oldukça iyi görünüyorsunuz, bir beyefendinin adını çokça duydum, iletişime geçtiğinizde kendisiyle görüşmek isteyeceğim. Romanya turistik vizesi kaç günde sonuçlanır? Bu konuda da bilgi verebilir misiniz? Kızımın üniversitesi tatile girecek ona denk getirmeye çalışacağım, ilgi ve alakanızdan dolayı saygılarımı sunarım.
Romanya Vize Fiyatları 2022
E.K 26/02/21, 16:42 Cevabı Görüntüle
Selamlar, ben iş verenim, çalışanım ile birlikte Romanya’ya ticari amaç ile seyahat etmeyi planlıyoruz. Romanya firmasından davetiyemizi aldık, bu davetiye uygun mu diye size kontrol ettirebilir miyiz? Romanya vize fiyatları 2022 nedir? Toplamda size ve konsolosluğa ne kadar ödeme yapmamız gerekiyor? Tüm acentelerin veya danışmanlık şirketlerinin ücretleri farklı mı oluyor? Çalışanlar ve şirket sahiplerinin evrakları arasında bir farklılık var mıdır? Uzun süreli vize almak istiyorum bunun için formlarda veya ekstra yapmam gerek bir şey var mıdır? Konsolosluk çalışanlarına söylemek mi gerekiyor? İş görüşmelerimiz olumlu geçerse ayda bir gitmem veya yanımda birilerini götürmem gerekebilir. Teşekkür ederim cevaplarınız için.
Romanya Transit Vize 2022
G.B 26/02/21, 13:34 Cevabı Görüntüle
Merhabalar Romanya’dan geçerek Ukrayna’ya ticari bir seyahatimiz olacak, şahsi aracım ile gideceğim. Romanya’ya geçeceğim için transit vize almak gerekiyor. Romanya transit vize 2022 için nasıl bir yol izlemem gerekir? Araca ait hangi evrakları eklemem gerekiyor, yeşil sigorta yaptırmak zorunda mıyım? Romanya vize başvurular ortalama kaç günde sonuçlanmaktadır? Bu vize ile ben Bulgaristan ve Romanya’dan geçebilirim değil mi? Ukrayna’dan ticari davetiyem de var eğer göstermem gereken bir yer varsa bu evrakı da sunabiliriz. En başta ilettiğim mail ve telefon numarada bilgilendirmeleri iletme şansınız var mıdır? Bilgi bekliyorum teşekkür ederim.
Romanya Vize Ücreti 2022
İ.V 22/02/21, 15:19 Cevabı Görüntüle
İyi günler. Romanya’ya turistik amaçlı seyahat edeceğim. Orada Airbnb üzerinden ev kiralayarak kalmak istiyorum. Buna dair yaptığım rezervasyon bilgilerini paylaşarak başvuru yapmamda sakınca var mıdır? İllaki otel mi kiralamam gerekiyor? Romanya vize ücreti 2022 ne kadar? Benim tüm evraklarım neredeyse hazır sadece otel rezervasyonu mu airbnb rezervasyonu mu sunmalıyım bilemedim, ayrıca Romanya konsolosluklarının acente kabul etmediğini duydum, siz bu konuda nasıl bir destek sağlamış oluyorsunuz. Seneye ticari amaç ile seyahat etme planım da var, bu durumda otel rezervasyonuna vs gerek kalmıyor sanırım davetiye olacağı için? Ticari vize ücretini de söylerseniz sevinirim. Detaylı cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, sevgiler.
Romanya Vize 2022
T.K 21/02/21, 08:39 Cevabı Görüntüle
Bükreş’e turistik vize alarak gezi yapacağım. Orada parlamento binası ve bazı şatoları görüp fotoğraflar çekmek istiyorum. Ben şirket sahibiyim, demir döküm işleri ile ilgileniyorum ayrıca Romanya’da bulabileceğim iş fırsatları varsa da değerlendirmek için bazı firmaları da ziyaret edebilirim diye düşünüyorum. Benim ihtiyacım olan Romanya Vize 2022 hangi çeşit olacak, sizce turistik mi ticari mi olarak değerlendirip ona göre evrak listesi hazırlayayım. Ben Sakarya’da ikamet ediyorum, iş yerim İstanbul’da ama başvuru sırasında da Ankara’da olma gibi bir durumum var, başvurumu nereden yapmam gerektiğini söyleyebilir misiniz? Bir de son olarak adli sicil belgesi isteniyormuş bunu adliyeden mi almam gerekir yoksa e-devletten alsam bir problem olur mu orijinallik açısından?
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES