x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Hollanda Hakkında Sorular & Yorumlar

Hollanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Soru Sor

Hollanda transit vize 2021
E.K 18/01/21, 17:51 Cevabı Görüntüle
Hollanda transit vize 2021 yılında nasıl alınıyor? Transit vize için başvuru yapacağız ama vizeye başvuru yapıp yapmamamız gerektiğini bile bilmiyoruz henüz. Güney Amerika ülkelerine seyahat edeceğiz ama direkt uçak biletlerine baktığımızda bütçemizin çok üstünde rakamlar olduğunu görüyoruz. O yüzden bizde Hollanda aktarmalı uçuşlara yöneldik. Vize başvurusu yaparken ne tür evraklar hazırlamamız gerekiyor? Hazırlamamız gereken evraklarda kendi işimizle ilgili tüm evrakları sunmamız gerekiyor mu? Vize başvurusu için ben ve eşim başvuru yapacağız ama eşim şu an hali hazırda bir işte çalışmıyor. Vize başvurusu yaparken ben kendisine sponsor olabiliyor muyum? Yapılacak olan vize başvurusu tıpkı normal turistik vize başvurusu yaparken ki gibi bir vize başvurusu mu olacak? Vize başvurularında geri dönüşler ne zaman oluyor? Konu hakkında geri dönüşlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
Hollanda vize ücreti 2021
Y.T 14/01/21, 16:32 Cevabı Görüntüle
Hollanda vize ücreti 2021 yılı için ne kadar? Vize başvurusu yapacağım ama vize başvurusu için ne kadar bütçe ayırmam gerektiğini bilmiyorum. Vize başvurularında ödemem gereken tutarları nerden öğrenebilirim? Vize başvurusunda ödenmesi gereken meblağ ile hesapta gösterilmesi gereken meblağın birbiriyle alakası var mı? Hesapta gösterdiğim parayı vize başvurusu yaparken çekip harç ödemelerini vs. oradan yapabilir miyim? Konu hakkında geri dönüşlerinize ihtiyacım var. Vize başvurusu yapacağım ama detaylara hakim değilim ne yazık ki. Bir de şu an ki durumda öğrenciyim. Başvuru yaparken birinin bana sponsor olması gerekiyor sanırım. Bu kişi illa birinci derece yakın akrabam olmak durumunda mı? Yoksa herhangi biri olabilir mi? Geri dönüşlerinizi rica eder, iyi günler dilerim.
Hollanda vize 2021
Y.Ö 14/01/21, 15:59 Cevabı Görüntüle
Hollanda vize 2021 yılı başvuruları ne durumda şu an? Bundan birkaç sene Türkiye’de çalışma hayatımı sonlandırıp Hollanda’da çalışma kararı aldım. Şimdi Türkiye’de yaşayan annem beni ziyaret etmek istiyor ama kendisine ne şekilde vize başvurusu yapacağımız konusunda bilgi sahibi değiliz. Vize başvuru yapması için benim buradan ne tür işlemler yapmam gerekiyor? Onun ordan kendi durumuna göre ne tür evraklar hazırlaması gerekiyor? Babamız bundan birkaç sene önce rahmetli oldu. Annemin şu an babamdan kalan emeklilik maaşı dışında bir geliri yok. Yani bir nevi emekli sayılır kendisi. Bu vize başvurusu yaparken kendisine olumlu anlamda katkı sağlar mı? Ben burdan belli evraklar yollayarak anneme sponsor olabiliyor muyum? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim. Teşekkürler şimdiden.
Hollanda vizesi 2021
B.Ç 14/01/21, 15:45 Cevabı Görüntüle
Hollanda vizesi 2021 başvuruları durum nasıl? Daha önce vize başvurusu yapmıştık ve Konsolosluk tarafımıza tam dört yıl çoklu girişli vize vermişti. Şimdi tekrar vize başvurusu yapmak istiyoruz ama verilecek olan vize süresinin kısa tutulacağında şüpheliyiz. Böyle bir durumla karşılaşma ihtimalimiz nedir? Geride bıraktığımız sıkıntılı süreçlerden dolayı ilgili Konsolosluğun vize sürelerini artık daha kısa tutacağı söyleniyor. Bu doğru olabilir mi? Vizelerimizi daha öncekinden uzun alabilmemiz için ne yapmamız gerekiyor? Hollanda’da yaşayan kızımız ve ailesini belli aralıklarla sürekli ziyaret ediyoruz. Vize başvurusu yaparken de kendisi sürekli bize davetiye gönderir. Bu seferde yollayacağını ama verilecek olan -belki de hiç verilmeyecek bilemiyorum- vizenin süresinin kısa tutulabileceğinden bahsetti. Böyle bir durumla karşılaşır mıyız? Konuyla ilgili yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Hollanda vizesi reddi 2021
E.E 14/01/21, 15:37 Cevabı Görüntüle
Hollanda vizesi reddi 2021 yılı ve sonrası için hangi sebeplerden dolayı ret ediliyor? Vize başvurusu yapacağız ama olası ret edilme durumlarına maruz kalmamak için bilgi almak istiyoruz. Daha önce herhangi bir Avrupa ülkesine çıkış yapmadığımız ve vize başvurusu yapmadığımız için vize başvurusu yaparken dikkatli olmamız gerektiği söylendi. Vize başvurusu yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Şu an hali hazırda eşimle birlikte emekliliğimizi yaşıyoruz. Vize başvurusu yapmadan önce emeklilerin hazırlaması gereken evrakları mı araştırmamız gerekiyor? Emekli olan başvuru sahiplerine buradan vize başvurusu yaptıklarında ret verme olasılıkları nedir? Seyahatimizi gerçekleştirebilmek ve vize başvuru masraflarını karşılayabilmemiz için her birimizin aşağı yukarı ne kadar meblağ göstermesi gerekiyor hesaplarımızda? Konu ile ilgili yardımcı olmanızı rica edeceğim. Teşekkürler şimdiden. Görüşmek üzere.
Hollanda vizesi kaç para 2021
E.T 13/01/21, 15:14 Cevabı Görüntüle
Hollanda vizesi kaç para 2021 yılında? Vize başvurusu yapacağız ama vize başvurusu için ne kadar bütçe ayırmamız gerekiyor, bilmiyorum. Vize başvurusu yaparken; vize başvurusu için harcanacak para ayrı, vizeyi aldıktan sonra planlanan seyahat için ayrı bütçe mi ayırmak gerekiyor? Vize başvurusu için Konsolosluğa ne kadar harç ödememiz gerekiyor? Konsolosluk dışında bir yere vize harcı ödeyecek miyiz? Ödenecekse eğer bu meblağ ne kadar? Vize harcamaları için Konsolosluğa ayrı başka kurumlara da ayrı ücret ödemek gerekiyormuş sanırım. Doğru mu bu? Vize başvurularında her bireyden aynı harç ödemesini mi talep ediyor konsolosluk? Konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum. Vize başvurusu yapacağız ama işe nereden neyi hesaplayarak başlayacağımızı bilmiyoruz. Konu hakkında yardımcı olursanız çok makbule geçer. Teşekkürler şimdiden.
Hollanda vizesi kaç günde çıkar 2021
S.K 13/01/21, 15:07 Cevabı Görüntüle
Hollanda vizesi kaç günde çıkar 2021 yılında. 2021 yılı başvurularının geçen seneye göre daha geç sonuçlandığı söyleniyor doğru mu? Hollanda’da bulunan eşimin yanına gideceğim. Geçen senede başvuru yapmıştım ve Konsolosluk tarafıma 1 yıllık çoklu giriş vize vermişti. Şimdi tekrar vize başvurusu yapacağım ama vizem ne zaman sonuçlanır bilmiyorum. Bu yüzden de bir seyahat planı yapamıyorum. Bildiğiniz üzere uçak biletleri çok pahalı. Bir plan yapmam gerekiyor. Hali hazırda Batman’da müzik öğretmeni olarak meslek hayatımı sürdürmekteyim. Senenin belli dönemlerinde de eşimin yanına gidiyorum. Geçen sene vize başvurumu Ankara’dan yapmıştım. Şimdi tekrar oraya mı gitmem gerekiyor yoksa evraklarımı tarafınıza yollarsam benim adıma vize başvurusu yapabiliyor musunuz? Ben çalıştığımız için çok vakit ayıramıyorum. Tarafınızdan bu işlemler yapılabiliyorsa eğer çok iyi olur benim için. Konu hakkında bilgilendirmelerinizi bekliyorum. Görüşmek üzere.
Hollanda vizesi nasıl alınır 2021
H.H 13/01/21, 14:57 Cevabı Görüntüle
Hollanda vizesi nasıl alınır 2021 yılı itibariyle? Vize başvurusu yapmak için nereye başvuru yapmamız gerekiyor? Türkiye’de sokak müziği yapıyoruz ve hali hazırda bir işyerinde kaydımız yok. İki kişilik bir grubumuz var. Ara sıra mekanlarda da sahne alıyoruz ama genel anlamda sokaklardayız. Yani şimdiye kadar öyleydi. Hollanda’da yapılacak bir müzik fastivali için organizatörlerden davetiye aldık ama vize başvurumuzu nereye ne şekilde yapacağımız hakkında en ufak bir fikrimiz yok. Vize başvurusunda kullanılan evraklar, vize başvuru evraklarına falan baktığımızda neredeyse hiçbirini veremeyecek durumdayız. Bu durumda gidemeyecek miyiz? Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Teşekkürler şimdiden.
Hollanda vize randevusu 2021
O.O 13/01/21, 14:50 Cevabı Görüntüle
Hollanda vize randevusu 2021 yılında nerden alınıyor? Vize başvurusu yapacağız ama vize başvurusu için randevumuzu nerden almamız gerektiğini bilmiyoruz. Vize randevuları için Konsolosluğu mu aramamız gerekiyor, yoksa kendimiz gidip bir dilekçe falan mı vereceğiz? Daha önce vize başvurusu yapmadığımız ve vize almadığımız için konuya çok yabancıyız. Vize randevumuzu aldıktan sonra belgeler nasıl teslim ediliyor, başvuru sahiplerinin Konsolosluğa gitmesi gerekiyor mu? Yoksa siz tüm işlemlerimizi bizim adımıza yapabiliyor musunuz? Konu hakkında genel anlamda bilgi verirseniz çok makbule geçer. Teşekkürler.
Hollanda vize başvurusu 2021
K.P 12/01/21, 17:40 Cevabı Görüntüle
Hollanda vize başvurusu 2021 yılı için değişkenlik gösterdi mi? Ben geçen sene Hollanda’da yaşayan kuzenimi ziyaret etmek için vize başvuruş yapmıştım ama saçma sapan bir şekilde ret yedim. Vize başvurum ‘ Gidip bir daha dönmeyeceğimden şüphelendikleri’ için reddedildi. Hâlbuki senelerdir aynı kurumda, aile şirketimizde sigortalı olarak çalışıyorum. Maaşım her ay düzenli aralıklarla maaş hesabıma yatıyordu ve ortalamanın üzerinde bir maaş alıyordum. Hollanda’da bulunan kuzenim bana davetiye yollamıştı ve o davetiyle başvuru yapmıştım. Banka hesap dökümlerim de de hiçbir şekilde eksik bir şey yoktu. Bursa da yaşayan ve benimle aynı koşullarda yaşayan bir arkadaşım ‘’ Aile arkadaş ziyareti’’ değil de turistik vize başvurusu yapmıştı ama onun başvurusu onaylanmıştı. Bu sene tekrar başvuru yapsam onaylanır mı sizce? Konu hakkında geri dönüş sağlarsanız çok makbule geçer. Teşekkürler şimdiden.
Hollanda turistik vize 2021
M.T 12/01/21, 17:29 Cevabı Görüntüle
Hollanda turistik vize 2021 yılı için ne gibi prosedürler uygulanıyor? Vize başvurusu yapmak için öncesinde bir hazırlık yapmamız gerekiyor mu? Vize başvurusunu nereye yapmamız gerekiyor? Yapılacak olan vize başvurusu için çalışma durumu müsait olmayan arkadaşlarımız var. Onlar için başvuru yapmamız için ne tür işlemler yapmamız gerekiyor. Şu an hali hazırda biri işinden yeni ayrılmış durumda. Diğeri de sigortasız olarak, günlük yevmiye alarak çalışıyor. Hollanda’ya yapacağımız seyahatte çalışmayan arkadaşlarımıza biz sponsor olabilir miyiz? 4 kişi seyahat edeceğiz. İki kişinin durumu yukarda anlattığım gibi. Ben ve diğer arkadaş da belli kurumlarda senelerdir sigortalı olarak çalışıyoruz. Bizim için ve arkadaşlarımızın durumuyla ilgili genel anlamda bilgi verirseniz çok makbule geçer. Teşekkürler şimdiden.
Hollanda öğrenci vizesi 2021
K.S 12/01/21, 17:20 Cevabı Görüntüle
Hollanda öğrenci vizesi 2021 yılında başvuru yapılırken neler gereklidir? Vize başvurusu yapacağız ama ne tür evrakların gerekli olduğu konusunda bilgi sahibi değiliz. Yapacağımız seyahat sadece Hollanda ile sınırlı kalmayacak. Hollanda ülkesine yaptığımız ilk seyahatten sonra diğer Avrupa ülkelerine de gitmek, dolaşmak istiyoruz. Yapacağımız vize başvurusunda bunları belirmemiz gerekiyor mu? Yapacağımız seyahat; Aşağı, yukarı dört ila beş hafta arasında sürecek ama vize başvurusu yaptığımızda bize bu kadar süre vize verip vermeyecekleri konusunda muallaktayız. Vize başvurumuzu hangi ülke üzerinden yapmamız gerekiyor? Yapılacak olan vize başvurusu için nasıl bir seyahat planı sunmamız gerekiyor? Şu an için bizim de tam anlamıyla hangi ülkelere gidip gitmeyeceğimiz belli değil. Bu yüzden konuyu netleştirmek istiyoruz. Konu hakkında önerileriniz ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler. Görüşmek üzere.
Hollanda vizesi için gerekli evraklar 2021
T.T 12/01/21, 17:07 Cevabı Görüntüle
Hollanda vizesi için gerekli evraklar 2021 yılı için nelerdir? Vize başvurusu yapacağız ama vize başvurumuzu nereden nasıl yapacağımızı bilmiyoruz. Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Hollanda’ya yapacağımız seyahat turistik amaçlı bir seyahat olacak. Şu an hali hazırda Bursa’da ikamet ediyoruz ve normal işlerimizde çalışmaya devam ediyoruz. Ben eşim ve 1 yaşında ki kızım bu seyahati gerçekleştireceğiz ama eşim ve benim çalışma durumlarımız farklı. Eşim; Benim çalıştığım şirketin sahibi konumunda. Ben ise onun çalışanı konumundayım. Vize başvurumuzu yaparken benimde çalışma evraklarımı ve banka hesap dökümlerimi sunmam gerekiyor mu? Yoksa eşim kendi şirket dokümanlarını ve finansal kaynaklarını gösteren banka hesap dökümlerini sunarak hem kendi başvurusunu hem de benim başvuru mu yapabilir mi? Kızımız için de ne tür evraklar hazırlamamız gerektiğini yazarsanız çok iyi olur. Konu hakkında geri dönüşleriniz için şimdiden teşekkürler.
Hollanda vize fiyatları 2021
Y.T 08/01/21, 16:50 Cevabı Görüntüle
Hollanda vize fiyatları 2021 yılı itibariyle güncellendi mi? Vize başvurusu yapmak istiyoruz ama ne kadarlık bir bütçeye sahip olmamız gerektiğini bilmiyoruz. Konu hakkında bilgi verme şansınız var mı? Hollanda’ya seyahat edebilmek için kişi başı hesaplarımızda ne kadar para bulundurmamız gerekiyor? Ben, babam ve annem Hollanda’da bulunan kız kardeşimi ziyaret etmek istiyoruz ama işlemlerimizi nasıl yapacağımızı bilmiyoruz. Hali hazırda ben ve annem Bursa’da bulunan aile şirketimizde sigortalı çalışan olarak gözüküyoruz. Babam ise aile şirketimizin sahibi. Vize başvurusu yaparken bizimde çalışma evraklarımızı sunmamız gerekiyor mu, yoksa sadece babamın bize sponsor olduğuna dair sunacağı dilekçeler ve şirket evrakları yeterli oluyor mu? Konu hakkında açıklayıcı bilgiler verirseniz çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.
Hollanda Ticari Vize Gerekli Evraklar
E.L. 17/10/20, 14:07 Cevabı Görüntüle
Hollanda ticari vize gerekli evraklar hakkında bilgi araştırıyorum fakat her sitede farklı farklı bilgilere ulaşıyorum. Tam olarak net bilgiye ulaşmak amacıyla size yazıyorum. Hollanda’daki yeni iş yapmaya başladığımız şirketle bir dizi toplantı yapılacak, tek seferlik değil uzun süreli bir vizeye ihtiyacımız var. Çok eski, 2004 tarihli Fransa giriş çıkışı var başvuru yapacak kişilerin. Bunun yeni vize başvurularında bir etkisi olur mu? Başvuru sürecini nereden başlatmalı ve nasıl sürdürmeliyiz?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES