x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bodrum@eagvs.com

Hollanda Vize Başvuru, Bodrum

Sayın ziyaretçi, Euroasia Visa Services Bodrum şubesi sayfasına hoş geldiniz. Hollanda Schengen vizesi almak istiyorsanız izleyeceğiniz tüm adımlar bu sayfada bulunmaktadır. Bodrum’da ikamet ediyor ve Hollanda Schengen vize başvurusu yapmak istiyorsanız merak ettiğiniz her şey ve aklınızdaki tüm soruların cevabını bu sayfada bulabilirsiniz. Hollanda Schengen vize başvurunuzda bir sorun yaşamamak ve en kısa sürede Schengen vizesine sahip olmak için vize danışmanlarımızdan destek hizmeti alabilir, başvurunuzu bizimle gerçekleştirebilirsiniz. Profesyonel vize danışmanlarımızla doğrudan iletişime geçmek istiyorsanız +90 (252) 275 01 04 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bodrum@eagvs.com adresine e-posta yollayabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Almak Gerekli Midir? -Bodrum

Hollanda hükümeti, ülkesine seyahat edebilmeniz için Schengen vizesini zorunlu kılmıştır. Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) pasaport sahibi iseniz 180 günde 90 günü aşmamak kaydıyla vize işlemlerine gerek olmadan Hollanda seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi iseniz Hollanda ziyareti öncesinde mutlaka Schengen vizesi çıkartmanız gerekmektedir. Diğer durumda Hollanda seyahatinizi gerçekleştiremezsiniz. Ancak daha önce herhangi bir ülkeden almış olduğunuz Schengen vizesinin geçerliliği hala sürüyor ise yeni bir vize almaya ihtiyaç duymadan önceden almış olduğunuz bu Schengen vizesi ile Hollanda’ya sorunsuz seyahat edebilirsiniz. 

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Bodrum 

Hollanda’ya yapacağınız seyahat öncesinde hangi amaçla seyahat gerçekleştirmek istediğinize dair vize danışmanını bilgilendirirseniz, yetkili vize danışmanımız işlemlerinizi en kısa sürede ve en kolay biçimde gerçekleştirecektir. 

Yukarıdaki bağlantılar arasından ihtiyacınız olan vize türüne tıklayarak belirlemiş olduğunuz türdeki vizeyle ilgili merak ettiğiniz her şeye ulaşabilirsiniz. Vize türünüzle ilgili seçim yapmakta zorlanıyorsanız vize danışmanınızla iletişime geçip gerekli yardımı ondan alabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Formu - Bodrum

Vize başvurusu sırasında konsolosluğa vereceğiniz oldukça mühim bir formdur. Kişisel bilgilerinizle birlikte seyahatinizin içeriğiyle ilgili veya önceden almış olduğunuz vizeler gibi bilgileri içerir. Doldurduğunuz formun kopyasının konsolosluk tarafından dosyanıza eklenmesi istenir. Bu belgeyi doğru ve eksiksiz doldurmalısınız aksi takdirde konsolosluk, Schengen vize başvurunuzu onaylamayabilir. İnternet üzerinden bu formu doldurabilirsiniz.

Hollanda vize başvuru formu için buraya tıklayınız.

Hollanda Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır? - Bodrum

Hollanda Schengen vize başvurularının sonuçlanması süresi 15 iş günüdür. Konsolosluktaki yoğunluk veya konsolosluk ile siz sayın ziyaretçilerimiz arasında yaşanan aktarım nedeniyle bahsi geçen süre değişmektedir. Bu konuda kesinlik sağlamak adına yapacağınız başvurudan en az 30 gün önce bizimle iletişime geçmeniz seyahat planlarınızın sekteye uğramaması için önemlidir.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? - Bodrum

Hollanda’nın Schengen vizesi başvurusu sırasında takip etmenizi istediği tüm işlemler aşağıda sırasıyla verilmiştir.

  • Seyahat Amacının Belirlenmesi: Vize danışmanlarımıza seyahatinizle ilgili bilgilendirmeyi yaptığınızda onlar sizin için en doğru vize türünü belirleyeceklerdir. Vize türünün seçilmesi başvuru için önemli bir adımdır, herhangi bir kararsızlık yaşamanız halinde yetkililerimiz size gereken tüm yardımı yapar.
  • Gerekçenize Bağlı Olarak Uygun Belge Hazırlanması: Kişisel bilgileriniz, vize türünüz, seyahatiniz için planlamış olduğunuz süreç, mesleğiniz ve benzeri gibi konular çerçevesinde konsolosluk yetkililerinin sizden isteyeceği çeşitli belgeler olacaktır. İstenen tüm belgelerle ilgili bilgilendirmeyi vize danışmanımız size yapar. Temin edilmesinde size yardımcı olur. Ne istendiği ve nerden edineceğiniz gibi konularda gereken tüm bilgiyi size verir. Seyahat sigortanızı almak için ofisimizde olmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda seyahat etmiş olduğunuz ülkede kalabileceğiniz yer ile ilgili de tarafımızdan bilgilendirilirsiniz. 
  • Belgelerin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yukarıdaki maddede bahsedilen belgeler belirlenip temin edildikten sonra usulüne uygun hale getirilir. Ardından alanında uzman çalışanlarımız bu belgeleri bir bir kontrol ederler. Kontrol bittikten sonra bu belgeler hakkında danışmanlarımız sizi bilgilendirir. Sizin bu eksik veya hatalı olan belgeleri en kısa zamanda usule uygun hale getirilmesini sağlayabilmeniz için belgelerin sayısında veya içeriğinde danışmanlarımız herhangi bir aksilik ya da hata tespit ederlerse size bunu ivedilikle iletirler. Bu sayede yorulmadan eksiklerinizi tamamlayabileceğiniz gibi  ve konsolosluğun sizin Schengen vize başvurunuza ret verme olasılığını en aza düşürürsünüz.
  • Hollanda Vize Başvuru Formunun Doldurulması:  Vize başvuru formu konsolosluğun sizden istediği belgeler arasında önemli bir yer tutar. Bu form sizin kişisel verileriniz ile birlikte vize geçmişinizi, yapmış ve yapacak olduğunuz seyahat ile ilgili bilgilerin edinilmesi adına size sorulmuş olan soruları içermektedir. Konsolosluk sizin tarafınızdan doldurulmuş bu vize başvuru formu sayesinde sizinle ilgili edinmesi gereken bilgilerin çoğuna sahip olur. Vize başvurunuzun onaylanma ihtimalinin artırılması adına formun özenle doldurulması gerekir. Vize danışmanı çalışma arkadaşlarımız size bu uygulamada ihtiyacınız olan tüm yardımı sunar. 
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Hollanda, seyahatiniz için zorunlu tuttuğu Schengen vizesini almadan önce vatandaşlarımızdan bunun için bir vize ücretinin ödenmesini ister. Bu ücretin içinde işlemlerinizi kolaylıkla yapmanıza yardımcı olan vize danışmanlarımıza ödediğiniz ücret ve konsolosluğun talep ettiği harç ücreti bulunmaktadır. Güncel başvuru ücretlerini öğrenmek için Bodrum şubesini +90 (252) 275 01 04 numaralı telefondan arayıp konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Schengen vize başvurunuzu yapabilmek için konsolosluğun size bir randevu vermesi gerekmektedir.Vize danışmanlarımız sizin için bu randevuyu alır, sizin şahsen konsoloslukla iletişime geçmenize gerek kalmaz. Şubemizle iletişime geçtiğinizde çalışma arkadaşlarımız sizin adınıza en doğru tarihe randevu almak için konsolosluk ile bizzat görüşürler. 
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Hollanda seyahati için başvurduğu Schengen vizesinden önce herhangi bir ülkeden Schengen vizesi almamış ve 12 yaşından büyük olan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen vizesi başvurularının işlem sürecinde konsolosluğa parmak izi vermesi Hollanda hükümeti tarafından 25 Eylül 2014 tarihinden sonra zorunlu tutulmuştur. Vize danışmanlarımızla görüşerek parmak izi uygulamasının nasıl olduğu hakkında gerekli bilgiyi almak için şubemizle birebir iletişime geçebilirsiniz. Size yapılan bilgendirme ile bu uygulamayı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Vize danışmanlarımızın desteğiyle Schengen vize başvurunuz için konsolosluk tarafından sizden istenen belgeleri tamamlayıp dosyanızı son haline getirdikten sonra çalışanlarımız işlemlerinizin en kısa sürede sonuçlanması için dosyanızı şahsen konsolosluğa teslim ederler, sizin bir işlem yapmanız gerekmez. Hollanda konsolosluğundaki yetkililer vize başvurusu yapan vatandaşlarımızla görüşmeyi isteyebilirler ama bu nadir görülen bir durumdur.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Vize danışmanlarımız tarafından konsolosluğa iletilen belgeleriniz konsolosluk tarafından değerlendirmeye alınır. Vize başvuru süreciniz ortalama 15 iş günü içinde sonuçlanır. Yetkililerimiz sizin için bu süreci izlemekte ve adım adım sizi bilgilendirmektedir. Bu sayede hangi aşamada olduğunuzdan ve başvurunuzun sonuçlanmasına yaklaşık olarak ne kadar yakın olduğunuzdan haberdar olursunuz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Başvuru sürecinizin Hollanda konsolosluğu tarafından değerlendirilmesi sonuçlandıktan sonra değerlendirmeye dair tüm sonuçlar pasaportunuza işlenir. Ardından pasaportunuzun size ulaşmasını sağlarız.

Hollanda Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? -Bodrum

Hollanda, ülkesine seyahat etmek isteyen vatandaşlara Schengen vizesi alımını zorunlu tutan ülkelerden biridir. Schengen vizesi almanızı gerektiren ülkelerin tümünde parmak izi uygulaması yapılması zorunludur. 12 yaşından büyük ve daha önce Schengen vizesi alımı geçmişi olmayan Turkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının konsolosluğa parmak izi vermeleri gerekmektedir. Fakat daha önceden herhangi bir ülke için yapmış olduğunuz vize başvurunuzda parmak izi verdiyseniz konsolosluklardaki yetkililer bunu bir ortak bilgi sisteminde (VIS) tutmaktadır. Bu işlevsel sistem sizin bir defa yapmış olduğunuz parmak izi uygulamasını tekrar yapmanıza gerek olmaması adına siz vatandaşlarımızın parmak izini muhafaza etmektedir. Bu sayede parmak izi işlemi için konsolosluğa gitmeye ihtiyaç duymazsınız.

Hollanda Schengen vize başvurunuz hakkında merak ettiğiniz her şey için telefon numaramız +90 (252) 275 01 04 yada mail yoluyla ulaşmak isterseniz bodrum@eagvs.com adresini kullanabilirsiniz.

Hollanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';