x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 13

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00
Cumartesi: 10.00-16.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Hollanda Vize Başvuru, Bursa

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services olarak size Bursa şubesi için hazırlamış olduğumuz sayfaya hoş geldiniz. Hollanda Schengen vize başvurusu yapmak isteyen, Bursa’nın Nilüfer, Osmangazi, Yenişehir, Orhangazi, İznik, Keles, Yıldırım, İnegöl, Büyükorhan, Gemlik, Harmancık, Gürsu, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Mudanya, Kestel, Karacabey ilçeleri ve çevre illerinde ikamet eden ziyaretçilerimiz, ihtiyaç duyduğunuz bilgiye bu sayfa üzerinden erişebilir ve alanında profesyonel iş arkadaşlarımız ile vize alımı işlemlerini oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hollanda Schengen vizesi Bursa şubesi hakkında birebir ve anında görüşmeye ihtiyaç duyduğunuzda +90 (224) 322 01 13 numaralı telefonumuzu arayabilir veya bursa@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bizimle iletişime geçip aklınızdaki tüm soru işaretlerini giderebilirsiniz. 

Hollanda Vizesi Almak Gerekli Midir? - Bursa

Hollanda Schengen vizesi uygulamasına sahip ülkelerden biridir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaportlarından herhangi birine sahip olanların vize almaya gerek duymaksızın 180 günde en çok 90 gün olacak şekilde Hollanda’ya seyahat etmeleri mümkündür. Fakat Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşların Hollanda’ya seyahat edebilmeleri aldıkları Schengen vizesi ile mümkündür. Eğer daha önce bir Schengen vizesi ülkesi için vize almışsanız, geçerliliği devam ettiği müddetçe yeni bir vize alımı işlemine ihtiyacınız yoktur. Daha önce almış olduğunuz vize ile rahatça Hollanda’ya seyahat edebilirsiniz.

Hollanda İçin Gerekli Evraklar - Bursa

Aşağıdaki vize türlerinden seyahatinize göre ihtiyacınız olanı belirler ve bunu vize danışmanınıza bildirirseniz herhangi bir noktada takılmadan, vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak seçtiğiniz vize türüyle alakalı ihtiyacınız olan tüm bilgiye ulaşabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşamanız halinde vize danışmanınızla doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Formu - Bursa

Vize başvurunuz sırasında ihtiyacınız olan en önemli belge vize başvuru formudur. Bu belge sizin hem kişisel bilgilerinizi hem yapacağınız ve yapmış olduğunuz seyahatler ilgili bilgileri konsolosluğa iletmeniz için aracıdır. Doldurduğunuz her bir bilginin doğru olması ve tümünün doldurulmuş olması önemlidir. Konsolosluk tarafından incelendiğinde yapacağınız vize başvurusunun onaylanıp onaylanmaması buna bağlıdır. Belgenin tarafınızdan doldurulmuş halinin bir kopyasını dosyanıza eklemeniz istenir. Bu formu internet üzerinden online olarak doldurabilirsiniz. 
Buraya tıklayarak Hollanda vize başvuru formunu görüntüleyebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır? - Bursa

Başvurusu yapılmış olan Hollanda Schengen vizesinin sonuçlanması süresi yaklaşık 15 iş günüdür. Bu süre tüm etkenlere bağlı olarak değişebilir. Seyahatinizin ertelenmesi ihtimaline karşın yapacağınız vize başvurusu öncesinde minimum 30 gün önce olmak kaydıyla bizimle iletişime geçmeniz yapacak olduğunuz seyahat ile ilgili herhangi bir aksilik yaşamamanız adına önemlidir.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? -Bursa

Hollanda vize başvurunuzu gerçekleştirirken yerine getirmeniz gereken bazı uygulamalar vardır.  

  • Seyahat Amacının Belirlenmesi: Şube yetkililerimize gerçekleştirmek istediğiniz Hollanda seyahatini anlatmanız halinde yetkilimiz seyahatinize uygun olan vize türünü belirler ve vize başvuru işlemlerinizi bu vize türüne göre sağlar.
  • Gerekçenize Bağlı Olarak Uygun Belge Hazırlanması: Konsolosluk yetkilileri vize türünüze, seyahat edeceğiniz tarihlere mesleğinize bağlı olarak sizden çeşitli belgeler ayarlamanızı talep etmektedir. Bu evrakları şube yetkilimiz sizlere iletecek, talep edilen evrakları nereden temin edeceğinize dair ayrıntılı bilgi ve ihtiyaç duyduğunuz yardımı sizlere sunacaktır. Konaklama bilgilerinizi ve seyahat sigortanızı ofisimizden çıkmanıza gerek kalmadan elde edebilirsiniz. 
  • Belgelerin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Konsolosluğun sizden istediği belgeleri bize ulaştırmanız halinde vize danışmanlarımız belgelerinizi incelemeye alarak belgelerinizin uygunluğu kontrol edecek, konsolosluğun prosedürlerine uygun olacak şekilde düzenlemeye alacaklardır. Herhangi bir eksiklik ya da hata ile karşılaşıldığı bir durumda size derhal dönüş sağlanacak ve düzeltilecektir. Böylece belgelerinizde bulunan bir hata yüzünden başvuru işlemlerinizde aksama yaşanmayacaktır. Vize danışmanı sizin adınıza bir vize dosyası hazırlar ve bu dosya şube yetkililerimiz aracılığıyla konsolosluğa teslim edilir. 
  • Hollanda Vize Başvuru Formunun Doldurulması:  Vize başvuru formu, konsolosluğun özenle inceleyerek değerlendirmeye aldığı bir belgedir. Bu belgede bulunan bilgiler başvurunuzun bir özeti niteliğinde olmalıdır. Schengen vizesi başvurunuzun değerlendirme sürecinde vize kabul kararında fazlaca etkili olduğu için bu formu eksiksiz ve hatasız doldurmalısınız. Hollanda vize başvuru formunu doldururken bu alanda uzman bir vize danışmanından yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bu formun bilen bir yetkili ile yapılması halinde başvuru formunuzun başarısı oldukça artacaktır. 
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapılması gereken öncelikli iş vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Vize işlemlerinizi bir firma aracılığıyla gerçekleştiriyorsanız, bu firmanın sizin adınıza vize başvurunuzu sağlamış olmasından, tüm işlemleri sizin yerinize gerçekleştirmesinden dolayı sizden belli bir ücret talep etme hakları vardır. Konsolosluk harcı ile danışmanlık hizmeti almış olduğunuz acentanın talep etmiş olduğu ücretin toplamı vize başvuru ücretini oluşturur. Vize ücreti hakkında detaylı bilgi almak için şube yetkilimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz. 
  • Randevunuzun Alınması: Hollanda Schengen vize başvurusu randevu işlemi aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Daha sonra sizin konsolosluğa teslim etmiş olduğunuz belgeler konsolosluk tarafından detaylı olarak özenle incelenerek başvurunuz hakkında bir karara varılır. Şubemize ulaşarak görüşmeye geçmiş olduğunuz vize yetkilisi size uygun bir tarihe konsolosluktan sizin adınıza randevu alacaktır. 
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle daha önce bir Schengen vizesi almamış 12 yaşından büyük başvuru sahiplerinin parmak izlerini vermeleri gerekmektedir. Parmak izi işlemi sırasında bir yetkilimiz size eşlik eder ve yapılan muamelerde size yardımcı olur. Tecrübeli bir kişi ile gerçekleştireceğiniz için bir problemle karşı karşıya kalmadan parmak izi verme işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız. Vize danışmanınız sizin adınıza randevu alınması, belgelerinizin konsolosluğa ulaştırılması ve gerekli evrak takibinin yapılmasından sorumludur.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin vize başvurunuzu değerlendirmeye aldıktan sonra başvurunuzu bir sonuca ulaştırmaları yaklaşık olarak 15 iş günü sürmektedir. Yetkililerimiz başvurunuzun gidişatı hakkında sizi sıkça haberdar edecektir. 
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Hollanda Schengen vize başvuru işlemleriniz başladıktan sonra vize danışmanımız sizden pasaportunuzu bize teslim etmenizi talep eder. Bundan sonra yapılması gereken işlemler bizim sorumluluğumuzda olacak ve bizim tarafımızdan yapılacaktır. Pasaportunuzu isterseniz ofisimizden alabilir isterseniz de kargo aracılığıyla bizden geri alabilirsiniz.

Hollanda Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - Bursa

Diğer Schengen ülkelerinin vize başvurularında da olduğu gibi Hollanda vize başvurunuzun gerçekleşebilmesi için parmak izinizin alınmış olması gerekir. 2016 tarihi itibariyle bir Schengen ülkesi için alınmış olan parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen (VIS) sisteminde kayıtlı tutulur ve bu yüzden vize işlemleriniz sırasında başvuru merkezine giderek tekrar parmak izi vermenize gerek kalmaz. 

Aksi takdirde 12 yaşını doldurmuş kişiler ve önceden bir Schengen ülkesi vizesi için parmak izi vermeyen ziyaretçilerimizin, başvurularının gerçekleşebilmesi için başvuru merkezine giderek parmak izlerini vermiş olmaları gerekir. Bizim tarafımızdan almış olduğunuz destek hizmeti aracılığıyla bir yetkilimiz size eşlik edecektir. Çok nadir olarak görülse de bazı durumlarda konsolosluk yetkilileri başvuruda bulunan kişi ile görüşmek isteyebilir. 

Ziyaretçimiz, Hollanda Schengen vizesi hakkında merak ettiğiniz sorular ve daha detaylı bilgi sahibi olmak için +90 (224) 322 01 13 telefon numarasını tuşlayarak EAGVS Bursa şube yetkilisi ile iletişime geçebilir isterseniz bursa@eagvs.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Hollanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES