x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 04 51

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com-ask@eagvs.com

Hollanda Vize Başvuru, İstanbul

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Vİsa Services’in İstanbul şubesine hoş geldiniz. Hollanda Schengen vizesine sahip olmak istiyorsanız ve İstanbul’un Beyoğlu, Kadıköy, Bakırköy, Ümraniye, KüçükçekmeceBüyükçekmece, Adalar, Beşiktaş, Bağcılar, Tuzla, Zeytinburnu, Üsküdar, Arnavutköy, Bahçelievler, Ataşehir, Güngören, Silivri, Avcılar, Başakşehir, Esenler, Şile, Kağıthane, Sancaktepe, Beylikdüzü, Şişli, Sultangazi, Bayrampaşa, Beykoz, Esenyurt, Fatih, Çatalca, Eyüpsultan, Pendik, Sarıyer, Sultanbeyli, Maltepe, Kartal, Gaziosmanpaşa, Çekmeköy ilçeleri ve çevre illerde ikamet ediyorsanız bu sayfada aradığınız tüm güncel bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hollanda Schengen vizesi İstanbul şubesi için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiye buradan erişebileceğiniz gibi, aklınıza takılan tüm sorulara anında cevap bulabilmek ve bizimle birebir iletişime geçmek isterseniz +90 (212) 963 04 51 numaralı telefondan ya da help@eagvs.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Almak Gerekli Midir? -İstanbul

Hollanda Schengen vizesi uygulaması yapan ülkelerden biridir. Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) pasaportlardan herhangi birine sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 180 günde maksimum 90 gün olacak şekilde vize alma işleminden muaf halde seyahat etme hakları vardır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip vatandaşlarımızın Hollanda seyahatleri öncesinde vize alması gerekmektedir.  

Yapacağınız yeni seyahat öncesinde almış olduğunuz ve hala geçerlilik süresi olan herhangi bir  Schengen ülkesinden alınmış bir Schengen vizeniz var ise yeni bir vizeye ihtiyaç duymazsınız. Önceden aldığınız bu vizeyle rahatlıkla Hollanda’ya seyahat edebilirsiniz. 

Hollanda İçin Gerekli Evraklar -İstanbul 

Aşağıdaki bağlantılardan yapacağınız seyahat türüne göre bir vize seçerek sayfa içeriğinde seçtiğiniz vize türüyle ilgili tüm bilgiye ulaşabilirsiniz. Seyahat türünüzü seçmekte zorlanırsanız vize danışmanınızla iletişime geçerek aklınızdaki sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Formu -İstanbul

Yapacağınız Hollanda seyahati öncesinde doldurmanız gereken önemli bir belgedir. Konsolosluğa seyahatiniz ile ilgili olan her şeyi ya da tüm kişisel bilgilerinizi önceden sunmanız için tarafınızdan doldurulmuş olması önemlidir. Formu internet üzerinden doldurmanız gerekmektedir.  Doldurduğunuz bu formun bir kopyasını dosyanıza eklemeniz istenir. Bu formu eksiksiz ve doğru biçimde doldurmanız önemlidir. Hollanda Schengen vizesi başvurunuzun herhangi bir aksilikte konsolosluk tarafından reddedilebileceğini unutmayınız.

Hollanda vize başvuru formunu buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır? -İstanbul

Yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde Hollanda Schengen vizesi başvurunuz sonuçlanır. Bu süreç konsolosluk ile sizin aranızdaki belge alışverişi veya konsolosluk tarafında yaşanan yoğunluğa bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Hollanda seyahatinizden en az 30 gün önce bizlerle yapacağınız görüşmeler vize başvurusu işlemlerinizin kolaylaşması ve sonuçlanması sürecinde problem yaşamamanız adına sizler için faydalı olacaktır.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? -İstanbul

  • Ziyaret amacınızın belirlenmesi: Vize danışmanlarımızla gerçekleştireceğiniz gögrüşmeler sonucunda vize amacınıza uygun olan vize türünüz belirlenmektedir. Yetkili vize danışmanlarımızla görüşmeniz halinde yapacağınız seyahate uygun bir vize türü belirlenir. 
  • Gerekçenize Bağlı Olarak Uygun Belge Hazırlanması: Vize işlemleri için konsolosluk sizlerden gerekli olan belgeleri düzenlemenizi isteyecektir. Vize türünüze göre evrakların değişeceğini bildirmek isteriz. Belgelerle ilgili detaylı bilgi almak için Euroasia Global Visa Services İstanbul şubemizle iletişime geçebilir, danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Danışmanlarımız gerekli tüm bilgileri sizlere sağlayacaktır.
  • Belgelerin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Konsolosluğun sizlerden talep edeceği belgeler düzenlenip tarafımıza iletildikten sonra vize uzmanı olan danışmanlarımız belgelerinizin kontrolünü sağlamaktadır. Yapılan kontrolün ardından sizlere bilgilendirme yapılmaktadır. Eğer belgelerle ilgili herhangi bir sorunla karşılaşıldıysa bu durum sizlere bildirilecektir. Eksiklerin tamamlanması vize başvuruları esnasında herhangi bir sorun yaşama riskinizi en aza indirecektir. 
  • Hollanda Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Hollanda Schengen vize başvuru formu vize işlemleri esnasında kullanılacak olan en önemli belgelerin başında gelmektedir. Bu formda başvuru sahibinin kişisel bilgileri yer aldığı için vize memuru başvuru sahibi hakkında bu form aracılığıyla bilgi edinecektir. Başvuru formu doldurma işlemini doğru bir şekilde gerçekleştirmeniz için danışmanlarımız sizlere form doldurma işlemi esnasında yardımcı olacaktır. 
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Hollanda Schengen vize başvurunuzun tamamlanabilmesi için gerekli olan vize ücretinin ödenmesi zorunludur. Bu ücret Hollanda Konsolosluğu’nun sizlerden talep edeceği harç ücretiyle birlikte vize başvuru işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için tarafımızdan almış olduğunuz vize danışmanlık ücreti ile birlikte oluşmaktadır. Hollanda 2021 vize başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimiz aracılığıyla şubemize ulaşabilir,temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Hollanda Schengen vize başvuruları için konsolosluktan randevu alınması gerekmektedir. Randevu alma işlemlerini bireysel olarak gerçekleştirmek yoğunluk yaşanan durumlarda zor olabilmektedir. Bu nedenle şubemizle iletişime geçerek yardım almanızı önermekteyiz. EAGVS İstanbul şube danışmanlarımız sizler için en uygun olan tarihe hızlı bir şekilde randevu alma işlemini gerçekleştirecektir. 
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinde alınan kararla birlikte daha önce bu tarihten itibaren Schengen vizesi almamış olan 12 yaşından büyük başvuru sahiplerinin başvuru işlemleri esnasında parmak izlerini sunmaları gerekmektedir. Euroasia GVS İstanbul şubemizle iletişime geçerek parmak izi ve biyometrik fotoğraf hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Danışmanlarımızın yönlendirmeleriyle birlikte bu işlemleri doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurusu için gerekli olan bütün aşamalar tamamlandıktan sonra dosyanız danışmanlarımız tarafından sizler adına konsolosluğa iletilmekte ve vize başvurularınız işleme konulmaktadır. 
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Belgeleriniz konsolosluğa ulaştıktan sonra değerlendirme sürecine geçilmektedir. Değerlendirme süreci yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Vize danışmanlarımız bu süreçte vize işlemlerinizin hangi aşamada olduğunu sizlere bildirecektir.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Hollanda Schengen vize başvuru işlemleriniz ve başvuru değerlendirme süreciniz tamamlandıktan sonra vize sonuçlarınız pasaportunuza işlenmektedir. EAGVS İstabul şubesi olarak vize sonuçlarınız bildirildiğinde pasaportunuzu sizlere ulaştırmaktayız.

Hollanda Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? -İstanbul

Hollanda’ya seyahat gerçekleştirmek için Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Schengen üyesi olan her ülke gibi Hollanda vize işlemleri sırasında da parmak izi sunma işleminin yapılması zorunludur. Daha önceden parmak izi verme işlemi gerçekleştirdiyseniz tekrar bu işlemi yapmanıza gerek kalmayacaktır. Schengen vize için verilmiş olan parmak izi ve biyometrik bilgiler VIS adı verilen ortak bilgi sistemi içerisinde tutulmaktadır. Eğer bu sistemde kayıtlı verileriniz varsa vize başvuruları esnasında bu işlem için konsolosluğa gitmeniz gerekmez. 

Daha önceden parmak izi alınmamış olan 12 yaşından büyük olan başvuru sahiplerinin vize işlemleri esnasında parmak izi vermeleri gerekmektedir. EAGVS İstanbul şubemiz aracılığıyla yapacağınız vize başvurularında bu işlemleri doğru ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bazı durumlarda konsolosluğun sizlerden yüz yüze görüşme talebinde bulunabileceğini belirtmek isteriz.

Hollanda Schengen vize başvuruları hakkındaki sorularınıza yanıt bulmak ve temsilcilerimizle birebir görüşmek için +90 (212) 963 04 51 numaralı telefonumuz aracılığıyla bizleri arayabilir ya da help@eagvs.com adresinden bizlere e-posta gönderebilirsiniz.

Hollanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES