x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Hollanda Vize Başvuru, Balıkesir

Değerli ziyaretçi, Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubesi sayfasına hoş geldiniz. Balıkesir’in Altıeylül, Kepsut, Ayvalık, Havran, İvrindi, Marmara, Manyas, Gömeç, Edremit, Dursunbey, Bigadiç, Bandırma, Balya, Karesi, Burhaniye, Savaştepe, Susurluk, Sındırgı, Gönen, Erdek ilçeleri ve çevre illerinde ikamet edip Hollanda Schengen vize başvurusu yapmak isteyen ziyaretçilerimiz bu sayfa aracılığıyla gerekli tüm güncel bilgiye ulaşabilirler. Deneyimli ekip arkadaşlarımız ile gerçekleştireceğiniz vize başvuru sürecinizi sorunsuz ve güvenilir bir şekilde atlatabilirsiniz. Hollanda Schengen vizesi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve vize danışmanımız ile görüşme sağlamak için +90 (266) 255 50 03 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da balikesir@eagvs.com adresine mail atabilirsiniz. 

Hollanda İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Balıkesir

Hollanda Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden biridir. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaportuna sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hollanda’ya 180 gün içinde en fazla 90 gün olmak koşuluyla vize almaları gerekmeden seyahatlerini gerçekleştirebilir. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaportuna sahip ziyaretçilerimizin Hollanda’ya seyahat etmeden önce mutlaka Schengen vizesi almaları gerekir.

Önceden başka bir Schengen ülkesi için alınmış olan vizenin, geçerliliğinin hala devam etmesi ve seyahat gün sayınızın kalmış olması halinde yeni bir vize almanız gerekmeden Hollanda’ya ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar -Balıkesir

Euroasia Global Visa Services Balıkesir şubesi tarafından sizlere verilmiş olan vize türlerine göre vize başvurunuzu gerçekleştirmek için gerekli bilgiye sahibi olabilirsiniz. 

Hollanda vize başvurunuz hakkında gerekli olan tüm belgelere yukarıdaki bağlantılara tıklayarak erişebilirsiniz. Hollanda seyahatinize uygun vize türünü belirlemekte zorluk yaşıyorsanız ya da uygun bir kategori bulamıyorsanız +90 (266) 255 50 03 telefon numarasını arayarak vize danışmanımızdan yardım talep edebilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Formu -Balıkesir

Hollanda vize başvuru formu, tüm kişisel bilgilerinizin bir özeti olmakla birlikte konsolosluğa kimlik bilgilerinizi ve seyahat bilgilerinizi sunduğunuz bir formdur. Bu form internet üzerinden online olarak hazırlanıp doldurulur ve bir örneği alınarak vize dosyanıza eklenir. Başvuru formunu doldururken bilgilerinizin tutarlı ve diğer bilgiler ile uyuşuyor olmasına özen gösteriniz. Eksik ya da yanlış vermiş olduğunuz bir bilgi Hollanda Schengen vize başvurunuzun reddedilmesi ile sonuçlanabilir. 
Hollanda vize başvuru formuna ulaşabilmek için buraya tıklayınız.

Hollanda Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır? -Balıkesir 

Hollanda vize başvurunuzun sonuçlanması yaklaşık 15 iş gününü bulmaktadır. Hollanda’nın resmi tatillerinde konsolosluk işlem yapmayacağı için başvurunuzun resmi tatile denk gelmesi ya da dönemsel bir yoğunluğun yaşanması halinde bu sürede uzama görülebilir. Konsolosluk vize türünüze bağlı olarak sizden ek belge talebinde bulunabilir. Bu da sonuç sürecini uzatabilecek bir diğer faktörlerden biridir. Seyahat planlarınızın gecikmemesi adına seyahatinizden en az 30 gün önce bizlere ulaşarak vize başvurunuzu gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? -Balıkesir

Hollanda vize başvurunuz için Hollanda hükümetinin uygulamanızı istediği bazı prosedürler bulunur.
Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Seyahatinizi ne amaçla gerçekleştireceğinizi yetkililerimize anlatmanız halinde yetkililerimiz tarafından size uygun vize türü belirlenir. 
Gerekçenize Bağlı Olarak Uygun Belge Hazırlanması: Seyahat amacınız, seyahat süreniz ve mesleki bilgilerinize göre konsolosluğun sizden talep ettiği tüm evraklar yetkili uzmanlarımız tarafından sizlere aktarılır. Bu süreçte hangi belgeyi nereden temin edeceğiniz konusunda sizlere destek sağlanır Seyahat sigortanız ve otel rezervasyon bilgilerinizin çoğuna ofisimizden ulaşabilirsiniz. 
Belgelerin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Bizlere teslim ettiğiniz belgeler uzmanlarımız tarafından incelenerek ayrıntıyla kontrol edilir. Herhangi bir belgenizin eksik olması ya da geçersiz kabul edilmesi halinde uzmanlarımız size geri dönüş yapar. Gerçekleştirdiğimiz bu uygulama sayesinde belge hatası yüzünden konsoloslukta yaşanabilecek bir aksaklık önlenmiş olacaktır. 
Hollanda Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Başvurunuzun genel bir özeti olarak konsolosluk yetkililerinin ilk incelediği belgedir. Hollanda vize başvuru formunun bir tecrübeli bir vize danışmanı ile birlikte doldurulmuş olması çok önemlidir. Çünkü bu form uzmanlık ve dikkat isteyen bir evraktır. 
Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme girmesi için ilk yapılması gereken vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Konsolosluk harcı ve size başvurunuz sırasında destek hizmeti veren acentaya ödediğiniz ücretin toplamı vize başvuru ücretini oluşturur. Vize işlemleri yetkilisi ile görüşme sağlayarak bilgi edinebilirsiniz. 
Randevunuzun Alınması: Hollanda vize başvurusunu randevu aracılığıyla yapabilirsiniz ve sonrasında vize dosyanız incelemeye alınır. Görüşmeye geçtiğiniz yetkilimiz size ve konsolosluğa en uygun olan bir tarihe randevunuzu alır ve planlamanızı yapar. 
Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına ait olan bir Schengen vizesine sahip olmayan 12 yaşından büyük kişilerin parmak izlerini vermiş olmaları gerekir. Parmak izi aşamasında size bir yetkilimiz yardımcı olacaktır, onun yapmış olduğu yönlendirmeler ile bu işlem kolayca tamamlanır. Dosyalarınızın konsolosluğa ulaştırılması, randevunuzun işlenmesi gibi prosedürler yetkililerimiz tarafından yapılacaktır. 

Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu sürecin tamamlanması ortalama 15 iş günü sürmektedir. Konsolosluğun vize başvurunuzu incelemeye almasıyla birlikte yetkilerimiz dosyanızın hangi aşamada olduğunu öğrenmek için her gün sorgulamalar yapar. Dosyanız hakkında gereken tüm bilgileri yetkilimiz size aktarır.
Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvuru işlemleriniz başlatıldıktan sonra yetkililerimiz pasaportunuzu sizden teslim etmenizi ister. Konsoloslukta sizin adınıza gerçekleştirilen bütün olaylardan haberdar edilirsiniz.  Pasaportunuzu isterseniz bir kargo şirketi aracılığıyla isterseniz de ofisimize gelip geri alabilirsiniz. 

Hollanda Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - Balıkesir

Tüm Schengen ülkelerinde olduğu gibi Hollanda vize başvurusu için parmak izinizin alınmış olması gerekir. 2016 tarihinden sonra herhangi bir Schengen vizesi için alınmış olan parmak izlerinin ortak bilgi sistemi denilen (VIS) sisteminde kayıtlı tutulduğu için konsoloslukta şahsen bulunmanız gerekmez. 

Diğer durumlarda ise 12 yaşını doldurmuş tüm kişilerin ve daha önce Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin, vize başvurusunun işleme alınması için şahsen başvuru merkezine giderek parmak izini vermesi gerekir. Ancak bizden alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında şubemizde bulunan bir yetkili size eşlik eder ve bu uygulamayla olabildiğince hızlı ve sorunsuz olarak parmak izi aşaması tamamlanmış olunur. Konsolosluk yetkilileri gerek duydukları zaman başvuru sahibi ile görüşme gerçekleştirmek isteyebilir. 

Ziyaretçimiz, Hollanda Schengen vize başvurusu hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak için +90 (266) 255 50 03  numaralı telefonumuz ile bize ulaşabilir ya da balikesir@eagvs.com adresine mail atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';