x
  • Kısa Süreli Hollanda Vizesi

    Kısa Süreli Hollanda Vizesi

    Kısa süreli Hollanda seyahatleriniz için alacağınız vize Schengen Vizesi kategorisindedir. Schengen vizesi başvurularınızı vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapmanız gereklidir.

  • Parmak İzi Uygulaması Var mı?

    Parmak İzi Uygulaması Var mı?

    Hollanda vizesi başvurularında biyometri işlemi (parmak izi taraması) uygulanmaktadır. Son 5 yıl içinde alınmış bir Schengen vizeniz olmaması durumunda parmak izi taraması yaptırmalısınız.

Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi İçin En Çok Sorulan Sorular

Hollanda sınırları ve vizeleri Pandemiden dolayı kapalı mı?

Hollanda vize başvuruları için şu anda tüm vize başvuru kategorileri açıktır ve ülkeye seyahat edilebilmektedir;

Hollanda seyahatlerde aşı şartı var mı?

Pandeminin getirdiği koşullar nedeniyle ülkemizde yapılan aşıların hepsi kabul edilmektedir. Söz konusu aşılarınızın 2 doz olarak tamamlanmış olması gerekmektedir. Başvuru dosyanızda aşı kartınızı sunmanız zorunlu değildir ancak aşılarınız tam ise ibraz edilmesini tavsiye ederiz. 2. doz aşınızdan 14 gün geçtikten sonra Hollanda’ya seyahat edebilirsiniz.

Hollanda vizesi kaç günde çıkıyor?

Ortalama işlem süresi 7 - 10 iş günüdür. Yaşamış olduğumuz Pandemi dönemi nedeniyle yaşanan yoğunluklar göz önünde bulundurularak maalesef işlem süreleri beklenenin biraz üzerine çıkabilmektedir. 

Hollanda vizesi için şahsen gelinmesine gerek var mı?

Vize başvurularında son 2 yıl içerisinde alınmış bir Schengen vizeniz varsa ve bu işlemde parmak izi verdiyseniz başvuruda bizzat bulunmanız gerekmemektedir. Ancak ilk vize başvurunuz ise veya daha eski vizeleriniz varsa parmak izi işlemi için başvuru merkezinde randevu günü bulunmanız gerekmektedir. 

Hollanda seyahat ederken PCR testi isteniyor mu?

Ülkeye girişte karantina uygulaması yoktur ve seyahat öncesinde PCR testi istenmemektedir. Seyahat sağlık sigortanızın Covid kapsamlı olması gerekmemektedir.

Hollanda girişlerde PCR testi isteniyorsa kaç saat önce yapılması gerekir?

Ülkeye girişte karantina uygulaması yoktur ve seyahat öncesinde PCR testi istenmemektedir.

Hollanda seyahati için Covid kapsamlı sigorta zorunlu mudur?

Başvurularda seyahat sağlık sigortası sunulması zorunludur ancak bunun covid kapsamlı olması tamamen başvuru sahibinin inisiyatifindedir.

Hollanda seyahatlerinde karantina uygulanıyor mu?

Ülkeye girişte karantina uygulaması yoktur ve seyahat öncesinde PCR testi istenmemektedir.

Başvuru için otel uçak satın alınması isteniyor mu?

Başvurularınızda otel veya konaklama yeri ve uçak bileti belirtilmelidir. Satın alınma koşulu yoktur kısmı ön ödemeli veya ödemesiz rezervasyon olarak başvuru dosyanıza ilgili belgeleri ekleyebilirsiniz.

Hollanda vizeleri pandemi dönemi geç mi çıkıyor?

Yaşamış olduğumuz Pandemi dönemi nedeniyle yaşanan yoğunluklar göz önünde bulundurularak maalesef işlem süreleri beklenenin biraz üzerine çıkabilmektedir.

Hollanda turistik vizesi açık mı?

Hollanda vize başvuruları için şu anda tüm vize başvuru kategorileri açıktır ve ülkeye seyahat edilebilmektedir.

Schengen bölgesine dahil olan ülkeler için zorunlu seyahat sağlık sigortası ve diğer (konaklama ve ulaşım rezervasyon dokümanları, pasaport fotokopileri vb.) başvuru belgelerini de ekleyerek başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz. Geçerliliği devam eden veya önceki pasaportlarında başvuru günü itibariyle son 3 yıl içinde temin edilmiş VIS ibareli Schengen vizesi varsa parmak izi verilmesine gerek kalmayabilir. VIS ibareli Schengen vizesine sahip olan müracaat sahipleri Türkiye’nin neresinde ikamet ederse etsin başvuru evraklarını ofislerimize kargo ile iletmeleri halinde Hollanda vize başvurusu en kısa sürede EAGVS müşteri temsilcileri tarafından tamamlanır ve işlem sonunda pasaportu dilediği adrese ulaştırılır.

Hollanda Parmak İzi İşlemi

Son 3 yıl içinde herhangi bir Schengen vizesi almamış olan kişiler, vize başvuruları sırasında parmak izi kaydı vermeleri gerektiği için randevu sırasında şahsen bulunmaları gerekecektir. Bu durumda ise seyahat amacı ve kişisel bilgilere göre oluşturulan vize evrak listesi EAGVS müşteri temsilcisi tarafından hazırlanarak sizlere sunulur. Sizden gelen evrakların uygunluk kontrolü müşteri temsilciniz tarafından yapılır ve başvuru dosyası hazırlanmaya başlanır. Planlanan seyahatte herhangi bir gecikme yaşanmamasına dikkat edilerek Hollanda vize randevusu da müşteri temsilciniz tarafından oluşturulur. Başvuru sahibinin randevu günü 1 saatliğine başvuru merkezinde bulunması yeterlidir.

Hollanda Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Hollanda’ya seyahat etmek amaçlı yapılacak vize başvurularında gerekli evraklar EAGVS müşteri temsilcileri tarafından seyahatin amacına ve kişisel bilgilere uygun olarak tespit edilmektedir. Bu evraklar Hollanda Konsolosluğu tarafından vize değerlendirmesi sırasında istenen evraklardır.

İnternette çeşitli web sayfalarında belirtilen evraklar genel olarak talep edilen evrakları belirtse de her başvuranın kişisel, mesleki ve seyahat amacı bilgilerine göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacı ve mesleki bilgilere uygun olarak evrak sunmamak vize başvurusunun reddine yol açacağından vize başvuru dosyasının size özel hazırlanması için profesyonel vize danışmanlık desteği alınması tavsiye edilir.

Gerekli Evrakların Belirlenmesi

Hollanda vizesi işlemleri için gerekli evraklar 2 farklı kategoriye göre belirtilebilir. Bunlardan ilki seyahat amacının belirlenmesi ile hazırlanması gereken evraklardır. Seyahat amacı aşağıdakilerden biri olabilir.

90 günü aşmayan kısa süreli Hollanda seyahatinin amaçları; Turist vizesi, Ticari vize, Aile ziyaret vizesi, Transit vize, Denizci transit vizesi, Kültürel, sportif faaliyet ve konferansa katılım vizesi, Denizciler, Tır Şoförü, Kültürel, Bilimsel, Araştırma veya Spor Etkinlikleri, Remigrant/Erken Emeklilik, Geri Dönüş Vizesi, Hollanda Antilleri Vizesi, Kısa süreli öğrenim ve staj amaçlı olabilmektedir.

Hizmet, Hususi ve Diplomatik gibi özel pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hollanda seyahatlerinden önce pasaportlarının geçerlilik süresine dikkat etmelidirler. Hollanda’ya turistik, ticari ve aile ziyareti amacıyla kısa süreli yani 90 günü aşmayacak ziyaret planı olanlar pasaportlarında geçerli ve çok girişli Schengen vizesi bulunmuyorsa Hollanda vize işlemleri tamamlanmadan ülkeye giriş yapamazlar.

Hollanda’ya turistik ziyaret, ticari ziyaret ve aile ziyareti amacıyla kısa süreli seyahat planlayanlar pasaportlarında geçerli ve çok girişli Schengen vizelerine sahip değillerse Hollanda Schengen vize işlemlerine tabidirler.

Hollanda Vizesi Muafiyeti

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Kırmızı/Siyah) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla Schengen Bölgesine Hollanda vize işlemleri için muaf olurlar. Pasaportların geçerlilik süresi seyahat sonlanma tarihinden sonra 3 ay olmalıdır.

90 günden fazla oturum gerektiren eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi durumlar için Hollanda MVV vize başvurusunda bulunulması gerekir. Hollanda MVV vize başvurularında başvurular doğrudan Hollanda Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir.

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda diplomatik temsilciliklerinin vize işlemlerinde bölge sınırlamaması bulunmamaktadır. İkamet bölgenize en yakın ofisimizden vize işlemleri EAGVS aracılığı ile tamamlanabilmektedir. Vize başvurusu sırasında profesyonel vize danışmanlıkları aracılığı ile başvuru yapmak bir zorunluluk değildir. Başvuru sahibi dosyasını kendisi de hazırlayarak oluşturduğu randevu gününde başvurusunu tamamlayabilmektedir. Ancak bir vize başvurusu yalnızca evrak sunmaktan ibaret değildir. Evrakların uygunluğu, güncelliği, konsolosluk tarafından istenen evrak standardında olup olmadığı vize sonucunu doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla gerekli evraklar hazırlanırken profesyonel destek alınması tecrübeyle hazırlanmış, basit nedenlerden red ihtimali azaltılmış bir Hollanda vize başvurusu dosyası demektir.

Hollanda vize başvuru merkezlerinde bölge ayrımı bulunmamaktadır. İstanbul, Trakya, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Balıkesir, Bursa, Çanakkale ve tüm Türkiye vize işlemlerinizi İkamet bölgenize en yakın ofisimizden tamamlayabilirsiniz. Hollanda’da üç aydan uzun süre konaklama planınız varsa direkt olarak Hollanda Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğundan uzun dönem MVV vizesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Hollanda Vize Masrafları

Hollanda vize ücretleri başvuru yapan kişinin yaşına göre değişiklik göstermektedir. Vize başvuru sahibi 0-6 yaş arasında ise vize harcından muaftır. 6-11 yaş arası başvuru sahipleri ise indirimli vize harcı ödemektedir. 11 yaşından büyük her başvuran ise Hollanda hükümeti tarafından belirlenen Hollanda vize ücreti 2023 miktarını ödemek zorundadır. Vize harçları başvuru dosyasının Konsolosluk tarafından değerlendirmeye alınması içindir, vize garantisi olarak düşünülmemelidir. Vize başvurusunun red ile sonuçlanması halinde veya kişinin başvurudan vazgeçmesi halinde Konsolosluk harçları iade edilmemektedir. Konsolosluğa ödenen vize harçları randevu günü başvuru merkezinde Euro cinsinden ödenmektedir.

Konsolosluk harcına ek olarak, Hollanda Schengen vize başvurularını kabul etmek üzere Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş parmak izi merkezine ödenen koordinasyon bedeli bulunur. Koordinasyon bedeli de tıpkı vize harçları gibi geri ödemesizdir ve iadesi talep edilemez. Parmak izi merkezi koordinasyon ücreti de Hollanda vize randevusu gününde merkezde nakit ve Türk Lirası cinsinden ödenmektedir. Koordinasyon bedellerinde kur farkından kaynaklı değişiklik olabilmektedir. Müşteri temsilciniz güncel koordinasyon bedelini sizlere bildirmektedir.

Hollanda vize ücretleri

Yukarıdaki ücretler vize başvuru aşamasında resmi makamlara ödenen ücretlerdir. Ayrıca vize başvuru dosyasının hazırlanması, randevunun alınması, başvurunun yapılması, pasaport takibi gibi geniş kapsamlı EAGVS hizmetinden yararlanmak isteyenler ise isteğe bağlı olarak danışmanlık bedeli ödemelidir. EAGVS danışmanlık bedeli 30 Euro’dur. Danışmanlık ücretine dahil olan EAGVS hizmetleri ise; gerekli evrak listelerinin belirlenmesi, evrak uygunluk kontrolü, başvuru formlarının doldurulması, vize talep dilekçesinin yazılması, fotokopi hizmetleri, randevuya eşlik etmek, pasaport takibi ve kargo hizmetlerini kapsamaktadır. Hollanda vize işlemleri için müşteri temsilcilerimize ulaşabilir ve ücretsiz bilgi talep edebilirsiniz.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda vize başvuruları ortalama olarak 7-15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Hollanda Başkonsolosluğunun görev sahası dışında ikamet edenlerin vize işlemleri daha uzun sürebilir. Türkiye’den başvuruda bulunan yabancıların başvuru işlem süreleri de daha fazla uzayabilmektedir. Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, Paskalya Bayramı gibi Türkiye ve Hollanda’nın resmi tatil günlerinde Hollanda temsilcilikleri hizmet vermemektedir. Bu tarihlerden önce Hollanda vize başvurusu yapılacaksa yoğunluktan dolayı işlem sürelerinin uzayabileceğini göz önünde bulundurulmalıdır.

Değerli ziyaretçilerimiz, Hollanda vize işlemleriniz için Schengen yetkililerimizi arayabilir, mesleki durumunuza göre farklılık gösteren evrak listelerini talep edebilirsiniz. 2023 Hollanda vize ücretlerini ve servis bedellerini öğrenebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda vize başvuru formu Türkçe, İngilizce ve Flemenkçe olarak doldurulabilir. Hollanda Schengen vize başvuru formunu aşağıdaki linklerden PDF olarak doldurarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Hollanda vize başvuru formu Hollanda temsilciliklerinin hazırladığı resmi bir belgedir. Tüm sorular gerçeği birebir yansıtacak şekilde ve eksiksiz olarak cevaplanmalıdır. Vize başvuru formu şahsen imzalanarak ibraz edilmelidir.

Hollanda vize başvuru formu, Hollanda Konsolosluğu tarafından yönlendirilen online platform üzerinden tamamlanan bir formdur. Online form doldurma işlemleriniz de EAGVS müşteri temsilcileri tarafından tamamlanır.

Hollanda Vize Başvurusu Prosedürü

Hazırlamış olduğunuz belgelerinizi kurumumuza ulaştırın.

Hollanda vizesi için gerekli evrak listesinde yer alan belgeleri size en yakın ofisimize şahsen, kargo/kurye veya 3. Bir kişi aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. Belgelerle temin edilmesi ve içerikleri hakkında yetkililerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Belgeleriniz müşteri temsilcinize ulaştığında, temsilciniz sizlere ulaşarak belge uygunluk onayı verir veya eksik evraklarınızı talep eder.

Hollanda Schengen vize ücretinizi ödeyin.

Hollanda Vizesinden Muaf Olan Ülkeler

Aşağıdaki ülke vatandaşları 180 içinde maksimum 90 gün Hollanda vize prosedüründen muaftırlar.

Avrupa Birliği vatandaşları, Arnavutluk, Andorra, Amerika Birlesik Devletleri, Antigua & Barbuda, Arjantin, Avustralya, Barbados, Bosna Hersek, Brezilya, Brunei, Bahamalar, El Savador, Guatemala Cumhuriyeti, Güney Kore, Honduras, Hong Kong BNO sahipleri (Yurtdışında İngiliz vatandaşlığı), Hong Kong SAR pasaportlari (Özel Yönetim Bölgesi), Hırvatistan, İsrail, İsviçre ,İspanya ,Japonya, Kostarika, Kanada, Karadağ, Makedonya, Malezya, Mauritius, Meksika, Monako, Nikaragua, Panama, Paragua, San Marino Cumhuriyeti, Saint Kitts ve Nevis Federasyonu, Sırbistan, Singapur, Şili, Tayvan, Uruguay, Vatikan, Venezuela, Yeni Zelanda.

• Biometrik pasaporta sahip Arnavutluk, Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan ve Karadağ vatandaşları Hollanda vizesi prosedüründen muaftırlar. Ancak söz konusu ülke vatandaşları olan başvuru sahipleri biometrik pasaporta sahip değillerse daha düşük bir ücretle vizeye tabi olurlar.

• 11/01/2011 tarihinden sonra Tayvan vatandaşlarının kimlik kartları da pasaportlarıyla birlikte ise vize prosedürünü tamamlamaları gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi için 02129630451 numaralı telefonu arayarak ücretsiz bilgi talep edebilir veya ask@eagvs.com adresine e-mail gönderebilirsiniz. 

Hollanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Hollanda transit vize 2021
E.K 18/01/21, 17:51 Cevabı Görüntüle
Hollanda transit vize 2021 yılında nasıl alınıyor? Transit vize için başvuru yapacağız ama vizeye başvuru yapıp yapmamamız gerektiğini bile bilmiyoruz henüz. Güney Amerika ülkelerine seyahat edeceğiz ama direkt uçak biletlerine baktığımızda bütçemizin çok üstünde rakamlar olduğunu görüyoruz. O yüzden bizde Hollanda aktarmalı uçuşlara yöneldik. Vize başvurusu yaparken ne tür evraklar hazırlamamız gerekiyor? Hazırlamamız gereken evraklarda kendi işimizle ilgili tüm evrakları sunmamız gerekiyor mu? Vize başvurusu için ben ve eşim başvuru yapacağız ama eşim şu an hali hazırda bir işte çalışmıyor. Vize başvurusu yaparken ben kendisine sponsor olabiliyor muyum? Yapılacak olan vize başvurusu tıpkı normal turistik vize başvurusu yaparken ki gibi bir vize başvurusu mu olacak? Vize başvurularında geri dönüşler ne zaman oluyor? Konu hakkında geri dönüşlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
Hollanda vize ücreti 2021
Y.T 14/01/21, 16:32 Cevabı Görüntüle
Hollanda vize ücreti 2021 yılı için ne kadar? Vize başvurusu yapacağım ama vize başvurusu için ne kadar bütçe ayırmam gerektiğini bilmiyorum. Vize başvurularında ödemem gereken tutarları nerden öğrenebilirim? Vize başvurusunda ödenmesi gereken meblağ ile hesapta gösterilmesi gereken meblağın birbiriyle alakası var mı? Hesapta gösterdiğim parayı vize başvurusu yaparken çekip harç ödemelerini vs. oradan yapabilir miyim? Konu hakkında geri dönüşlerinize ihtiyacım var. Vize başvurusu yapacağım ama detaylara hakim değilim ne yazık ki. Bir de şu an ki durumda öğrenciyim. Başvuru yaparken birinin bana sponsor olması gerekiyor sanırım. Bu kişi illa birinci derece yakın akrabam olmak durumunda mı? Yoksa herhangi biri olabilir mi? Geri dönüşlerinizi rica eder, iyi günler dilerim.
Hollanda vize 2021
Y.Ö 14/01/21, 15:59 Cevabı Görüntüle
Hollanda vize 2021 yılı başvuruları ne durumda şu an? Bundan birkaç sene Türkiye’de çalışma hayatımı sonlandırıp Hollanda’da çalışma kararı aldım. Şimdi Türkiye’de yaşayan annem beni ziyaret etmek istiyor ama kendisine ne şekilde vize başvurusu yapacağımız konusunda bilgi sahibi değiliz. Vize başvuru yapması için benim buradan ne tür işlemler yapmam gerekiyor? Onun ordan kendi durumuna göre ne tür evraklar hazırlaması gerekiyor? Babamız bundan birkaç sene önce rahmetli oldu. Annemin şu an babamdan kalan emeklilik maaşı dışında bir geliri yok. Yani bir nevi emekli sayılır kendisi. Bu vize başvurusu yaparken kendisine olumlu anlamda katkı sağlar mı? Ben burdan belli evraklar yollayarak anneme sponsor olabiliyor muyum? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim. Teşekkürler şimdiden.
Hollanda vizesi 2021
B.Ç 14/01/21, 15:45 Cevabı Görüntüle
Hollanda vizesi 2021 başvuruları durum nasıl? Daha önce vize başvurusu yapmıştık ve Konsolosluk tarafımıza tam dört yıl çoklu girişli vize vermişti. Şimdi tekrar vize başvurusu yapmak istiyoruz ama verilecek olan vize süresinin kısa tutulacağında şüpheliyiz. Böyle bir durumla karşılaşma ihtimalimiz nedir? Geride bıraktığımız sıkıntılı süreçlerden dolayı ilgili Konsolosluğun vize sürelerini artık daha kısa tutacağı söyleniyor. Bu doğru olabilir mi? Vizelerimizi daha öncekinden uzun alabilmemiz için ne yapmamız gerekiyor? Hollanda’da yaşayan kızımız ve ailesini belli aralıklarla sürekli ziyaret ediyoruz. Vize başvurusu yaparken de kendisi sürekli bize davetiye gönderir. Bu seferde yollayacağını ama verilecek olan -belki de hiç verilmeyecek bilemiyorum- vizenin süresinin kısa tutulabileceğinden bahsetti. Böyle bir durumla karşılaşır mıyız? Konuyla ilgili yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Hollanda vizesi reddi 2021
E.E 14/01/21, 15:37 Cevabı Görüntüle
Hollanda vizesi reddi 2021 yılı ve sonrası için hangi sebeplerden dolayı ret ediliyor? Vize başvurusu yapacağız ama olası ret edilme durumlarına maruz kalmamak için bilgi almak istiyoruz. Daha önce herhangi bir Avrupa ülkesine çıkış yapmadığımız ve vize başvurusu yapmadığımız için vize başvurusu yaparken dikkatli olmamız gerektiği söylendi. Vize başvurusu yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Şu an hali hazırda eşimle birlikte emekliliğimizi yaşıyoruz. Vize başvurusu yapmadan önce emeklilerin hazırlaması gereken evrakları mı araştırmamız gerekiyor? Emekli olan başvuru sahiplerine buradan vize başvurusu yaptıklarında ret verme olasılıkları nedir? Seyahatimizi gerçekleştirebilmek ve vize başvuru masraflarını karşılayabilmemiz için her birimizin aşağı yukarı ne kadar meblağ göstermesi gerekiyor hesaplarımızda? Konu ile ilgili yardımcı olmanızı rica edeceğim. Teşekkürler şimdiden. Görüşmek üzere.
Hollanda vizesi kaç para 2021
E.T 13/01/21, 15:14 Cevabı Görüntüle
Hollanda vizesi kaç para 2021 yılında? Vize başvurusu yapacağız ama vize başvurusu için ne kadar bütçe ayırmamız gerekiyor, bilmiyorum. Vize başvurusu yaparken; vize başvurusu için harcanacak para ayrı, vizeyi aldıktan sonra planlanan seyahat için ayrı bütçe mi ayırmak gerekiyor? Vize başvurusu için Konsolosluğa ne kadar harç ödememiz gerekiyor? Konsolosluk dışında bir yere vize harcı ödeyecek miyiz? Ödenecekse eğer bu meblağ ne kadar? Vize harcamaları için Konsolosluğa ayrı başka kurumlara da ayrı ücret ödemek gerekiyormuş sanırım. Doğru mu bu? Vize başvurularında her bireyden aynı harç ödemesini mi talep ediyor konsolosluk? Konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum. Vize başvurusu yapacağız ama işe nereden neyi hesaplayarak başlayacağımızı bilmiyoruz. Konu hakkında yardımcı olursanız çok makbule geçer. Teşekkürler şimdiden.
Hollanda vizesi kaç günde çıkar 2021
S.K 13/01/21, 15:07 Cevabı Görüntüle
Hollanda vizesi kaç günde çıkar 2021 yılında. 2021 yılı başvurularının geçen seneye göre daha geç sonuçlandığı söyleniyor doğru mu? Hollanda’da bulunan eşimin yanına gideceğim. Geçen senede başvuru yapmıştım ve Konsolosluk tarafıma 1 yıllık çoklu giriş vize vermişti. Şimdi tekrar vize başvurusu yapacağım ama vizem ne zaman sonuçlanır bilmiyorum. Bu yüzden de bir seyahat planı yapamıyorum. Bildiğiniz üzere uçak biletleri çok pahalı. Bir plan yapmam gerekiyor. Hali hazırda Batman’da müzik öğretmeni olarak meslek hayatımı sürdürmekteyim. Senenin belli dönemlerinde de eşimin yanına gidiyorum. Geçen sene vize başvurumu Ankara’dan yapmıştım. Şimdi tekrar oraya mı gitmem gerekiyor yoksa evraklarımı tarafınıza yollarsam benim adıma vize başvurusu yapabiliyor musunuz? Ben çalıştığımız için çok vakit ayıramıyorum. Tarafınızdan bu işlemler yapılabiliyorsa eğer çok iyi olur benim için. Konu hakkında bilgilendirmelerinizi bekliyorum. Görüşmek üzere.
Hollanda vizesi nasıl alınır 2021
H.H 13/01/21, 14:57 Cevabı Görüntüle
Hollanda vizesi nasıl alınır 2021 yılı itibariyle? Vize başvurusu yapmak için nereye başvuru yapmamız gerekiyor? Türkiye’de sokak müziği yapıyoruz ve hali hazırda bir işyerinde kaydımız yok. İki kişilik bir grubumuz var. Ara sıra mekanlarda da sahne alıyoruz ama genel anlamda sokaklardayız. Yani şimdiye kadar öyleydi. Hollanda’da yapılacak bir müzik fastivali için organizatörlerden davetiye aldık ama vize başvurumuzu nereye ne şekilde yapacağımız hakkında en ufak bir fikrimiz yok. Vize başvurusunda kullanılan evraklar, vize başvuru evraklarına falan baktığımızda neredeyse hiçbirini veremeyecek durumdayız. Bu durumda gidemeyecek miyiz? Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Teşekkürler şimdiden.
Hollanda vize randevusu 2021
O.O 13/01/21, 14:50 Cevabı Görüntüle
Hollanda vize randevusu 2021 yılında nerden alınıyor? Vize başvurusu yapacağız ama vize başvurusu için randevumuzu nerden almamız gerektiğini bilmiyoruz. Vize randevuları için Konsolosluğu mu aramamız gerekiyor, yoksa kendimiz gidip bir dilekçe falan mı vereceğiz? Daha önce vize başvurusu yapmadığımız ve vize almadığımız için konuya çok yabancıyız. Vize randevumuzu aldıktan sonra belgeler nasıl teslim ediliyor, başvuru sahiplerinin Konsolosluğa gitmesi gerekiyor mu? Yoksa siz tüm işlemlerimizi bizim adımıza yapabiliyor musunuz? Konu hakkında genel anlamda bilgi verirseniz çok makbule geçer. Teşekkürler.
Hollanda vize başvurusu 2021
K.P 12/01/21, 17:40 Cevabı Görüntüle
Hollanda vize başvurusu 2021 yılı için değişkenlik gösterdi mi? Ben geçen sene Hollanda’da yaşayan kuzenimi ziyaret etmek için vize başvuruş yapmıştım ama saçma sapan bir şekilde ret yedim. Vize başvurum ‘ Gidip bir daha dönmeyeceğimden şüphelendikleri’ için reddedildi. Hâlbuki senelerdir aynı kurumda, aile şirketimizde sigortalı olarak çalışıyorum. Maaşım her ay düzenli aralıklarla maaş hesabıma yatıyordu ve ortalamanın üzerinde bir maaş alıyordum. Hollanda’da bulunan kuzenim bana davetiye yollamıştı ve o davetiyle başvuru yapmıştım. Banka hesap dökümlerim de de hiçbir şekilde eksik bir şey yoktu. Bursa da yaşayan ve benimle aynı koşullarda yaşayan bir arkadaşım ‘’ Aile arkadaş ziyareti’’ değil de turistik vize başvurusu yapmıştı ama onun başvurusu onaylanmıştı. Bu sene tekrar başvuru yapsam onaylanır mı sizce? Konu hakkında geri dönüş sağlarsanız çok makbule geçer. Teşekkürler şimdiden.
Turistik Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES