x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Hollanda vizesi nasıl alınır 2021

H.H 13/01/21, 14:57
Hollanda vizesi nasıl alınır 2021 yılı itibariyle? Vize başvurusu yapmak için nereye başvuru yapmamız gerekiyor? Türkiye’de sokak müziği yapıyoruz ve hali hazırda bir işyerinde kaydımız yok. İki kişilik bir grubumuz var. Ara sıra mekanlarda da sahne alıyoruz ama genel anlamda sokaklardayız. Yani şimdiye kadar öyleydi. Hollanda’da yapılacak bir müzik fastivali için organizatörlerden davetiye aldık ama vize başvurumuzu nereye ne şekilde yapacağımız hakkında en ufak bir fikrimiz yok. Vize başvurusunda kullanılan evraklar, vize başvuru evraklarına falan baktığımızda neredeyse hiçbirini veremeyecek durumdayız. Bu durumda gidemeyecek miyiz? Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Teşekkürler şimdiden.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Hollanda vizesi alma yolları denildiğinde akla bir sürü alternatif gelmelidir. Şu an hali hazırda sigortalı olarak bir yerde çalışmıyor olmanız veya işveren olmamanız vize başvurusu yapamayacağınız anlamına gelmiyor. Vize başvurusu, sadece işverenler, sigortalı çalışanlar veya emekliler için değildir.

Hollanda Vizesi Alma Yolları

 Hollanda vizesi alma yolları düşünüldüğünde; şu an ki durumunuzda gayet vize başvurusu yapabilirsiniz. Şöyle ki; En büyük avantajınız oradan, yani muhatap olduğunuz festival organizatörlerinden bir davetiye almanızdır. Vize başvurularında hedef ülkede bir muhatabınız olması çok önemlidir. Buradan başvurunuzu yaparken, sigortalı çalışan olmadığınız ve bir işveren veya kuruma bağlı olmadığınız için çalışma evrakları yerine sadece şahsi evraklarınızı sunmanız gerekmektedir. Bunlardan kasıt; Pasaport, iki adet arka fonu beyaz ve son üç ay içerisinde çekilmiş biometrik fotoğraflarınız, Barkotlu SGK Tescil Ve Hizmet Dökümünüz, Barkotlu Nüfus Kayıt Örneğiniz vs. Bu tarz E Devlet’ten edindiğiniz şahsi dokümanlarınızla ve en önemlisi seyahatinizi finanse edecek yeterlilikte olan Son üç aylık banka hesap özetiniz.

Hollanda’ya vize nasıl alınır denildiğinde sizin durumunuz düşünülecek olursa; En önemli etmen banka hesabınızda göstereceğiniz finansal kaynağınız. Normal şartlarda çalışan bir birey veya emekli veya bir işveren de yurtdışı seyahatlerinde finansal anlamda kaynak göstermek durumundadır. Siz de öyle. Örn; Yapacağınız seyahat 10 günlük bir seyahat ise banka hesabınızda gözüken son bakiye min. On bin TL’lik bir bakiye olmak durumundadır. Bunun dışında muhatap olduğunuz organizatör şirketi size bir referans kâğıdı da yollayabilir. Bu referans kâğıdında da sizin konaklama masraflarınız, alacağınız ücret vs. bunların hepsi belirtilmeli ve size kefil olunmalıdır. Umuyoruz ki durumunuza az da olsa açıklık getirebilmişizdir. Konu hakkında farklı sorularınız için dilediğiniz zaman bizi arayabilirsiniz. Hoşçakalın.

Abdullah Tunç

ask@eagvs.com

0212 963 04 51

hollanda vizesi nasıl alınır 2021

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES