x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Telefon/Faks

+90 352 353 30 25

Eposta

kayseri@eagvs.com

Hollanda Vize Başvurusu, Kayseri

Sayın ziyaretçimiz Euroasia Global Visa Services Kayseri şubesi aracılığıyla yapılacak olan Hollanda Schengen vize başvurularınıza dair gerekli bilgilendirilmeleri kapsayan sayfamıza hoş geldiniz.

Hollanda Schengen vize başvurularına dair Kayseri şubesi ile iletişime geçmek için +90 352 353 30 25 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz ya da dilerseniz kayseri@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Sayfamızın devamında, başta Kayseri, Melikgazi, Özvatan, Kocasinan, Akkışla, Talas, Felahiye, Develi, Sarız, Yahyalı, Hacılar, Bünyan, Sarıoğlan, Yeşilhisar, Pınarbaşı, İncesu ve Tomarza ilçeleri başta olmak üzere, Yozgat, Sivas, Niğde ve Kahramanmaraş gibi çevre illerden gerçekleştirmek istediğiniz Hollanda Schengen vize başvurusu için gerekli olan tüm bilgileri detaylı bir şekilde edinebilirsiniz.

Hollanda Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

Schengen vize uygulaması kapsamında yer alan ülkelerden biri de Hollanda ülkesidir. Bu nedenden dolayı, yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri 180 gün içerisinde en fazla 90 günü geçirmemek şartı ile vize almalarına gerek kalmadan diledikleri gibi seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Umuma mahsus (bordo) pasaporta sahip olanların ise Hollanda seyahatleri öncesinde geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. 

Ancak, daha öncesinden alınan geçerliliği halen devam eden ve seyahat gün sayısı yeterliliği olan bir Schengen vizeniz var ise, tekrar vize almanıza gerek kalmadan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? 2022

Kurumumuzun sizler için listelediği aşağıda bulunan seçenekler için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Sizin için gerekli olan vize başvurusuna dair gerekli bilgileri edinmek için ilgili bağlantılara tıklayabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruların yanıtları için yetkililerimiz ile iletişim kurabilirsiniz.

Yetkililerimizle iletişime geçmek için +90 352 353 30 25 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz veya kayseri@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Formu, Kayseri

Hollanda için yapmak istediğiniz vize başvurusu için en öneml belge Hollanda vize başvuru formudur. Hollanda vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken online olarak doldurulur, çıktısı alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formunun doldurulması esnasında yapılacak olan eksik, hatalı ya da gerçek dışı bilgi girişleriniz başvurunuzun gecikmesine, hatta reddedilmesine sebep olabilmektedir.

Başvuru formunuzu yetkililerimiz sizlerden gelen bilgiler ile hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Hollanda vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? Kayseri

Hollanda Schengen vize başvurularınız ortalama olarak 7-15 iş günü içerisinde tamamlanır. Bu süre ortalama zamanı ifade etmekle beraber ek belge talebi, dönemsel yoğunluklar ve resmi tatiller gibi olaylar bu süreyi uzatabilmektedir. Herhangi bir gecikme yaşamamak için seyahat planınızdan 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Schengen uygulaması taraf olan Hollanda hükümetinin de diğer ülkelerde olduğu gibi vize işlemleri için istediği bazı süreçler ve prosedürler mevcuttur. Sizler için bu süreci sırasıyla listeledik.

- Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizlerle birebir görüşerek sorular sorar, hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.

- Gerekçenize Uygun Belge Hazırlanması: Seyahat süreniz, mesleki detaylarınız ve gerekçeniz gibi detaylara göre konsolosluk yetkililerince istenen belgelerin listesi sizlerin bilgilerine sunulur. Bu süreçte hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Otel rezervasyonu ve seyahat sigortası gibi gerekli olan belgelerin bazılarına ofisimizden hiç çıkmadan sahip olabilirsiniz.

-Belgelerin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Sizlerden gelen tüm belgeleri uzmanlarımız inceler ve kontrol eder. Olası bir belgenin eksik, hatalı ya da gerçeklik aslını kaybetmiş olması durumunda aranır ve bilgi sahibi edinirsiniz. Bu sayede belge hatası ve eksikliği gibi nedenlerle oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçmekteyiz.

- Hollanda Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Hollanda vize başvuru formu, başvurunuzun özeti niteliğine sahiptir aynı zamanda konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olma özelliğine sahiptir. Başvuru formunun doldurulması ayrı bir uzmanlık ve tecrübe gerektirir. Uzmanlarımız bu konu da son derece deneyim ve tecrübe sahibidir. Gerekli olan tüm girişleriniz uzmanlarımız tarafından yapılır ve başvuru formunuz hazırlanır. Size kalan tek şey ise imzalamak olur.

- Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvuru ücretinizin ödenmesi başvurunuzun işleme alınması için gerekli ön şarttır. Başvuru ücreti: konsolosluk harcı, aracı kurum bedeli ve hizmet bedelimizden oluşmaktadır. Yetkililerimizden fiyat teklifi talep edebilir, görüşme sağlayabilirsiniz.

- Randevunuzun Alınması: Hollanda vize başvuruları randevu sistemine dayalıdır. Vize başvurularınız bu sisteme göre planlanarak dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşme yaparak mümkün olan en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.

- Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına ait herhangi bir Schengen vizesi olmayan 12 yaşının üzerindeki bireylerin parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verirken de sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği eşliğinde kolaylıkla parmak izi verme işleminiz tamamlanır. Geriye kalan dosyanızın teslimi ve randevunuzun işleme alınması gibi yapılması gerekenler yine yetkilimiz tarafından tamamlanır. 

- Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu süre ortalama olarak 7-15 gün arasında sürmektedir. Konsoloslukta değerlendirilmenizin başlaması ile birlikte yetkililerimiz dosya durumunuzu her gün takip ederek sorgular. Dosyanız ile ilgili tüm gelişmelerden anında bilgi sahibi olursunuz.

- Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Hollanda vizenizin tamamlanması ile yetkililerimiz pasaportunuzu teslim alır. Pasaportunuzu ister kargo ile gönderilmesini talep edersiniz isterseniz de ofisimizden alabilirsiniz. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış.

Hollanda Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Kayseri

Hollanda Schengen bölgesine dahil olan ülkelerden birisidir. Diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi Hollanda vize başvurunuzun değerlendirmeye alınması için parmak izinizin alınmış olması gerekir. 2016 tarihinden itibaren alınan Schengen vizeleri için verilmiş olan parmak izleri (VIS) adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiği için şahsen gelmenize gerek kalmaz.

Buna istinaden oluşabilecek aksi durumlardan biri ise; 12 yaşından büyük tüm bireylerin ve daha önceki tarihlerde Schengen vizesi için parmak izi vermeyen vatandaşların, vize başvurularının işleme alınabilmesi şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Tarafımızdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında size bir görevlimiz eşlik eder. Bu uygulama sayesinde hızla ve sorunsuzca aşamayı tamamlarsınız.

Hollanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES