x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Hollanda vizesi reddi 2021

E.E 14/01/21, 15:37
Hollanda vizesi reddi 2021 yılı ve sonrası için hangi sebeplerden dolayı ret ediliyor? Vize başvurusu yapacağız ama olası ret edilme durumlarına maruz kalmamak için bilgi almak istiyoruz. Daha önce herhangi bir Avrupa ülkesine çıkış yapmadığımız ve vize başvurusu yapmadığımız için vize başvurusu yaparken dikkatli olmamız gerektiği söylendi. Vize başvurusu yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Şu an hali hazırda eşimle birlikte emekliliğimizi yaşıyoruz. Vize başvurusu yapmadan önce emeklilerin hazırlaması gereken evrakları mı araştırmamız gerekiyor? Emekli olan başvuru sahiplerine buradan vize başvurusu yaptıklarında ret verme olasılıkları nedir? Seyahatimizi gerçekleştirebilmek ve vize başvuru masraflarını karşılayabilmemiz için her birimizin aşağı yukarı ne kadar meblağ göstermesi gerekiyor hesaplarımızda? Konu ile ilgili yardımcı olmanızı rica edeceğim. Teşekkürler şimdiden. Görüşmek üzere.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

 

Hollanda vize ret durumlarıyla karşılaşmamak adına yapmanız gereken; Vize başvurusu yapmadan önce çalışma durumunuzu çok iyi analiz etmeniz ve buna istinaden ne gibi bir yol izlemeniz gerektiğini belirlemenizdir. Emekli bireylerin yapacakları vize başvurularında ret alma olasılıkları çok azdır. Olası bir vize başvuru reddiyle karşılaşmamanız için durumunuzu gözden geçirmeniz gerekmektedir. Vize başvurularında Konsolosluklar; Vize başvurusu yapacak bireylerin seyahatlerini finanse edecek kadar maddi yeterliliğe sahip olmasını şart koşmuşlardır. Peki bu maddi yeterlilik ne kadar olmalıdır? Şöyle ki; Misal Hollanda’ya yapacağınız seyahat aşağı yukarı bir hafta gibi bir süre alacak. Bu süre için hesabınızda min. 7.000 TL bakiye bulundurmanız gerekmektedir. Seyahatinizin süresi ne kadar uzun olursa hesabınızda bulundurmanız gereken bakiye de aynı oranda artış göstermelidir.

Hollanda Vizesi Ret

Hollanda vizesi ret durumlarında; Konsolosluklar genellikle konaklama adresleri için yapılan rezervasyonların düşmesi, hesaplarda seyahatleri finanse edecek kadar yeteri bakiyelerin bulunmaması, eksik çalışma evraklarının teslimi gibi sebeplerden olumsuz geri dönüş sağlarlar. Vize başvurusunda gerekli prosedür yerine getirilirse eğer vize reddi almanız için hiçbir sebep yoktur. Daha önce Avrupa ülkelerinden herhangi birine seyahat etmiş olsaydınız bu sefer yapacağınız vize başvurusunda işler sizin için daha kolay ilerleyebilirdi. Bunun sebebi; Önce ki seyahatlerinizin size bir referans oluşturmasıdır. Daha önce alınmış vizelerin olması Konsolosluk yetkililerinde ; ‘’ Evet bu kişi veya kişilerin bir seyahat geçmişi var, sırada ki ülke de bizim ülkemiz.’’ Algısı oluşturmaktadır. Bu yüzden daha önce alınmış vizelerin olması sizin adınıza avantaj olabilirdi. Emeklik evraklarının çoğu E Devletten temin edebileceğiniz evraklardır. Emeklilik evrakları dışında, emeklilik maaşınızın yattığı banka hesap dökümünüzün son üç aylık dökümünü de anlaşmalı olduğunuz bankadan temin etmeli ve yetkililere sunmanız gerekmektedir.

Hollanda vizesi reddi 2021 başlıklı bu yazımızda durumunuzu referans alarak size konuyla ilgili açıklamalarda bulunmaya çalıştık. Konuyla iligili veya farklı konularda soru ve önerileriniz için bize dilediğiniz zaman web sitemizden ulaşabileceğiniz kurumsal şirket hatlarımızın bulunduğunu unutmamanızda fayda var.  Euroasia Global Visa Services özel bir danışmanlık firmasıdır ve bireylere vize başvurularında özel danışmanlık hizmeti sağlar. Görüşmek üzere.

Abdullah Tunç

ask@eagvs.com

0212 963 04 51

hollanda vizesi reddi 2021

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';