x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

Hollanda Vize Başvurusu, Edirne

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services’in Edirne şube sayfasına hoş geldiniz. Edirne’nin Enez, Lalapaşa, Süloğlu, Uzunköprü, Havsa, İpsala, Keşan, Meriç, Merkez ilçeleri ve çevre illerinde ikamet edip Hollanda Schengen vizesine sahip olmak isteyen ziyaretçilerimiz bu sayfanın devamını okuyarak gereken güncel bilgilere ulaşabilir. EAGVS’nin uzman kadrosu aracılığıyla yapacağınız Hollanda Schengen vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için vize danışmanlarımız sizlere ihtiyacınız olan her alanda gereken yardımı verecektir. Hollanda Schengen vizesi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için+90 (850) 241 07 72 telefon numarasını arayarak Edirne şubesi vize danışmanı ile görüşebilir ya da edirne@eagvs.com adresine mail atarak bizlere ulaşabilirsiniz. 

Hollanda İçin Vize Almak Gerekli Midir? -Edirne

Hollanda Schengen vizesi isteyen bir ülkedir. Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportuna sahip ziyaretçilerimiz 180 gün içinde 90 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaf tutularak seyahatlerini gerçekleştirebilir. Fakat Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi ziyaretçilerimizin Hollanda’ya seyahat edebilmeleri için mutlaka Schengen vizesi almış olmaları gerekmektedir.

Daha önce başka bir ülke için almış olduğunuz Schengen vizesini, geçerliliği hala devam ediyorsa ve seyahat edeceğiniz gün hakkının kalmış olması halinde tekrar kullanabilirsiniz. Yeni bir vize almanıza gerek kalmadan bu vizeniz ile Hollanda’ya seyahat edebilirsiniz. 

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar -Edirne

Euroasia Global Visa Services Edirne şubesinin sizlere başlıklarla düzenlemiş olduğu vize türlerine bakarak başvurunuz sırasında sizden temin etmeniz istenilen belgeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hollanda vize başvurunuz sırasında vize danışmanına vize türünüzü bildirmeniz vize işlemlerinizin hızını olumlu şekilde etkileyecektir. Hollanda seyahatinize uygun bir vize türü belirlemekte zorlanıyorsanız ya da seyahatinizi bu kategorilere uygun bulmuyorsanız vize danışmanınızla iletişime geçerek ondan yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Formu -Edirne

Hollanda vize başvuru formu, konsolosluğa kendinize ait tüm kişisel bilgilerin bir özetini sunmuş olduğunuz bir belgedir. Bu form aracılığıyla seyahatiniz hakkında gerekli bilgileri konsolosluğa iletmiş olursunuz. Hollanda vize başvuru formu internet üzerinden online olarak doldurulmaktadır. Bir örneği daha alınarak vize dosyanıza eklemeniz gerekir. Başvuru formunu doldururken vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve tutarlı olmasına dikkat ediniz. Konsolosluk bilgilerinizin uyuşmadığını anlarsa ya da belgelerinizde eksiklik ya hata görülürse Hollanda Schengen vize başvurunuz red ile sonuçlanabilir.
Hollanda vize başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayınız.

Hollanda Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır? - Edirne

Hollanda vize başvurunuzun değerlendirilmeye alınıp sonuçlanma süreci yaklaşık olarak 15 çalışma günü sürmektedir. Vize işlemlerinizin Hollanda’nın resmi tatillerine veya dönemsel geçici bir yoğunluğa denk gelmesi durumunda size verilmiş olan bu sürede uzamalar görülebilir. Konsolosluğun sizden ek evrak talebinde bulunması da bu süreyi etkileyen etkenlerden biridir. Seyahat planlarınızda bir aksaklık yaşanmaması için yapmak istediğiniz seyahatten en az 30 gün önce bizimle iletişime geçerek vize başvurunuzu vize danışmanlarımız ile birlikte yapmanızı tavsiye ederiz.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? -Edirne

Hollanda vize başvuru işlemleriniz esnasında Hollanda hükümetinin sizden yapmanızı talep ettiği belirli işlemler vardır. 

  • Seyahat Amacının Belirlenmesi: Yetkililerimize gerçekleştirmek istediğiniz Hollanda seyahati hakkında bilgi vermeniz durumunda yetkililerimiz size uygun bir vize türü belirleyecek ve ona göre başvurunuzu gerçekleştirecektir. 
  • Gerekçenize Bağlı Olarak Uygun Belge Hazırlanması: Konsolosluk vize türünüze, mesleki durumunuza ve seyahat etmek istediğiniz süreye bağlı olarak sizden birçok belge temin etmenizi isteyecektir. Bu belgeler vize danışmanınız aracılığıyla sizlere aktarılacak ve danışmanınız bu belgeleri nereden bulacağınıza dair ayrıntılı bilgiyi size sağlayacaktır. Konaklama yerinize dair bilgileri ve seyahat sigortanızı ofisimizden kolayca temin edebilirsiniz. 
  • Belgelerin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Konsolosluğun sizden istediği belgeleri bize ulaştırdığınız takdirde vize danışmanlarımız belgelerinizi inceleyecek, belgelerinizin talep edilene uygunluğu kontrol edilerek hata ya da eksiklik bulunan bir yer için size hemen geri dönüş sağlayacaktır. Bu sayede konsolosluktaki değerlendirmeniz sırasında evrak hatası sebebiyle işlemlerinizde bir aksama yaşanmayacaktır. Vize danışmanı size uygun bir vize dosyası hazırladıktan sonra, bu dosyanızın şube yetkililerimiz tarafından konsolosluğa ulaştırılarak değerlendirmeye alınması sağlayacaktır.
  • Hollanda Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Başvuru formu, sağlamış olduğunuz Hollanda Schengen vize başvurusunun bir özeti olması için talep edilen bir belgeledir. Bu belge konsolosluk tarafından özenle incelenerek diğer belgeleriniz ile tutarlı olup olmadığı kontrol edilir. Hollanda vize başvuru formunu uzman kişiler ile doldurmanız formunuzun başarısını oldukça arttıracaktır. 
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun gerçekleşmesi için ilk yapılması gereken işlem vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Konsolosluk harcının, başvurunuz sırasında sizlere ihtiyacınız olan destek hizmetini veren acentaların talep etmiş olduğu ücret ile toplanması sonucu vize başvuru ücreti oluşur. Sizlere destek hizmeti sağlayacak olan firma başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştireceği için sizden ücret talep etme hakkı vardır. Şubemizin vize danışmanı ile iletişime geçerek ödemeniz gereken tutar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Hollanda Schengen vize başvurusu randevu alınarak gerçekleştirilir. Sonrasında konsolosluğa teslim etmiş olduğunuz belgeler konsolosluk tarafından incelenerek değerlendirmeye alınır. Şubemize ulaşarak görüşmüş olduğunuz vize yetkilisi size ve konsolosluğa en uygun olacak tarihe randevu alacaktır. 
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinden sonra bir Schengen vizesine sahip olmayan 12 yaşını doldurmuş başvuru sahibi kişileri parmak izlerini vermek zorundadır. Parmak izini verme işleminde bir yetkilimiz sizlere eşlik ederek yapmanız gerekenler konusunda sizi yönlendirecektir. Bu işlemi yetkilimiz ile birlikte gerçekleştireceğiniz için bir sorunla karşılaşmadan kolayca tamamlamış olacaksınız. Yetkilimiz dosyanızın konsolosluğa ulaştırılması ve sizin adınıza randevunuzu işleme aldırma gibi işlemlerden sorumlu olacaktır. 
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin vize başvurunuzu değerlendirerek başvurunuz hakkında bir sonuca ulaşması ortalama olarak 15 iş gününü bulmaktadır. Yetkililerimiz başvurunuzun hangi işlemlerde olduğu hakkında size sık sık bilgi verecek, merak ettiğiniz konular hakkında konsolosluğa sorgulama yapacaktır. 
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvuru işlemleriniz başlatıldıktan sonra şube yetkilimiz sizden pasaportunuzu bize teslim etmenizi isteyecektir. Bundan sonra yapılması gereken tüm işlemler bizim tarafımızdan yapılacaktır. Pasaportunuzu istediğiniz zaman ofisimize gelip alabilir ya da bir kargo şirketi aracılığıyla bizden geri alabilirsiniz. 

Hollanda Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? -Edirne

Schengen bölgesi kapsamında bulunan her ülkede olduğu gibi Hollanda Schengen vize başvurusu işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için de parmak izinizi vermiş olmanız gerekmektedir. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren bir Schengen ülkesi vizesi için verilen tüm parmak izleri ortak bilgi sistemi denilen (VIS) sistemine kayıt edilir. Bu sebeple vize işlemleri sırasında başvuru merkezine giderek tekrar parmak izi vermenize gerek kalmaz. 

Aksi takdirde 12 yaşından büyük olan bireyler ya da daha önce hiç Schengen vizesi için parmak izi vermemiş olan ziyaretçilerimizin, vize başvurularının geçerliliğinin sağlanması için başvuru merkezine giderek parmak izlerini vermeleri gerekir. Bizden almış olduğunuz danışmanlık hizmeti sayesinde bir yetkilimiz bu işlemde sizin yanınızda olarak parmak izini verme işlemini sorunsuz bir şekilde halletmenizi sağlayacaktır. Bu durumla çok sık karşılaşılmasa da konsolosluk yetkilileri başvuru yapan kişi ile görüşmek isteyebilir. 

Hollanda Schengen vizesine dair merak ettiğiniz, aklınıza takılan tüm sorular hakkında detaylı bilgi almak için +90 (850) 241 07 72 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da edirne@eagvs.com adresine mail atabilirsiniz.

Hollanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';