x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Hollanda Vize Başvurusu, Tekirdağ

Değerli ziyaretçi, Euroasia Global Visa Services’in Tekirdağ şubesi için oluşturulmuş sayfaya hoş geldiniz. Bu sayfa sizlerin Hollanda Schengen vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruları cevaplandırabilmeniz ve gerekli güncel bilgilere ulaşabilmeniz için hazırlanmıştır. Tekirdağ’ın Çerkezköy, Kapaklı, Malkara, Muratlı, Şarköy, Süleymanpaşa, Hayrabolu, Marmaraereğlisi, Saray, Çorlu, Ergene ilçeleri ve çevre illerinde ikamet etmekte olup Hollanda Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyen ziyaretçilerimiz sayfanın devamını okuyarak aradıkları bilgilere başlık başlık ulaşabilir. EAGVS’nin uzman vize danışmanları, vize başvurunuzun olumlu gerçekleşebilmesi için size gereken tüm destek ve yardımı sağlayacaktır.  Hollanda Schengen vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak ve vize danışmanı ile görüşme sağlamak için +90 (282) 255 50 37 telefon numarasıyla ya da tekirdag@eagvs.com adresine mail atarak  EAGVS Tekirdağ şubesi ile irtibata geçebilirsiniz. 

Hollanda İçin Vize Almak Gerekli Midir? - Tekirdağ

Hollanda Schengen vizesi uygulayan ülkelerden biridir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaportlarından birine sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Hollanda’ya 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla vize almadan seyahate çıkabilirler. Fakat Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi ziyaretçilerimizin Hollanda seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için mutlaka Schengen vizesi almaları gerekmektedir. 

Daha önce herhangi bir Schengen ülkesi için vize aldıysanız, vizenizin geçerliliğinin hala devam etmesi ve kullanabileceğiniz seyahat gününün kalması durumunda yeni bir vize almanız gerekmez. Hollanda’ya eski vizenizle seyahat yapabilirsiniz. 

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar -Tekirdağ

Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubesi tarafından sizlere sunulan vize türlerinin olduğu bağlantılara tıklayarak vize türleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Hollanda vize başvurunuz sırasında belirlemiş olduğunuz vize türünün hangi evrakları istediğini öğrenmek için yukarıda verilen vize türlerini inceleyebilirsiniz. Seyahat amacınıza göre bir vize türü belirlemekte zorlanıyorsanız ya da seyahatinize uygun bir kategori bulamıyorsanız vize danışanınızla iletişime geçebilirsiniz. EAGVS vize danışmanları size gereken tüm destek hizmetini sağlayacaktır. 

Hollanda Vize Başvuru Formu -Tekirdağ

Hollanda vize başvuru formu, kişisel kimlik bilgileriniz başta olmak üzere gerçekleştirmek istediğiniz seyahate dair bilgilerin bir özetini sunmuş olduğunuz bir formdur. Bu formu internet aracılığıyla online olarak doldurmanız gerekir. Düzenlemiş olduğunuz formun bir kopyasının da vize dosyanızda bulunması talep edilir. Konsolosluk vize başvurunuz için teslim etmiş olduğunuz belgeler ile sizi değerlendirecektir. Belgelerinizde vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve güvenilir olması gerektiğini unutmayınız. Konsolosluk teslim ettiğiniz belgeleri talep edilene uygun bulmazsa Hollanda Schengen vize başvurunuzu reddedebilir. 
Hollanda vize başvuru formunu görüntülemek ve indirmek için buraya tıklayınız.

Hollanda Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır? -Tekirdağ

Yapmış olduğunuz Hollanda vize başvurusunun bir sonuca ulaşması yaklaşık olarak 15 iş günü sürmektedir. Başvurunuz konsoloslukta gerçekleşen dönemsel bir yoğunluğa ya da resmi tatillere denk gelirse bu sürede uzamalar görülebilmektedir. İşlemlerinizin uzamaması için teslim etmeniz gereken belgeleri eksiksiz teslim etmeye özen gösteriniz. Aksi takdirde planlamış olduğunuz seyahatinizde aksamalar yaşanabilir. Hollanda’ya seyahat etmek istediğiniz tarihten en az 30 gün önce bizimle irtibata geçerek vize başvurunuzu sorunsuz bir şekilde atlatabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? -Tekirdağ

Hollanda vize başvurunuzu gerçekleştirirken Hollanda hükümetinin yapmanızı istediği belli prosedürler vardır.

  • Seyahat Amacının Belirlenmesi: Yetkililerimize yapmak istediğiniz Hollanda seyahatini anlatmanız durumunda yetkililerimiz size uygun bir vize türü belirler.
  • Gerekçenize Bağlı Olarak Uygun Belge Hazırlanması: Konsolosluk seyahat amacınız, gerçekleştireceğiniz seyahat süresi ve meslek bilgilerinize bağlı olarak sizden çeşitli belgeler talep edecektir. Bu belgeler uzmanlarımız tarafından sizlere aktarılmış olup belgeleri nerelerden temin edeceğinize dair size bilgi verilecektir. Seyahat sigortanız ve otel rezervasyon bilgileriniz için ofisimizden çıkmanız bile gerekmez. 
  • Belgelerin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Konsolosluğun sizden talep ettiği belgeleri bizlere ulaştırmanız halinde vize danışmanlarımız evraklarınızı kontrol edecek, istenilene uygun olup olmadığı hakkında sizlere geri dönüş sağlayacaktır. Eğer belgelerinizde bir eksiklik ya da boş alan tespit edilirse eksiklerinizi tamamlamanız için size bilgi verilecek bu sayede de herhangi bir hata ya da eksiklik sebebiyle konsoloslukta karşılaşabileceğiniz bir aksaklığın önüne geçilmiş olacaktır.
  • Hollanda Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Başvurunuzun genel bir özeti niteliğinde olan bu form konsolosluk yetkililerinin titizlikle incelemiş olduğu bir belgedir. Hollanda vize başvuru formunu doldururken bu alanda uzman kişilerden yardım almanız başvuru formunuzun daha başarılı bir hale gelmesini sağlayacaktır. 
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun yapılması için öncelikle vize başvuru ücretini ödemeniz gerekir. Konsolosluk harcı ile sizin başvuru sırasında başvurunuzun başarılı gerçekleşmesi için almış olduğunuz destek hizmetini sağlayan acentalara ödediğiniz ücretin toplamı vize başvuru ücretinizi oluşturacaktır. Şubemizin vize yetkilisi ile görüşerek ödemeniz gereken tutar hakkında net bir bilgiye sahip olabilirsiniz. 
  • Randevunuzun Alınması: Hollanda vize başvurunuzu randevu alarak yapabilirsiniz, sonrasında konsolosluğa teslim edilen vize dosyası konsolosluk tarafından incelenmeye alınır. Görüşme yapmış olduğunuz yetkilimiz sizin en uygun gördüğünüz bir tarihe randevu alacaktır. 
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle bir Schengen vizesi sahibi olmayan 12 yaşından büyük başvuru sahipleri parmak izi vermek zorundadır. Parmak izi konusunda bir yetkilimiz size yapmanız gerekenler konusunda yardımcı olacaktır, yetkilimizin yapacağı yönlendirmeler sayesinde bu işlemi kolayca tamamlayacaksınız. Dosyanızın konsolosluğa iletilmesi ve randevunuzun işleme alınması gibi prosedürler yetkililerimiz tarafından yapılacaktır. 
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi:  Konsolosluğun vize başvurunuzu değerlendirmeye alıp bir sonuca bağlama işlemi yaklaşık olarak 15 iş gününü bulmaktadır. Yetkililerimiz başvuru işlemlerinizin hangi aşamada olduğu hakkında sizinle sık sık iletişime geçecek size gerekli bilgileri aktaracaktır. 
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvuru işlemleriniz başladıktan sonra yetkilimiz sizden pasaportunuzu bize teslim etmenizi talep eder ve tüm işlemler sizin adınıza bizim tarafımızdan gerçekleştirilir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimize gelebilir isterseniz kargo şirketi sayesinde geri alabilirsiniz. 

Hollanda Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Tekirdağ

Schengen bölgesi kapsamında bulunan diğer ülkelerde olduğu gibi Hollanda vize başvurusu gerçekleştirmek için parmak izinizin alınmış olması zorunlu tutulmuştur. 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren bir Schengen ülkesi vizesi için alınmış olan parmak izleri ortak bilgi sistemi denilen (VIS) sistemine kaydedilir ve bu nedenle vize işlemleri esnasında başvuru merkezine giderek tekrar parmak izi vermeniz gerekmez.

Aksi takdirde 12 yaşından büyük kişiler ve daha önce hiç Schengen vizesi için parmak izi vermeyen ziyaretçilerimizin, vize başvurularının işleme alınabilmesi için şahsen başvuru merkezine giderek parmak izini vermeleri gerekir. Bizim tarafımızdan almış olduğunuz danışmanlık hizmeti kapsamında bir yetkilimiz size işlemlerinizde eşlik eder ve böylece parmak izi verme işlemini sorunsuz bir şekilde halletmiş olursunuz. Nadiren de olsa konsolosluk yetkilileri başvuru sağlayan kişi ile görüşme talebinde bulunabilmektedir.

Sayın ziyaretçi, Hollanda Schengen vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm sorular için +90 (282) 255 50 37 numaralı telefonunu tuşlayarak ya da tekirdag@eagvs.com adresine mail atarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Hollanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';