x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 10

Eposta

trabzon@eagvs.com

Hollanda Vize Başvuru, Trabzon

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Trabzon şubesi aracılığı ile Hollanda Schengen vize başvurularına ilişkin gerekli bilgilerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Hollanda Schengen vize başvurularına dair Trabzon şubesi ile iletişime geçmek için +90 (462) 215 60 10 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz ya da trabzon@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Başta; Ortahisar, Dernekpazarı, Akçaabat, Köprübaşı, Araklı, Hayrat, Of, Şalpazarı, Yomra, Düzköy, Arsin, Tonya, Vakfıkebir, Çaykara, Sürmene, Çarşıbaşı ve Maçka ilçelerimiz olmak üzere, Gümüşhane, Rize, Bayburt ve Giresun gibi çevre illerimizden yapmak istediğiniz Hollanda Schengen vize başvurusuna ait tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Kimlere Gerekir? Trabzon

Schengen uygulamasına taraf olan ülkelerden bir diğeri de Hollanda’dır. Bu yüzden siyah, gri ve siyah pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü geçirmemek şartı ile vize almalarına gerek kalmadan rahatça seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin ise Hollanda seyahatleri öncesinde geçerli bir Schengen vizesine sahip olmaları gerekir.

Daha öncesinde başka bir Schengen ülkesinden aldığınız; geçerliliği olan ve konaklama gün sayısı yeterliliği bulunan bir vizeye sahipseniz, yeni bir vize almadan Hollanda’ya seyahat edebilirsiniz.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir? 2022

Euroasia Global Visa Services tarafından aşağıda belirttiğimiz başlıklar için vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Almak istediğiniz vize başvurusu için gerekli bilgilere, ilgili bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorular için +90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzdan ya da trabzon@eagvs.com adresinden e-posta atarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Formu, Trabzon

Hollanda vizesi için gerekli olan en önemli belge Hollanda vize başvuru formudur. Hollanda vize başvuru formu online olarak doldurulur, sonrasında çıktısı alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında yapılan eksik, hatalı ya da gerçeğe uygun olmayan bilgi girişleri başvurunuzun gecikmesine hatta reddedilmesine sebep olabilmektedir.
Bu aşamada yetkililerimiz sizlerden alacağı bilgiler sayesinde formunuzu hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Hollanda vize başvuru formuna erişmek için buraya tıklayınız.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? Trabzon

Schengen uygulamasına taraf olan ülkeler arasında bulunan Hollanda ülkesinin vize başvuruları yaklaşık 7-15 gün iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre ortalama zaman belirtmekle olup; resmi tatiller, dönemsel yoğunluklar ve ek belge talebi gibi olaylarla uzayabilmektedir. Seyahat planınızda herhangi bir aksilik ya da gecikme yaşamamak için seyahat başlangıç tarihinizden 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Her ülkede olduğu gibi, Hollanda hükümetinin de vize başvuru sürecinde uygulamış olduğu bir takım aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Sizler için bu aşamaları tek tek listeledik;

- Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Uzmanlarımız sizlerle görüşerek sorular sorar, hangi amaçla seyahat başvurusu gerçekleştireceğinizi belirler.

- Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konaklama süreniz, mesleki detaylarınız ve gerekçenize göre konsolosluk tarafından sizlerden beyan edilen belgelerin listesi tarafınıza sunulur. Bu aşamada hangi belgeye nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi olursunuz. Seyahat sigortası ve otel rezervasyon gibi ihtiyaç duyulan bazı belgelere ofisimizden hiç çıkmadan sahip olabilirsiniz.

- Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Bizlere ulaştırdığınız belgeler eksiksiz bir şekilde uzmanlarımız tarafından incelenir ve kontrol edilir. Olası bir belgenin eksik, hatalı veya da geçerliliğini kaybetmiş olması durumunda, yetkililerimiz tarafından aranır ve bilgilendirilirsiniz. Yapmış olduğumuz bu uygulama neticesinde eksik ya da hatalı belge sebebiyle oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçmekteyiz.

- Hollanda Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Başvuru formu konsolosluk yetkilileri tarafından ilk incelenen belge özelliğine ve başvurunuzun özeti niteliğinde olan en önemli belge özelliği taşımaktadır.

- Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvuru ücretinizin ödenmesi, başvurunuzun işleme alınabilmesi için gerekli ön koşuldur. Başvuru ücreti ise; konsolosluk harcı, aracı kurum bedeli ve hizmet bedelimizden oluşmaktadır. Daha detaylı bilgi için +90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilir ya da dilerseniz trabzon@eagvs.com e-posta adresimizden bize e-posta atabilirsiniz.

- Randevunuzun Alınması: Hollanda vize başvuruları randevu sistemine göre planlanmakta ve dosya kabulü yapılmaktadır. Yetkililerimiz sizler ile görüşme yaparak, mümkün olan en uygun zamanda randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.

- Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına ait bir Schengen vizesine sahip olmayan 12 yaşının üstündeki her bireyin parmak izi vermesi gerekir. Parmak izi sürecinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve onun rehberliği eşliğinde bu süreci kolaylıkla tamamlamış olursunuz. Geriye kalan dosya teslimi, randevunuzun işleme alınması gibi tüm prosedürler yine yetkilimiz tarafından yapılır.

- Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu süre ortalama olarak 7-15 iş günü sürmektedir. Konsolosluk yetkilileri tarafından başvurunuzun başlaması ile birlikte yetkilimiz başvuru sürecinizi günlük olarak takip eder ve sorgular. Dosyanız ile her türlü gelişmeden anında bilgi sahibi edilirsiniz.

- Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvuru süreciniz tamamlandıktan sonra yetkililerimiz pasaportunuzu teslim alır ve sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış. İsterseniz ofisimize gelerek alabilir eğer isterseniz de kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmanız Gerekir Mi? Trabzon

Schengen bölgesine dahil olan diğer ülkelerdeki gibi Hollanda vize başvurusu için de parmak izi verilmesi zorunludur. 2016 tarihinden itibaren alınan herhangi Schengen vizeleri için verilmiş olan parmak (VIS) denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden tekrar parmak izi verilmesi şartı aranmadan vize başvurusu yapabilirsiniz.

Aksi durumda ise 12 yaşının üzerindeki bireylerin ve önceki tarihlerde herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin, vize başvurularının işleme alınabilmesi için şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Tarafımızdan alacağınız hizmet kapsamında size bir görevlimiz eşlik eder. Bu sayede hızla ve sorunsuzsa bu aşamayı tamamlamış olursunuz.

Bu duruma ek olarak konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında başvuru sahibini görüşmeye çağırabilirler. Bu standart bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Hollanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES