x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 03 70

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Hollanda Vize Başvuru, İzmir

Sayın ziyaretçi, EAGVS İzmir şube sayfasına hoş geldiniz. Bu sayfa aracılığıyla İzmir’in Aliağa, Dikili, Güzelbahçe, Kemalpaşa, Kınık, Seferihisar, Konak, Bergama, Buca, Çiğli, Gaziemir, Bayındır, Balçova, Menemen, Foça, Karabağlar, Selçuk, Tire, Narlıdere, Urla, Karşıyaka, Torbalı, Çeşme, Beydağ, Bayraklı, Bornova, Kiraz, Ödemiş, Menderes, Karaburun ilçeleri başta olmak üzere İzmir’in çevresinde bulunan illerden nasıl Hollanda Schengen vizesine sahip olacağınız hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ziyaretçilerimiz uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçtiği takdirde en kısa ve kolay yoldan Hollanda vizesi sahibi olabilir ve istedikleri seyahatleri gerçekleştirebilirler. Hollanda Schengen vizesi hakkında merak ettiğiniz ve aklınıza takılan tüm sorular için +90 (232) 335 03 70 telefon numarasını tuşlayarak İzmir şube yetkilisi ile görüşebilirsiniz. Bize mail yolu ile ulaşmak isteyen ziyaretçilerimizin izmir@eagvs.com  adresine e-posta yollamaları yeterli olacaktır. 

Hollanda İçin Vize Almak Gerekli Midir? -İzmir

Hollanda Schengen vizesi isteyen ülkelerden biridir. Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) pasaportuna sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Hollanda’ya aralıksız 180 günde 90 günü aşmamak şartı ile vizeden muaf olarak seyahat etme hakkı verilmiştir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi ziyaretçilerimizin Hollanda’ya seyahat edebilmeleri için Schengen vizesine ihtiyaçları vardır. 

Daha önce bir Schengen ülkesi için almış olduğunuz vizenin, geçerlilik süresi hala devam ediyorsa ve seyahat edeceğiniz gün sayısı mevcut ise yeni vize almanız gerekmeden Hollanda’ya daha önce almış olduğunuz vize ile seyahat edebilirsiniz.  

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar -İzmir

Aşağıda sizlere vermiş olduğumuz vize türlerinden yola çıkarak seyahat amacınıza uygun bir vize türü belirlemeniz gerekir. Vize türünüzü vize danışmanınıza bildirmeniz vize işlemlerinizin daha hızlı sonuçlanmasını sağlayacaktır. 

Bağlantılardan Hollanda Schengen vize türlerine ait gerekli bilgilere ulaşabilir, hangi vize türünün hangi evrakları istediğini öğrenebilirsiniz. Seyahatiniz için uygun bir vize türü belirlemekte zorluk yaşıyorsanız vize danışmanınızla iletişime geçerek ondan yardım talebinde bulunabilirsiniz. 

Hollanda Vize Başvuru Formu -İzmir

Hollanda vize başvuru formu, vize başvurusu esnasında sizden istenen en önemli evraklardan biridir. Bu evrak aracılığıyla konsolosluğa kişisel ve seyahat bilgilerinizi bir ön bilgi olarak sunmuş olursunuz. Bu form online olarak internette doldurulmaktadır. Hollanda vize başvuru formunu hazırladıktan sonra bir kopyasını alarak dosyanıza eklemeniz talep edilir. Başvuru formunuzu dikkatle doldurmanız gerektiğini unutmayın. Konsolosluk bilgilerinizde bir tutarsızlık tespit ederse Hollanda Schengen vize başvurunuzu reddebilir. 
Hollanda vize başvuru formunu görüntülemek için buraya tıklayınız.

Hollanda Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır? -İzmir

Hollanda vize başvurunuzun sonuca ulaşabilmesi yaklaşık olarak 15 çalışma günü sürer. Konsolosluk yetkililerinin sizden ek belge talep etmesi durumunda ya da konsoloslukta yaşanan dönemsel bir yoğunluk sebebiyle bu süre değişebilmektedir. Hollanda seyahat planlarınızın ertelenmemesi ya da iptal olmaması için seyahatinizden en az 30 gün önce bizlerle iletişime geçmeniz vize işlem sürecinizi olumlu bir şekilde etkileyecektir.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? -İzmir

Hollanda vize başvurusunda bulunurken Hollanda hükümetinin sizden talep etmiş olduğu belli prosedürler bulunur. 

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Hollanda seyahatinizi hangi amaçla yapmak istediğinizi yetkilerimize anlatmanız durumunda yetkililerimiz size uygun olan vize türünü belirleyecektir.

  • Gerekçenize Bağlı Olarak Uygun Belge Hazırlanması: Seyahat amacınız, seyahat edeceğiniz süre veya meslek bilgilerinize göre konsolosluğun sizden talep edeceği evraklar değişmektedir. Uzmanlarımız vize başvurunuzda sizden talep edilen evrakları size bildirecektir. Bu süreç boyunca istenilen belgeleri nereden temin edeceğiniz hakkında sizlere vize danışmanları yardımcı olacaktır. Seyahat sigortanıza ve otel rezervasyon bilgilerinize ofisimizden ulaşabilirsiniz. 

  • Belgelerin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Bizlere ulaştırmış olduğunuz evraklarınız vize uzmanı tarafından detaylı olarak incelenerek kontrollerden geçirilir. Herhangi bir belgenin eksik olması durumunda ya da belgelerinizde bir geçersizlik tespit edilirse uzmanlarımız size direkt dönüş sağlar. Böylece konsoloslukta eksik ya da hatalı verilmiş bir belge sebebiyle karşılaşabileceğiniz sorunların önüne geçmiş olursunuz. 

  • Hollanda Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Vize başvuru formu, konsolosluğa seyahatiniz ve kendiniz hakkında sunmuş olduğunuz belgelerin bir özeti niteliğindedir. Hollanda vize başvuru formunun dikkatle ve uzman bir danışman ile doldurulmuş olması başvurunuzu olumlu şekilde etkileyecektir. 

  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme girmesi için yapmanız gereken ilk iş başvuru ücretinin ödenmesidir. Konsolosluk harcı ile vize başvurunuz sırasında size destek hizmeti sunan danışmanlık firmalarının sizden talep edeceği ücretin toplamı vize başvuru ücretini oluşturmaktadır. Bu ücret hakkında net bir bilgi sahibi olabilmek için şube yetkilimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

  • Randevunuzun Alınması: Hollanda vize başvurusunu randevu alarak gerçekleştirebilirsiniz. Randevunuz sonrasında vize dosyanız konsolosluk tarafından incelemeye alınır. Görüşme gerçekleştirdiğiniz yetkilimiz size ve konsolosluğa en uygun olabilecek bir tarih için randevu ayarlar ve işlemlerinizin planlanmasını yapar.

  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinden sonra herhangi bir ülke için Schengen vizesi bulunmayan 12 yaşını doldurmuş tüm bireylerin parmak izi vermeleri zorunlu tutulmuştur. Parmak izi verilmesi aşamasında bir yetkilimiz size eşlik ederek yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı tamamlarsınız. 

  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Vize başvurunuzun değerlendirmesinin sonuçlanması ortalama olarak 15 iş gününü bulmaktadır. Vize başvurunuz işleme alındıktan sonra hangi aşamada olduğunu öğrenmek için vize yetkilileri sizin adınıza sorgulama yapar. Dosyanız hakkında sizlere gerekli bilgiyi iletir. 

  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuz işleme alındıktan sonra pasaportunuzu yetkilimize teslim etmeniz istenir. Konsoloslukta sizin adınıza gerçekleştirilecek tüm işlemlerden haberdar edilirsiniz. Pasaportunuzu ofisimize gelerek ya da bir kargo şirketi aracılığıyla geri alabilirsiniz. 

Hollanda Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - İzmir

Tüm Schengen ülkelerinde uygulandığı gibi Hollanda vize başvurusu için de parmak izinizin alınmış olması gerekmektedir. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra bir Schengen ülkesi vizesi için verilmiş olan parmak izi ortak bilgi sistemi diye adlandırılan (VIS) sisteminde kayıtlı tutulur. Konsoloslukta şahsen bulunmanıza gerek kalmaz. 
Ancak 12 yaşını geçmiş kişilerin ve daha önceden Schengen vizesi için parmak izi vermeyen kişilerin vize başvurusunun işleme alınabilmesi için başvuru merkezine gitmeleri ve parmak izlerini vermeleri gerekir. Bizden alacağınız danışmanlık hizmeti sayesinde bir yetkilimiz sizinle gelerek size yardımcı olur. Bu uygulamamız sayesinde parmak izi verme işlemi en kısa sürede halledilerek işlem sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur. Nadiren de olsa konsolosluk yetkilileri gerek duydukları zaman başvuru sahibi ile görüşme talebinde bulunabilirler. 
Ziyaretçimiz, Hollanda Schengen vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için +90 (232) 335 03 70  telefon numaramız ile bizimle irtibata geçebilirsiniz. Bize yazı yolu ile ulaşmak isteyen ziyaretçilerimiz izmir@eagvs.com adresine mail atarak ulaşabilir.

Hollanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';