x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Hollanda vizesi 2021

B.Ç 14/01/21, 15:45
Hollanda vizesi 2021 başvuruları durum nasıl? Daha önce vize başvurusu yapmıştık ve Konsolosluk tarafımıza tam dört yıl çoklu girişli vize vermişti. Şimdi tekrar vize başvurusu yapmak istiyoruz ama verilecek olan vize süresinin kısa tutulacağında şüpheliyiz. Böyle bir durumla karşılaşma ihtimalimiz nedir? Geride bıraktığımız sıkıntılı süreçlerden dolayı ilgili Konsolosluğun vize sürelerini artık daha kısa tutacağı söyleniyor. Bu doğru olabilir mi? Vizelerimizi daha öncekinden uzun alabilmemiz için ne yapmamız gerekiyor? Hollanda’da yaşayan kızımız ve ailesini belli aralıklarla sürekli ziyaret ediyoruz. Vize başvurusu yaparken de kendisi sürekli bize davetiye gönderir. Bu seferde yollayacağını ama verilecek olan -belki de hiç verilmeyecek bilemiyorum- vizenin süresinin kısa tutulabileceğinden bahsetti. Böyle bir durumla karşılaşır mıyız? Konuyla ilgili yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Hollanda’ya vize almak mevzu bahis olduğunda genel durumu değil, kendi durumunuza referans almanız gerekiyor. Daha önce edindiğiniz vizeleri doğru kullandınız mı? Vizeler ile ilgili ülkeye giriş – çıkış yaparken vize bitiş zamanlarında önce ilgili ülkeden çıkış yaptınız mı? Hedef ülkede bulunduğunuz süre zarfında herhangi bir şiddet olayına karıştınız mı? Bu ve benzeri soruları kendinize sorduğunuzda aldığınız cevaplar olumlu yönde cevaplar ise; Şimdi yapacağınız vize başvurusunda da problem yaşamayacağınızı düşünebilirsiniz. İlgili Konsoloslukların bağlı bulundukları Konsolosluklar ile Türkiye Hükümeti arasında bazen belli konularda anlaşmazlıklar çıkabiliyor. Bu durumda vize olaylarını direkt etkileyen etmenler arasındadır. Vize başvurunuzu yaparken bu tarz süreçlerde yapmamayı tercih edin lütfen. Bu durumlarda süreç sizin kontrolünüz dışında olduğu için olumsuz yönde gelişme gösterebiliyor.

Hollanda'ya Gitmek İçin Vize

Hollanda’ya gitmek için vize başvurusunda bulunduğunuzda kızınızdan; Size göndereceği davetiye dışında durumunuza özel bir dilekçe de hazırlamasını isteyebilirsiniz. Bu dilekçede; Kendi durumundan ve sizin sürekli kendisini ziyaret ettiğinizden bahsedilebilir. Bu sebepten dolayı sürekli vize başvurusu yapmak durumunda olmanızı istemediğini ve tarafınıza olabildiğince uzun süreli bir vize verilmesi talep edilebilir. Vize başvurusunda bulunacağınız zamana yakın, güncel tarihli bir dilekçe hazırlanması yararınıza olacaktır. Vize başvurularında Konsolosluk yetkililerine sunulan belgelerin hazırlandığı tarihler Konsolosluk yetkilileri tarafından dikkate alınan bir detaydır. Unutmamakta fayda var.

Hollanda vizesi 2021 başlıklı bu yazımızda umuyoruz ki sorularınıza cevap verebilmişizdir. Bu arada; Kızınız Hollanda’da ne işle meşguller? Eğer orada kendine ait bir işyeri var ise veya kurumsal bir firmada sigortalı olarak çalışan olarak çalışma hayatını sürdürüyorsa size bir göndereceği davetiyenin dışında çalışma evraklarıyla veya işyeriyle ilgili birkaç evrak yollar ve sizde bu evrakları kendi başvuru dosyanıza koyarak başvurunuzu yaparsanız sizin için olumlu bir geri dönüş sağlamları için yardımcı olacaktır. Farklı konularda sorularınız için lütfen tarafımıza ulaşın.

Görüşmek üzere.

Abdullah Tunç

ask@eagvs.com

0212 963 04 51

hollanda vizesi 2021

Cevap Ver