x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Hollanda Vize Başvuru Formu

Değerli ziyaretçimiz; Hollanda vize başvuru formu doldurulmasında dikkat edilmesi gereken hususlar ve yöntemleri hakkında bilgilendirmelerin yer aldığı vize başvuru formu sayfamıza hoş geldiniz.

Tüm Schengen ülkeleri evraklarınızı kabul ederken vize başvuru formunun doldurulmasını zorunlu tutmuştur. Vize başvuru formu üzerinde yapılan hatalar başvurunuzun sonucuna olumsuz etki edebilir. Sizinle birlikte veya şirketimiz evraklarınızı kabul ettikten sonra ofisimizde ülke uzmanlarımız sizin adınıza formunuzu doldurmaktadır. Size düşen bilgilerinizi kontrol ettikten sonra imzanızı atmanızdır.

Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda Vize Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur?

Vize evraklarınızı toparladığınız aşamada ülke uzmanlarımızdan başvuru formu hakkında bilgi talep edebilirsiniz. 

Hollanda vize başvuru formu online sistem üzerinden doldurulmaktadır. Sisteme erişim sağlayabilmek için öncelikle Hollanda Konsolosluğu’nun yönlendirdiği resmi form platformunda giriş yapılması gerekir. Ardından vize başvuru formunuzu doldurmaya başlayabilirsiniz. Başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Başvuru formu doldurulduktan ve submit edildikten sonra formun çıktısı alınarak başvuru dosyasına eklenmelidir.

  • 1. – 11. Maddeler arası şahsi ve kimlik bilgilerinizden ibarettir.
  • 12. – 16. Maddeler arası pasaportunuza ilişkin bilgilerdir. Pasaport numaranızı yanlış yazmanız vizenizin olumsuz sonuçlanmasına doğrudan etki edebilir. Dikkatli olunuz.
  • Mesleki durumunuz ve çalıştığınız veya sahibi olduğunuz şirketiniz hakkında detaylı bilgilerini vermeniz gerekir. Öğrenciler bu bölüme öğrenci olduğunu yazarak okul adı, adresi ve iletişim bilgilerini yazmalıdır. Emekliler ise bu bölüme sadece emekli olduğunu yazmaları yeterlidir.
  • Seyahat planlamanız ve geçmiş vizeleriniz ile eğer daha önce Schengen vizesi başvurusunda bulunmuşsanız buna dair parmak izi ve vize kodu hakkında detaylı bilgiler formda cevaplanmalıdır. Seyahat tarihlerinin mutlaka diğer evraklarınız -dilekçe, otel, davetiye, uçak, seyahat sağlık sigortası- ile uyumlu olması gerekir.
  • Davetiye, konaklama ve masrafların karşılanması detaylarına ilişkin bilgiler de formda belirtilir. Durumunuza uygun maddeler işaretlenir. 
  • AB, AET veya İsviçre Konfederasyonu vatandaşı olan akrabanız var ise doldurulması gereken sorulardır. Bu bölgelerde bulunan akrabalarınız var ve burada belirtmemeniz halinde konsolosluklar tarafından saklanıyormuş hissi gibi yanlış algılanabilir.
  • Başvuru tarihi ve yeri ile başvuru sahibinin imzası içerecek olan bölüm de boş bırakılmamalıdır. İmza yetisine sahip olmayan kişilerin ebeveynleri kişinin yerine imza atabilir.
  • Son bölümde konsolosluklar tarafından ek bilgilendirmeler yer almaktadır. Bu bölümler de okuyup anlaşılmalı ve sonuna yer ve tarih belirtilerek imza atılmalıdır.

Başvurunuzu sizin adınıza başkası yapacak ise kendiniz için vekil tayin etmeniz gerekir. Başvuruyu sizin adınıza gerçekleştirecek ve takip edecek olan kişi bilgileri ile şahsi bilgilerinizin vekaletnamede bulunması gerekir.

Değerlendirmede başvuru formunuz baz alınarak evraklarınızla ilişkilendirildiğinden Hollanda vize başvuru formu 2024 için tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılması önemlidir. Yazdığınız mail ve telefon numaralarının ulaşılabilir olması gerekir. Ticari ve ziyaret vizesi başvurularınızda muhatap olunan kişilerin de yine telefon ve mailleri ulaşılabilir olmalıdır. Konsoloslukların ek bilgi talep edebileceği unutulmaması gereken bir ayrıntıdır.

Hollanda vizesi online başvuru formu resmi başvuru sitesinden online olarak doldurulmalıdır, elle doldurulmuş ve submit edilmemiş formlar geçersizdir. Formunuzu evraklarınıza ekleyerek başvuru yapacağınız kuruma iletmeniz gerekir.

Evraklarınızı ofislerimize kargo, kurye yolu ile veya elden teslim edebilirsiniz. Bizlere ulaşan evraklarınız iç operasyon birimimiz tarafından detaylı incelenir ve dosyanızın durumu ile yapılacakları hakkında bilgilendirmeleriniz sağlanır.

Hollanda vize başvuru formu için Euroasia Global Visa Services ülke uzmanlarımız sizlere gereken her konuda yardımcı olarak başvurunuzu en doğru şekilde yapmaya çalışır. Ülke uzmanlarımız ile iletişime geçmek için hemen arayın.

Hollanda vize başvurusu

Hollanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Hollanda Vize Başvuru Formu
F.L. 08/10/20, 11:08 Cevabı Görüntüle
Hollanda vize başvuru formu doldurmak için formu indirmeye çalışıyorum ancak forma ulaşamadım. Bu vize işlemleri oldukça karışık ve ben ilk kez vize başvurusu yapıyorum. Formu sizden temin etmem mümkün mü? Başvuru yaparken sadece pasaport ve form sunmam yeterli olur mu yoksa başka evraklar da sunmam lazım mı? Kendim bizzat başvuru yapmaya çalışıyorum, danışman aracı ile başvuru yapmak zorunlu mu yoksa?
Hollanda Vize Randevu
H.N. 21/09/20, 15:15 Cevabı Görüntüle
İlk kez Hollanda vize randevu almaya çalıştım fakat yapamadım. Sizi bir arkadaşım tavsiye etti. Daha önce vize başvurusu hiç yapmadığım için yanlış bir şey yapmaktan çekiniyorum bu yüzden sizin aracılığınız ile vize başvurumu yapmak istiyorum. Turistik amaçlı gideceğim Hollanda’ya ve özel sektörde çalışıyorum. Bu durumda benim hangi evrakları hazırlamam gerekiyor ve süreç nasıl ilerliyor bilgi verir misiniz?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';