x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Hollanda Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Hollanda Ticari Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar|2024

Hollanda kısa süreli ticari/iş gezisi/fuar ziyareti vize işlemlerinizde hazırlayacağınız standart evraklarınız; kimlik bilgilerinizi ve seyahat sebebinizi destekleyici evraklardan oluşmaktadır. Mesleksel durumunuza göre farklılaşan evraklar ise Türkiye’de çalışmakta olduğunuz kurumu ve Hollanda’daki ticari kurumu veya etkinliği referans alarak hazırlayacağınız evraklardan oluşmaktadır. Sayfamızın devamında 2024 yılı, güncel standart evrak listesi ve mesleksel durumunuza göre değişen evrak listesini bulabilirsiniz. Schengen ülkeleri için zorunlu 30.000 Euro teminatlı sağlık sigortanızı, konaklama ve ulaşım rezervasyonlarınızı sizin adınıza temin etmekteyiz.

Standart Evraklar

İlk kategoriye giren standart evraklar şahsi, kimlik ve banka hesap dokümanlarını içeren evraklarınız, önceki pasaport, vize fotokopilerinizi ve ek gelir evraklarınızı içermektedir. 

Mesleksel durumunuzu destekleyici evraklar:

İş durumunuza uygun veya çalışmıyorsanız sosyal durumunuza uygun detaylı evrak listesini sayfamızın devamında görüntüleyebilirsiniz. Evrak listeleri; işveren, çalışan, kamu kurumu çalışanı, serbest çalışan, emekli, öğrenci gibi kategorilere ayrılmaktadır.

Değerli yolcumuz, lütfen Euroasia Schengen birimi yetkililerimizi arayın. Seyahat amacınızı (ticari/ş gezisi/fuar) temsilcilimize açıklayın. Seyahat amacınızı ve kaç kişi seyahat edeceğinizi belirtmenizin ardından yetkilimiz mevcut durumunuza uygun güncel evrak listesini ve 2024 Hollanda vize ücretlerini içerir bilgi e-mailini size iletecektir. İşveren, çalışan, emekli gibi mesleksel durumunuza göre değişen evrak listelerini sayfamızın devamında da görüntüleyebilirsiniz.

Ek hizmetlerimiz

Ticari ziyaret (iş gezisi) vize işlemlerinizde otel ve uçuş rezervasyonlarınızı ve Hollanda için ibrazı zorunlu seyahat sağlık sigortanızı isteğiniz dahilinde yapmaktayız.

Evraklarınızı kargoyla size en yakın ofisimize gönderin.

İş durumunuza ve ticari seyahat sebebinize göre farklılaşan Hollanda ticarsi vize evrak listesini sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Ticari vize başvuruları da dahil olmak üzere Hollanda Schengen vize işlemlerinizi firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

2019 ve sonrasında alınmış VIS ibareli Schengen vizeniz bulunuyorsa Türkiye’nin her bölgesinden vize başvuru belgelerinizi kurumumuza gönderebilirsiniz.

İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Gaziantep, Antalya, Bursa, Adana, Edirne dışında yaşıyorsanız yetkililerimizi arayarak vize işlemlerinizi hangi vize servisinden tamamlayacağınıza dair bilgi alabilirsiniz.

Hollanda Ticari Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Standart Evraklar

Pasaport: Hollanda ticari (iş gezisi) vize işlemlerinizde ibraz edeceğiniz pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalıdır. Lacivert pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Pasaportunuzun vize sonlanma tarihi sonrası en az 3 ay geçerliliği ve en az iki adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Pasaportunuza ek olarak geçerli ve önceki pasaportlarınızda bulunan Amerika, İngiltere, Kanada vizelerinizin fotokopilerini ibraz etmelisiniz. Geçerliliği sona ermiş önceki pasaportların işlenmiş sayfalarının fotokopileri de başvuru evraklarına eklenmelidir.Evlilik ve boşanma durumları nedeniyle soyadı değişikliği yaşamış başvuru sahipleri son soyadlarını içeren kimlik bilgilerinin yer aldığı pasaportlarıyla başvurularını tamamlamalıdırlar.

Hollanda Schengen vize başvuru formu:Hollanda Schnegen vize başvuru formunda bulunan tüm alanlar başvuru sahibi tarafından şahsen, eksiksiz olarak doldurularak, imzalanmalıdır. Hollanda ticari Schengen vize başvuru formunun 3. ve 4. Sayfaları imzalanması ve başvuru tarihinin eklenmesi unutulmamalıdır. Başvuru formları Flemenkçe, İngilizce veya Türkçe olarak doldurulabilir.

Biyometrik Fotoğraf:Biometrik  ölçülere uygun (35x45 mm), beyaz arka fonu beyaz, 6 aydan eski olmaya ve yüzün net olarak belli olduğu 1 adet biyometrik fotoğrafınızı ibraz etmelisiniz.

Finansal Durumu Gösteren Belgeler: Hollanda Schengen vize başvuru sahibinin seyahatini finanse edecek güçte olduğunu gösteren belgelerini sunması gerekir. Son aylara ait banka heap dökümlerinizi, üzerinize kayıtlı tapu ve ruhsat belgelerini, varsa şirket hesap cüzdanı, kira geliri elde ettiğinizi gösteren belgelerinizi başvuru evraklarınızın arasına eklemelisiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası: 30.000 Euro teminatlı sağlık sigorta poliçenizin aslını, kaşe ve ıslak imzalı olarak ibraz etmelisiniz. Seyahat sağlık sigortanız seyahat tarihlerinizi kapsayacak ve adınıza düzenlenmiş şekilde hazırlanmalıdır. Kısa süreli vize başvurularınız için gerekli sağlık sigortanızı sizin adınıza kaşeli ve imzalı olarak temin etmekteyiz.

Ulaşım Rezervasyonları: İsteğiniz halinde Hollanda’ya olan iş seyahatinizde belirttiğiniz gün ve saate göre uçak rezervasyonlarınızı yapmaktayız.

Konaklama Rezervasyonları: İsteğiniz halinde Hollanda’ya olan iş seyahatinizde belirttiğiniz gün ve saate göre otel rezervasyonlarınızı yapmaktayız.

Mesleksel Duruma Göre Değişen Evraklar

Çalışanlar İçin;

 • Basvuru sahibi çalışan ise iş yerinin  antetli kağıdına, iş yerindeki pozisyonu, seyahat amacı ve seyahat tarihleri belirten görev belgesini,SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet dökümünü ve son 3 aylık maaş bordrosunu sunmalıdır.

Ticari Davetiye

Hollanda’ya davet eden kuruma ait aşağıdaki bilgilerin yer aldığı davetiye aslı veya faksı sunulmalıdır. Davetiye aşağıdakileri içermelidir;

 • Davet eden firmanın adı ve eksiksiz adresi,
 • Başvuru sahibinin adı, çalıştığı şirket adı ve şirketteki görevi
 • Talep edilen vize süresi (Birden fazla seyahat olacak ise belirtilmelidir.)
 • Seyahatin detaylı nedeni ve süresi (Firma - fuar ismi belirtilmelidir.)
 • Duruma göre uçak ve konaklama masraflarının karşılanacağına dair bilgi yer almalıdır.

Fuar Katılım Belgesi

 • Hollanda`da düzenlenecek fuarda stand kuracak katılımcının "Fuar Katılımcı Kartını" sunmalıdır.

Banka Hesap Dökümü

 • Son üç aya ait banka hesap hareketliliğini içeren döküm veya hesap cüzdanı sunulmalıdır.

İşveren Yazısı 

 • Firma yetkilinizden temin edeceğiniz işveren yazısı Türkiye’de çalıştığınız işinize, işe başlama tarihinize ve geri dönerek işe devam edeceğinize dair teminat içermelidir. İşveren yazışınızda seyahat tarih aralığınız ve işte izinli olduğunuz tarihleri içermelidir. İşveren yazısı ıslak imzalı ve kaşeli olarak ibraz edilmelidir.

SGK Hizmet Dökümü

 • SGK veya e-devlet sitesi ile barkodlu olarak temin edeceğiniz SGK hizmet dökümü detaylı olarak geçmişteki tüm sigorta geçmişinizi içermelidir. Müracaat sahibi emekli ve hala çalışmakta ise SGK prim belgesi de ek olarak sunulmalıdır.

SGK İşe Giriş Bildirgesi

 • Türkiye’de çalıştığınız şirketinizden temin edeceğiniz işe başlama bildirgenizin fotokopisini

Maaş Bordroları

 • Son üç aylık, orijinal, kaşeli ve imzalı maaş bordronuzu sunmalısınız.

İşverenler için;

 • İş yeri sahibi ise: Vergi levhası, ticaret gazetesi kaydı, ilgili meslek odası sicil kaydı, şirket imza sirküleri.

Ticari Davetiye

Hollanda’ya davet eden ricari kuruma ait aşağıdaki bilgilerin yer aldığı davetiye aslı veya faksı sunulmalıdır. Davetiye aşağıdakileri içermelidir;

 • Davet eden firmanın adı ve eksiksiz adresi,
 • Başvuru sahibinin adı, çalıştığı şirket adı ve şirketteki görevi
 • Talep edilen vize süresi (Birden fazla seyahat olacak ise belirtilmelidir.)
 • Seyahatin detaylı nedeni ve süresi (Firma - fuar adı belirtilmelidir.)
 • Duruma göre uçak ve konaklama masraflarının karşılanacağına dair bilgi yer almalıdır.

Diğer meslek grupları için ek olarak;

Memurlar için;

 •  Çalıştığınız kurumdan yazı.

Emekliler için;

 •  Emeklilik belgesi/emekli banka cüzdanı.

Çalışmayan kişiler için;

 •  Geçiminizi sağlayan kişinin evrakları.

Yabancılar için;

 •  Türk vatandaşı olmayanlardan oturum izni.

Hollanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Hollanda Ticari Vize Gerekli Evraklar
E.L. 17/10/20, 14:07 Cevabı Görüntüle
Hollanda ticari vize gerekli evraklar hakkında bilgi araştırıyorum fakat her sitede farklı farklı bilgilere ulaşıyorum. Tam olarak net bilgiye ulaşmak amacıyla size yazıyorum. Hollanda’daki yeni iş yapmaya başladığımız şirketle bir dizi toplantı yapılacak, tek seferlik değil uzun süreli bir vizeye ihtiyacımız var. Çok eski, 2004 tarihli Fransa giriş çıkışı var başvuru yapacak kişilerin. Bunun yeni vize başvurularında bir etkisi olur mu? Başvuru sürecini nereden başlatmalı ve nasıl sürdürmeliyiz?
Hollanda Ticari Vize
G.M. 17/10/20, 12:06 Cevabı Görüntüle
Hollanda ticari vize başvurusu yaparken seyahat edecek kişinin şahsi banka hesabı gösterilse olur? Yoksa şirket banka hesabı sunmak zorunlu mu? Bazı nedenlerden ötür şirket bankasında para tutmuyoruz, sadece konsolosluğa sunmak için para yatırmayı düşünüyoruz, hesap dökümünü aldıktan sonra da parayı geri çekmek istiyoruz. Bu durum vize başvurumuzda olumsuz bir sonuç doğurur mu? Şirket genel müdürünün maaş aldığı banka hesabında gösterebiliriz parayı. Ticari vize başvurusu yaparken nelere dikkat etmeliyiz?
Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2020
T.R. 26/09/20, 14:24 Cevabı Görüntüle
Ben Hollanda vizesi için gerekli evraklar 2020 yılı neler sunmam gerektiğini merak ettiğim için yazıyorum. Başka Avrupa ülkelerinde ticari vize başvurularını sizlerle yapan iş insanı tanıdıklarım sizi önerdi. Ben Hollanda'da bir atölye kuracağım. Tekstil sektöründe üreticiyim, Hollanda'da oranın ünlü bir markası için fason üretim yapacağım. Bu nedenle karşıdaki şirketle bir dizi toplantı yapmam gerekiyor. Bu nedenle vize talebim bulunuyor. Bana yardımcı olur musunuz? Aynı zamanda emekliyim ve şirket sahibiyim. Evraklarımı neye göre hazırlamam gerekiyor?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';