x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Hollanda Vatandaşının Eşi Vizesi için Gerekli Evraklar|2024

Hollanda vatandaşının eşi vize kategorisi Hollanda vatandaşının ya da Hollanda’da oturum iznine sahip olan kişilerin, aile fertlerini ziyaret etmek için kullandığı vize türüdür. Bu vize kategorisinden Hollanda’da ikamet izni olan kişinin eşi, 21 yaşından küçük çocukları ve eşin 21 yaşından küçük çocuklarını kapsamaktadır. Bu vize kategorisine başvuran kişiler koşulları sağladığını gösteren belgeleri ibraz etmelidir. Hollanda vatandaşının eşi vize kategorisi için gerekli olan evraklar listesi sayfamızın devamında sıralanmıştır.

Hollanda Vatandaşının Eşi Vizesi için Gerekli Evraklar

Pasaport: Planlanan Hollanda seyahat dönüş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerli olan ve 2 adet boş sayfası bulunan bir pasaporta ihtiyacınız vardır. Hollanda vize işlemleri için kullandığınız pasaportun 10 yıldan eski olmaması gerekir. Eğer daha eski tarihli bir pasaporta sahipseniz lütfen Hollanda vize başvurunuzu yapmadan önce pasaportunuzu yenileyiniz. Güncel kullandığınız pasaportunuzun ve varsa eski pasaportunuzun işlenmiş sayfalarının fotokopilerini çekip başvuru dosyanıza eklemelisiniz. Alınmış olan eski Schengen vizeleri, Amerika, Kanada, İngiltere vizeleriniz varsa bu vize işlenmiş sayfaların da fotokopisi çekilmelidir.

Schengen Vize Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından Hollanda Schengen vize başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formu doğru ve eksiksiz bilgilerle doldurulmalıdır. Eğer vizeye başvuracak kişi reşit değilse Hollanda Schengen vize başvuru formuna her iki ebeveyninin de imza atması gerekir.

Biometrik Fotoğraf: 6 ay içinde çekilmiş 35x45 ölçülerinde arka fonu beyaz olan 1 adet fotoğrafa ihtiyacınız vardır. Fotoğrafınızda yüzünüzün net bir şekilde görünmesi gerekir.

Hollanda Vatandaşına Ait Pasaport Fotokopisi: Hollanda vatandaşının bütün kimlik bilgilerini içeren sayfaların, kullanılmış ve vize işlenmiş sayfalarının fotokopisi sunulmalıdır.

Hollanda Vatandaşının Türkiye’de İkamet Ettiğini Kanıtlayan Evrak: Hollanda vatandaşının Türkiye’de ikameti olduğunu kanıtlayan belgenin diğer evraklarla birlikte ibraz edilmesi gerekir.

Hollanda Vatandaşı ile Yakınlığını Gösteren Belge:  Başvuru sahibinin Hollanda vatandaşı ile yakınlık derecesini gösteren belgelerini beyan etmesi gerekir. ( Evlilik kayıt örneği, tam tekmil vukuatlı nüfus kağıt örneği gibi

Başvuru Sahibinin Finansal Durumlarını Gösteren Belgeler: Hollanda vizesine başvuracak kişinin son aylara ait mali durumunu gösteren evrakları ibraz etmesi gerekir. Mali durumunu gösteren evraklar; maaş bordrosu, tapu, ruhsat, kira geliri elde ettiğini gösteren evraklar vb. dir.

Yabancı Uyruklu Başvuru Sahipleri: Türkiye’de ikamet izinleri olan yabancı başvuru sahiplerinin diğer başvuru evraklarıyla birlikte oturum kartlarını da göstermeleri gerekir. 

Hollanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';