x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

Rusya Vizesi İzmir

M. Kaya 16/10/19, 14:44
İyi günler, Ben İzmirde oturuyorum ve çalışıyorum. Arkadaşım Rusya’da çalışıyor ve bende onun yanına gitmek istiyorum. Bende Rusya’da onunla birlikte çalışmak istiyorum. Ama öncelikle ziyaret amacıyla gitmeyi düşünüyorum. Şimdi turistik vize hakkında bilgi almak istiyorum ama çalışmayı da düşündüğüm için oturma izni hakkında ve çalışma vizesi hakkında da bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Rusya vize işlemler İzmir ilinden nasıl yapılır? Şimdiden sizlere teşekkür ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

İyi günler, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkye Cumhuriyet vatandaşları için zorunlu gösterilmştir. Bunun dışında Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) Pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almalarına gerek yoktur. Rusya vizesi İzmir ilinden ve Türkiye’nin bütün illerinden başvuranın şahsen başvuru merkezinde bulunmasına gerek kalmadan işleme alınabilir. Rusya vize başvurusu için randevu almaya da gerek yoktur. İzmir Rusya vizesi almak için talep formunu doldurmanız gerekmektedir. Talep formu ile birlikte pasaport ve fotoğrafınızı İzmir ofisimize ulaştırırsanız işlemlerinize vakit kaybetmeden başlayabiliriz. Talep  formunda Rusya’ya gidiş nedenini ve seyahat tarihlerinizi belirtmelisiniz. Bu sebeple turistik vize ya da ticari vize almak istediğinizi belirtmelisiniz.

Turistik vizede en fazla 90 gün kalma hakkı bulunur. Turistik vize başvuruları tek girişli olarak onaylanır ve talep edilen gün kadar vize verilir. O yüzden gidiş dönüş tarihine göre vize başvurunuzu yapmalısınız. Tek girişli vizelerde ülkeye yalnızca bir kere giriş ve bir kere çıkış hakkı bulunmaktadır. Eğer çalışma vizesi için Rusya’da 90 günden fazla kalmayı düşünüyorsanız Rusya Federasyonundan ikamet izni ve geçici kalma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Çalışma vizesi uzun süreli vize türünden biridir.

Rusya vize başvurusu için gerekli bilgileri detaylı bir şekilde öğrenmek için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. 

Rusya vizesi İzmir ofisi bilgilerine ilgili bağlantıyı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. 

Saygılarımızla, 

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES