x
Rusya

Vize İşlemleri

Rusya

İzmir Rusya Vize İşlemleri

H. Erdoğan 04/11/19, 14:27
Merhaba, şirketimizin belirli projeleri eşliğinde Rusyaya gitmek istiyorum ancak vizeyi bizim almamız gerekiyor alacağımız vize insani vize kapsamına da giriyor. Bordo pasaportum var süresinin dolmasına da bir sene var. İzmir Rusya vize işlemleri için en yakın nereden başvuru yapabilirim?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,

İzmir Rusya vize işlemleri için başvurunuzu dilerseniz İzmir ofisimize yapabilir, dilerseniz de Rusya Konsolosluklarının bölge ayrımı olmadığı için başvuru evraklarınızı doğrudan İstanbul ofisimize kargo ile gönderebilirsiniz. Konsoloslukların bölge ayrımı olmadığı için Rusya vize başvurularının tümü İstanbul'dan yapılmaktadır. 

İzmir Rusya vize işlemleri için seyahat nedeniniz en önemli etkendir. Şirketinizin projelerine yönelik olarak insani vize de alabilirsiniz turistik vizede. Rusya vizesi almanız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi olmanız halinde zorunludur. Rusya vizesi İzmir'den almak için sizlere en yakın İzmir ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.  Vize servisimizin İzmir şubesi üzerinden seyahat nedeninize, kalış sürenize ve pasaportunuza uygun olarak vize işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapacağınız vize  ticari ve ziyaret kategorilerinden ise Rusya vize ise Rus Hükümetinin kurallarına bağlı kalarak Rusya Federasyonunun Göçmen Bürosunun, Rusya'da bir akademik kurumun, Rusya Federasyonu veya davet eden kurumun vereceği davetiye gereklidir. Bu davet kabul edilmiş ise pasaportunuz doğrultusunda sizlerden istenecek belgeleri bizlerden öğrenerek belgelerinizi hazırlamaya başlarsınız. Vize başvuru belgeleriniz eksiksiz ve doğru olmalıdır.

Başvuru belgelerinizi istenilen şekilde hazırlamanız için tüm süreçte vize servisimiz Rusya departmanı yetkilileric sizlerin yanında olacaktır. Vize başvurunuzu Turistik vize olarak gerçekleştirmeniz takdirde herhangi bir davetiye talebi olmaz. Rusya turistik vizeniz için de istenilen belgeleri hazırlarsınız. Belgeleriniz hazır olduğunda bizlere teslim etmeniz gerekir. Belgelerinizi dilerseniz İzmir şubemize bizzat getirebilirsiniz dilerseniz de Kargo aracılığı ile belgelerinizi şubemize ulaştırabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz vize başvuru belgeleriniz uzmanlarımız tarafından etraflı bir kontrolden geçirilir ve başvuruya eksiksiz olarak hazır duruma getirilir. Son olarak sizlerin de onayı ile birlikte Rusya vize başvurunuz gerçekleştirilir. Rusya vize başvurularında biyometrik veri sunumu prosedürü bulunmaz bu nedenle başvurunuzda konsolosluk randevusu almanıza gerek olmaz. Manisa, Çanakkale, Muğla, Uşak, Aydın, Isparta, Burdur ve Balıkesir’den yapılacak Rusya vize başvuruları ile Vize servisimizin İzmir şubemize başvuruda bulunabilir veya evraklarını doğrudan İstanbul ofisimize kargo ile gönderebilirler. Vize servisimizin İzmir şubesine ulaşmak için izmir@eagvs.com mail adresini veya +90 (232) 335 04 19 numaralı bilgi hattını kullanabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

E. Kartalbaş 02/01/20, 11:47

Üniversite sınavlarına hazırlamadan önce arkadaşlarım ile Rusya’ya seyahat etmek istiyorum. İzmir’de ikamet ediyorum ve İzmir Rusya vize işlemeleri için hangi konsolosluğun onayı ile vize sahibi olabilirim?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 02/01/20, 11:49

Merhaba, Eyüp Bey. Hoş geldiniz. Euroasia olarak siz değerli ziyaretçilerimize Rusya vizesi için gereken bilgileri sunmaktan mutluluk duyarız. Türkiye’deki Rusya Konsolosluğu'na bağlı iller ve ilçeler vize işlemeleri için belirli şehirlerde görev yapmaktadır. Türkiye’de bulunan 4 adet Rusya konsolosluğu mevcuttur. Ülkenin her şehrinde Rusya konsolosluğu mevcut olmadığı için konsoloslukların bulunduğu şehir ve bu şehirlerin çevre illeri ile vize işlemlerinin onayı sağlanır. Ülkemizde bulunan 4 konsolosluk; Antalya, İstanbul, Trabzon ve İzmir illeri vize işlemeleri için görevli bölgeleridir. Bu illerin mevcut olduğu konuma göre çevre illeri ve ilçeleri bağlı olduğu konsolosluk ile işlemlerinin yapılacağını belirtmek isteriz. İzmir’de ikamet ettiğiniz belirttiğiniz için sizlerin bize onayı İzmir Fahri Konsolosluğundan onaylanacaktır. Euroasia Global Vize Merkezi olarak Rusya vize işlemelerinizi gerçekleştirmek için sizleri İzmir’deki ofisimize ziyaret etmeleri bekleriz. İzmir’de bulunan ofisimizin bilgilerini sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Şirket çalışanları ile yapacağınız görüşme sonrasında sizlere gerekli görülen bilgileri sunup, yapmanız gereken işlemler için yardım sağlayabilirler. Evrak ve belge işlemlerinin içeriğini kapsamlı bir şekilde öğrenmek isterseniz, uzman çalışanlarımız bu konuda sizlere gerekli yardımı sağlayarak kolaylıkla Rusya vizesi hakkındaki bilgileri açıklarlar. 

Rusya vizesi İzmir başvuru merkezi iletişim

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES