x
Pakistan Konsolosluğu vize başvuru işlemlerini istisnai durumlar dışında 5 iş gününde sonuçlandırmaktadır.

pakistan

Pakistan Konsolosluğu vize başvuru işlemlerini istisnai durumlar dışında 5 iş gününde sonuçlandırmaktadır.

Pakistan vizesi başvurularınız için Pakistan Konsolosluğu’na davetiye ibraz etmeniz gerekecektir. Turistik vize davetiyesi noter onaylı olmalıdır. Ticari vize davetiyesi ise Pakistan Ticaret odası onaylı olmalıdır.

pakistan

Pakistan vizesi başvurularınız için Pakistan Konsolosluğu’na davetiye ibraz etmeniz gerekecektir. Turistik vize davetiyesi noter onaylı olmalıdır. Ticari vize davetiyesi ise Pakistan Ticaret odası onaylı olmalıdır.

Pakistan Vize Başvurusu

Pakistan Vize İşlemleri 

 

Euroasia Global Visa Services’e Hoş geldiniz…

Değerli ziyaretçilerimiz, Güney Asya ülkelerinden biri olan Pakistan, Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Bu nedenle Pakistan’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının, seyahat amaçlarına uygun vize almaları gerekmektedir. Ancak Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) pasaport sahiplerinin Pakistan’a yapacakları 1 yıl içinde 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur.

Euroasia Global Visa Services, tüm dünya ülkelerinin yanı sıra Pakistan vize işlemleriyle ilgili de hizmet vermektedir. (0212) 963 50 06 hatlı numaramızdan ofisimizi arayarak ya da help@eagvs.com adresimize mail göndererek hazırlamanız gereken evrak listesini öğrenebilirsiniz. Ardından evraklarınızı hazırlayıp kargo yoluyla ofisimize ulaştırdığınızda yetkilimiz sizin adınıza randevunuzu alıp, başvurunuzu gerçekleştirmektedir. Pakistan vize başvurularında karar mercii Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliği ve İstanbul’daki Pakistan Başkonsolosluğu'dur.  Bu iki temsilciliğe de başvuru için şahsen gitmenize gerek yoktur. Yetkili acenteler aracılığıyla Pakistan vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Pakistan vize başvurularında en önemli aşama gerekli evrakların dikkatlice hazırlanmasıdır. Evrak listesi başvuru yapılacak vize türüne, başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Pakistan vize türleri Turistik, Ticari ve Aile Ziyaret Vizesi olarak kategorize edilebilir.

Seyahat amacı ne olursa olsun Pakistan vizesine başvuru yapacak kişilerin davetiye sunması gerekmektedir. Pakistan Turistik Vize başvurularında turizm şirketinin sahibi tarafından yazılmış noter onaylı bir dilekçe sunulmalıdır. Ticari Vize başvurularında ise Pakistan’daki şirketten davetiye alınmalı. Bu davetiye Pakistan Ticaret Odası’na onaylatılmış olmalıdır. Ayrıca Turistik vize davetiyesi gönderen kişi kimlik kartı fotokopisini de eklemelidir.

Pakistan vize başvurularında bir başka önemli ayrıntı da pasaport geçerlilik süresiyle ilgilidir. Pasaportunuzun başvuru tarihinizden sonra en az 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzunsa Pakistan vize işlemleriniz de o kadar kolay olabilir. Ayrıca pasaportunuzun yırtık veya yıpranmış olmamasına özen gösterin. Aksi takdirde Pakistan Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu vize başvurunuzu geri çevirebilir.

Pakistan vizesi en fazla 90 gün verilmektedir. Bu yasal süre aşıldığı takdirde başvuru sahibine para cezası verilmektedir. Bu arada Pakistan vizenizi de doğru kullanmalısınız. Turist vizesiyle Pakistan’a giriş yapıp, daha sonra çalışma ve oturum izni almak için başvuru yaptığınız takdirde ceza alabileceğinizi unutmayın.  

Yazımızın devamında Pakistan vizesi için gerekli evraklar ve prosedürüyle ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Vize türünüze karar verdikten sonra prosedürle zaman kaybetmek istemezseniz help@eagvs.com adresimize mail göndererek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Yetkilimiz size hazırlamanız gereken 2020 yılı güncel evrak listesini gönderecektir. Belgelerinizi kargoyla bize ulaştırdığınızda yetkilimiz kontrollerini sağlayıp sizi bilgilendirecektir. Sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan Pakistan Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğu’na başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vizeniz onaylandığında pasaportunuzu teslim alıp, kargo yoluyla adresinize göndereceklerdir.

Pakistan Vizesi Nereden Alınır? 

Pakistan vize başvuruları Ankara Pakistan Büyükelçiliği ve İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Ancak bu iki temsilciliğinde yetki alanı sınırlaması yoktur. Bu nedenle Türkiye’nin hangi ilinde ikamet ediyor olursanız olun Pakistan vize başvurusu için evraklarınızı merkez ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz sizin için en uygun olacak temsilcilikten başvurunuzu şahsen gelmenize gerek kalmadan gerçekleştirecektir. Euroasia Global Visa Services yetkilimizle iletişime geçmek için help@eagvs.com adresimize mail göndermeniz yeterli olacaktır.

Pakistan Vize Başvuru Formu 

Pakistan Konsolosluğu tarafından hazırlanan Vize Başvuru Formu, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Eksik formla yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Temsilcilikler, Pakistan vize başvurularını bu formda yazan beyanlara göre değerlendirdikleri için başvuru formundaki yanlış beyanlar vizenizin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

Vize Başvuru Formunu İngilizce ve Türkçe olarak büyük harflerle doldurduktan sonra istenilen ölçülerdeki iki fotoğrafınızı ekleyip imzalamanız gerekmektedir. Ayrıca forma atacağınız imza ile başvuru belgelerinizde kullandığınız imzanın uyum sağlaması önemlidir. Vize yetkilileri özellikle imzaların uyuşmasına önem vermektedir.

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır? 

Başvuru formunuzu doldurun: Pakistan vize başvurusunda bulunmak için ilk yapmanız gereken Pakistan Vize Başvuru Formunu doldurmaktır. İngilizce ve Türkçe doldurulabilen bu forma web sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Formu dilerseniz PDF olarak bilgisayarda doldurabilirsiniz, dilerseniz çıktısını alarak elle doldurabilirsiniz. Formu büyük harflerle doldurmalısınız. Bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olmasına özen gösterin. Belgelerle kanıtlayamayacağınız bilgileri forma yazmayın. Aksi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanabilir ya da işlem süreniz uzayabilir. Eğer Pakistan Vize Başvuru Formunu doldururken hata yapmamak isterseniz help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizden danışmanlık alabilirsiniz.

Evraklarınızı kargoyla ofisimize ulaştırın:  Pakistan vize başvurunuzu Konsolosluk veya Büyükelçiliğe gitmeden gerçekleştirmeniz mümkün. Bunun için gerekli evrakları hazırlayıp kargo yoluyla ofisimize göndermeniz yeterli. Pakistan vizesi için gerekli evraklar vize kategorisine başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişmektedir. Yetkilimizle iletişime geçerek güncel evrak listesini isteyebilirsiniz. Belgelerinizi hazırlayıp ofisimize gönderdiğinizde yetkilimiz kontrollerini sağlayıp sizi bilgilendirecektir. Vize yetkilileri başvuru sahibi hakkında detaylı bilgi edinebilmek için ek evrak talep edebilmektedir.  

Vize ücretinizi ödeyin:  Yetkilimizin Pakistan vize başvurunuzu gerçekleştirebilmesi için vize ücretinizin ödenmesi ve gerekli dekontun başvuru dosyanıza konulması gerekmektedir. Vize ücretinizle ilgili bilgileri yetkilimiz size mail olarak gönderecektir. Size gönderilen ücret bilgisi konsolosluk vize harcı, vize ücreti  ve bizim hizmet bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretini banka hesabımıza gönderebilirsiniz.

Başvurunuzu gerçekleştiriyoruz: Evraklarınız eksiksiz tamamlandıktan sonra yetkilimiz vize başvurunuzu gerçekleştiriyor. Vize başvuruları Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliği ve İstanbul’daki Pakistan Başkonsolosluğu’na yapılabilmektedir. Ancak bu iki temsilciliğinde bölge ayırımı olmadığından Türkiye’nin hangi ilinde ikamet ediyor olursanız olun evraklarınızı İstanbul’daki ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Yetkilimiz vizenizi en hızlı ve kolay şekilde alabileceğiniz temsilciliğe başvurunuzu gerçekleştirecektir. Başvuru için sizin şahsen gelmenize gerek yoktur.

Pasaportunuzu adresinize gönderiyoruz: Pakistan vize başvurunuz onaylandıktan sonra yetkilimiz pasaportunuzu Pakistan Büyükelçiliği ya da Pakistan Başkonsolosluğu’ndan teslim alır ve istediğiniz adrese kargo aracılığıyla gönderir. Pasaportunuz elinize geçtiğinde ilk yapmanız gereken şey Pakistan vizenizin olduğu sayfayı kontrol etmek olmalıdır. Adınız-soyadınız, fotoğrafınız, vize başlangıç ve bitiş tarihlerinizin doğru olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer bu bilgilerde yanlışlık varsa vakit kaybetmeden konsolosluk yetkilisine bilgi vermenizi tavsiye ederiz.

Pakistan vizesi kaç günde çıkar?

Pakistan vize başvuruları istisnai durumlarda dışında 5-15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre resmi tatiller ve yoğunluk nedeniyle uzayabilmektedir. Ayrıca vize yetkilisi gerekli gördüğü takdirde ek evrak isteme ve başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Böyle bir talep vize çıkış sürenize etki edecektir. Eğer Pakistan vizenizin planladığınız tarihlere yetişmesini isterseniz başvurunuzu seyahat tarihinizden en az 15 gün önce yapmanızı öneririz. Bu arada İstanbul dışından yapılacak başvurularda evrakların kargo ile gönderilecek olması göz önünde bulundurulmalıdır.

Pakistan Konsolosluğu 2020 Yılı Vize Ücreti 

Pakistan vize ücretleri başvuru yapılan vize türüne (Turistik, Ticari),  tek girişli, iki girişli ve çok girişli oluşuna göre değişiklik göstermektedir. Turistik vize başvurularında ise başvuru sahibi turist, gazeteci ya da sivil toplum örgütü üyesi ise istenilen vize ücretleri farklı olabilmektedir. Sizden istenilen ücret, konsolosluk harcı, vize ücreti ve bizim hizmet bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretleri elden ya da banka hesabımıza yatırılabilmektedir. Vize ücretinizin ödendiğine dair dekontu yetkilimiz başvuru dosyanıza ekleyecektir. Pakistan 2020 yılı güncel vize ücretleriyle ilgili bilgi almak isterseniz help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Pakistan Vizesi Red

Pakistan vizenizin onaylanıp onaylanmayacağına Pakistan Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğu karar vermektedir. Vize yetkilileri, geçerli pasaporta sahip değilseniz, başvuru evraklarınızı ve seyahat gerekçenizi yetersiz bulurlarsa, Pakistan için daha önceden sınır dışı kararınız bulunuyorsa ve seyahatinizin bitiminde ülkeden ayrılacağınızı kanıtlayıcı belgeleriniz eksikse  vizenize red verebilir. Vizeniz olumsuz sonuçlandığında karar itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Ancak bunun için evraklarınızı eksiksiz ve doğru bir şekilde yeniden hazırlamanız gerekmektedir. Eğer reddedilen vize başvurunuz için ikinci kez müracaat etmeyi düşünüyorsanız benzer hataları yapmamak için Euroasia Global Visa Services yetkililerimizle görüşmenizi tavsiye ederiz. Yetkilimize ulaşmak için help@eagvs.com adresimize mail göndermeniz yeterli olacaktır.

Vize ile Pakistan’a Giriş

Pakistan vizesiyle bu ülkeye seyahat etmeyi planlayan kişilerin yolculukları öncesi mutlaka, hepatit, tetanos, sıtma, kuduz, sarıhumma aşılarını yaptırmaları gerekmektedir. Pakistan’a giriş esnasında sınır polisi kontrol edeceğinden aşı kartlarınız, otel rezervasyonlarınız, davetiyeniz ve gidiş-dönüş uçak biletlerinizin yanında olmasına özen gösteriniz.

Mevcut güvenlik sorunu nedeniyle Pakistan’a giden Türk vatandaşlarının, ülkeye giriş yaptıktan hemen sonra, Türkiye İslamabad Büyükelçiliği veya Karaçi Başkonsolosluğu’na giderek bildirim yapmaları gerekmektedir. Böylece Pakistan seyahatiniz sırasında yaşayabileceğiniz sıkıntıların giderilmesi daha kolay olacaktır.

UYARILAR

  • Pakistan vize başvurularınızı 10 yıldan eski olmayan pasaportla yapmanız gerekir. Yıpranmış ve yenilenmemiş pasaportlarla yapılan başvurular Pakistan Büyükelçiliği ve Pakistan Başkonsolosluğu tarafından kabul edilmeyecektir.

 

daha fazla göster

Pakistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Pakistan Vize Talep Dilekçesi
i. ünal 28/02/19, 11:23 Cevabı Görüntüle
Pakistan ticari vize başvurusunda,dilekçe ingilizce mi? türkçe mi yazılacak
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES