x
Pakistan

Vize İşlemleri

Pakistan

Pakistan Vize Ücreti 2021

H.N 05/01/21, 10:52
Pakistan vize ücreti 2021 ücretleri nereye yatırılacak? Biz başvuru yapacağız ama harcı dekontu önceden mi almamız gerekiyor? Size evrakları gönderdiğimizde nasıl başvuru yapıyorsunuz. Danışmanlık ücretiniz ne kadar? Biz mümkünse her seferinden vize almak yerine tek seferde uzun süreli almak istiyoruz İngiltere gibi oluyor mu burada da? Yani uzun süreli almak için ne kadar yatırmak gerekiyor tam olarak?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar,

Pakistan vize başvuruları için öncelikle davetiye temin edilmesi gereklidir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşların seyahatlerinden en geç iki hafta önce vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Başvuruları İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu veya Ankara İstanbul Büyükelçiliğinden işleme alınmaktadır. Başvurular için randevu zorunluluğu yoktur işlemler hafta içi 10:00-12:00 arası direkt olarak ilgili temsilcilikten işleme alınmaktadır. Pakistan vizesi ücret ödemeleri gitmeden önce yapılmamaktadır. Pakistan Başkonsolosluğu dosyaları inceledikten sonra uygun gördüğü miktar için ödeme bilgisi vermektedir.

2021 Pakistan Vize Ücreti

2021 Pakistan vize ücreti konsoloslukların belirlemiş olduğu harç detayları alınacak vizeye göre belirlenmektedir. Konsolosluk harçlar gelen davetiyeye, alınmak istenen vizeye, kişinin vatandaşlığına göre değişiklik gösterebilir. İlk defa Pakistan’a vize almak isteyen kişiler davetiyesi çok girişli olsa bile tek girişli 3 aylık vize alabilir. Alınabilecek vizenin süresi konsolosluğun inisiyatifindedir. Konsolosluk ilk vizelerde uzun süreli vize vermeyi tercih etmemektedir. Genelde 3 aylık tek girişli ve 30 gün kalış hakkı olan standart vize uygulamaktadır. Uzun süreli ve çok girişli vizeler için yine sonraki vizelerde davetiyeye bağlı olarak karar verilir. Uzun süreli vize alınabilirse konsolosluk başvuru günü uygunluğuna karar verir ve ödenmesi gereken harç o gün belirlenir. Konsolosluk evrakları inceledikten sonra alabileceğiniz vize süresini belirler ve ödeme makbuzu hazırlar. Ödemeler döviz cinsinden konsolosluğun işlem yaptırdığı bankalardan yapılır.

Ticari başvurular için ödemeler;

  • Tek Girişli Vize Konsolosluk Bedeli: 100 $
  • Çift Girişli Vize Konsolosluk Bedeli: 207 $
  • Çok Girişli Vize Konsolosluk Bedeli: 342 $
  • Euroasia İşlem Bedeli: 40 $

EAGVS Pakistan vize başvurularınızı şahsen gelmenize gerek kalmadan işleme aldırma ve sonuçlandığında teslim alma yetkisine sahiptir tüm bu işlemler ortalama 1 hafta içerisinde tamamlanmaktadır.      

Pakistan vize ücreti 2021 güncel evrak ve konsolosluk harç bilgileri için bizlere ulaşabilirsiniz

Saygılarımızla

Serpil

pakistan vize ücreti 2021

         

Cevap Ver