x
Pakistan

Vize İşlemleri

Pakistan

Pakistan Adana Fahri Konsolosluğu

Adana Pakistan Fahri Konsolosluğu 

Ticari faaliyetlerin yoğunlukta olduğu Adana’da açılan Adana Pakistan Fahri Konsolosluğu, Türkiye ile Pakistan arasındaki ticari ilişkilerin  geliştirilmesiyle ilgili çalışmalar yürütmektedir. Pakistan Fahri Konsolosunun, Pakistan resmi görevlisi yahut vatandaşı olma zorunluluğu yoktur. Pakistan Adana Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de yaşayan Pakistan vatandaşlarının pasaport- kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda hizmet vermektedir. Pakistan Adana Fahri Konsolosluğu’ndan pasaport çıkartma ve yenileme, konsolosluk doğum belgesi, noter hizmetleri, oy kullanma, vergi formları ve acil durum yardımı hizmetleri alınabilmektedir.  Pakistan vize başvurularında karar mercii ise Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliği ve İstanbul’daki Pakistan Başkonsolosluğu’dur. 

Adana Pakistan Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri 

  • Adres :           Cemalpaşa Mah. Atatürk Cad. Ulcaz Apt. No:62 K:1 D:1 01120 Seyhan/Adana
  • Telefon:         +90 (322) 458 38 36
  • E-Mail:            bilal@polydist.com.tr

Adana Pakistan Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri 

  • Pazartesi - Cuma  09:00 - 17:00
     

Adana Pakistan Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu 

Adana Pakistan Büyükelçiliği vize başvurularında en önemli evraklardan birisi Vize Başvuru Formudur. Başvuru formu İngilizce ya da Türkçe olarak doldurulur. Formu doldururken tükenmez kalem kullanılmalı, yazılar büyük harflerle yazılmalıdır.  Pakistan Büyükelçiliği'nin belirlediği 35x45 mm ölçülerinde biometrik fotoğraf form yapıştırılıp,  formun en alt köşesinde yer alan bölüme imza atılarak doldurma işlemi tamamlanmaktadır. Formda yazılan bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına özen gösterin, aksi halde vizeniz olumsuz sonuçlanabileceği gibi vize işlemleriniz de uzayabilir. 

Adana Pakistan Fahri Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi 

Pakistan turistik ve ticari vize başvurularında hazırlanması gereken evrakların başında Vize Talep Dilekçesi gelmektedir. Başvuru sahibi eğer turistik vize alacaksa Pakistan’da katılacağı turun detaylarını, seyahat tarihilerini seyahat amacını belirten İngilizce bir dilekçe yazmalıdır. Ticari Vize başvuruları içince Ticari Vize Talep Dilekçesi yazılmalıdır. Konsolosluğa hitaben yazılan bu dilekçede başvuru sahibinin hangi tarihlerde izinli olacağı, seyahat amacı, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıklanmalıdır. 

Adana Pakistan Fahri Konsolosluğu Yetki Alanı 

Türkiye’de özellikle Adana, Osmaniye, Mersin, Hatay, Antakya gibi illerde kamet eden Pakistan vatandaşlarının  konsolosluk işlemleri için Adana Pakistan Fahri Konsolosluğu'na başvuru yapmaları gerekmektedir. Türk vatandaşlarının Pakistan vize başvurularını kabul eden Adana Pakistan Fahri Konsolosluğu’nun vize başvurularını onaylama yetkisi yoktur. 

Adana Pakistan Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Adana  Pakistan Fahri Konsolosluğu’nun görevleri oldukça fazladır.  Evrak tasdiki, ehliyet tasdiki, evlilik cüzdanı tasdiki, yurt dışında doğan Pakistanlı çocukların kaydı, Pakistan seçimlerinde Türkiye’deki Pakistanlıların oy verme işlemlerini yürütme, doğum belgesi, ölüm belgesi çıkarma bu işlemlerden bazılarıdır. Bunun yanı sıra Bursa Pakistan Fahri Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti'nde bulunan Pakistan vatandaşların yırtık, kayıp, çalıntı ya da süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemi de yapmaktadır. 

Adana Pakistan Fahri Konsolosluğu Nerededir? 

Pakistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';