x
Pakistan

Vize İşlemleri

Pakistan

Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu

Bursa Pakistan Fahri Konsolosluğu 


Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu Bursa ve çevre illerde ikamet eden Pakistan vatandaşlarının konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir.  Pakistan'a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda karar yetkisi Pakistan Başkonsolosluğu ve Pakistan Büyükelçiliği’ne aittir.  Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu aynı zamanda Türkiye'de yaşayan Pakistanlılarına evlilik, boşanma,  ölüm, doğum, belge tasdiki, pasaport ve kimlik yenileme gibi konularda destek sunmaktadır. Doğum, ölüm, boşanma ve evlilik belgeleri, Türkiye resmi makamları ve noter tarafından onaylı olarak Pakistan Konsoloslukları tarafından tasdik edilmektedir. 

 Bursa Pakistan Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri 

  • Adres :            İpekis Mensucat T.A.S. Demirtaş Organize San.Bölgesi Mustafa Karaer Cad.No:33 16245 Bursa
  • Telefon:          +90 (212) 365 44 06
  • E-Mail:            honorary@pakistanconsulategeneral.org

Bursa Pakistan Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri 

  • Pazartesi - Cuma                 09:00 - 17:00
     

Bursa Pakistan Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu 

Pakistan vize başvurularında ilk aşama Vize Başvuru Formu’nun doldurulmasıdır. Başvuru formu İngilizce ya da Türkçe olarak doldurulur. Formu doldururken tükenmez kalem kullanılmalı, yazılar büyük harflerle yazılmalıdır.  Başvuru sırasında sunulacak evraklar ile formda beyan edilen bilgilerin birbiriyle uyuşması gerekmektedir.  Pakistan Büyükelçiliği'nin belirlediği 35x45 mm ölçülerinde biometrik fotoğraf form yapıştırılıp,  formun en alt köşesinde yer alan bölüme imza atılarak doldurma işlemi tamamlanmaktadır.

Bursa Pakistan Fahri Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi 

Pakistan’a Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin Pakistan Ankara Büyükelçiliği’ne hitaben  Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmaları gerekmektedir. Bu dilekçede ülkeye yapılacak seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça yazılmalıdır.  Eğer başvuru sahibi bir Tur’a katılacaksa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir. Pakistan Ticari Vize başvurularında da başvuru sahibinin çalıştığı şirketin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben dilekçe yazılmalı. Dilekçede başvuru sahibinin kimlik bilgileri, şirketteki görevi, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı beyan edilmelidir.  

Bursa Pakistan Fahri Konsolosluğu Yetki Alanı 

Bursa, Balıkesir, Bilecik gibi illerde ikamet eden Pakistan vatandaşları konsolosluk işlemleriyle ilgili Bursa Pakistan Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapabilirler. 

Bursa Pakistan Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Bursa Pakistan Fahri Konsolosluğu’nun görevleri oldukça fazladır. Örneğin, Evrak tasdiki, ehliyet tasdiki, evlilik cüzdanı tasdiki, yurt dışında doğan Pakistanlı çocukların kaydı, Pakistan seçimlerinde Türkiye’deki Pakistanlıların oy verme işlemlerini yürütme, doğum belgesi, ölüm belgesi çıkarma. Bunun yanı sıra Bursa Pakistan Fahri Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti'nde bulunan Pakistan vatandaşların yırtık, kayıp, çalıntı ya da süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemi de yapmaktadır. 

Bursa Pakistan Fahri Konsolosluğu Görevlileri 

Bursa  Pakistan Fahri Konsolosu 
Murat Tarman 

Bursa Pakistan Fahri Konsolosluğu Ulaşım

Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu açık adresinde belirtildiği üzere Organize Sanayi Bölgesi’ndedir. Organize Sanayi Bölgesi güzergâhından geçen toplu taşıma araçları ile Pakistan Bursa Fahri Konsolosluğu’na ulaşabilirsiniz.
  
Bursa Pakistan Fahri Konsolosluğu Nerededir? 

Pakistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';