x
Pakistan

Vize İşlemleri

Pakistan

Pakistan Vizesi için Gerekli Evraklar 2021

Y.N 06/01/21, 16:24
Pakistan vizesi için gerekli evraklar 2021 yılında güncellendi mi? hangi evrakları hazırlamamız gerekiyor ekstra olarak neler eklendi bir bilginiz var mı? Normalde pasaport ve iki adet fotoğrafla aldığımı hatırlıyorum ama şimdi başka evraklar istendiği söyleniyor. Doğru mudur? Neler isteniyor bana mail atabilir misiniz rica etsem? Ben kendim mi gelmem gerekiyor konsolosluğa daha önce gitmedim bir kere alınca bir daha gitmem gerekmiyor diye biliyorum ama?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar,

Pakistan seyahatleri için öncelikle başvurularda dikkat edilmesi gereken birinci husus davetiyenizdir. Davetiyeler ticaret odası onaylı olarak mail ortamında size gelebilir. Davetiyelerin ticaret odası onaylı olması zorunludur. Pakistan hükümeti bir süre önce turistik vizeler durdurmuştur. Yalnızda ticari veya akraba/arkadaş ziyaretleri için başvurular açık. Bu başvurular için ticari seyahat amacını kanıtlamak veya akrabalık ilişkilerini kanıtlamak için kişilerin tüm evraklarını talep etmektedir. Dolayısıyla az evrakla başvuru maalesef mümkün değildir ancak Pakistan vizesi için gerekli evraklar seyahat türünüze uygun olarak EAGVS temsilcilerimizden talep edebilirsiniz. Evrakları hazırlarken kullanmanız gereken örnek dilekçeleri tarafınıza mail ortamında iletebiliriz ayrıca gelecek olan davetiyenizi mail olarak iletebilirseniz resmi makam onaylı olup olmadığı uzmanlarımız tarafından kontrol edilmektedir.

Pakistan Vizesi için Gereken Belgeler   

Pakistan vizesi için gereken belgeler seyahat amacınıza göre ve gelen davetiyeye göre belirlendiği için ortalama evraklar kişisel evraklarınızın dışında davet mektuplarınızdır. Davetiyeler mail ortamında gelebilir ancak ticari olarak seyahat edilecekse davetiye ticaret odasına onaylatılmalıdır. Ziyaret vizesi olarak alınacak ise Pakistan noterinden çıkartılmış resmi davetiye gereklidir. Her ikisi de mail ortamında taratılmış olarak alınabilir ancak hazırlayacağınız vize talep dilekçesinin aslı gereklidir. Islak imzalı kaşeli olarak seyahat amacınızın belirtildiği ve kalacağınız süre, bu seyahat için masrafların nasıl karşılanacağına dair detaylı bilgilendirme yapılması gereklidir. Başvuru için konsolosluk gerekli görmediği sürece kişileri konsolosluğa çağırmamaktadır ancak aile ziyaretleri vizelerinde bazı durumlarda konsolosluğun inisiyatifinde olarak kişileri görüşmeye çağırabilir. Bu görüşmede randevusuz olarak temsilcilerimiz ile birlikte gidebileceğiniz maksimum on dakika kalmanız gereken kısa bir görüşmedir. Vize için diğer gerekli işlemlerinizi yine biz tamamlıyor olacağız konsolosluk sadece teyit amaçlı kişilerin çağırabilmektedir.

Pakistan vizesi için gerekli evraklar 2021 ve güncel harç hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

Serpilpakistan vizesi için gerekli evraklar 2021

Cevap Ver