x
Pakistan

Vize İşlemleri

Pakistan

Pakistan Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

 

Pakistan Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Pakistan Ticari vize başvuruları için gerekli evraklar kişinin meslek durumuna ve seyahat amacına göre değişiklik göstermektedir. Euroasia Global Visa Services yetkilimizle iletişime geçerek 2017 güncel evrak listesini öğrenebilirsiniz. Ayrıca yetkilimiz sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan Pakistan Ticari Vize Başvurunuzu gerçekleştirecektir. Yapmanız gereken tek şey vize başvuru evraklarınızı kargo yoluyla size en yakın ofisimize ulaştırmaktır. Yetkililerimizle iletişime geçmek için (0212) 700 28 15 hatlı numaramızı arayabilir ya da ulus@eagvs.com adlı adresimize mail gönderebilirsiniz.

Kişisel Evraklarınız:

Pasaport: 10 yıldan eski olmamalı. Seyahat bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalı. Yıpranmış ve yırtık pasaportlar işleme alınmamaktadır. Varsa eski pasaport sayfaları başvuru dosyasına eklenmeli.  

Fotoğraf: Güncel tarihli, 2 adet biometrik, 3.5x4.5 cm ebatlarında renkli, arka fonu beyaz önden çekilmiş fotoğraf sunulmalı.

Vize Başvuru Formu: Büyük harflerle tükenmez kalemle düzgün bir şekilde doldurulmalı, başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. İlgili bölüme fotoğraf yapıştırılmalıdır. Pakistan Vize Başvuru Formu İçin Linki Tıklayınız. 

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Davetiye: Pakistan’daki şirketten Ticaret Odası’na onaylatılmış davetiye alınmalıdır. Bu davetiyede Pakistanlı şirketin iletişim bilgileri, seyahatin amacı ve tarihleri mutlaka yazılmalıdır.

Otel Rezervasyonu: Otele ödeme yapıldığını gösteren belgenin fotokopisi başvuru dosyasına konulmalı.

Uçak Bileti: Pakistan gidiş – dönüş uçak bileti dosyaya eklenmeli.

Banka Hesap Özeti: Seyahat masraflarını karşılamaya yetecek kadar paranın olduğu banka hesabının dökümü sunulmalı.

Mesleki Durumunuza Göre Evrak Listesi

Dilekçe: Başvuru sahibinin çalıştığı şirketin antetli kağıdına Pakistan Başkonsolosluğu’na hitaben Vize Talep Dilekçesi yazılmalı. Bu dilekçede seyahat amacı, seyahat tarihleri açıklanmalıdır. Dilekçe İngilizce olarak yazılmalıdır. Islak imza ve kaşe olmalıdır.

Şirket Evraklarınız: Faaliyet Belgesi, İmza Sirküleri, Vergi Levhası, Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopileri başvuru dosyasına eklenmelidir.

Başvuru sahibi T.C vatandaşı değilse;

T.C İkametgah Belgesi: Eğer Pakistan Ticari vizesine başvuracak kişi T.C vatandaşı değilse mutlaka Türkiye ikametgah belgesini Konsolosluğa sunması gerekmektedir.

Ek Hizmetlerimiz: Pakistan Ticari Vize başvurularınızda Otel Rezervasyonu ve Pakistan gidiş-dönüş uçak biletlerinizi almış olmanız gerekmektedir. Rezervasyonlarınızı talebiniz halinde Euroasia Global Visa Services ofislerimizden yaptırabilirsiniz.

Pakistan Ticari Vizesi

Pakistan’a ticari faaliyette bulunmak, fuarları ziyaret etmek, iş görüşmesi yapmak, toplantı ve seminerlere katılmak amacıyla gidecek olanların Pakistan Ticari vizesi alması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri Pakistan’a gerçekleştirecekleri 90 güne kadar olan kalışlı ticari seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Pakistan Ticari vize başvuruları için en önemli evrak Pakistan’da ziyaret edilecek olan şirketten alınacak davetiye mektubudur. Bu davetiye yazısının Pakistan Ticaret Odası tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Davetiye mektubu olmadan yapılan Ticari Vize başvuruları kabul edilmemektedir. Davetiyede şirket yetkilisinin kimlik bilgileri seyahat amacı, uçak ve otel rezervasyon tarihleri, konaklama bilgileri belirtilmelidir.

Ticari vize başvurularında bir başka önemli evrak da Vize Talep Dilekçesidir. Bu dilekçe başvuru sahibinin çalıştığı şirketin yetkilileri tarafından antetli kağıda konsolosluğa hitaben İngilizce olarak yazılmalıdır. Eğer şirketin antetli kağıdı yoksa A4 kağıdına yazılmalı ancak şirket kaşesi basılmalı ve yetkili tarafından imzalanmalıdır. Dilekçede seyahat amacı (Konferansa katılacak, iş görüşmesi yapacak),  seyahat  tarihleri, konaklamaya dair bilgiler, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı ve başvuru sahibinin şirketteki görevi (Kurumsal İletişim Müdürü), izinli olacağı tarihler belirtilmelidir. Dilekçede ayrıca başvuru sahibinin seyahat bitiminde Pakistan’dan ayrılacağı taahhüt edilmelidir.

Pakistan Ticari vizesi alarak bu ülkeye giden kişi, her hangi bir işte çalışamaz, iş başvurusunda bulunamaz veya iş yeri açamaz. Pakistan Ticari vizesi kısa süreli bir vize türüdür ve en fazla 90 günlük kalışlar için verilir. Pakistan Ticari vizesi olan kişilerin vize süresi bitmeden Pakistan’dan ayrılması gerekmektedir.

Pakistan Ticari vize başvurularında dikkat edilmesi gereken bir başka husus da iki ülke şirketlerinin faaliyet gösterdikleri iş alanlarının aynı olmasıdır. Eğer Pakistan’daki firma ile Türkiye’deki firma aynı iş alanında faaliyet gösteriyorsa bu vize alırken avantaj sağlamaktadır. Aksi durumda Pakistan Büyükelçiliği veya Pakistan Başkonsolosluğu vize başvurunuzu değerlendirirken ek evrak talebinde bulunabilir. Pakistan’daki firma ile iş ilişkilerinizi ispatlayan belgeleri sunmanız istenebilir.  Türkiye’deki Ticari Ataşe’nin orijinal tavsiye mektubu veya Türk Ticaret Odası’ndan alınan Türk firmasının kayıt mektubu dosyaya eklenebilir.

Pakistan Ticari Vize başvuru prosedürü ile ilgili ayrıntılı bilgiyi yazımızın devamında okuyabilirsiniz. Vize başvurunuzu hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek isterseniz ikamet ettiğiniz şehre en yakın ofise evraklarınızı gönderebilirsiniz. Yetkilimiz şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Pakistan Ticari Vize başvurusu için 2017 güncel evrak listesini  ulus@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizden isteyebilirsiniz.

Pakistan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?  

Pakistan Ticaret Odası’ndan onaylı davetiye alın: Pakistan Ticari vize başvurusu yapmadan önce Pakistan’daki şirketten bir davetiye alınması gerekmektedir. Bu davetiye Pakistan Ticaret odası tarafından onaylı olmalıdır.

Başvuru Formunuzu Doldurun:  Davetiyeniz geldikten sonraki aşama ise Pakistan Ticari Vize Başvuru Formunun doldurulmasıdır. Bu form İngilizce ve Türkçe olarak doldurulabilir. Yazılar büyük harfle ve tükenmez kalemle okunaklı bir şekilde yazılmalıdır. Başvuru formundaki bilgilerin eksiksiz ve doğru olmasına özen gösteriniz. Vize yetkilisi değerlendirmesini yaparken formda yazılan bilgileri dikkate alacağından aksi durumda vizeniz olumsuz sonuçlanabilir. Ya da vize işlemlerinizin sonuçlanması uzayabilir. Başvuru formunu doldurduktan sonra imzalayıp, fotoğrafınızı yapıştırarak dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Evraklarınızı kargoyla ofisimize gönderin: Pakistan ticari vize başvurularında karar yetkisi sadece Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliği ve İstanbul’daki Pakistan Başkonsolosluğu’ndadır. Bu iki temsilciliğin yetki alanı sınırlaması olmadığından Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyor olursanız olun, Pakistan ticari vize başvuru evraklarınızı size en yakın ofisimize gönderdiğinizde yetkililerimiz başvurunuzu gerçekleştirecektir. Yazımızın devamında ofislerimizin bulunduğu şehirler ve vize başvurusu ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Pakistan Ticari Vizesi Ankara

Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliği vize başvurularını değerlendirme ve sonuca bağlama yetkisine sahiptir. Bölge ayrımı olmadığından Türkiye’nin her yerinden başvuru kabul etmektedir. Ancak özellikle Ankara, Kırıkkale, Sivas, Eskişehir, Nevşehir ve Yozgat gibi şehirlerde ikamet eden ve Pakistan Ticari vizesi almak isteyen kişiler Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapabilirler. Bunun için Ankara’ya şahsen gelmenize gerek yoktur. Evraklarınızı Ankara’daki ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Yetkilimiz sizin adınıza başvurunuzu yapacaktır. Ancak Ankara dışından yapılan başvurularda evraklar kargo aracılığıyla gönderileceğinden vize çıkış süresinin uzayabileceğini unutmayınız. Yetkilimizle iletişime geçmek için ulus@eagvs.com adresimize mail göndermeniz yeterli olacaktır.

Pakistan Ticari Vizesi İstanbul

Pakistan ticari vize başvurularında karar mercilerinden biri de İstanbul’daki Pakistan Başkonsolosluğu’dur.  Tüm Türkiye’den evraklarınızı İstanbul’daki ofisimize gönderdiğinizde yetkilimiz sizin gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirebilir. Ancak İstanbul dışından yapılan başvurularda evraklarınız kargo ile geleceğinden işlem sürenizin biraz uzayabileceğini unutmayınız. Bunun yanı sıra Sakarya, Çanakkale, İzmit, Düzce, Kocaeli ve Adapazarı’nda ikamet ediyorsanız da evraklarınızı İstanbul ofisimize gönderebilirsiniz. 2017 güncel evrak listesi ile ilgili bilgi almak ve yetkilimizle iletişime geçmek için  (0212) 700 28 15 hatlı numaramızı arayabilirsiniz.

Pakistan Ticari Vizesi İzmir

Pakistan ticari vize başvurusunu İzmir, Aydın, Manisa,  Denizli, Uşak, Muğla ve Burdur gibi şehirlerden yapmak isterseniz başvuru evraklarınızı İzmir’deki Euroasia Global Visa Services ofislerimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızın kontrollerini en kısa sürede tamamlayarak sizi bilgilendirecektir. Pakistan Ticari Vize başvuru prosedürü ile ilgili detaylı bilgi için (0232) 900 10 65 hatlı numaramızı arayabilir ya da ulus@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Pakistan Ticari Vizesi Bursa

Bursa, Balıkesir, Bilecik’te ikamet ediyor ve Pakistan ticari vizesine başvuru yapmak istiyorsanız gerekli evraklarınızı hazırlayıp Bursa’daki ofisimize kargo ile gönderebilirsiniz. Yetkilimizle iletişime geçmek için ulus@eagvs.com adresimize mail gönderebilir ya da (0224) 322 20 25 hatlı numaramızı arayabilirsiniz.

Pakistan Ticari Vizesi Adana

Pakistan Ticari vize başvurularını Adana, Mersin, Osmaniye, Antakya, Hatay’dan gerçekleştirmek isterseniz yapmanız gereken şey evraklarınızı hazırlayıp Adana’daki ofisimize göndermektir. Yetkililerimiz evraklarınızı inceledikten sonra sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştireceklerdir. Pakistan Ticari vizesi için  2017 güncel evrak listesini istemek için (0322) 970 01 73 hatlı numaramızı arayabilir ya da ulus@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizle iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Ticari Vizesi Edirne

Edirne’de ikamet eden ve Pakistan Ticari vize başvurusu yapacak kişiler başvuru evraklarını Edirne’deki Euroasia Global Visa Services ofisimize gönderebilirler. Yetkilimiz evrakların kontrollerini en kısa zamanda yapıp, başvuru sahibini bilgilendirecektir. Sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan Pakistan Ticari vize başvurunuzu yapacaklardır. 2017 güncel evrak listesini istemek için  (0284) 236 24 24 hatlı numaramızı arayabilirsiniz.

Pakistan Ticari Vizesi Antalya

Pakistan  ticari vizesine Antalya, Isparta veya Karaman’dan başvuru yapmak isterseniz evraklarınızı Antalya’daki  ofisimize göndermenizi tavsiye ederiz. Yetkilimiz evraklarınızı inceleyip başvurunuzu gerçekleştirecektir. Yetkilimizle iletişime geçmek için (0242) 970 01 35 hatlı numaramızı arayabilirsiniz.

Pakistan Ticari Vizesi Bodrum

Pakistan Ticari vizesine Bodrum’dan başvurmak isteyen kişiler evraklarını Bodrum’daki ofisimize gönderebilir. (0252) 970 13 15 hatlı numaramızı arayarak ya da ulus@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizle iletişime geçtiğinizde Pakistan ticari vize başvurusu için güncel evrak listesi isteyebilirsiniz.

Pakistan Ticari Vizesi Tekirdağ

Tekirdağ’da ikamet ediyor ve Pakistan Ticari vize başvurusu yapmak istiyorsanız  evraklarınızı Tekirdağ’daki Euroasia Global Visa Services ofisimize gönderebilirsiniz.  Yetkilimizle iletişime geçmek için (0282) 970 50 97 hatlı numaramızı aramanız yeterli olacaktır.

Pakistan Ticari Vizesi Gaziantep

Gaziantep, Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Diyarbakır, , Erzincan, Şanlıurfa, Erzurum, Van, Mardin, Muş, Bitlis, Bingöl gibi iller ikamet ediyorsanız ve Pakistan Ticari vizesine bu illerden başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızı Gaziantep’teki ofisimize göndermenizi tavsiye ederiz. Yetkilimiz evraklarınızı inceleyip vize başvurunuzu gerçekleştirecektir. Yetkilimizle iletişime geçmek ve 2017 güncel evrak listesini öğrenebilmek için (0342) 255 54 35 hatlı numaramızı arayabilir ya da ulus@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Vize ücretinizi ödeyiniz: Pakistan ticari vize başvurusu için gerekli evrakları hazırladıktan sonra başvurunuzun yapılabilmesi için vize ücretinin ödenip makbuzun başvuru dosyanıza konulması gerekmektedir. Vize ücretiyle ilgili yetkilimiz size bir bilgilendirme maili gönderecektir. Belirtilen vize ücreti, konsolosluk harcı, vize ücreti ve bizim hizmet bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretini banka hesabımıza yatırabilirsiniz.

Başvurunuzu gerçekleştiriyoruz: Yetkilimiz evraklarınız eline ulaşır ulaşmaz kontrollerini yapacak ve  eksiksiz hazır olduğunda sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan Pakistan Ticari vize başvurunuzu gerçekleştirecektir.

Pakistan Ticari vizesi kaç günde çıkar?

Pakistan Büyükelçiliği ve Pakistan Başkonsolosluğu’nun vize başvurularını sonuçlandırma süresi 3-5 iş günüdür. Ancak İstanbul ve Ankara dışından yapılan başvurularda evraklar ve pasaportunuz kargo yoluyla gönderileceğinden bu şehirler dışında ikamet ediyorsanız evraklarınızı kargo ile göndereceğinizden vize işlemlerinizin sonuçlanması uzun sürebilir. Ayrıca resmi tatiller, yoğunluk ve başvuru sahibinden ek evrak istediğinde işlem süresi uzayabilmektedir. Vizenizi vaktinde elinizde olmasını istiyorsanız başvurunuzu en az 15 gün önceden yapmanızı tavsiye ederiz.

Pasaportunuzu adresinize gönderiyoruz: Pakistan ticari vize başvurunuz onaylandıktan sonra pasaportunuz yetkilimiz tarafından başvurunuzun yapıldığı temsilcilikten (Pakistan Başkonsolosluğu ya da Pakistan Büyükelçiliği) teslim alınır ve istediğiniz adrese kargo aracılığıyla gönderilir. Pasaportunuz elinize ulaşır ulaşmaz ilk yapmanız gereken Pakistan ticari vizenizin olduğu sayfayı kontrol etmektir. Eğer adınız-soyadınız, fotoğrafınız, vizenizin başlangıç ve bitiş tarihlerinden birinde yanlışlık varsa zaman kaybetmeden konsolosluk yetkilisine bilgi vermeniz gerekmektedir.

Ticari Vize ile Pakistan’a Giriş

Pakistan Ticari vizesiyle Pakistan’a giriş yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.  Öncelikle sarıhumma, tetanos ve hepatit aşılarınızı yaptırmalı ve aşı kartlarını yanınızda taşımalısınız. Pakistan sınır polisi ülkeye giriş sırasında otel rezervasyonlarınızı, gidiş dönüş uçak biletlerinizi sorabileceğinden bunlarla ilgili belgelerin fotokopilerini yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. 

Pakistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
i. ünal 28/02/19, 11:23
Pakistan ticari vize başvurusunda,dilekçe ingilizce mi? türkçe mi yazılacak
Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES