x
Pakistan

Vize İşlemleri

Pakistan

Pakistan İstanbul Başkonsolosluğu

İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu 

İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu Pakistan Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Pakistan vizesi işlemleri konusunda hizmet vermektedir. İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu, aynı zamanda Türkiye’de yaşayan Pakistan vatandaşlarının pasaport- kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleriyle ilgili de yükümlüdür. 

İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri 

Pakistan Başkonsolosluğu Adres: Konaklar Mahallesi, Akağaç Sokak, No.2, 34330, 4. Levent, Beşiktaş/İstanbul  

Telefon:          +90 (212) 324 91 54 

E-Mail:            parepistanbul1@yahoo.com 

İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri 

  • Pazartesi - Cuma ; 08:30 - 17:00

Vize Başvuru Saatleri: 

  • Pazartesi- Cuma   : 10:00- 11:30 

İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu 

İstanbul Ankara Başkonsolosluğu vize başvurularında ilk aşama Vize Başvuru Formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasıdır. Vize yetkilileri başvuruları değerlendirirken bu bilgileri dikkate alacağından formda yapılacak bir yanlışlık vizenizin reddedilmesine ve vize işlemlerinizin uzamasına neden olacaktır. Form İngilizce veya Türkçe olarak büyük harflerle doldurulmalıdır. Formu doldurduktan sonra imzalayıp, fotoğrafınızı yapıştırarak başvuru dosyanıza ekleyiniz. 

İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu Vize Talep Dilekçesi 
Pakistan Turistik ve Ticari Vize başvurularında önemli evraklardan biri de Vize Talep Dilekçesidir. Başvuru sahibi tarafından İngilizce olarak Konsolosluğa hitaben yazılacak bu dilekçede, Pakistan seyahatinin amacı, seyahat tarihleri, seyahat masraflarının kimin tarafından karşılanacağı gibi bilgiler yer almalıdır. Ticari Vize dilekçelerinde ise başvuru sahibinin çalıştığı şirketteki görevi, seyahati süresince izinli olacağı günler belirtilmelidir. 

İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu Yetki Alanı 

İstanbul’daki Pakistan Başkonsolosluğu’nun yetki alanı sınırlaması yoktur. Bu nedenle Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyor olursanız olun, Pakistan vize başvurunuzu Pakistan Başkonsolosluğu’ndan gerçekleştirebilirsiniz. Ancak İstanbul dışından başvurularda evraklar kargo yoluyla ulaştırılması gerektiğinden işlem süresi uzayabilmektedir. 


İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu Görevlileri 

İstanbul Pakistan Başkonsolosu 

Yousaf Junaid 

İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu Viskonsül 

Dildar Ali Abro

İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu Ulaşım

Pakistan İstanbul Konsolosluğu Levent’te bulunurken, ulaşım sorununun yaşanmadığı bir semttir. Metro minibüs ve otobüsleri Pakistan Konsolosluğu'na ulaşabilmek için kullanabilirsiniz.

İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu Nerededir? 

Pakistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';