x
Pakistan

Vize İşlemleri

Pakistan

Pakistan İzmir Fahri Konsolosluğu

İzmir Pakistan Fahri Konsolosluğu 

Pakistan ile Türkiye arasındaki ticaretin yoğun olduğu illerden biri olan İzmir’de açılan Pakistan Fahri Konsolosluğu, ticari faaliyetleri başarılı bir hale getirmekten sorumludur. Bunun  yanı sıra Türkiye’de özellikle İzmir ve çevresinde ikamet eden Pakistanlıların, evlilik cüzdanı çıkartma, doğum belgesi, ölüm belgesi, pasaport yenileme, pasaport çıkartma, noter tasdiki gibi konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir. İzmir Pakistan Fahri Konsolosluğu’nun Pakistan vize başvurularını kabul eder ancak vize ile ilgili karar verme yetkisi yoktur. 

İzmir Pakistan Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri 

  • Adres :           Mithatpaşa Cad. No:1184/15 Güzelyalı-İzmir 
  • Telefon:          +90 (232) 459 16 16

İzmir Pakistan Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri 

  • Pazartesi - Cuma    09:00 - 17:00

İzmir Pakistan Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu 

Pakistan vize başvurularında en önemli evrakların başında Pakistan Vize Başvuru Formu gelmektedir. Bu formun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu İngilizce veya Türkçe olarak büyük harflerle doldurulmalıdır. Başvuru sahibi formu doldurduktan sonra ilgili bölüme fotoğraf yapıştırılır ve imzalanır. 

İzmir Pakistan Fahri Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi 

Pakistan Turistik ve Ticari vize başvurularında konsolosluğa sunulan bir diğer önemli evrak da vize talep dilekçesidir. Başvuru sahibi eğer turistik bir geziye katılacaksa İngilizce olarak turun içeriği, seyahatin amacı, seyahat tarihleri ve masrafların nasıl karşılanacağını yazmalıdır. Başvuru sahibi Ticari Vize başvurusu yapacaksa çalıştığı şirketin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben Ticari Vize Talep Dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede başvuru sahibinin kimlik bilgileri, şirketteki görevi, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı belirtilmelidir. 

İzmir Pakistan Fahri Konsolosluğu Yetki Alanı 

İzmir Pakistan Fahri Konsolosluğu İzmir ve çevre illerde ikamet eden Pakistan vatandaşlarının konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir. Ayrıca Pakistanlılara evlilik, boşanma, belge tasdiki gibi konularda destek sunmaktadır. Türk vatandaşlarının Pakistan vize başvurularında karar yetkisi ise sadece Pakistan Büyükelçiliği ve Pakistan Başkonsolosluğu’dur. 

İzmir Pakistan Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme

İzmir Pakistan Fahri Konsolosluğu’nun hizmet verdiği işlemlerden biri de pasaport yenileme veya pasaport çıkartmadır. Türkiye’de ikamet eden Pakistan vatandaşları eskiyen, yırtılan yada süresi dolan pasaportlarını İzmir Pakistan Fahri Konsolosluğu’na başvuru yaparak çıkartabilirler. 

İzmir Pakistan Fahri Konsolosluğu Görevlileri 

İzmir Pakistan Fahri Konsolosu 

Cahit Yaşar Eren 

İzmir Pakistan Fahri Konsolosluğu Ulaşım

İzmir Pakistan Fahri Konsolosluğu İzmir’in Güzelyalı semtindedir. Güzelyalı güzergâhından geçen toplu taşıma araçları ile Pakistan İzmir Fahri Konsolosluğu’na ulaşabilirsiniz. 

İzmir Pakistan Fahri Konsolosluğu Nerededir? 


 

Pakistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';