x
Pakistan

Vize İşlemleri

Pakistan

Pakistan Ankara Büyükelçiliği

Ankara Pakistan Büyükelçiliği


Pakistan Devletinin Türkiye’deki en resmi temsilciliği Pakistan Büyükelçiliği’dir. Türkiye ile sosyal, siyasal ve diplomatik ilişkilerin yürütülmesinden sorumlu olan Ankara Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de yaşayan Pakistanlıların vatandaşlık, evlilik, boşanma, ölüm, doğum, kimlik yenileme ve noter tasdiki gibi işlemlerini gerçekleştirmektedir. Pakistan Ankara Büyükelçiliği’nden pasaport çıkartma ve yenileme, oy kullanma, vergi formları ve acil durum yardımı hizmetleri alınabilmektedir. 
Pakistan Büyükelçiliği, vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini korur, Pakistan’ın, Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik, kültürel ve bilimsel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutmaya çabalar. 

Ankara Büyükelçiliği aynı zamanda bünyesinde bulunan konsolosluk bölümüyle Pakistan’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ile Türkiye ikamet izni bulunan diğer ülke vatandaşlarının vize taleplerine cevap vermektedir. 

Ankara Pakistan Büyükelçiliği İletişim Bilgileri 

Adres :           Gazi Osman Paşa Mah. İran Cad. No: 37 Çankaya / Ankara 

Telefon:          +90 (312) 427 14 10 / 11 - 12 - 13 - 14 

Fax :               +90 (312) 467 10 23 

Acil Hattı:       +90 (312) 465 02 70

E-Mail:             parepankara@yahoo.com

Web:                http://www.pakembassyankara.com

Acil e-mail:     parepankara.consular@yahoo.com  


Ankara Pakistan Büyükelçiliği Çalışma Saatleri 

  • Pazartesi - Cuma ; 09:00 - 17:00

 
Vize Başvuru Saatleri: 

  • Pazartesi- Cuma   : 09:15- 12:30 

Pasaport Teslim Saatleri: 

  • Pazartesi – Cuma: 14:30-16:00

Ankara Pakistan Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu 

Ankara Pakistan Büyükelçiliği vize başvurularında en önemli evraklardan birisi Vize Başvuru Formudur. İngilizce veya Türkçe olarak büyük harflerle doldurulmalıdır. Vize formundaki bilgilerin  eksiksiz ve doğru olmasına özen gösteriniz. Formu doldurduktan sonra imzalayıp, fotoğrafınızı yapıştırarak başvuru dosyanıza ekleyiniz. 

Ankara Pakistan Büyükelçiliği Vize Talep Dilekçesi 

Pakistan’a Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Pakistan Ankara Büyükelçiliği’ne hitaben Pakistan Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmaları gerekmektedir. Bu dilekçede ülkeye yapılacak seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Eğer başvuru sahibi bir Tur’a katılacaksa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir. Pakistan Ticari Vize başvurularında da başvuru sahibinin çalıştığı şirketin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben dilekçe yazılmalı. Dilekçede başvuru sahibinin kimlik bilgileri, şirketteki görevi, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı belirtilmelidir. 

Ankara Pakistan Büyükelçiliği Yetki Alanı 

Pakistan Ankara Büyükelçiliği’nin yetki sınırlaması yoktur. Bu nedenle bu temsilciliğe Türkiye’nin bütün illerinden başvuru yapılabilmektedir. Afyon, Aksaray, Amasya, Ağrı, Bolu, Balıkesir, Bartın, Antalya, Eskişehir, Edirne, Erzurum, Ardahan, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Manisa, Muğla, Malatya, Niğde, Nevşehir, Ordu, Trabzon, Van, Zonguldak’ta ikamet ediyor ve Pakistan vize başvurusu yapmak istiyorsanız Ankara Pakistan Büyükelçiliği'ne başvuru yapabilirsiniz. 

Ankara Pakistan Büyükelçiliği Görevlileri 

Ankara Pakistan Büyükelçisi 

Muhammad Sayrus Sajjad Qazi

Ankara Pakistan Büyükelçiliği Maslahatgüzarı

Syed Ali Asad Gilani 

Ankara Pakistan Büyükelçiliği Katibi

Umer Siddique

Ankara Pakistan Büyükelçiliği Ulaşım

Pakistan Ankara Büyükelçiliği Çankaya’da bulunmaktadır. Çankaya güzergâhından geçen otobüsler aracılığı ile Pakistan Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Ankara Pakistan Büyükelçiliği Nerededir? 

Pakistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';