x
Pakistan

Vize İşlemleri

Pakistan

Pakistan Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Pakistan Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Pakistan Aile Ziyaret vizesi başvurunuzu Ankara Pakistan Büyükelçiliği ya da İstanbul’daki Pakistan Başkonsolosluğu’na şahsen gitmeden yapabilirsiniz. Bunun için gerekli evrakları hazırlayıp kargo yoluyla size en yakın ofisimize göndermeniz yeterlidir. Vizeniz onaylandıktan sonra yetkilimiz pasaportunuzu ilgili temsilcilikten teslim alıp adresinize kargo yoluyla gönderecektir. Pakistan Aile Ziyaret Vizesi için 2017 güncel evrak listesini ve vize prosedürünü öğrenmek için ulus@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Kişisel Evraklarınız:

Vize Başvuru Formu: İngilizce ve Türkçe olarak, tükenmez kalemle doldurulmalı. Yazılar büyük harfle ve okunaklı olmalıdır. 

Pasaport: Seyahat bitiminizden sonra minimum 6 ay geçerliliği ve 2 boş sayfası olan pasaport sunulmalı. Yıpranmış ve yırtık pasaportlarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Fotoğraf: Arka fonu beyaz, güncel tarihli, 3.5x4.5 cm ebatlarında renkli 2 adet biometrik fotoğraf.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Davetiye: Başvuru sahibinin Pakistan’daki akrabası veya arkadaşından davetiye mektubu alınmalı. İngilizce yazılacak olan bu mektupta davet eden kişinin iletişim bilgileri yer almalı ve  davetiye noter onaylı olmalıdır.

 Pasaport ve Kimlik Fotokopisi: Pakistan’dan davet gönderen kişi kimlik  ve pasaport fotokopilerini de eklemelidir.

Uçak Bileti: Gidiş – dönüş uçak bileti dosyaya eklenmeli.

Banka Hesap Özeti: Seyahat masraflarını karşılamaya yetecek kadar paranın olduğu banka hesabının dökümü sunulmalı.

Mesleki Durumunuza Göre Evrak Listesi

Vize Talep Dilekçesi: Pakistan Başkonsolosluğu’na hitaben şirketin antetli kağıdına Vize Talep Dilekçesi yazılmalı. İngilizce olarak yazılan dilekçede seyahat amacı, seyahat tarihleri açıklanmalıdır.

Şirket Evraklarınız: Faaliyet Belgesi, İmza Sirküleri, Vergi Levhası, Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopileri başvuru dosyasına eklenmelidir.

Başvuru sahibi T.C vatandaşı değilse;

T.C İkametgah Belgesi: Eğer Pakistan Aile Ziyaret vizesine başvuru yapacak olan kişi T.C vatandaşı değilse Türkiye Oturum İzni belgesini Konsolosluğa sunmalıdır.

Pakistan Aile Ziyaret Vizesi

Pakistan’da bulunan bir akrabası ya da arkadaşını ziyaret etmek isteyen kişilerin Pakistan Aile Ziyaret vizesine başvuru yapması gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahiplerinin 90 gün kalışlı Pakistan ziyaretleri için Pakistan Aile Ziyaret vizesi almalarına gerek yoktur.

Aile Ziyaret vize başvurusunda en önemli evrak diğer Pakistan vizelerinde olduğu gibi davetiyedir. Başvuru sahibi Pakistan’da yaşayan akrabası, aile üyesi ya da arkadaşından noter onaylı davetiye almalıdır. Bu davetiye de konaklama bilgileriniz ve seyahat masraflarınızı nasıl karşılayacağınız belirtilmelidir. Davetiyeyi gönderen kişi kimlik ve pasaport fotokopilerini de başvuru dosyasına eklemelidir. Davet  gönderen kişi Pakistan vatandaşı değilse oturum izninin fotokopisini de iletmelidir.

Pakistan Aile ziyaret vizesine başvuru yapacak olan kişi eğer çalışmıyorsa yani öğrenci ya da ev hanımı ise bu kişilerin sponsor göstermeleri gerekmektedir. Sponsor anne, baba, eş veya çocuk gibi birinci dereceden bir yakınınız olabilir. Sponsor olacak kişi konsolosluğa hitaben İngilizce bir dilekçe yazmalı ve seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt etmelidir. Ayrıca banka hesap dökümünü de başvuru dosyasına eklemelidir.

Pakistan Aile Ziyaret vizesi için gerekli evraklar başvuru sahibinin meslek durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Durumunuza göre hazırlamanız gereken evrakların güncel listesini öğrenebilmek için ulus@eagvs.com adresimize mail göndermeniz ya da (0212) 700 28 15 hatlı numaramızı aramanız yeterli olacaktır. Yetkilimizle iletişime geçtiğinizde size evrakların listesini gönderecektir. Bu evrakları hazırlayıp kargo ile ofisimize ulaştırdığınızda sizin adınıza başvurunuzu yetkilimiz gerçekleştirecektir.

Pakistan Aile Ziyaret Vizesi Nasıl Alınır?  

Davetiyenizi isteyin: Eğer Pakistan aile ziyaret vizesi için başvuru yapmak istiyorsanız öncelikle bu ülkede yaşayan yakınınız, akrabanız ya da arkadaşınızdan noter onaylı davetiye isteyiniz. Davetiye de seyahat tarihleriniz ve seyahat amacınız açıkça yazılmalıdır.

Başvuru Formunuzu Doldurun:  Pakistan aile ziyaret vize başvurusunun en önemli aşamalarından biri de başvuru formunun doldurulmasıdır. Vize yetkilileri başvuru sahibi hakkında değerlendirmesini bu formdaki bilgilere göre yaptığından  verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına özen gösterin. Aksi takdirde vizeniz olumsuz sonuçlanabileceği gibi işlem süreniz de uzayabilir. Vize başvuru formu İngilizce veya Türkçe olarak doldurulmalıdır. Formda büyük harf ve tükenmez kalem kullanılmalıdır. Formun ilgili kısmına istenilen ölçülerdeki fotoğrafınızı yapıştırıp, imzaladıktan sonra başvuru dosyanıza koyabilirsiniz.

Evraklarınızı kargoyla ofisimize gönderin: Pakistan aile ziyaret vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi Pakistan Büyükelçiliği ve İstanbul’daki Pakistan Başkonsolosluğu’ndadır. Ancak  bu iki temsilciliğin yetki alanı sınırlaması yoktur. Bu nedenle Türkiye’nin hangi şehrinde yaşıyor olursanız olun, Pakistan aile ziyaret vizesi başvurularınız için evraklarınızı size en yakın ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Evraklarınız yetkilimizin eline ulaşır ulaşmaz kontrollerini sağlayıp, sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştireceklerdir. Örneğin, İzmir, Aydın, Manisa,  Denizli, Uşak, Muğla ve Burdur’da ikamet ediyorsanız başvuru evraklarınızı İzmir ofisimize gönderebilirsiniz.  Pakistan Aile ziyaret vizesine Bursa, Balıkesir, Bilecik’ten başvuru yapmak isterseniz evraklarınızı Bursa ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Adana, Mersin, Osmaniye, Antakya, Hatay’ da yaşıyorsanız vize başvurunuz için evraklarınızı Adana ofisimize ulaştırmanızı tavsiye ederiz.

Gaziantep, Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Erzincan, Şanlıurfa, Erzurum, Van, Mardin, Muş, Bitlis ve Bingöl’de yaşıyor ve Pakistan aile ziyaret vizesi başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızı Gaziantep ofisimize kargo aracılığıyla gönderebilirsiniz. Ancak İstanbul ve Ankara dışından başvurularda evraklar kargo ile gönderileceğinden işlemlerin sonuçlanmasının uzun sürebileceğini unutmayınız.

Yaşadığınız şehre göre evraklarınızı hangi ofisimize göndermeniz gerekeceğini ulus@eagvs.com adresimize mail  göndererek yetkilimizden öğrenebilirsiniz.

Pakistan Aile Ziyaret  Vizesi Ankara

Pakistan aile ziyaret vizesinin çıkıp çıkmayacağına karar verme yetkisi Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliği ve İstanbul’daki Pakistan Başkonsolosluğu’ndadır. Ankara Büyükelçiliği’nin bölge ayrımı olmadığından hangi şehirde yaşıyor olursanız olun Pakistan aile ziyaret vizesine başvuru için evraklarınızı Ankara’daki ofisimize gönderebilirsiniz. Ancak Ankara dışındaki Kırıkkale, Eskişehir, Sivas, Nevşehir, Yozgat gibi şehirlerden yapılan vize başvurularında evraklar kargo yoluyla ofisimize gönderileceğinden  başvurunun sonuçlanması uzun sürebilir. Yetkilimiz evraklarınızı alır almaz kontrollerini yapıp sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirir. Yetkilimizle ulus@eagvs.com adresimizden iletişime geçip Pakistan aile ziyaret vizesi için 2017 güncel evrak listesini öğrenebilirsiniz.

Pakistan Aile Ziyaret  Vizesi İstanbul

Pakistan aile ziyaret vizesi başvurularında karar mercilerinden biri de İstanbul’daki Pakistan Başkonsolosluğu’dur. Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyor olursanız olun, evraklarınızı İstanbul’daki ofisimize gönderdiğinizde yetkilimiz sizin gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirebilir. Sakarya, Çanakkale, İzmit, Düzce, Kocaeli ve Adapazarı’ndan Pakistan vizesine başvuru yapacak kişilerde evraklarını İstanbul ofisimize gönderebilir.

Vize ücretinizi ödeyiniz: Pakistan aile ziyaret vizesi ücreti giriş sayısı ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Vize başvurunuzun gerçekleşebilmesi için vize ücretinin ödenmiş olması gerekir. Ödeme tutarınızla ilgili yetkilimiz size bir bilgilendirme maili atacaktır. Burada toplam tutar, sizin vize ücretiniz, konsolosluk harcınız ve bizim servis bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretiniz ödendikten sonra yetkilimiz makbuzunuzu başvuru dosyanıza ekleyecektir. Ücreti banka hesabımıza gönderebilirsiniz.

Başvurunuzu gerçekleştiriyoruz:  Vize evraklarınız hazırlandıktan ve vize ücretinizde ödendikten sonra sıra başvurunuzun gerçekleşmesine geliyor. Yetkilimiz evraklarınızı son kontrollerini yaparak sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan Pakistan Aile Ziyareti vizesi başvurunuzu yapacaktır.

Pakistan Aile Ziyaret  vizesi kaç günde çıkar?

Pakistan Aile Ziyaret vizesi 3-5 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir. Ancak bu süre Ankara Büyükelçiliği ve Ankara Başkonsolosluğu’nun resmi tatilleri, yoğunluğu nedeniyle uzayabilmektedir. Eğer vize yetkilileri başvurunuzu değerlendirme aşamasında ek evrak isterse işleminizin sonuçlanması uzun sürebilir. Vizenizin seyahat tarihinize yetişmesi için 15 gün önceden başvuru yapmanızı öneririz.

Pasaportunuzu adresinize gönderiyoruz: 

Pakistan Büyükelçiliği ya da Pakistan Başkonsolosluğu vizenizi onayladıktan sonra yetkilimiz pasaportunuzu ilgili temsilcilikten teslim alır ve istediğiniz adrese kargo yoluyla gönderir. Pasaportunuz elinize ulaştığında Pakistan aile ziyaret vizenizin olduğu sayfayı kontrol edip kişisel bilgileriniz ve vize tarihlerinizin doğru olup olmadığına bakınız. Bir yanlışlık çıkması durumunda konsolosluk vize birimi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Aile Ziyaret Vizesi ile Pakistan’a Giriş

Pakistan aile ziyaret vizesiniz onaylanınca işlemleriniz bitmiş olmuyor. Pakistan seyahatinize çıkmadan önce mutlaka tetanos, hepatit ve sarıhumma aşılarınızı yaptırmanız gerekmektedir. Sınır polisi Pakistan’a giriş esnasında sorabileceğinden aşı kartlarınızı, otel rezervasyonu ve uçak biletlerinizi yanınızda bulundurmalısınız. 

Pakistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES