x
Pakistan

Vize İşlemleri

Pakistan

Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Pakistan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Pakistan Turistik Vize başvurusu için şahsen gelmenize gerek yoktur. Turistik vize için gerekli evrakları kargo ile size en yakın ofisimize ulaştırdığınızda yetkilimiz sizin adınıza Pakistan vize başvurunuzu gerçekleştirecektir. Hazırlamanız gereken evrak listesi aşağıdaki gibidir. Ancak Pakistan vizesi için gerekli evraklar meslek durumunuza ve seyahat amacınıza göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle vize başvurunuzdan önce ulus@eagvs.com adresimize mail göndererek ya da (0212) 700 28 15 hatlı numaramızı arayarak yetkilimizden 2017 güncel evrak listesini isteyebilirsiniz.

Kişisel Evraklarınız:

Pasaport: Seyahat bitişinden sonra minimum 6 ay geçerliliği ve en az iki boş sayfası olan pasaport sunulmalı. Varsa eski pasaportların sayfaları eklenmelidir.

Vize Başvuru Formu: Pakistan Vize Başvuru Formu büyük harflerle doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Vize Başvuru Formu İçin Tıklayınız. 

Fotoğraf: 2 adet 3.5x4.5 cm ebatlarında renkli, arka fonu beyaz önden çekilmiş fotoğraf.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Davetiye: Pakistan’da kayıtlı bir Turizm şirketi tarafından yazılan noter onaylı davetiye mektubu gönderilmeli. Turizm şirketi sahibi kendi pasaport fotokopisini ve davetiyeyi faks ile gönderebilir.

Otel Rezervasyonu: Başvuru sahibi Pakistan’da kalacağı gün kadar otel rezervasyonu yaptırmalıdır.

Uçak Bileti: Pakistan gidiş – dönüş

Sağlık Sigortası: Başvuru sahibi Pakistan seyahatini kapsayacak şekilde seyahat sağlık sigortası yaptırmalı.

Banka Hesap Özeti: Pakistan seyahati süresince masraflarını karşılayacak kadar paranın olduğu banka hesabının dökümü sunulmalı.

Mesleki Durumunuza Göre Evrak Listesi

Dilekçe: Başvuru sahibinin çalıştığı şirket yetkilisi tarafından Konsolosluğa hitaben; seyahat amacını, seyahat tarihlerini ve vize bitiş tarihinden önce ülkeden ayrılacağını taahhüt ettiği bir dilekçe yazılmalı. Dilekçe kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır. Dilekçede başvuru sahibinin hangi tarihlerde izinli olacağı, seyahat amacı ve masraflarının nasıl karşılanacağı belirtilmelidir.

Şirket Evraklarınız: İmza Sirküleri, Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası, Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopileri.

Maaş Bordrosu:

SGK İşe Giriş Bildirgesi

SGK Hizmet Dökümü

Başvuru sahibi Öğrenci veya Ev Hanımı İse Gerekli Evraklar

Sponsor Yazısı: Eğer Pakistan turistik vizesine başvuru yapacak olan kişi öğrenci ya da ev hanımı ise seyahat masraflarını karşılayacak kişi (birince derece akrabası olmalı; anne, baba veya eş) bir dilekçe yazmalıdır. Bu dilekçede seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt etmelidir.

Başvuru sahibi T.C vatandaşı değilse;

T.C İkametgah Belgesi: Eğer Pakistan vizesine başvuracak kişi T.C vatandaşı değilse o halde mutlaka Türkiye ikametgah belgesini Konsolosluğa sunması gerekmektedir.

Başvuru sahibi Pakistan vatandaşı ile evliyse;

Kimlik Fotokopisi: Pakistanlı eşe ait kimlik belgesinin fotokopisi

Evlilik Cüzdanı

Pasaport Fotokopisi: Pakistanlı eşe ait pasaport fotokopisi başvuru dosyasına eklenmeli.

Ek Hizmetlerimiz: Pakistan Turistik Vize başvurularınızda gerekli olan Seyahat Sağlık Sigortası, Otel Rezervasyonu ve Gidiş-Dönüş Uçak biletlerinizi Euroasia Global Visa Services ofislerimizi arayarak yaptırabilirsiniz.

Pakistan Turistik Vizesi

Pakistan ile Türkiye arasında vize muafiyeti bulunmadığından bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının Pakistan Turistik vize başvurusu yapması gerekmektedir. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri Pakistan’a yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Pakistan Turistik vize başvurusu için en önemli aşama gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanmasıdır. Bu evrakların başında da davetiye mektubu gelmektedir. Turizm şirketinden alınmış noter onaylı davetiye mektubunun başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Ayrıca davetiyeyi gönderen kişi pasaport fotokopisini de göndermelidir. Davet yazısında seyahatin amacı net olarak açıklanmalıdır. Başvuru sahibi turistik bir tura katılacaksa tur bilgileri yazılmalı, varsa belgeler eklenmelidir. Ayrıca seyahat tarihleri ve masrafların nasıl karşılanacağı da belirtilmelidir. Eğer Pakistan tursitik vize başvurularınız için davetiyeniz yoksa yetkilimizi arayıp bilgi alabilirsiniz. 

Pakistan Turistik vize ile bu ülkeye giriş yapıldığında vizenin kullanımına da dikkat edilmelidir. Başvuru sahibi Turistik vize ile Pakistan’a gittikten sonra ticari faaliyette bulunmamalıdır. Böyle bir durum tespit edildiğinde cezai yaptırım uygulanabilir hatta bir daha Pakistan vizesi alması zorlaşır.

Pakistan Turistik vizesi en fazla 90 günlük verilmektedir. Bu süre aşıldığında başvuru sahibi yine ceza ödemek zorunda kalacaktır. Pakistan vize başvurularında tek karar mercii Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliği ve İstanbul’daki Pakistan Başkonsolosluğu’dur. Bu iki temsilciliğin vize yetkilileri gerekli gördükleri takdirde ek evrak isteme ve başvuru sahibini yüz yüze görüşmeye çağırma yetkisine sahiptir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda vize işlemlerinizin sonuçlanma süresinin uzayacağını unutmayınız.

Pakistan Turistik Vizesi Nasıl Alınır?  

Başvuru Formunuzu Doldurun: Pakistan Turistik vize başvurusunda ilk olarak vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu, İngilizce ya da Türkçe olarak büyük harfle doldurulmalıdır. Vize başvuru formunda beyan edilen bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekir. Bilgilerinizde yanlışlık çıkması durumunda vizeniz reddedilebileceği gibi işlem süreniz de uzayabilir. Pakistan Turistik vize başvuru formunu doldurduktan sonra fotoğraf kısmına istenilen ölçüde fotoğraf yapıştırılmalı ve imzalanarak dosyaya eklenmelidir. Vize işlemleriniz ile ilgili ofisimizden danışmanlık aldığınız takdirde başvuru formunuzun doldurulmasında yetkilimiz size yardımcı olacaktır. Başvuru Formu İçin Linki Tıklayınız.

Evraklarınızı ofisimize ulaştırın: Yetkilimiz ile görüşüp Pakistan Turistik Vize başvurusu için gerekli evrak listesini öğrendikten sonra bu belgeleri eksiksiz hazırlayıp size en yakın ofisimize gönderebilirsiniz. Pakistan Turistik Vize başvurularını değerlendirip vize alıp alamayacağınıza karar verme yetkisi Pakistan Büyükelçiliği ve Pakistan Başkonsolosluğu’dur. Bu iki temsilciliğinde yetki alanı sınırlaması yoktur. Bu nedenle belgelerinizi Türkiye’nin hangi şehirde ikamet ediyor olursanız olun size en yakın ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızın kontrollerini en kısa zamanda yapıp sizi telefonla arayarak bilgilendirecektir. Eğer eksik evraklarınız varsa tamamlamanızı isteyeceklerdir.

Pakistan Turistik Vizesi İstanbul

 Pakistan vizesine karar verme yetkisine sahip temsilciliklerden biri de İstanbul Pakistan Başkonsolosluğu’dur. Pakistan turistik vizesine Sakarya, Kocaeli, Çanakkale, İzmit, Adapazarı ve Düzce’den başvuru yapmak isterseniz evraklarınızı İstanbul ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızı kontrol ettikten sonra başvurunuzu Pakistan Başkonsolosluğu’na yapacaktır. Güncel evrak listesi ve vize prosedürüyle ilgili bilgi almak için (0212) 700 28 15 hatlı numaramızı arayabilir ya da ulus@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz. İstanbul dışından yapılan başvurularda evraklar kargo yoluyla gönderileceğinden vizenin çıkış süresi uzayabilir.

Pakistan Turistik Vizesi Ankara

Pakistan vize başvurularını değerlendirme yetkisi olan bir başka temsilcilikte Ankara’daki Pakistan Büyükelçiliği’dir. Pakistan vizesine Ankara, Eskişehir,Kırıkkale, Yozgat, Nevşehir gibi şehirlerden başvuru yapmak isterseniz belgelerimizi Ankara’daki ofisimize göndermeniz yeterli olacaktır. Yetkilimiz sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan Pakistan turistik vize başvurunuzu gerçekleştirecektir. Yetkilimizle iletişime geçmek için (0312) 900 13 15 hatlı numaramızı arayabilirsiniz.

Pakistan Turistik Vizesi İzmir

İzmir, Manisa, Aydın, Muğla, Denizli, Uşak ve Burdur gibi şehirlerde ikamet ediyor ve Pakistan turistik vizesine başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızı İzmir’deki ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınızın kontrollerini sağlayıp vize başvurunuzu sizin adınıza yapacaktır. Pakistan Turistik vizesi 2017 güncel evrak listesi ile ilgili bilgi almak için (0232) 900 10 65 hatlı numaramızı arayabilirsiniz.

Pakistan Turistik Vizesi Bursa

Pakistan turistik vizesine Bursa, Balıkesir, Bilecik gibi illerden başvuru yapmak isterseniz gerekli evraklarınızı hazırlayıp Bursa’daki Euroasia ofisimize göndermenizi tavsiye ederiz. Pakistan vize işlemleriyle ilgili detaylı bilgi için (0224) 322 20 25 hatlı numaramızı arayıp yetkilimiz ile görüşebilirsiniz.

Pakistan Turistik Vizesi Adana

Adana, Osmaniye, Mersin, Hatay, Antakya gibi şehirlerde ikamet eden ve Pakistan turistik vizesine başvuru yapmak isteyenlerin yapması gereken tek şey Euroasia Global Visa Services’in Adana’daki ofisine belgelerini göndermektedir. Yetkililerimiz evraklarınızı inceledikten sonra sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştireceklerdir. Pakistan Turistik vizesi 2017 güncel evrak listesiyle ilgili bilgi almak için (0322) 970 01 73 hatlı numaramızı arayabilirsiniz.

Pakistan Turistik Vizesi Edirne

Pakistan Turistik vizesine Edirne’den başvuru yapmak isterseniz evraklarınızı Edirne’de bulunan Euroasia Global Visa Services ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimizle iletişime geçmek için ulus@eagvs.com adresimize mail gönderebilir ya da (0284) 236 24 24 hatlı numaramızı arayabilirsiniz.

Pakistan Turistik Vizesi Antalya

Eğer Antalya, Isparta veya Karaman’da yaşıyor ve Pakistan vizesine başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızı Antalya’daki  ofisimize göndermenizi tavsiye ederiz. Pakistan turistik vizesi için 2017 güncel evrak listesi için (0242) 970 01 35 hatlı numaramızı arayabilir ya da ulus@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

Pakistan Turistik Vizesi Bodrum

Pakistan Turistik vizesine Bodrum’dan başvurmak isteyen kişiler evraklarını Bodrum’da bulunan eagvs ofislerine gönderebilirler. (0252) 970 13 15 hatlı numaramızı arayıp yetkilimizle iletişime geçtiğinizde Pakistan turistik vize başvurusu için güncel evrak listesi isteyebilirsiniz.

Pakistan Turistik Vizesi Tekirdağ

Tekirdağ, Kırklareli, Çorlu’da ikamet ediyor ve Pakistan Turistik vize başvurusu yapmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey evraklarınızı Tekirdağ’daki Euroasia ofisimize göndermektir. Yetkilimizle iletişime geçmek için ulus@eagvs.com adresimize mail gönderebilir ya da (0282) 970 50 97 hatlı numaramızı arayabilirsiniz.

Pakistan Turistik Vizesi Gaziantep

Pakistan turistik vizesine Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman, Şanlıurfa, Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Erzurum, Sivas, Erzincan, Van, Mardin, Muş, Bitlis, Bingöl gibi illerden başvuru yapmak isterseniz gerekli evrakları Gaziantep ofisimize gönderebilirsiniz. (0342) 255 54 35 hatlı numaramızı arayarak yetkilimizle iletişime geçtiğinizde Pakistan vizesi başvuru prosedürü hakkında bilgi alabilir gerekli evrakların listesini isteyebilirsiniz.

Vize ücretinizi ödeyiniz: Pakistan vizesi için gönderdiğiniz evraklarınızın kontrollerini yapan yetkilimiz turistik vize başvurusu için ödemeniz gereken ücret konusuyla ilgili bilgilendirme maili atacaktır. Mail’de Pakistan turistik vize başvurusu için ödemeniz gereken toplam tutarla ilgili bilgi olacaktır. Bu tutar vize ücreti, konsolosluk harcı ve bizim hizmet bedelimizi kapsamaktadır. Vize ücretini banka hesabımıza başvurudan önce havale ile gönderebilirsiniz. Yetkilimiz vize ücretinizi ödeyerek dekontunuzu başvuru dosyanızın içine koyacaktır.

Başvurunuzu gerçekleştiriyoruz: Pakistan Turistik vize başvurularında tek karar merci Pakistan Büyükelçiliği ve Pakistan Başkonsolosluğu’dur. Bu iki temsilciliğin yetki alanı sınırlaması olmadığından Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ediyor olursanız olun evraklarınızı size en yakın ofisimize gönderdiğinizde sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.

Pakistan Turistik vizesi kaç günde çıkar?

Pakistan Turistik vize başvuruları ortalama 3-5 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak resmi tatiller, yoğunluk ve vize yetkilisinin başvuru sahibinden ek evrak isteme durumu söz konusu olduğunda işlemler uzayabilmektedir. Böyle bir durumda vizeniz geç çıkabilir. Eğer seyahat tarihinizde vizenizin elinizde olmasını isterseniz başvurunuzu en az 15 gün önce yapmanızı öneririz.

Pasaportunuzu adresinize gönderiyoruz: 

Pakistan vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra yetkilimiz pasaportunuzu başvuru yapılan temsilcilikten teslim alır ve istediğiniz adrese kargo yoluyla gönderir. Pasaportunuz elinize geçtiğinde ilk olarak Pakistan turistik vizenizin olduğu sayfadaki bilgilerinizi kontrol ediniz. Bir yanlışlık çıkması durumunda konsolosluk vize birimini arayarak bilgilendirme yapmalısınız.

Turistik Vize ile Pakistan’a Giriş

Turistik vize ile Pakistan’a gidecek olan kişilerin seyahate çıkmadan önce mutlaka sarıhumma, tetanos ve hepatit aşısı yaptırmaları gerekmektedir. Ayrıca Pakistan’a giriş yaparken sınırdaki polis memurları, otel rezervasyonunuz, gidiş-dönüş uçak biletiniz  ve aşı kartlarınızı görmek isteyebilir. Bu belgelerinizi yanınızda bulundurmalısınız. 

Pakistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES