x
 • Sanatçılar İçin İtalya Vizesi

  Sanatçılar İçin İtalya Vizesi

  Sanatçılar İtalya Schengen vizesine nasıl başvurmalı? Hangi evrakları hazırlamalı? Dikkat edilmesi gereken noktalar neler? Vize uzmanınıza danışın.

  Devamı
 • Uzun Süreli İtalya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

  Uzun Süreli İtalya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

  Uzun süreli ve çok girişli Schengen vizesi almak için nelere dikkat etmelisiniz?

  Devamı
 • İtalya Vize Reddi

  İtalya Vize Reddi

  İtalya vize reddi aldıysanız, başvuru dosyanız konsolosluğun değerlendirme kriterlerinden en az 1 tanesi ile uyumsuz demektir. Başvurunuzu Euroasia uzmanları ile gerçekleştirin.

  Devamı
 • Yat Sahipleri İçin İtalya Schengen Vizesi

  Yat Sahipleri İçin İtalya Schengen Vizesi

  İtalya'ya deniz yoluyla seyahat etmeyi planlayan kişiler için tüm başvuru detayları..

  Devamı
 • Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Vize Dilekçesi Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Vize talep dilekçesi, İtalya vize başvurunuzun en önemli evraklarından biridir. Uzmanlarımızın tecrübelerinden yararlanın.

  Devamı

 


 

İtalya Vizesi

İtalya VizesiDeğerli ziyaretçimiz, İtalya Vizesi sayfamıza hoş geldiniz.

İtalya vize prensiplerine bakıldığında kısa süreli vize kapsamında Schengen vizesi uygulamalarını karşılamaktadır.

İtalya'da en fazla 90 günü kapsayacak konaklamalarınızda İtalya Schengen vizesi kategorisinden başvurunuzu gerçekleştireceksiniz. Daha uzun konaklamalar ve seyahat sebebinize dair vize türleri ise aşağıda bilginize sunulmuştur.

Schengen şartları ile aldığınız İtalya Vizesi ile çalışamaz, iş kuramaz ve 90 günü aşan konaklamalar yapamazsınız. İtalya seyahatiniz boyunca birden fazla Schengen ülkesini ziyaret etme durumunuz varsa en uzun konaklama yapacağınız süreyi İtalya’ya ayırmalı ve ilk girişi de İtalya’dan yapmalısınız.

İtalya Vizesi Kategorileri

VIS ibareli Schengen vizesine sahip iseniz parmak izi kaydınızın alınmasına gerek kalmayacaktır. Ancak daha önce böyle bir kaydınız oluşturulmadıysa İtalya vize şartları gereği size en yakın Konsolosluk merkezinde tanımlanan gün ve saatte yaptırmanız gerekecektir.

İtalya Vizesi için ülke uzmanlarımız tarafından hazırlanan sayfamızda İtalya Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?, İtalya vizesi kaç günde çıkar?, İtalya vizesi ne kadar? gibi genel sorularınıza cevap bulacaksınız. Kişiye özel evrak listesi, vize ücreti hesaplama ve diğer sorularınız için ofislerimizi arayabilirsiniz. EAGVS Merkez ofis ve şubelerimiz için tıklayınız.

İtalya Vizesi İşlemleri

İtalya Vizesi İşlemleri yetkili kurumu ve tek karar merci İtalya Büyükelçiliği ve görevlendirilen Konsolosluk vize merkezleridir. Özellikle; Schengen Vize başvurularında randevu düzenleme ve sistem kaydının daha düzenli olması adına dış bağlantılı firmalarla çalışılmaktadır. Başvuru değerlendirme sürecine dahil olmaz, başvuru evraklarınızı nitelik ve nicelik olarak sorgulamazlar.

Vize işlemleriniz süresince evraklarınızın nitelikli, doğru, yasalara ve belirtilen şartlara uygunluğu başvuru yapılmadan evvel ülke uzmanlarımızca değerlendirilmektedir. İtalya Vizesi için atacağınız her türlü adım başvuru yapılmadan önce teyit edilmekte ve oluşabilecek, ön görülebilir tüm riskler ortadan kaldırıldığında başvurunuz tamamlanmaktadır. 

Danışmanlık hizmetleri vize konusunda sorun yaşayan geniş bir kitlenin talebiyle ortaya çıkmıştır. Vizenizi tecrübeyle ve riskleri asgari düzeyde performansla alabilmek için bizi aramanız yeterlidir. Uzmanlarımız VIS kaydınız var ise bulunduğunuz yerden sizi hiç yormadan başvurunuzu gerçekleştirerek vizenizin basılı olduğu pasaportu istisnai bir durum yok ise bulunduğunuz noktaya ulaştıracaklardır.

12-18 yaş arası başvuru sahipleri İtalya vizesi işlemleri için randevu gününde bizzat bulunmalı, parmak izi tarama işlemlerini de danışmanlarımız eşliğinde tamamlamalıdırlar.

İtalya Vize Başvurusu

İtalya Vize başvurusu noktaları İtalya Büyükelçiliği himayesinde bölgelere ayrılmıştır. Başvuru sahibi eğer biometrik parmak izi kaydı yok ise kendi ikametgah adresini karşılayan İtalya konsolosluğu vize merkezine gitmek zorundadır. Konsolosluk bölge il listesi ve ikametgahınıza en yakın başvuru merkezi hakkında güncel bilgiye ulaşmak için bizi arayın.

Eğer konaklamanız 90 günü aşacaksa çalışma, öğrenim ya da aile birleşimi ile ilgili bir durum sebebiyle İtalya Vizesine başvuru yapacaksanız D Vize kategorisinden işlem başlatmanız gerekecektir. 

Gri, Siyah, Kırmızı, yeşil pasaport sahipleri 180 günlük süre sınırı içinde 90 günü aşmamak şartı ile İtalya Vizesi işleminden muaftırlar. Ancak hem Bordo hem de diğer pasaport sahiplerinin pasaportları 10 yıldan eski olmamalı ve seyahat sonrası 3 ay daha geçerliliğe sahip olmalıdır. İtalya vize başvurusu evrakları genel bazda aşağıda sunulmuştur. İtalya vize işlemleri başlatılmadan kişiye özel, kategorinize has ve sürenizi karşılayan evraklar için danışmanlarımızdan bilgi almanız gerekecektir.

İtalya Vizesi Gerekli Evraklar

İtalya Vize Başvuru Evrakları

İtalya Vize Başvuru Evrakları seyahat sebebiniz ve sürenize göre çeşitlilik gösterecektir. Kişisel bilgilerinizin yanı sıra mesleki ve mali beyanlarınızın da teyit edilebilir olması gerekmektedir. Tüm ülkeler bazında vize ret başlıkları genel olarak evraklar ile ilgili olmaktadır. Evraklarınız maksimum dikkat ve özveriyle hazırlanarak, bilirkişi ile kontrol edilerek vize işlem sistemine verilmelidir. Aksi takdirde ret alabileceğiniz gibi, seyahatinizi ertelemeniz ve maddi kayıplar yaşamanız olası bir durum haline gelecektir.

İtalya vizesi evrakları

 • İtalya vize başvuru formu – Başvuru formunuz İtalya Büyükelçiliği tarafından online/interaktif ortamda edinilerek doldurulacaktır. İtalyanca ya da Türkçe yazım imkanı sunulan form eksiksiz doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Başvuru formu için tıklayınız.
 • Pasaport- 10 Yıldan eski olmayan, yıpranmamış, okunaklı pasaportunuzun 2 boş sayfası olmalı ve seyahat dönüş 3 ay daha geçerliliği bulunmalıdır.
 • Kimlik- Nüfus Cüzdanı Örneği- Kimlik fotokopiniz ve aile bağlarınızın ve ikametgahınızın net olarak görülebildiği tam vukuatlı nüfus örneğiniz İtalya Vizesi başvuru dosyasında bulundurulmalıdır.
 • Schengen vize ücreti ödendi belgesi- Güncel vize harcı rakamları üzerinden, kalacağınız süreye ve başvuracağınız kategoriye uyumlu vize ödemenizin belgesidir, ATM’den aldığınız belgeler kabul edilmeyecektir.
 • Biometrik Parmak İzi Kaydı- Eğer daha önce VIS kaydı olan bir vize almış değilseniz başvuru anında verilecek gün ve saatte yerleşik düzeninize uyumlu Konsolosluk vize işlem noktasına giderek parmak izi kaydınızı vermeniz gerekmektedir.
 • Fotoğraf- Biometrik fotoğraf özelliklerini taşıyan fotoğrafınız başvuru formu ile beraber teslim edilmelidir. Fotoğraf özellikleri için tıklayınız.
 • Seyahat Sağlık Sigortası- İtalya vize belgeleri arasında şart olarak geçen bir diğer poliçe bazlı evraktır. Poliçeniz 30.000 Euro teminatlı olmalı ve yaş sınırı getirilmemelidir. Söz konusu poliçe için İtalya Vizesi danışmanlarımız size en uygun teklifi vereceklerdir.
 • Seyahat Belgeleri- Uçuş, tur organizasyonu, otel rezervasyonları dosyada mutlaka bulunması gereken dokümanlardır. Eğer şehir ya da ülke değiştirecekseniz bu planlamayı da dosyanıza eklemelisiniz.

İtalya vizesi mali ve iş durumu evrakları

 • İzin Dilekçesi- Çalışılan firmanın antetli kağıdı üzerinde görevinizi, işe giriş tarihinizi, maaşınızı ve talep ettiğiniz izin süresini gösteren kaşeli ve imzalı dilekçe verilmelidir.
 • İmza Sirküleri- Hem çalışan hem de işveren için geçerli evraktır. Geçerlilik süresi içinde olmalıdır.
 • Faaliyet Belgesi- Çalışılan ya da işverenlik yapılan firmaya ait faaliyetini gösteren evraktır. Esnaf-Ziraat oda kayıtları, Ticaret Odası Kayıtları vb.
 • Ticaret Sicil Gazetesi- İş yerinin güncel durumunu belgeleyen evraktır. Çalışan da işveren de bu evrakı İtalya Vizesi başvuru dosyasında bulundurmalıdır.
 • Vergi Levhası- Güncel tarih içeren vergi levhası fotokopisi hem çalışan hem de işveren için önem arz eden bir diğer evrak özelliğini taşımaktadır.
 • İşe Giriş ve 4A/4B Hizmet Dökümü- Hizmet geçmişlerini kapsayan ve barkodu olan hizmet dökümleri alınmalıdır.
 • Maaş Bordrosu- 3 aylık dönemi kapsayan ve son 15 günde alınan bordrolar İtalya Vizesi dosyasına eklenmelidir.
 • İş Sözleşmesi - Herhangi bir sosyal güvenceye bağlı olmayan kişiler noter onaylı iş sözleşmesi sunmalıdırlar.
 • Banka Hesap Durumu- Başvuru sahibinin adına bankasından aldığı kaşeli ve imzalı hesap dökümü ve eğer çalışan ise 3 aylık ve son 15 gün içinde alınan maaş dökümü.
 • Muvafakat name – 18 Yaşın altındaki başvuru sahipleri için geçerlidir. Aile izni noter onaylı olmalıdır. Velayet ile ilgili diğer ayrıntılar hakkında bilgi için lütfen danışmanınızı arayınız.

Ayrıca emeklilik, kira geliri gibi evraklar ve varsa tapu, ruhsat gibi mali beyanda bulunabilecek sahiplikler de beyan edilmelidir. İtalya Vize Başvuru Evrakları ev hanımı, öğrenci gibi yukarıda belirtilen kapsam dışında kalanlar için ek evrak isteyecektir. EAGVS ülke danışmanınızı arayarak bu konuda detaylı listeyi alabilirsiniz.

İtalya Vize Reddi

İtalya Vize Ücreti 2023

İtalya vize harçları Büyükelçilik himayesinde her yıl güncellenerek listelenmektedir.Listelenen rakamlar başvuru merkezi olarak anılan firmaların ücretlerini kapsamaz. İtalya vize ücreti 2023 tarifesinde ise kısa süreli Schengen kategorisi 80 Euro olarak listelenmektedir. 

Seyahatinizin uzun ya da kısa süreli oluşu, kategorisi ya da sizi tanımlayan ayırt edici özelliğiniz bu rakamlarda oynama yapacaktır. İtalya Vizesi Danışmanlarımıza ulaşarak başvurunuzun özelliklerine özel olarak hesaplarınızı yaptırabilirsiniz. İtalya vize fiyatları için ödenecek tutarlar Türk Lirası veya Euro bazında yapılabilmektedir.

İtalya vize danışmanlık hizmetlerimizden faydalanarak detaylar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir. Yerinizden dahi kalkmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğer daha önce parmak iziniz alınmadıysa danışmanlarımız başvurunuzun yapılacağı gün size eşlik ederek İtalya vize randevu adımınızı da tamamlamanızda yardımcı olacaklardır.

İtalya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize başvuru sahiplerinin en çok sordukları sorular arasında ilk sırada İtalya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? vardır. Seyahatine çok kısa süre kalış olan başvuru sahipleri ne yazık ki bu konuda daha ısrarcıdır. 

Ülke danışmanlarımız seyahatinizden en az 1 ay önce başvuru yapmanızı önereceklerdir. Her iki ülkeyi de kapsayan Resmi Tatiller, olası sistem arızaları ya da güncel diplomatik gelişmeler İtalya Vizesi başvuru ve sonuçlandırma süresini uzatabilir. Sisteme kaydı yapılan ve herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmayan başvuru dosyalarına cevap 4 ile 15 iş günü arasında çıkmaktadır. Çıkacak sonuç vize alımı da olabilir ret de olabilir. Eğer herhangi bir sebeple ret alırsanız süreç yeni başvuru sebebiyle uzayacaktır. 

İtalya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Sorumuzun cevabı Konsolosluğun yoğunluğuna göre değişebilmektedir.

İtalya Vize Reddi

İtalya Vizesi başvurunuz müspet sonuç alabileceği gibi ret sonucu da alabilir. İtalya Vize Reddi konuları genellikle evraklar ile ilgili olmaktadır. Ne yazık ki diplomatik bir dosya hazırlanıyor oluşunun hafife alınması hataları da beraberinde getirmektedir. Bir danışman ya da deneyimli bir kişi ile başvuru yapan kişiler istisnai haller haricinde ret sonucu almazlar. 

İstatistiki bazda ele aldığımızda yasaların onadığı şart ve prensipleri karşılamayan eksik beyanlar ret unsuru taşımaktadır. Sosyal bir tehlike arz etmiyorsanız, daha önce İtalya topraklarında ciddi bir suç işlemediyseniz deneyimli bir ekip eşliğinde ret almanız olası değildir.

Zaman kaybı, mali kayıplar ve sonuçta kötü bir sürprizle karşılaşmamak adına vize alımınızı ciddiye almak zorundasınız. EAGVS İtalya Vizesi ülke danışmanlarımız hem seyahat öncesi başvurunuzu yapmadan hem de seyahatinizde dikkat edilmesi gereken tüm konuları sizinle paylaşacaktır. 
İtalya Vize Reddi, İtalya vize ücreti, başvuru evrakları ve daha birçok konuda yardımcı olmak için danışmanlarımız bir telefon kadar yakınınızda…
Keyifli Seyahatler.

İtalya Vizesi Bilgi

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İtalya Vize Başvurusu 2023
M.G 28/10/23, 12:00 Cevabı Görüntüle
Merhaba İtalya’ya Ocak ayında turistik olarak seyahat planım var. İtalya vize başvurusunda bulunmak istiyorum. İstanbul’da Freelancer çalışıyorum. Kripto uzmanıyım. SGK yok, ancak banka yüksek miktar bakiyem ve kendime ait arabam ve evim mevcuttur. Yaptığım işle ilgili doküman sunamıyorum bir problem olur mu? İtalya vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? Ben turistik vize başvurusu yaparken ne gibi belgeler sunabilirim ve nasıl bir başvuru yapabilirim? Bana destek ve danışmanlık verirseniz çok sevinir. İyi çalışmalar.
İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2023
K.H. 23/10/23, 17:48 Cevabı Görüntüle
Merhaba Şubat ayında annem ile birlikte 1 haftalık İtalya gezisi planlıyoruz. Annem emekli öğretmen yeşil pasaportu var. Bende kamuda öğretmenlik yapıyorum. Ancak yeşil pasaporta hak kazanamadım. Ben ve annem İtalya vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Sizlerden danışmanlık almak istiyoruz.
İtalya Ticari Vize Nasıl Alınır?
O.M. 23/10/23, 17:45 Cevabı Görüntüle
Merhaba Bursa’da Tekstil üzerine firmam var. İtalya’daki bir firma ile iş anlaşması imzalamak için Milano’ya gitmem gerekiyor. Daha önce İtalya’ya turistik olarak bir turla gitmiştim. Tüm işlemlerle tur şirketi ilgilenmişti. İtalya ticari vize nasıl alınır? Hangi evraklar gerekli? İtalya’daki şirketten istemem gereken evraklar var mı? Bu konu hakkında sizden danışmanlık almak istiyorum. Yardımlarınızı rica ediyorum.
İtalya Turistik Vize 2021
S.T. 15/01/21, 13:54 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Ben Mayıs ayında Roma ve Venedik'e seyahat etmek istiyorum. Seyahatim sırasında tüm masrafları kendim karşılayacağım. Seyahatim ortalama 10 gün sürecek, bu durumda banka hesabımda bulunması gereken para nedir? İtalya turistik vize 2021 yılı için konsolosluk harcı ne kadar? Ben geçici otel ve uçak rezervasyonları ile başvuru dosyamı hazırlayacağıma göre bunları satın almadığımdan dolayı ret alır mıyım? Ben ilkokul öğretmeni olarak kamuda görevliyim. Hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Şu an pandemi vesilesi ile başvuru yapılamıyor ama ben son aşı gelişmelerinden sonra açılacağını düşünüyorum. Başvurumu seyahatimden ne kadar zaman önce yapmalıyım? Detaylı dönüşlerinizi rica ediyorum. Teşekkür ederim.
İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2021
H.E. 14/01/21, 14:21 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, İtalya vizesi için gerekli evraklar 2021 nelerdir? Ben arkadaşlarımla tatil amaçlı birkaç şehrini gezmeye gitmeyi planlıyoruz. Pandemiden dolayı bunu önümüzdeki yaza erteledik. Aşı pasaportu ile alakalı söylentiler var, bir gelişme var mı? Benim daha önce almış olduğum İtalya vizelerim mevcut, kız arkadaşım ve onun arkadaşı ile beraber seyahat edeceğiz. Ben çalışanım, kız arkadaşım ve diğeri öğrenciler. Yanımdaki kişilere kendi aileleri sponsor olacak. Bu durumda hazırlamamız gereken evraklar nelerdir? Süreç nasıl işleyecek? Bana gerekli detaylar hakkında dönüş yapar mısınız?
İtalya Vize Fiyatları 2021
S.G. 14/01/21, 12:36 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Ben ticari olarak seyahat edeceğim. Bana daha önce ilettiğiniz mail karşılığında hazırlamam gereken evrakları tamamladım. İtalya vize fiyatları 2021 ne kadar? Bana ilettiğiniz detaylarda anlamadığım konu şu ki, konsolosluk ücretini de size mi ödüyorum yoksa orada yazılanlar sadece size mi ait?
Davetiyemi kontrol etmeniz için size ön bir mail ile göndermek istiyorum. Diğer evraklarımda da bir hata olduğunu düşünmüyorum. Şu an salgın olsa dahi başvuru yapabileceğim söylendi. Ben şirket sahibiyim ve yanımda sözleşmeli olarak çalıştığım bir tercümanımı da götüreceğim. Masraflarını da ben karşılayacağım. Kendisi için de bir evrak listesi ve ücret bilgisi almak isterim. Tarafıma dönüş yaparsanız çok sevinirim.
İtalya vize ücreti 2021
Y.K 30/12/20, 16:03 Cevabı Görüntüle
İtalya vize ücreti 2021 yılı için ne kadar? Vize ücreti için ne kadar bütçe ayırmamız gerekiyor? Vize başvurusu için ödenen harca ayrı, hesapta bulunması gereken ücret için de ayrı mı düşünmemiz gerekiyor? Vize başvurusu için ödenecek harç İçin; Kişiye göre farklılık gösterme durumu var mı? Kişiler; Emekli, çalışan, işveren olduğunda farklılık mı gösteriyor? Yapılacak olan vize başvurusu için ne tür evraklar hazırlanması gerekiyor? Kendim ve 5 yaşında ki küçük kızım için vize başvurusu yapacağız. İtalya’da çalışan eşiöi, ziyarete gideceğiz ama, Onun da bize davetiye göndermesi gerekiyor sanırım. Durum hakkında detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden.
İtalya vize 2021
F.J 30/12/20, 15:49 Cevabı Görüntüle
İtalya vize 2021 yılı itibariyle verilecek mi? İtalya vizesi almak istiyorum ama durumum bunun için uygun mu? Değil mi? Bilmiyorum. Üniversite eğitimimi yeni tamamladım. İş hayatına atılmadan önce öncesinde kafamda belirlediğim birkaç ülkeye seyahat etmek istiyorum. Bunlardan birincisi İtalya. İtalya’ya seyahat edebilmem için yani vize alabilmem için şu an ki durumumda öğrenci olmamam, herhangi bir işte çalışmıyor olmam problem teşkil eder mi? Üniversite yıllarımda okulun belirlediği çalışma alanlarında part time çalıştım. Aynı zamanda birkaç tane kurumdan ayrı ayrı bura alıyordum. Burs aldığım kurumlardan bazıları özel bazıları devlet kurumuydu. Aldığım burslar geçimimi sağlamaya yetti ve bir yandan da para biriktirdim. Şu an ki durumda yapmak istediğim seyahati finanse edecek kadar para var hesabımda. Bu durumda yine de birinci derece bir akrabamın bana sponsor olması gerekiyor mu? Yoksa hesabımda ki parayı sunarak vize başvurumu yapabilir miyim? Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler.
İtalya vizesi 2021
K. Tatari 30/12/20, 14:32 Cevabı Görüntüle
İtalya vizesi 2021 yılında başvuru şartları nelerdir? Vize başvuru yapılabilmesi için ne gibi şartlar olmalıdır? Kendim için başvuru yapacağım. Eminönü, Kapalıçarşı’da esnafım. Daha önce herhangi bir Avrupa ülkesine seyahat etmedim. Vize başvurusu yaparsam onaylanma ihtimali nedir? Arkadaşlarla aramızda konuştuğumuzda, bana ‘ vizenin verilmesinin çok zor olduğunu, belli başlı şartları taşımam’ gerektiğini falan söylüyorlar. Doğru mu? Ne gibi şartlar bunlar? İşveren olarak vize alamamam için ne gibi dezavantajlarım var? Vize başvurusu yapmadan önce bu dezavantajları ortadan kaldırmak için ne yapılması gerekiyor? Hali hazırda 32 yaşındayım. Bir evlilik yaptım ve boşandım. Konu hakkında görüşlerinizi rica ederim. Teşekkürler.
İtalya Vize Danışmanlık
Y.M. 13/04/20, 15:14 Cevabı Görüntüle
Ben şirket sahibiyim. Ekibim ile birlikte Temmuz ayında turistik olarak seyahat edeceğiz. İşveren ve çalışanlardan istenen evraklar nelerdir? İtalya vize danışmanlık ücretiniz ne kadar ve hizmetiniz seyahat sağlık sigortasını kapsıyor mu? Genel olarak sağladığınız hizmet nedir? Benim başvuru merkezi veya konsolosluklardan başvuru yapmamam için siz nasıl bir konfor sağlıyorsunuz?
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Diğer Vize İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvuru Formu
Vize Randevu
Vize Dilekçesi
Vize Reddi
BASE_URL = '';