x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 15

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00
Cumartesi: 10.00-16.00

Eposta

bursa@eagvs.com

İtalya Vize Başvuru, Bursa

Sevgili ziyaretçilerimiz, İtalya vize başvurusu hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını açıkça güncel ve kaliteli bir şekilde sizlere sunan Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoşgeldiniz. 

 

Sayfamızın devamında, Euroasia Global Visa Services Bursa şubemiz ile birlikte,
Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Büyükorhan, Harmancık, Osmangazi, Nilüfer, İnegöl, Kestel, İznik, Orhangazi, Yenişehir dışında Kütahya, Sakarya, Balıkesir, Bilecik,Kocaeli, Yalova gibi Bursa'nın çevre illeri üzerinden yapacağınız İtalya vize başvurunuz dalinde gerekli bütün bilgilere güncel bir şekilde ulaşabileceğiniz, vize başvurunuz hakkında tüm detayları kolaylıkla bulabileceğiniz ve İtalya vize başvurunuzun sürecini öğrenebilirsiniz.

Vize başvurunuz da sizlere eşlik edelim ve tüm aşamalarda yanınızda olalım isterseniz +90 224 322 01 15  numaralı telefondan bizleri arayıp iletişime geçebilirsiniz ya da bursa@eagvs.com Web adresimizden vize sürecinizi inceleyebilir merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

İtalya Vizesi Kimlere Gerekir?

Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatleri için vize almak zorunda olup Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) ve Hususi (yeşil) pasaport sahipleri 180 içerisinde 90 gün konaklama olan İtalya seyahatleri gereğince vize almazlar. Ayrıca konaklama sürenizin yeterli olduğu Schengen vizesi bulunan kişiler İtalya'ya gitmek için tekrar vize almak zorunda değillerdir. 

İtalya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - 2023

İtalya seyahatiniz için gerçekleştirmek durumunda olduğunuz Vize başvurunuzda prosedür gereği sizlerden belirli evraklar talep edilmektedir. Bu evraklar sizlerin seyahat durumuna yani İtalya'ya gidiş nedeninize, pasaportunuza ve mesleki durumunuza bağlı olarak değişim gösterebilir. Vize başvurunuz için sizlerden istenebilecek evrakların tamamı aşağıda vize kategorileri içerisinde bulunmaktadır. Ayrıca, vize başvurunuzu yaparken vizenizi seyahat nedeninize uygun olarak seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuç almasını sağlayacak önemli bir detaydır.

İtalya Schengen vizesi kapsamında gerçekleştireceğiniz vize başvurunuzda kaliteli ve ayrıcalıklı bir danışmanlık hizmeti ile tanışmak için +90 224 322 01 15 numaralı telefondan ya da bursa@eagvs.com Web adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Bursa

İtalya vizesi her vize alımlarında, başvurularında olduğu gibi belirli prosedürler içeren bir vizedir. Vize başvurunuzu yaparken geçireceğiniz prosedürler ve sizlerden istenecek herşey sizlerin en başta seyahat durumuna daha sonra pasaportuna ve mesleki durumuna bağlı nedenler ile değişebilmektedir. İtalya vize başvurusunun bütün aşamalarını aşağıda verilen dört başlık altında bulabilirsiniz. Daha fazla bilgiye ulaşmak ve vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti almak isterseniz Euroasia Global Visa Services Bursa şubemize +90 224 322 01 15 numaralı telefondan ya da Web adresimiz olan bursa@vizemerkezi.com adresinden sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: İtalya vize başvurunuz için gerekli olan belgeler sizlerin yukarıda belirtilen durumlarına yani seyahat durumunuza, pasaportuna ve mesleki durumlarınıza bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Vize başvuru belgelerinizi bizlerle iletişim kurarak belirtilen her duruma göre detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Vize başvurunuz için gerekli olan belgelerinizi hazırlarken sizlerin yanında olarak belge hazırlığınızda dilediğiniz her konuda sizlere yardım ederiz. Gerekli olan belgeleriniz hazır olduğunda belgelerinizi vize başvurunuzda herhangi bir aksilik açısında kontrol etmemiz için bizlere teslim etmeniz gerekir. Belgelerinizi bizlere teslim etmek için kargo aracılığı ile belgelerinizi bizlere ulaştırabileceğiniz gibi belgelerinizi dilediğiniz EAGVS Bursa şubemize getirerek elden teslim edebilirsiniz. Belgelerinizin tamamı uzmanlarımız tarafından kontrol edildikten sonra tarafınızın da bilgisi ile birlikte İtalya vize başvurunuzu sizler için gerçekleştiririz.
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İtalya vize başvuru ücreti sizlerin seyahat sebebine yani neden İtalya’ ya gittiğine, pasaportuna göre ve o dönemdeki vize prosedürlerine göre de değişim gösterebilmektedir. Vize başvuru ücretinizin miktarını bizlere ulaşarak belirtilen her durumunuza göre öğrenebilirsiniz. Başvuru ücretinizi ödemek için EAGVS Bursa şubelerimizden sizlere en yakın olan şubemize gelerek nakit veya kredi kartı ile yapabilirsiniz ayrıca EFT/ havale yolu ile de başvuru ücretinizi ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerin Sunulması: Schengen vizesi kapsamında 12 yaş üzeri tüm bireyler vize başvurularında veri sunumunda bulunmak zorundadır. Ancak son 59 ay içerisinde Schengen vizesi kapsamında veri sunumunda bulunan bireyler tekrar olarak veri sunumunda bulunmayabilir. Ayrıca vize başvurunuz dahilinde konsolosluk bir ihtimal olarak sizleri mülakata çağırma bilmektedir.
  • Pasaportun Teslim Alınması: İtalya vize başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz andan sonra vize başvurunuzun sonuçlanma süresi devreye girer. Bu süreç sizlerin başvuru durumuna, konsoloslukların yoğunluk durumlarına ve tatil günlerine bağlı olarak değişebilir. Vize başvurunuzun sonuçlanma süresi uzmanlarımız tarafından gün gününe takip ederler. Vize başvurunuz olumlu sonuçlandığında pasaportunuzu bizlerden teslim almak için dilerseniz sizlere en yakın EAGVS Bursa şubemize gelerek pasaportunuzu teslim alabilirsiniz ya da kargo ile pasaportunuzu tarafınıza göndermemizi isteyebilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Bursa

İtalya vize başvurusunda bulunan kişiler veri sunumunda bulunmak zorundadır. Ancak son 59 ay içerisinde Schengen vizesi kapsamında veri sunumunda bulunan kişiler veri sunumunda bulunmayabilirler. Vize başvurunuzun getirdiği sürece bağlı olarak veri sunumunda bulunursunuz ya da bulunmazsınız.

İtalya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Bursa

İtalya vizesi 5-10 gün içerisinde çıkabilen bir vizderi. Ancak konsoloslukların yoğunluk durumları ve tatil günleri ayrıca sizlerin seyahat nedeni ve pasaportu bu süreci değiştirebilir. Belirtilen aksi durumlar ve benzeri durumlarda vize çıkışınız sizlere belirtilen tarihten farklı bir zamanda çıkabilir. İtalya vize başvurunuzda bulunurken seyahat planınızı göz önünde bulundurmaya dikkat etmelisiniz. Vizenizin çıkışı hakkında daha net bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services ayrıcalıklarından yararlanmak, vize başvuru sürecinizi güncel bir şekilde öğrenebilmek için ve vize başvurunuzda kaliteli bir danışmanlık hizmeti alabilmek için bursa@eagvs.com Web adresinden ve +90 224 322 01 15 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

İtalya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İtalya Vizesi Bursa
Z.K. 16/04/20, 13:56 Cevabı Görüntüle
Bursa Nilüfer’de ikametim bulunmaktadır. İtalya vizesi almak istiyorum. Ben geçtiğimiz yaz ayında Yunanistan vizesi almıştım. Parmak izimi bu sırada vermiştim ve yeniden gelmeme gerek olmadığını söylediler. Bu durum hala geçerli mi bilemedim. Evraklarımı ofisinize yollasam başvurumu yapabilir misiniz? İtalya vizesi Bursa üzerinden başvuru yapılamıyor sanırım. Ben çalışanım, İstanbul'a da aslında işim dolayısıyla sık gelip gidiyorum. Bursa şubenize mi İstanbul şubenize mi evrakları mı teslim etmeliyim? Vize ücretleri hakkında da paylaşım yapar mısınız?
İtalya Vizesi Bartın
S. Kocael 14/12/19, 13:32 Cevabı Görüntüle
Merhaba ikamet ettiğim şehir Bartın ve bir kaç yerde Bartın'ın Ankara Konsolosluğuna bağlı olduğunu görmüştüm. İtalya vizesi Bartın için Ankara'dan başvuru yapabilir miyim?
Bursa İtalya Vizesi
R. menteş 12/12/18, 19:44 Cevabı Görüntüle
Selam İtalya vizemi Bursa’dan alabilir miyim? Daha önce almış olduğum schengen vizelerim var. Vizelerim de “vis”diye bir yazı var. Sanırım bir daha schnegen vize başvurularımda parmak izi vermeyeceğim sanırım. Bu bilgi doğru mudur? Eğer bu doğruysa İtalya vize mi Bursa ya da yetkili şehir neresiyse oraya gitmeden kargo ile alabiliyorum sanırım. Uluslararası bir şirketin Türkiye (Bursa) temsilcilik ofisinde çalışıyorum, hazırlanamam gereken evraklar, Bursa şehrinden vize başvurusunda bulunup bulanamayacağım konusunda bana geri dönüş yaparsanız sevinirim. Teşekkürler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES